Vypité množstvo zeleného čaju

<<

Kazisvet

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 84

Registrován: 25. 12. 2008 12:22

Příspěvek 25. 12. 2008 13:01

Vypité množstvo zeleného čaju

Ahojte. Chcem sa opýtať, koľko tak zhruba denne vypijete zeleného čaju. Moja bežná spotreba je tak 1.5L. A pripravujem si ho v pol litrovom poháry.
Chcem sa opýtať, či to ma okrem toho že potom nemožem zaspať a chodím ovela častejšie "čúrať" aj nejaké iné nežiadúce účinky.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 12. 2008 13:04

Pokud Ti to neleze do peněz tak asi ne :-)
Hele teď vážne, pokud Ti to vyhovuje tak to je ok, jde o to co to je za čaj, jak jej pripravujes, já někdy piju i více, ale proste po 18h, už piji jen Puerh, oolongy... proste jen ne zelené a žluté :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Kazisvet

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 84

Registrován: 25. 12. 2008 12:22

Příspěvek 25. 12. 2008 13:12

Neviem, v pití čajov som proste nováčik [pijem ich necele 3 roky]. Kúpil som si rôzne Gunpowdery, sem tam aj nejaké iné (čo mi chutia) [zásadne si ale nekupujem a nepijem aromatizované] A teda obyčajne zelené čaje mi velmi chutia, a asi moj najoblúbenejší je "Vietnam Ché ngon So" A teda pokial mi teda nehorzý nejaké poškodenie zdravia tak som iba rád :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 12. 2008 13:14

Tohle je velmi individuální, nekomu zelený čaj uklidní žaludek nekomu podráždi tajemstvi je nejen v čaji ale hlavne ve vodě ( voda je půl čaje ) a pak v přípravě. Ten Vietnam je moc dobry, každopádně doporučuji čaje střídat. Tím se vyhnes jednotvarnosti a jeden může mit takové učinky druhy prostě jiné. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Kazisvet

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 84

Registrován: 25. 12. 2008 12:22

Příspěvek 25. 12. 2008 13:19

Dzin Tea Racer píše:Tohle je velmi individuální, nekomu zelený čaj uklidní žaludek nekomu podráždi tajemstvi je nejen v čaji ale hlavne ve vodě ( voda je půl čaje ) a pak v přípravě. Ten Vietnam je moc dobry, každopádně doporučuji čaje střídat. Tím se vyhnes jednotvarnosti a jeden může mit takové učinky druhy prostě jiné. :-)


Ano ako si napísal, je to individuálne. Samozrejme čaje striedam vždy si v čajovni kupim len male množstvo ktoré doma vyskúšam a ked mi chutí tak potom nakúpim viac :) A ako si napísal že tajomstvo je aj vo vode, na toto by som sa chcel opýtať, či je potrebné vodu nechať zovrieť (prevariť) a nechať ochladnúť na požadovanú teplotu a potom čaj zaliat, alebo by stačilo aj keby som vodu nenechal zovreť ale iba by som ju zohrial na požadovanú teplotu a čaj zalial.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 12. 2008 13:21

Tak všechny odpovede najdes tady
na mojich stránkách
Každopádně voda se nesmi vařit hlavně ne na zelené, jednak z níc vyženeš kyslík který je treba a taky se stává mrtvou pak :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Kazisvet

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 84

Registrován: 25. 12. 2008 12:22

Příspěvek 25. 12. 2008 13:25

Dzin Tea Racer píše:Tak všechny odpovede najdes tady
na mojich stránkách
Každopádně voda se nesmi vařit hlavně ne na zelené, jednak z níc vyženeš kyslík který je treba a taky se stává mrtvou pak :-)


Dakujem ti velmi pekne za pomoc. Velmi si mi osvetlil problematiku čajov a tvoje stránky sú v čajovej problematike vínimočné. Ešte raz dakujem.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 12. 2008 13:29

My taky děkujeme, stránky jsou právě kvůli tomu dělané a neboj se zeptat, víc lidí více zná :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 25. 12. 2008 15:18

Caj pij podle chuti :). Ja zastavam nazor, ze akorat mnozstvi je takove, na ktere mas chut. Kdyby to telu zacinalo vadit, chut te prejde. Tak je to u me. Jinak ale doporucuji pit take Oolongy, maji uplne jina chutvoa spektra. Cerne caje jsou trochu individualnejsi, ja treba prilis nepiji zelene, ale cerne hodne. Jinak s tou vodou je to tak jak rika Dzin, pri vareni by nemela dosahnout bodu varu, ale to je normalne docela obtizne, pokud pouzivas treba varnou konvici. Zvlasne na cerne caje, ktere vyzaduji co nejvyssi teplotu vody, tedy 99°C. Nevim jak presne jsou nastavene termostaty na varnych konvicich, ale asi 100°C dosahnou. Ja osobne to nehlidam, jsem na to lina, takze piju se spatnou vodou. Ale v nekterych cajovnach maji lepsi vodu a maji i lepsi konvice, tam je to velice poznat. Jednoduchy zpusob jak si overit, ze je to pravda, je uvarit vodu, nechat ji schladnout a pak ji ochutnat a porovnat s nevarenou. Ten rozdil je obrovsky.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Lam3r_co.

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 213

Registrován: 19. 1. 2008 15:02

Bydliště: Trnava

Příspěvek 25. 12. 2008 15:58

Teraz ked mam volno vypijem mozno aj 5l caju denne. Doobeda, resp okolo obeda si davam zelene (tych mam doma teraz vacsinu) a na vecer Pu-Erhy. Ale vcera(dnes) som to nejak prehnal a este o druhej v noci som mal oci nacapene na monitore. A o osmej rano som sa zobudil totalne sviezi a s plnym mechurom :D

Podla mna raz za cas nezaskodi ak trosku viac "zacajujes" ladviny. Ja mam zrovna teraz ten cas :D Po prazdninach zase tak jeden caj denne (1l)
Backpacking po azii ---> http://lamerko.xf.cz
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 11. 8. 2009 17:02

Tak pět litrů, to je dost. Osobně vypiju tak litr a půl, maximálně dva, když mám volno. Ve škole je to jiné. Od sedmi do tří musím vydržet s termoskou... Ale myslím, že zelený čaj až tak neškodí, a když, tak co - dělá člověku radost a povzbuzuje duši, co záleží na těle?
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

čajáček

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 22. 10. 2011 23:24

Příspěvek 23. 10. 2011 10:43

Re: Vypité množstvo zeleného čaju

Když mám volno, tak klidně vypiju i 3 litry zeleného čaje denně. Jde o to, jak ti to chutná a jak se potom cítíš. Já to beru jako takový způsob relaxace od práce, prostě odpočinek.

A s tím čůráním - to prostě musíš vychytat - já například od 20 hodiny už nepuji, bych totiž neusnul :-) :D
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 23. 10. 2011 16:55

Re: Vypité množstvo zeleného čaju

denne vypijem ta liter, liter a pol čaju, ak je však taký čajovejší deň tak som si niekedy doprial aj 5 litrov... ale to súvisí s financiami nie s chuťou :)
a čo sa týka tých vedľajších účinkov ako časté močenie a nespavosť tak to hej, hlavne ak si doprajem nejaký zelenáč o pol noci :D
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 27. 7. 2014 05:32

Re: Vypité množstvo zeleného čaju

Toto téma už je sice starší, ale nevadí. Piji čaje 20 let, denně tak 2-3 litry, když mám noční tak i 4-5 litrů a zdravotně se citím celkem dobře, žádné vedlejší účinky nepozoruji. Občas pravda nemůžu po čaji usnout, ale přiznám se, že jsem nikdy nevypozoroval nějakou souvislost s pitím určitého typu čaje. Někdy neusnu po zeleném, jindy po oolongu. Červené čaje piji minimálně. Už jsem tu včera vzpomínal, že jsem kdysi pil hodne Pu Ehu a po jeho měsíčním celodenním užívání jsem pak několik dní nemohl usnout :smile: Jinak se samozřejmě nedoporučuje pít silnější čaj na lačno, neb se může dostavit slabost.

Ještě co se týká těch zdravotních účinků, od narození mám chronické problémy s jednou ledvinou a čaj je na seznamu poživatin, které bych neměl. Přesto ho piji a žádné negativní ovlivnění té disfunkce nepozoruji. Čaj má naopak velmi pozitivní účinky a to zejména duševní, o čemž se diskutovalo v jiných vláknech. Někde jsem četl zajímavou myšlenku, že díky čaji Asie nezažila žádné šílené morové a jiné nákazy, protože lidi zde dbali na hygienu a také zejména proto, že pili díky čaji převařenou (nebo skoro vařenou) vodu, díky čemuž byly zárodky různých virů a nemoci přenášejících bakterií zničeny.
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.

Zpět na Zelené - Lü Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz