Nejlepší v poměru cena/chuť

<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 2. 11. 2012 21:04

Nejlepší v poměru cena/chuť

Trochu nezvyklá otázka. Co myslíte, které zelené čaje nejlíp chutnají a přitom stojí co nejméně?
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 3. 11. 2012 00:17

Re: Nejlepší v poměru cena/chuť

Na tuto otazku podle me neexistuje fundovana odpoved. Kazdy ma svuj oblibeny caj s nejlepsim pomerem cena/vykon. Me jako takovy prijde Shi feng Long Jing A od pana Prachare. Ale to je opravdu dost individualni.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 3. 11. 2012 12:07

Re: Nejlepší v poměru cena/chuť

obavam sa, ze sa snazis kvantifikovat nieco sa sa vnima dost subjektivne, ako pise joda, kazdemu chuti nieco ine kazdy v tom caji v ten okamih nieco ine hlada a nieco ine najde
pokial chces ale ozaj usetrit mozno by som siel do zelenych (sheng) pu erov, viem, ze to nieje uplne klasicky zelenac ale je im blizky, predsa len za 50-100g kvalitneho caju sa v tejto cenovej kategorii da kupit rovnako kvalitny seng aspon o 50g tazsi (aspon co som posledne kupoval mi to tak pride ale mozno sa milim)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 3. 11. 2012 13:48

Re: Nejlepší v poměru cena/chuť

Pro Jama: Tyjo shengem bych zelené vůbec nenahrazoval. Řekl bych, že rozdíl mezi nimi je obrovský a navíc u pitelných shengů cena taky nebude tak růžová :-).
Pro Trimaxe: To se opravdu těžko radí. Kdybys nám řekl jakou máš konkrétní představu o ceně, tak bychom ti možná dokázali nějaké čaje poradit, ale takhle
ti můžu maximálně doporučit projít si stránky obchodů, které jsou tady na fóru často zmiňované. Snad se nebude Dzin zlobit, když ti doporučím omrknout stránky
Tea-net, longfeng, obchodcajem a teamountin.
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 3. 11. 2012 14:16

Re: Nejlepší v poměru cena/chuť

pat nemyslel som to ako uplnu nahrada, len pre pripad ekonomic balicka, fajn sheng kupis za 350kc 150g ale ked kupujes napr japonca tak za tu istu cenu dostanes 50g porovnavam cisto cenovo
btw k odporucaniu dodam dragon tea house, ja mam z nimi dobre skusenosti, len clovek si musi pockat z ciny je to daleko :-(
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 3. 11. 2012 14:18

Re: Nejlepší v poměru cena/chuť

Zeptám se tedy jinak. Které čaje bych měl jakožto čajomil znát a zkusit? Jistě je to dost subjetivní názor, ale nemějte obavy, klidně ho vyklopte. :D
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 3. 11. 2012 15:09

Re: Nejlepší v poměru cena/chuť

Skoro bych pro to založil vlastní nebo se přidal k jinému tématu v patřičné sekci - tohle se už zelených netýká, otázka je moc všeobjímající.

Najít deset nejslavnějších čínských čajů pomocí googlu není problém, ale jen tak namátkou - long jing, tie guan yin, mao feng, mao jian, tai ping hou kui ... osobně bych to spíš řekl tak, že je dobré zkusit několik kvalitních čajů od všech skupin - od zelených, bílých, oolongů, červených k pchu-erům a heicha. Každý čajomil si musí najít to svoje sám a v tom je myslím velká část toho kouzla :)

Tipy na zelené už máš, jen bych k nim přidal japonce - senchu, gyokuro, tamaryokuchu,
z bílých určitě bai hao yin zhen či bai mu dan,
z červených tipsové Bai Lin Gong Fu AAA a Dian Hong Mi Xiang, darjelingy, nepály, assámy ...
tmavé a světlé pchu-ery jsou kategorie samy pro sebe, tady nedokážu tak snadno nalézt příklady,
z heicha bych doporučil liu bao a liu an ...
zbývají oolongy. Ze světlých mao xie, moderní světlá tie guan yin, či taiwanské dong dingy a ali shany,
z tmavých wu yi oolongy jako Shui Hsien, či Dan Congy jako Ba Xian, Mi Lan, tradiční silně pečená tie guan yin, taiwanský Bai Hao oolong (Oriental Beauty, Dong fan mei ren) ...
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 3. 11. 2012 17:08

Re: Nejlepší v poměru cena/chuť

trimax píše:Trochu nezvyklá otázka. Co myslíte, které zelené čaje nejlíp chutnají a přitom stojí co nejméně?


V naší domácnosti je mezi stálé zelenáče zařazen zelený vietnam - 250g se dá sehnat i za 35,-, což je v poměru k síle a chuti toho čaje neuvěřitelně nízká cena, kterou lze jen těžko u jiných čajů hledat. Z tohoto hlediska je asi "nejvýhodnější" tento čaj. Každý den se připravuje po vzoru vietnamců do konvice a průběžně se popíjí. Zkus navštívít SAPU v Praze, uvidíš zajímavý styl života místní komunity a určitě seženeš i dobrý zelený čaj ;-)
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 3. 11. 2012 17:23

Re: Nejlepší v poměru cena/chuť

Nepochybuju, že bych v Praze něco nesehnal. Jenže z moravy je to dost daleko. Navíc vietnamců tu máme spoustu. Díky za tipy vám všem ;-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 11. 2012 20:22

Re: Nejlepší v poměru cena/chuť

Jak bylo již psáno: Každy máme rád neco jineho a sheng puer a klasicke Lu Cha, nelze zamenovat, stejne tak čaje z japonska, je to jina technologie. Zkus nejakou základni sortu long jingu, od toho se dobře odráží.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 3. 11. 2012 20:59

Re: Nejlepší v poměru cena/chuť

Kdybych měl odpovědět na první výše položenou otázku, souhlasím s Mechatronikem. Ten zelený vietnam jsem měl několikrát v průběhu posledních let.
A je k dostání třeba v tržnici na Olomoucké v Brně, když to má být ta Morava. :-)
A dovolte mi, prosím, ještě malou úvahu.
Vždycky, když jsem se radoval, že jsem objevil čaj se skvělým poměrem cena/výkon, vydrželo mi to přesně do chvíle, něž jsem ochutnal nějakou jeho dražší sortu. Sorry za OT.

Zpět na Zelené - Lü Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz