Poraďte, iPhone 3G, nebo něco jiného?

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 3. 2009 22:05

Poraďte, iPhone 3G, nebo něco jiného?

Potřebuju už nový mobil a iPhone 3G mi prijde optimální, prohližeč, wifi, mp3 a navigace.... neco aby to mělo dobrý prohližeč... mms, foták, a SD karty a podobný kravinky nepotřebuji. Vybírám z nabídky O2, končí mi vázací doba tento týden.
iPhone mi prijde ideální, rozmery ok, umí toho dost... ale jsou na něj rozporuplný názory. Kamarád ho má a docela mi to sedlo, nevím co jiného je lepsi...
Díky za vaše tipy...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Lukas

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 32

Registrován: 5. 12. 2008 16:29

Příspěvek 25. 3. 2009 10:21

Určitě nebudeš zklamanej. Názory jsou na něj různé, ale to hlavně kvuli tomu, že je to docela slušná mašinka a každej na tom hledá mouchy. Neznám přesně nabídku O2, ale já bych raději vybíral něco s WM. Třeba HTC Kaiser. WM používám už pár let a jsem spokojen, proto bych taky do toho šel. V každém případě s Aplem chybu neuděláš.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 3. 2009 11:32

HTC Kaiser me menši rozlišení, dislpej zobrazuje jen " 16tis " barev iPhone 16mil to je opravdu znát... a taky je lehčí a kompaktnejsi. Me jde o to že umí wifi a já budu hlavne lítat tady kolem wifi... no uvidíme no :-)
Díky za tip.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 25. 3. 2009 11:36

Ja mam Samsung Omnia a tedy WM. Zalezi to na tom, co od mobilu chces. iPhone se vyborne ovlada a je podle me spolehlivy a stabilnejsi nez kterykoli WM telefon. Ale zase na druhou stranu vicemene budes muset vyzit s tim co nabizi zatimco na WM je spousta vybornych utilit zdrma, ale zase WM je podle meho nazoru clekem nestabilni a cas od casu bdues muset uplne celou instalaci resetovat a udelat vse znova, protoze se plni bordelem (ano, ani mobilni Widle po sobe neumi uklizet). Ale zase potencialni moznosti pro power usera jsou daleko vetsi nez u iPhonu. Jinak vetsina vyrobcu pocket PC ti nabidne vetsi vykon nez soucasne iPhone, ale zase, WM mu seberou na sviznosti at je tam jakykoli HW. Takze ja bych volila takto:

Zadna udrzva OS, snadne ovladani, spolehlivost ale omezene moznosti = iPhone

vs

Trochu udrzby a obcas SW havarie, trochu vice vrtani a slozitejsi ovladani ale podstatne vetsi moznosti = WM
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 3. 2009 11:52

Ale i na iPhone je mraky aplikací co dělaji amatéři jen se odblokuje... a WM už radeji ne :-)
Zkusím asi iPhone... ale taky díky za tip.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 25. 3. 2009 12:53

Tak co se ptats kdyz vis ze WM ne :))
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 3. 2009 12:55

Monishka píše:Tak co se ptats kdyz vis ze WM ne :))


Tak nevím práve ale když pišeš že to je jako s normálníma woknama tak tím spíš ne. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 25. 3. 2009 13:00

Dzin Tea Racer píše:
Monishka píše:Tak co se ptats kdyz vis ze WM ne :))


Tak nevím práve ale když pišeš že to je jako s normálníma woknama tak tím spíš ne. :-)


No vicemene ano, jsou to Wokna no, to je fakt velka slabina tech mobilu pac jinak jsou temer vsechny vybavene lip nez iPhone - OS na Iphonu je v podstate Linux.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 3. 2009 13:03

Tak nevím jak a čím jsou lépe vybavený, já taky nepotrebuju hračku mnoho veci pro nic. Chci to mit na volání, sms, webprohlížeč plus mp3 prehrávač... vic asi nepotrebuju a navigace se hodi... kompaktnost taky...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 25. 3. 2009 13:26

Dzin Tea Racer píše:Tak nevím jak a čím jsou lépe vybavený, já taky nepotrebuju hračku mnoho veci pro nic. Chci to mit na volání, sms, webprohlížeč plus mp3 prehrávač... vic asi nepotrebuju a navigace se hodi... kompaktnost taky...


No treba pro me je dulezite, ze vetsina WM pristroju ma podstatne lepsi fotak, protoze ja jiny fotak prakticky nemam. iPhone foti sice dobre, ale nema blesk. Pak taky je tu nutnost pouzivat software pro pripojeni k PC, muj WM umi USB a nepotrebuje k tomu nic nez standardni drivery. Rika se ze iPhone ma slaby signal, a to jak WiFi, HSDPA i GPS, hlavne ja vubec nevim, jaky navigacni soft je na iPhone. To si radeji over protoze ja vim, ze se dodava s Google Masp ale to je na navigovani pouzitelne malo a navic musis mit internet abyt o fungovalo, a zrovna Google Maps hodne stahuje takze by mohl vyjit draho (ja mam v paussalu bez omezeni na prenesena data, takze to neresim, ale stahuje hodne). Na WM je asi podstatne sirsi volba navigaci.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 3. 2009 16:11

Foták je mi absolutne ukradenej :-) ( videl jsem fotky z iPhone a byly hezký ), ale je mi to jedno. Kamarád ho má a navigace vypadala velmi slušne. Datový tarif neomezeny budu mit v cene 150kč to nereším :-)
JInak OS je spíš macintosh než Linux ne? Ale to je taky jedno :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Lukas

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 32

Registrován: 5. 12. 2008 16:29

Příspěvek 25. 3. 2009 19:01

Ano, je to spíš UNIX, než Linux, ale to je celkem jedno. Foťák: Na focení je foťák a né mobil. Já mám digi zrcadlovku a jsem maximálně spokojen:)
16 miliónů nebo tisíc barev neřešim u telefonů, to je marketing asi jako megapixely u foťáků, barvy jsou pro mne podstatné až na monitoru.
Rozlišení ano, to je znát dost. Jsou i jiné WM s velkym rozlišením.
WM je uplně něco jiného, než Widle na komp. Ale je fakt, že občas to ten reset potřebuje:)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 25. 3. 2009 19:51

No tak samozrejme ze to neco jineho je ale bohuzel si sebou tahnou stejne neduhy jako maji Widle na compu. Predevsim tedy narazim na naprostou neschopnost po sobe uklizet nebo hospodarit se zdroji a ono takove registry v mobilni verzi to je humus. Ale jinak jsem stejne dala prednost WM pred Unixem (chete-li) v podani Macu, presto, ze na svoje compy bych si Widle uz nedala.

Jeste existuje moznost skutecne ciste Linuxuva a me osobne prevelice sympaticka. OpenMoko FreeRunner. Nebyt toho ze nema fotak uz si s nim hraju.

BTW ja nechci dalsi velky kram v podobe super fotaku, takze kompaktni solidni fotak na mobilu je pro me to prave. Na super profi fotky mam super profi kamaradku, fotografku. Na momentky jsou krasny zrcadlovky k nicemu, protoze nejsou po ruce, mobil vetsinou po ruce je.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 3. 2009 20:26

Foťák na mobilu opravdu neřeším a jak jsem viděl i iPhone umel moc hezky fotky :-)
A pravě ty barvičky jsou uplne super když jsem to videl na vlastni oči a je mi jedno jestli 16 tis nebo mil. Fakt moc hezky barvy :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Lam3r_co.

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 213

Registrován: 19. 1. 2008 15:02

Bydliště: Trnava

Příspěvek 26. 3. 2009 17:05

Osobne som dlhsiu dobu pouzival iPhone 2G aj 3G a musim priznat, ze je to stylove, su tam skvele hry, lahko sa to ovlada, atd.
ALE ked chces naozaj nejaky fajn software a nechces platit, MUSIS ho cracknut, inak po tebe vzdy pyta kreditnu kartu. Niektore aplikacie su sice zadarmo, ale je ich malinko.
Ja osobne by som volil WM.
Doporucoval by som Samsung i900 omnia, alebo HTC Touch Diamond/Touch Pro. HTC maju vacsie rozlisenie displeja ako iPrd.
Aby som ta vyviedol z omylu, iPhone foti naozaj otrasne.
A este jedna vec, ktoru budes nenavidiet - iTunes je najsprostejsi software aky som kedy videl. Kopirovat hudbu cez iTunes na mobil/iPod je strasne utrpenie.
Backpacking po azii ---> http://lamerko.xf.cz
<<

Lam3r_co.

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 213

Registrován: 19. 1. 2008 15:02

Bydliště: Trnava

Příspěvek 26. 3. 2009 17:08

(mal by tu byt edit)

Zabudol som este jednu vec - GPS na iPhone funguje sposobom - nacita ti Google Earth a tam ti ukaze kde si. Problem je ten, ze clovek musi byt pripojeny na internet aby mohol pouzivat GPS. Na toto je vhodne jedine WiFi, ked pouzivas EDGE, vies si urcite predstavit, ze cez to by si stahoval jednu mapu hodinu.
A keby si si nahodou chcel zohnat nejaky normalny software na GPS navigaciu, bude ta to stat vela penazi, kedze jedina moznost je original.
Keby si mal WM, tak sa da akykolvek navigacny SW aj s mapami lahucko vypiratit.
Backpacking po azii ---> http://lamerko.xf.cz
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 3. 2009 17:20

Jak jsem psal, foťák asi ani nebudu používat :-)
Kamarád je s navigaci spokojen, já sem s ním jel a načitalo to pomoci EDGE uplne normálne...
Hry na mobilu nehraju :-)
Líbí se mi kompaktnost, spohelivost to prý má. Fičukry opravdu nevyužiju, no uvidime...
Edit tu nebude, už se to řešilo v příslušne sekci...stáči používat náhled pred odesláním :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 3. 2009 21:02

Tak koukám ten Samsung i900omnia má naopak mensi rozlišeni displeje... a taky když je dás vedle sebe tak iPhone displej jen září, ta kvalita je uplne jinde.. je to težký vybrat ale asi WM radeji ne...
Já pirátit nechci, chci se spokojit se základem a novy firmware u iPhone dodá nove funkce co prý ho omezovali, tak uvidime...
tady to je :
Zde jsou nejzajímavější novinky. Apple se hodně inspiroval aktuálními požadavky od uživatelů.

- push notifikace – tato funkce umožňuje u programu jako je icq vás informovat o nové zprávě i když budete mít vypnutou aplikaci
- copy & paste – tato funkce je pro uživatele hodně zasadní, protože pomocí této funkce budete moci si například překopírovat smsku do mailu. Funkce bude fungovat i třeba v fotogalerii kdy si budete moci zkopirovat vice fotek a poslat je najednou v jednom emailu.
- platby v programu – pomocí teto nové vlastnosti si budete moci například v nějaké hře dokoupit další leveli a nebo nejaké další funkce.
- MMS – pro někoho dost zásadní aplikace, já si osobně myslím že stačí poslat fotku na mail :)
- Navigace GPS – apple povolí vytvoření klasické navigace jako je tom tom atd.. Apple samostatnou aplikaci nebude vytvářet, pouze tuto možnost povolí.
- Výměna souboru pomocí wifi nebo bluetooth – tato funkce vám umožní posílat vizitky mezi telefony a také například připojit notebook k internetu a iphone použít jako modem.
- Bluetooth – nyní bluetooth bude neomezený takže budete moci například si připojit stereo sluchátka
- klávesnice v ladscape – nýní tedy budete moci psát email nebo sms s klávesnicí naležato jako to je například v programu safari
- hlasové poznámky – pomocí této funkce se váš iphone promění v diktafon
- vyhledávání – tato nová funkce vám bude prohledávat mail, sms, kontakty a poznámky.

Celkem apple povolil cca 100 nových funkcí pro programátory, takže se očekáváme další programy které budou umět plno nových funkcí. Apple tímto reaguje na nový operční systém Android do Googlu, který je plně otevřený.

zdroj: http://www.iphone.cz
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Lukas

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 32

Registrován: 5. 12. 2008 16:29

Příspěvek 26. 3. 2009 21:59

Tak do něj jdi. Stejně je diskuze iphone vs. wm jako Canon vs. nikon :)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 26. 3. 2009 22:06

Co rika Lam3r_co. je jen potvrzeni toho, co jsme uz psala. Mimochodem neexistuje snad vetsi omyl nez si myslet ze vetsi display je automaticky lepsi ... specialne u WM mobilu se vetsi display = zejmena vyssi spotreba. Omnia ma male rozliseni ale s tim co ma je display krasny. Opravdu velke rozliseni ma HTC Touch HD a to uz je velmi srovnatelne s iPhonem - vcetne mizerneho fotaku, ktery je asi jedinou slabinou HDcka. Osobne bych Ti asi doporucila HTC Touch HD, ja sama bych ho ale asi nechtela kuli tomu fotaku (Bambi ho ma tak vim jaky je ve srovnani s mou Omnii). Jinak Omnia je mensi nez vsechny tyhle mobily, takze by splnovala tvuj pozadavek na kompaktnost. Take ma alespon nejake HW klavesy, narozdil od HDcka. iPhona to netrapi ten ma dobre rozhrani. Muj nazor je, ze iPhone rozhodne neni pro power usery, jestli jsi takovy, nekupuj. Jestli nejsi power user a jsi opravdu jen spotrebitel, klidne ho kup.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 3. 2009 22:11

Lip čti ;-)
Dyt tu srovnavame i Samsung a jiné.....
Jde tu o to že jsem se nerozhodl ze dne na den, ale srovnával jsem a téměř všechny jsem mel možnost aspon na chvilku vyzkoušet a bud to jsou obrovsky pádla, nebo neumi co chci a iPhone me hlavne zaujmul uplne pohodovym ovládaním a hlavne kvalitou zobrazení a to pro mě je v dané chvili potřebné, kravinky jako mms a hry s fotákem jsou opravdu out pro mě. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 3. 2009 22:13

2 Monishka: Jo asi ho vezmu zitra jedu do prodejny a nechám si poradit i od nich a tech 8GB nebo 16 je taky dobrý, já můžu vybírat jen z nabídky O2 kde mi končí smlouva, a hlavne ty barvy na iPhone mě zaujali....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Lam3r_co.

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 213

Registrován: 19. 1. 2008 15:02

Bydliště: Trnava

Příspěvek 27. 3. 2009 19:04

Akoze chces povedat, ze iPhone neni velke padlo? :D Ved to je obrovsky kram.

Dodam, ze sa na nom strasne naprd pise aj mne, a to mam dost uzke prsty.
Backpacking po azii ---> http://lamerko.xf.cz
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 3. 2009 19:22

Oproti jiným neni, a práve ta ovladatelnost mi prijde hodne user friendly :-) A pokud chci na displeji neco videt tak musi byt velky a mobily typu velký jako iPhone a přitom do pulky tlačitka to je opravdu na nic...
Každopádne i po porade v prodejne a mnoha konzultacích teda zvitezil... takže ho mam doma ale neni čas ho jeste ani aktivovat :-)
Tak poreferuju a možná ho budu chválit možná pujde z baráku :D
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Lam3r_co.

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 213

Registrován: 19. 1. 2008 15:02

Bydliště: Trnava

Příspěvek 27. 3. 2009 19:34

Pisanie SMS budes nenavidiet. Mam skusenost. Najhorsie nie su ani tie malinke tlacitka na obrazovke, ale ten slovnik.
Backpacking po azii ---> http://lamerko.xf.cz
Další

Zpět na PC a IT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz