Chao Zhou

<<

epidot

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1780

Registrován: 20. 2. 2013 20:10

Bydliště: Šumperk

Příspěvek 20. 2. 2014 20:30

Dnešný nákup

Jj, chawangshop. Teď se namáčí, zítra to otestuji.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 21. 2. 2014 23:05

Re: Dnešný nákup

Krásný kousek!
Přeji, ať slouží dle očekávání. :-)
Stan
Btw: proč se namáčejí?
<<

epidot

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1780

Registrován: 20. 2. 2013 20:10

Bydliště: Šumperk

Příspěvek 22. 2. 2014 12:08

Re: Dnešný nákup

Děkuji, už jen vychytat uhlíky a jejich prodejce v ČR.
Údajně aby nepraskly. Podle informací prodejce, před prvním použitím namočit na 24 hodin. Potom před každým čajováním aspoň na 10 minut vodu dovnitř.
Zkoušet opak nehodlám :D
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 22. 2. 2014 12:39

Re: Dnešný nákup

Aha! Chápu.
Tak to bych hádal přesný opak. Ale oni budou asi vědět, jak to má pracovat, že! :-)
Uhlíky. No, zkoušel někdo prostě obyčejné dřevěné uhlí?
Prosím Admina o přesměrování dotazu, neb jsem značně OT. Díky.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 2. 2014 16:02

Re: Chao Zhou

Ono je téměř nutné používat obyčejné dřevěné uhlí :-)
Já používam od Carboneum Luxus buk a jasan. Vynikající je od Weber Steak House je to z argentinských stromů, také bez kůry...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

epidot

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1780

Registrován: 20. 2. 2013 20:10

Bydliště: Šumperk

Příspěvek 22. 2. 2014 17:12

Re: Chao Zhou

Jak jsou cítit při rozpalování a při plném źhnutí, co výdrž?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 2. 2014 17:31

Re: Chao Zhou

Naprosto nejsou cítit :-) Hoří lineárně, ne jako kokosáky, které jedou na plny vykon a pak dluho nic. Výdrž jak je přímo úmerná velikosti, takže když dáš malé kusy, hoří rychleji a více.. Nejlepe kombinovat malé a velké kusy.

Chystám článek o uhlících, sbírám materiály už asi 3. rok, snad v létě. Testoval jsem snad všechny dostupné, včetně olivových, cizokrajných, atd...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 22. 2. 2014 19:09

Re: Chao Zhou

Tak na to se velmi těším :-) Osobně používám právě kokosáky doplněné pro rychlý start a kompenzaci výkyvů při přiložení o bambusové, ale není to moc ideální, protože bambusáky jsou docela cítit, než se rozhoří... také cena cca 100 za kilo kokos a 60-70 bambus mi nepřijde jako zrovna příznivá... Dzine, Lineárně myslíš konstantně nebo jako že to postupně sílí? A jaké je zapotřebí zhruba množství na ohřátí vody na jeden litr? Jestli si to chceš schovat do článku, tak rád počkám :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 2. 2014 19:20

Re: Chao Zhou

Ano, jako konstatně, kdežto kokosáky zpočátku jednou na max. pak oslabují. Klasické uhlí žhne téměř stejné, tam to reguluješ množstvím a velikostí. Což je paráda, jelikož pak třeba máš už čaje dost, chceš pít pomaleji tak prostě nepřikládáš, nebo naopak. To přikládání je parádní, že Te vtáhne do děje a asoustředíš se na ten čaj více. Kdežto dáš kokosáky a jen koukáš a prizpůsobujes rychlost pití uhlíkům, misto aby jsi si to sám řídil, jeslti mi rozumíš.

Množství Ti přesně neřeknu, jelikož to je přímo úměrné velikosti konvice a tudíž vody, nějaký čaj zase pak zalévaš chladnější vodou, ale obecně bych řekl že plné ohniště ohřeje tak téměř litr. Cena za uhlí klasické je tak nízká, že to opravdu neřeším. Ono když dáš malé kousky, tak behem 10 minut Ti to vře a za 20 minut vyhasne, když dáš větší kusy, vře to za 20 minut, ale hoří to hodinu třeba. Tak to je težko měřitelné, tady se řídím citem a ne matikou. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Vojtěch Mistr

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 134

Registrován: 15. 7. 2013 18:05

Bydliště: Čajová Chýš

Příspěvek 18. 3. 2014 16:12

Re: Chao Zhou

Jestli tady nepadl Petr Novák s Mirkou Randovou, tak určitě doporučímjejich kamínka.

Líbí se mi jejich design a nyní se dají sehnat i s litinovým košem ( dříve byly k dostání jen s keramickým, který měl občas tendenci prasknout ).
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 21. 10. 2014 10:53

Re: Chao Zhou

Pořídil jsem si Feng Lu Zi kamínka. Uhlíky Carboneum Luxus, které mi doporučil Dzin, jsou na cestě a než přes půl republiky do několika týdnů dorazí, střádám informace a zkušenosti o nejefektivnějším roztápění uhlíků v interieru...

Zajímalo by mne jaký je nejefektivnější, nejrychlejší, bez zápachu a kouře způsob na rozjetí uhlíků...Je jich více a tak by mne zajímal opravdu ten nejlepší, který se dá bezproblémově využít v čajové místnosti, která nemá žádný odtah a jakýkoliv zápach vůči čajům není přípustný...

Rozehříváte uhlíky v sítě na el. sporáku, sklokeramické desce apod.? V té souvislosti, zkoušel jste někdo rozehřát uhlíky na železném sítě na indukčním vařiči? Jestli se vůbec zapne...

Dále mne zaujala varianta roztápění pomocí tuhých ekologických podpalovačů...jestli někdo používáte, můžete prosím napsat jaký konkrétní druh používáte a jaké máte zkušenosti...

Předem díky za případnou diskusi o Vašem roztápění, co používáte..kolik času u toho strávíte, jestli produkujete zápach/kouř apod...
Naposledy upravil nerow dne 15. 12. 2014 14:13, celkově upraveno 1
<<

syp

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 131

Registrován: 24. 1. 2012 15:49

Příspěvek 21. 10. 2014 11:14

Re: Chao Zhou

Uhlíky rozpaluji na přenosném plynovém vařiči VAR 2, na který dám kovovou mřížku a na ní uhlíky. Roztopí se velmi rychle :-) Stává se, že některé uhlíky začnou kouřit, ty do kamínek nedávám.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 10. 2014 12:33

Re: Chao Zhou

Jen doplním,k těm podpalovačům co používam (ptal jsi se do PM) tak vyber ty co jsou z lýka a napuštěné parafínem, ne ty papírové.
Předpokladám že máš okno, takže kamínka nebo jakoukoliv nehořlavou misku na parapet, tam hod podpalovač a na to uhlíky.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

epidot

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1780

Registrován: 20. 2. 2013 20:10

Bydliště: Šumperk

Příspěvek 21. 10. 2014 13:16

Re: Chao Zhou

Bambus smrdí, kokos smrdí, obyč dřevěné také smrdí.... otestuji tohle a běda jak bude smrdět :razz:
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 21. 10. 2014 15:16

Re: Chao Zhou

Uhlí můžeš objednat jen a pouze u pana Svobody (tel. +420 773 911 040), jen počítat s delší dodací lhůtou...má toho teď hodně, čekám na vyřízení objednávky již několik týdnů :-D Výrobci uhlí mají své výrobky na e-shopu Dyas Ware, cena je tam platná), ale eshop je nefunkční...proto objednávat u zmiňovaného pana Svobody telefonicky...na emaily neodpovídá....
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 10. 2014 15:52

Re: Chao Zhou

Kvalitní tvrdé dřevené uhli BEZ KŮRY nesmrdí ani trochu :-))) Takže bud Carboneum Luxus nebo Weber Steakhouse Premium - bežne sezenete v Bauhausu ;-) asi jeste lepsi než Carbonemum.... mam ho pro jistotu 7 kg :-) takže tak do unora vydržím :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 23. 10. 2014 22:34

Re: Chao Zhou

Tak mě napadá zkuste vy co pracujete s uhlíky vyfotit vždy vnitřek kamínek a potom sem postnout ten obrázek... jak máte uhlíky, kolik a tak ^^ já mám problém s tím že mám rošt moc vysoko tak sem to vyřešil malými smrkovými polínky a ohřívám vodu jen venku ^^ a vypadá to moc pěkně ^^
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 10. 2014 22:57

Re: Chao Zhou

Fotek tu najdes hodne, aspon mojich....
co máš za kaminka? Jak vysoko? Je to u všech prakticky stejné, níže by to nebylo efektivní. Takžeo hríváš vodu v kamínkach drevem, nebo jak to máme pochopit?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 24. 10. 2014 07:50

Re: Chao Zhou

Dzin: Můžu se zeptat na nějaký konkrétní výrobek podpalovače z lýka s parafínem, co používáš? Na netu jsem našel jen na bázi papíru...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 10. 2014 15:12

Re: Chao Zhou

No jasně, od toho je tu forum :-)
htthttp://www.podpalovac.zhoric.cz/drev ... -20ks.html
mám jen od jiné frimy, koupeno v lidlu :-)
proste jen drevo a parafín.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 28. 10. 2014 17:00

Re: Chao Zhou

Díky za info...

Dneska jsem konečně rozběhl kamínka...použil jsem nějaké obyčejné dřevěné uhlí, rozpaloval jsem ho na sklokeramické desce...Bez zápachu a kouře (asi až dva dva uhlíky, které po přidání na plotýnku začaly okamžitě hořet, kouřit a smrdět...

Bohužel kamínka utrpěly malou újmu...z ničeho nic vyběhla trhlina skrz celou tlouštíku materiálu od horní hrany nasávacího otvoru až po vrch kamínek...v přibližném místě již před tím byla mikrotrhlina, ale pěkně se rozlezla...těžko říct, zda-li to bylo vyvolané transportem, či vadou materiálu z výroby...ale zatím drží naštěstí pohromadě :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 10. 2014 19:04

Re: Chao Zhou

Já už kamínka koupil s trhlinou, je to i videt na mých fotkách. Pro jistotu jsem to zpevníl drátem a vypadá to i dobře :-)
Je tam obrovské pnutí díky teplotám, dále to je funkční. Ono je jedno jaké dřevěné uhlí, ale vetsi vyhrevnost maji tvrdá dřeva, pak to je o kouření (kouří kůra) a dřevene uhlí bez kury dela u nas jen Carboneum Luxus, nebo jak jsem rikal to z bauhausu, rekl bych že je mozná lepsi v tom, že dele hori, má subjektivně vetsi vyhrevnost a popel drží u sebe a nelítá tolik.

Prvni čajovani v kamínkách a ty nám sem nedáš ani fotku? :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 28. 10. 2014 19:04

Re: Chao Zhou

Ono je jde stáhnout nahoře a dole po obvodu například drátem a tím je trochu zpevnit, jinak ty praskliny se časem asi udělají na každých. Ta má však ještě drží.

//koukám, že jsi byl Dzine rychlejší :)

// Ano, byl :-) vedu jedna nula... :-)
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 28. 10. 2014 20:46

Re: Chao Zhou

Ano, ano prostě topím dřevem, kamínka samovýroba, rošt asi 5cm pod dnem konvice, jsou to první co sem vyráběl, teď se chystám na další, už vím co lépe a jinak ^^
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 29. 10. 2014 10:37

Re: Chao Zhou

Díky za rady, ještě po konzultaci s panem Brožem to stáhnu měděným drátkem.

Už přes měsíc objednané Carboneum Luxus stále nepřišlo, tak asi dneska zruším objednávku a zkusím to z Bauhasu :-)

Na foto bohužel nedošlo, vlivem stěhování nemůžu dohledat kompakt, a mobilem se mi to fotit nechtělo :-) jen co bude čas, nějaké foto nahodím, včetně nových kousků konviček, ručně malovaného nádobí atd...

Jinak čistě teoreticky, myslíte si, že jde připravit uhlí na indukčním vařiči Kamjove? Přemýšlím, v čem ho tam ohřívat? Myslíte, že nějaká dobře vodivá pánev, nebo kastrol, třeba z mědi by mohla efektivně uhlí připravit? Ještě by mne zajímalo, jestli Kamjove vařič nemá nějakou pojistku vůči váze dodávané konvice...když se s s malým obsahem vody nespustí...tak aby vařič vůbec vzal jinou nádobu než dodaná konvice na ohřev vody....
PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz