Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 11. 2010 13:09

Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Kdysi jsem filtroval vodu, prestože nám teče opravdu dobrá voda, tak to bylo znát hlavne na zelené čaje.
Filtr se rozbil a ted zvažuji znovu nákup, myslim že nejaký ten prekapavací, nic na baterii nechci montovat. Ale nechávám to otevrene. Máte nekdo osobni zkusenost s nejakou značkou? Hodne lidí chválí Britu.
Případne napiste zkuseností nebo link na eshop kde jste koupili. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 11. 2010 17:10

Re: Jaký filtr na vodu?

Tak jsem si koupil tu Britu, je to paradní, čajík je chutnejsí, dokonce zbytek jarniho Long Jingu chutnal dobre. Ale všechny čaje jsou opravdu chutnejsí. Filtr je již vymakaný, rychle proteká, ma digitalni meric znecistení filtru a vejde se do dveri lednicky, pritom objem prefiltrovane vody je temer litr a půl!
Doporučuji.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 22. 11. 2010 21:14

Re: Jaký filtr na vodu?

Jaký přesně typ jsi nakonec koupil?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 11. 2010 21:59

Re: Jaký filtr na vodu?

Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

visual

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 190

Registrován: 9. 5. 2008 09:43

Bydliště: Poděbrady,Praha

Příspěvek 27. 11. 2010 13:26

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Mam to same co na Dzin....a jsem max. spokojeny.
V praci mame vymakany automat(filtruje normalni vodu)-kvalita je jeste lepsi nez z Brity...jen cena je asi 100x takova :-D
Make tea, not war...:)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 11. 2010 13:33

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

ANo já si to moc chválím, kdysi jsem mel takovy starý filtr a i to bylo dobre. Ale tohle je pro domácí použití opravdu parádní. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 16. 12. 2010 23:12

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Byl jsem také zlákán (a jsem za to i trochu rád) a dneska mi filtrační konvice přišla. Nechtěl jsem do toho dávat moc peněz, takže jsem přes Aukro pořídil Brita Marella Cool (350Kč i s dopravou a jedním filtrem) a musím uznat, že to vážně smysl má. Pořizoval jsem především kvůli sheng puerhům, kde je ten rozdíl obrovský (s ostatními čaji jsem chuťové problémy neměl, ale časem je také zkusím). Takže každému doporučuji :-)
<<

spachal

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 26. 2. 2011 20:01

Příspěvek 1. 3. 2011 02:53

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Tak jsem si precetl par diskuzi a rozhodnul se pro filtracni konev Aquaphor. Zamlouva se mi o fous vice nez Brita, ale hadam, ze to bude srovnatelne, toz jsem zvedavy, zda to bude pro pripravu caje nejaky rozdil ..

Duvodem pro nakup bylo hlavne rozhodovani, zda vodu prevarovat a tim padem alespon castecne odstranit chlor a dalsi mnamky ve vode, nebo radeji vypinat varnou konvici pred varem a mit sice vodu mene 'mrtvou' a lepe okyslicenou, ale zase se zbytky toho, co do ni ve vodarne nacpou a pribere jeste cestou :]. U Povodi Ohre jsem jeden cas pracoval, do vodaren jsem take jezdil a snazim se na to radeji vzdy zapomenout, kdykoliv piju vodu z kohoutku ;)) .. (a to mame ve Varech vodu relativne velmi kvalitni!).

Takze zvitezila kombinace prefiltrovana a neprevarena voda :]. Ma nekdo podobnou zkusenost, nejlepe s vice druhy filtracnich konvic? (malo pravdepodobne, ale co kdyby ..)
<<

Pavel S.

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 25. 3. 2013 22:28

Bydliště: Západ

Příspěvek 27. 3. 2013 14:09

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Delší dobu používám filtrační konvici Dewberry a jsem spokojen, filtr zmákne 300L vody. Bral jsem jí hlavně kůli zápachu a pachuti chlóru. Stála něco kolem 450kč oceňuji hlavně ukazatel stavu patrony a snadnou manipulaci.
Žijte dlouho a blaze.
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 14. 4. 2013 22:11

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Pěkný večer, dokáže kvalitní filtrační konvice zamezit tvorbě vodního kamene při ohřevu ?
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 14. 4. 2013 22:56

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Ufff, obávám se, že na tuto otázku není lehké odpovědět. Existuje více výrobců filtrů a každý zachytává o trochu něco jiného. Zde bych asi doporučil najít si, které látky tvoří onen vodní kámen a srovnat to s tím, co výrobce tvrdí o svém filtru, že dokáže zachytit. Obecně vzato ale tyto konvice vodu změkčují, takže úbytek vodního kamene by tam měl být - otázkou je o kolik (30%?). Pokud máte opravdu tvrdou vodu, tak hledejte filtr, který je na tyto látky nejlepší. Jenom pozor na to, že onu životnost filtrů některý výrobce počítá na "standardizovanou" tvrdost vody - takže pokud máte opravdu tvrdou, tak Vám filtr nemusí vydržet třebas 300l ale klidně jen 150l...to si musíte zkusit.

Jinak si dovolím ještě jednu odbočku jako reakci na příspěvěk ob jedno výše a některá tvrzení, co jsem zaslechl. Mnoho lidí šlo do filtrační konvice právě kvůli chlóru. Tento důvod se mi zdá trochu zbytečný. 1x měsíčně v pravidelných intervalech nám tu vodárny pouští (prý kvůli čištění) do potrubí 3x více chlóru než obvykle. Pouze v tento den jsem ho schopen zaregistrovat, jinak si na naše vodárny a chlor nemohu stěžovat. Zajímavé je zjištění, že ze studené vody vyprchal (tak, že jsem ho jakkoliv nevnímal) za předlouhé 4 minuty, z teplé vody asi za 1 minutu a 20 sekund, přesně si to již nepamatuji. Jenomže nám tu vodárnu neprodali zahraniční firmě, možná, že jinde chlorují více.

Kvůli tvrdosti vody bych do filtru šel nebo pokud by mi voda z kohoutku obsahovala nějakou výrazně senzorickou látku tak taky, kvůli chlóru nikoliv.
LL
<<

Čajový Kameň

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 194

Registrován: 27. 10. 2012 19:40

Příspěvek 15. 4. 2013 06:38

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Ano, ja používam Britu a vodného kameňa je tam podstatne menej.
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 15. 4. 2013 15:41

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

to dayofvictory: Děkuji Vám za odpověď, jsem ale ještě více v rozpacích. Kupuji na čaj balenou pramenitou vodu s nízkým obsahem vápníku. Tak nevím jestli si pomůžu koupí filtrační konvice na filtrování vody z kohoutku.. Jinak ano, voda je tu dost tvrdá. Jak píšete nejspíš se to musí zkusit.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 15. 4. 2013 20:40

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Když ono to není tak jednoduché. Tvrdost vody je trvalá a přechodná. S trvalou nic bez filtru nenaděláte. Převařením můžete odstranit, obvykle se udává, až 95 % přechodné tvrdosti vody. A jsme zase u výrobce - viděl jsem filtry na přechodnou tvrdost, na trvalou tvrdost a na kombinovanou, většinou se ale jejich účinnost pohybovala kolem 40 % (pátral jsem v tom ale víc jak před rokem a půl když jsem uvažoval o koupi konvice!), tzn. odstranily buď 40 % přechodné a jen 10 % trvalé, nebo anopak nebo něco mezi tím.

Abyste se dokázal dobře rozhodnout musel by jste znát podrobné složení vody a vybrat ten nejvhodnější filtr - přiznám se, že mě osobně by se do takovéto pátrací akce nechtělo. Většinou ale zaznamenáte zlepšení s jakýmkoliv filtrem neboť jsou si spíše podobné.

Osobně bych šel do jakékoliv kohoutkové (pomiňme extrémy) vody než do vody balené - navíc pokud jste napojen na centrální rozvod, tak tam by měly být dodrženy určité normy tak by to nemělo být až zas tak zlé.
Myslím si, že nejlepší by bylo sehnat si od někoho konvici a litřík si zfiltrovat a zkusit, myslím, že v tomto případě je takovýto pokus-omyl mnohem jednodušší než zjišťovat složení vody. Jen mohu ještě poradit, že když jsem to kdysi hledal, tak právě Brita měla nejuniverzálnější filtry, takže u ní je nejmenší pravděpodobnost, že sáhnete vedle...jen bych si dával pozor na tu životnost filtru.
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 15. 4. 2013 21:04

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Moc Vám děkuji za radu, pátrat po složení vody se mi také moc nechce, proto zvolím spíše ten druhý způsob, není nad to si to prostě zkusit. PS: o té Britě jsem právě uvažoval, teď jde také o to jaký model. Brita Marella, nebo Brita Elemaris Cool. První je skoro o polovinu levnější, filtry mají myslím stejné, pokud si ještě vzpomínáte na své pátrání, co si prosím myslíte o těchto konvicích ?
<<

epidot

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1780

Registrován: 20. 2. 2013 20:10

Bydliště: Šumperk

Příspěvek 15. 4. 2013 23:53

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

kupoval jsem základní Filtrační konev Brita Aluna Cool bílá za 399,- V celé řadě je stejný filtr a to jediné se počítá :) Voda je dobrá.
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 16. 4. 2013 19:18

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Děkuji, myslel jsem si to.
<<

Africanus

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 3. 6. 2013 10:04

Bydliště: Orava

Příspěvek 3. 6. 2013 10:14

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Zdravím všetkých , v návode na použitie filtrovacej konvice Brita Marella píšu, že cyklus výmeny filtra je 14 dní. Dodržiavate to striktne alebo predlžujete čas výmeny? Sú pomerne dosť drahé.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 3. 6. 2013 11:19

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Pokud vyjdeme z následujících předpokladů:
1) výrobce je seriózní a nedoporučuje dřívější výměnu filtru než je nutné, aby maximalizoval zisky,
2) koupil jste si konvici, aby Vám skutečně filtrovala tak jak má a nikoliv na okrasu,
pak Vám nezbyde nic jiného než měnit filtr dle doporučení výrobce. Buď se musíte smířit se zvýšenými náklady nebo s nepřefiltrovanou vodou, jinak to nejspíše nejde.

Samozřejmě výdrž filtru bude měřena za nějakých standardních podmínek a může tak být pro různé vody mírně odlišná. V domácích podmínkách to ale nejste schopen změřit (leda se spolehnout na chuť) a proto bych skutečně věřil výrobci.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 3. 6. 2013 14:20

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Jen aplikace selského rozumu:
1) výrobce a prodejce chce vždy především maximalizovat zisky
2) jako cyklus výměny i z hlediska jistoty uvede vždy dolní hranici + bezpečnostní rezervu

Pozor ale na to, že voda se bude při postupně skomírajícím filtru měnit pozvolna a člověk to nemusí až tak postřehnout. Dobu výměny bych se proto pokusil odhadnout dle dat vodovodů a kanalizací, zejména podle tvrdosti vody. Čím tvrdší, tím méně filtr vydrží. Dále také výdrž filtru nezávisí na čase, ale na objemu odfiltrované vody.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 6. 2013 15:20

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Já mam u konvice brita napsáno vymena po cca 1 měsíci ( dle kvality vody ) max po 2 měsících.
Měním po 2 mesících, máme kvalitní vodu.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Čajový Kameň

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 194

Registrován: 27. 10. 2012 19:40

Příspěvek 3. 6. 2013 20:45

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

No my ju doma meníme po mesiaci niekedy aj 1,5. A je to celkom intuitívne, napr. keď už v rýchlovarnej kanvici sa začína chytať vodný kameň tak meníme, ale hlavne ono tá bratislavská voda je pomerne tvrdá a zásaditá, čiže to podľa chute je pomerne dosť zreteľné.
<<

Africanus

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 3. 6. 2013 10:04

Bydliště: Orava

Příspěvek 4. 6. 2013 09:47

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Podľa info na stránkach vodární máme tvrdosť vody 1,8 mmol/l, stredne mäkká. V Bratislave sú rozdiely podľa lokalít v priemere 2,2 - 2,7, takže to vyzerá, že na patrónoch predsa trochu ušetrím.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 26. 7. 2013 22:18

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Tak doma mi teče kohoutková voda přímo z podzemního jezera, ale hodně vápenitá. Chuťově na čaje takový střed. Tak jsem prošel všechny prameny v okolí a zdegustoval. Našel jsem jeden pramen (Svěcínka) úplně skvělý na Shu. Tak náramně prohloubí všechny chutě...ale voda je též hodně vápenitá. Při odvápněné rychlovarné konvici a termosce se během jednoho čajování udělá vrstva usazeniny. V rychlovarné konvici usazena tvrdá, termosce bílý prach. Voda je plná snad statisíců mikročástic vápence. Kdybych čajoval v gaiwanu, tak nic neřeším, chuťově je voda výborná. Ale tento mikroskopický prach postupně zanáší póry v Zi Sha konvičce. Takže se tam po pár čajováních začíná vytvářet vodní kámen. Rád bych zeptal, jestli se máte zkušenost s nějakou filtrační konvicí, která by co nejvíce minimalizovala zanesení vápencem...
Kupovat balenou vodu se mi nechce, když 2 km od domu se nachází tak výborná voda...
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 14. 2. 2014 12:32

Re: Jaký filtr na vodu nebo filtračni konvici?

Zdravim, tak rozhodol som sa kupit tu britu, chcel by som sa opytat ci ten filter odstranuje z vody aj chlor alebo je potrebne tu prefiltrovanu vodu este odstat?
Další

Zpět na Pomůcky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz