Čajové moria...

<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 14. 4. 2013 12:23

Re: Čajové moria...

Často jí tam nechám i přes noc :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 14. 4. 2013 13:15

Re: Čajové moria...

Ale uplně ideální to není, jelikož pak to chytá plíseň a rozklíží se to. Stálo by za to bambusové moře jednou za čas přelakovat. Většinou to je ale spotrebni zboží a koupí se jiné. Já mam jedno rozkližené a používám to jako tácek pod japonské sety.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 14. 4. 2013 14:19

Re: Čajové moria...

Jj, na plíseň si dávám pozor, ale jak jsem psal - po roce mám jednu jemnou puklinku, takže si odteď budu muset dávat trochu větší pozor :-)
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 11. 5. 2013 21:44

Re: Čajové moria...

Sestře jsem pořizoval toto čajové moře. Už po prvním čajování je puklina na dnu šuplíku v rozsahu cca 5% plochy. Asi nevýhodou je, že nemá plastový šuplík a po dobu čajování dostává zabrat. Špatně zalepený spoj a zatekla tam voda. Vrchní víko moře se již také po prvním čajování začíná kroutit...

Chtěl jsem si též koupit bambusové čajové moře. Ale když tady čtu příspěvky o životnosti...Asi se opravdu vyplatí připlatit a pořídit si např toto...

U nás asi asi nedá sehnat podobné kovové čajové moře?

Obrázek
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 5. 2013 22:23

Re: Čajové moria...

Takové kovové moře mám, sehnal jsem jej v sadě u levných taiwanských čajových souprav. Není moc dobré, ale. Radeji yixing nebo bambus.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 13. 5. 2013 09:43

Re: Čajové moria...

ja mam velmi podobne bambusove ako na tom linku akurat zelene a drzi uz dlho :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 26. 9. 2013 11:39

Re: Čajové moria...

Zdravím,

mohli byste mi prosím doporučit nějaké čajové moře v cenové hladině do 1000Kč? Aby alespoň nějakou dobu vydrželo. Doteď jsem měl jen čajový tácek ale nějak mi prasknul a chtěl bych si pořídit moře protože tácek už přestával dostačovat.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 26. 9. 2013 11:51

Re: Čajové moria...

Co třeba keramické? V Asia Classic se do 1k v pohodě vejdeš. A pokud s ním nepraštíš, vydrží na věky.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 20. 8. 2014 16:50

Re: Čajové moria...

Zacalo mi tiect bambusove more po rokoch a zalepil som to sekundovym lepidlom a teraz je to uz v pohode :) Ale Rozmyslal som, ze dal by sa na to pouzit aj lodny lak na drevo? Ake s nim mate skusenosti? A skusali ste niekto to sekundove lepidlo? Lebo mne sa zda, ze ho stale citim pri cajovani, ako sa leje nan horuca voda...
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 20. 8. 2014 17:29

Re: Čajové moria...

Já mám doma bambusové vylévací, mám ho asi rok a půl a mezitím se na spodku vytvořili miniaturní prasklinky... :-) ale zalepit se dají i samotnou čajovou patinou, je to celkem zatáhlé puerhem a zatím drží, takže pokud to vyloženě neprotéká tak možná tam nalít puer a nechat chvilku stát...
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 21. 8. 2014 20:20

Re: Čajové moria...

Já teda čajové moře kupuju v číně. I s dopravou je to levnější než tady. Pro domácí popíjení se ženou mám tuším to nejmenší http://www.jkteashop.com/tea-table-tea-tray_c23.html
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 29. 12. 2014 11:55

Re: Čajové moria...

Když jsem začínal čajovat, moře byla hned první věc, kterou jsem si pořizoval..říkal jsem si, že bez něj ani rádu..vždyť ho mají všichni, ve všech videích, kterými byl člověk na YouTube obklopen typu alá kung fu ceremony apod ...bral jsem ho jako neodmyslitelnou součást čaje..již jsem půl roku moře ani nevytáhl a objevil krásu talířků, misek, podšálků a ChaBu..neskutečné kam se posune čajování s shuipingem na talířku a třemi šálky na dalším...prostě nádhera..kdybych si měl někdy do budoucna kupovat moře, maximálně bych se poohlídnul po nějakém kruhovém pro shuiping a tři šálky..něco staršího, hrubou zishu...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 12. 2014 12:33

Re: Čajové moria...

Ono se to hodí obojí. Když čajuji sám, je lepsi mit misku a podšálek. Ale jak je nás více, hodí se čajové moře.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 29. 12. 2014 12:43

Re: Čajové moria...

I když hostím více lidí, držím talířkový styl..na větší talířek se dá naskládat více šálků a slévat rovnou do nich...džbánek jsem již vyřadil jako zbytečný mezičlánek, občas slévám do další konve (která slouží jako džbánek) na talířku...Zatím mám jen dva talířky, ale hodně mne to chytlo a tak je to další věc, kterou budu sbírat :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 12. 2014 12:47

Re: Čajové moria...

Ano i tak to lze. Pokud ale konvičku poléváš horkou vodou, udělají se ti na ni kruhy a nekdy miska nestačí, tak lítám vylévat. Já mám rád obojí připravu.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 29. 12. 2014 13:25

Re: Čajové moria...

Ano, to je jedna z nevýhod..člověk ztrácí určitou pohodlnost, mokré dno konvičky, vylívání přebytečné vody jak z talířku konvičky, tak i z talířku, na kterém jsou šálky...chce to větší odpadní misku...ale i tak si mne to dostalo natolik, že na moře nemám chuť už vůbec :-) Přestalo se mi právě líbit spíše esteticky...praktický nástroj to je dobrý..
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 29. 12. 2014 13:52

Re: Čajové moria...

Na odpadní vodu je ještě "čajové jezero" :-) Tedy ta vlastně větší odpadní miska, akorát to moje je z yixingu, byť tedy yixing nemá významu jiného než estetického. Takže poliješ konvičku přímo nad ním, nebo do něj vyliješ misku. Sám jej občas použiju.
Předchozí

Zpět na Pomůcky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz