Kamínka na vodu - kde koupit

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 2. 2013 22:20

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Nevím kde kupuješ, ale cena je tak nejak stejná. Me se na hibachi libí to že je snadno preneseš. Ryoro se Ti rozpálí a nepřeneseš ho vubec. Hibachi jsou ideální do přirody. Pokud Ti fouká vitr, tak ryoro muže vlivem vetru jak rozdmýcha uhlíky i prasknout. V mistnosti to je asi jedno.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 12. 2. 2013 20:54

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

No tak za chaozhou + sha diao z Číny bych zaplatil i s DPH 2780,- Za Hibachi z česka 3-4 tisíce + litinka 2-4 tisíce. Pokud můžeš doporučit obchod kde mají levnější, budu moc rád.

Co se praktičnosti týče, tak máš jistě pravdu, to že nepálí je veliká výhoda.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 2. 2013 21:33

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Já současné ceny nevím. Ale asi bych srovnaval ryoro versus hibachi, apod. srovnavat do toho litinku, bofuru aj. je nepřesné.
Tady máš hibachi i s hůlkami za prijatelnou cenu treba.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 13. 2. 2013 22:26

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Srovnávám pouze možnosti zahraničí/česko, když bych nakonec vzal chao zhou, tak k nim rovnou vemu sha diao, no a v česku bych pořídil hibachi s litinkou. Uvidím nechám si to ještě rozležet v hlavně :.)
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 27. 3. 2013 19:23

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Tak minulý týden dorazila kamínka z Číny, vše přišlo v pořádku a bez cla, plus moře vzorků k tomu.. :-;;-))
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 3. 2013 19:34

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Tak nám se dej nejaké foto ne? :-) A už jsi varil?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 27. 3. 2013 19:45

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Ještě právě ne, chce to víc času, takže víkend..

tady je pár fotek, ale jsou nic moc, ve skutečnosti vypadají opravdu daleko lépe :

http://imageshack.us/photo/my-images/827/lutoo.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/547/shadiao.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/12/ztio.jpg/
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 27. 3. 2013 20:01

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Vypadají opravdu dobře, ostatně i stolek je parádní!
Jestli se můžu zeptat, na kolik Tě ve výsledku kamínka přišly? Myslím tím komplet( pošta, balné, clo...).
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 3. 2013 20:29

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Píše že to bylo bez cla :-)
Vypadají dobre, učelně. Snad Ti prinesou radost! Když jsem jako první v ČR začal dávat na web fotky čajování v kamínkách, že se to stane tak populární mě vubec nenapadlo a je to jen dobře!!!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 27. 3. 2013 20:59

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

to lesasyn : chaozhou set 67 USD, doprava 52 USD ( objednával jsem toho ale více, cena poštovného je pohyblivá v závislosti na hmotnosti balíku )

při převzetí jsem už nic neplatil.

to Dzin : je pravda, že díky tomuto fóru jsem dostal hlavní podnět k tomu, si kamínka opatřit :) Děkuji..
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 3. 2013 21:01

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Mám s podobným systeme regulace, pokud to vychytáš, budes velmi spokojen, používej kvalitní uhlí!
Ano, proto to dělám aby ostatní měli podnět a návod. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 27. 3. 2013 21:08

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Díky za inforamci o clu. Nejspíš si ta kamínka také pořídím. Osobně bych do nich nikdy nešel nebýt Pyroha, který mi dal ochutnat čaje připravené z vody z kamínek. A to je jiná liga, to si prostě musí každý zažít na vlastní kůži aby uvěřil ...
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 27. 3. 2013 21:12

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

to lesasyn : ještě k tomu stolku..moc mě těší že se ti líbí. Jedná se o ruční výrobu mého potencionálního tchána, vyrábí ze dřeva spoustu dalších věcí.

to Dzin : bude to chtít spoustu experimentování, musím ale přiznat, že se na něj opravdu těším :)
<<

vaassa

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 9. 9. 2012 19:02

Bydliště: Vyškov

Příspěvek 27. 3. 2013 21:14

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Není vůbec za co :)

Jsem velmi zvědav, jaký to bude rozdíl.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 27. 3. 2013 23:02

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

joda píše:Díky za inforamci o clu. Nejspíš si ta kamínka také pořídím. Osobně bych do nich nikdy nešel nebýt Pyroha, který mi dal ochutnat čaje připravené z vody z kamínek. A to je jiná liga, to si prostě musí každý zažít na vlastní kůži aby uvěřil ...


No podle mě nejde ani tak o kamínka samotná, jako spíše o "pomalost" ohřevu vody a o nádobu, ve které je voda ohřívána. Dokonce si myslím, že kdyby se vzala nádoba z kamínek a dala na el. sporák a ohřivala cca 20 minut, tak musí být výsledná chuť stejná. To jen takové malé zamyšlení.

Samozřejmě sporák nenahradí estetickou hodnotu kamínek.
LL
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 3. 2013 23:25

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Nebude stejná, vyzkoušeno. Jde tam o hodně faktorů, jedním z nich je vlnová délka tepla. Zkus to a uvidíš.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 27. 3. 2013 23:58

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

No napsal jsem to schválně opatrně - poslední měsíc jsem opakovaně, tzn. alespoň 5krát za týden, srovnával chuť vody ohřátou v tetsubině na dvou rozdílných zdrojích tepla. Nezaznamenal jsem jakýkoliv rozdíl a tak si dovolím trvat na svém názoru.

Akceptuji, že chuť vody ovlivňují látky uvolněné z nádoby, akceptuji, že chuť může být ovlivněna rychlostí ohřevu, akceptuji, že chuť může být ovlivněna materiálem nádoby, i kdyby se z tohoto nic do vody neuvolňovalo.

Prosím o vyjmenování dalších vícero faktorů, zajímaly by mě, skutečně ano, rád bych v tom měl jasno. Informace, že je tam vícero faktorů bez jejich uvedení je jaksi prázdná.

Mám problém akceptovat fakt, že chuť vody ovlivňuje "vlnová délka tepla".
Předpokládám, že chuť vody mohou změnit nově dodané látky nebo změna uspořádání molekul v závislosti na dodaných látkách. Pokud ale ohřeju vodu jakoukoliv "vlnovou délkou" nic se v ní nezmění. Bude to pořád jen ta samá voda s vyšší vnitřní energií a je jedno jestli tuto energii získá z "o pár nanometrů kratší nebo delší vlnové délky". Voda je schopná akceptovat určité množství tepelné energie a tím zvýšitsvoji vnitřní energii (cca 0 až 100 stupňů). Jediný rozdíl, který vidím v užití různých "vlnových délek" je v rychlosti ohřevu - dlouhá vlnová délka, dlouhá doba ohřevu, kratší vlnová délka, rychlejší ohřev. Silně ale pochybuji o tom, že by průchod "tepelného záření" vodou v ní zanechal nějakou jinou stopu (uspořádání, matrice, jiné molekuly) než energetickou a proto si myslím, že vlnová délka neovlivňuje chod vody.

Každopádně, výše napsané je jen selský rozum, který se velmi často plete. Pochopil jsem, že zde přispívají i lidé, co vystudovali fyziku - prosím je o upřesnění dané problematiky a vysvětlení mi, co všechno je možno změnit ve vodě průchodem tepelného záření. Ostatní prosím o upřesnění všech faktorů, které podle Vás ovlivňují vodu (mimo výše napsaných) při ohřevu na kamínkách ať už v litinové nebo hliněné konvi.

Díky, těším se na diskuzi, opravdu mě tato oblast zajímá
LL
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 3. 2013 00:08

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Záleží třeba práve na tetsubinu, jak moc je kvalitní :-) Dále ovlivnuje již jen to jaké použíjes uhlíky a co nejvíce ovlivnuje je voda samotná. V neposlední řade pochopitelně rychlost ohřevu, ale to jsme již zmínili. Ze špatné vody napr. Neudelas dobrou ani na kaminkách ani v rychlovarce. Ty to testujes poslední mesic, já posledních 15 let. Takže pokusů jsem si užil až až. Ono ne vse lze vysvetlit vedecky, logicky, nebo selským rozumem, to o vlnové délce tepla mi vysvetloval oborník na slovo vzatý, já nejsem žádny fyzik ani chemik. Je to pouze jeden s faktorů. Pro mě je důlezite jak to chutná. A kdyby to bylo tak snadné jako ohřívat vodu v tetsubinu, bofure, Sha diao apod, jen na elektrickým vaříčem či indukcí, lihem, apod. nebylo by asi co řešit. Asi nezjistíme co presne se deje s vodou pri ohrevu nad varicem, lihem, eletrinou, ohnem. Elektrické pole samo o sobě.... To je asi na vědecký pokus a nejen jeden, pochybuji že je na to někdo vybaven. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 28. 3. 2013 00:34

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Dzine, asi si nerozumíme.

Já nezpochybňuji, že ti voda z kamínek přijde lepší. Mad materiálem nádoby a rychlostí ohřevu jsem se schodli, to jsem psal již hned na začátku. Kvalitu vody ponechám stranou neb kvalita vody ti při ohřevu kvalitu sama sebe nezmění :) Souhlasím, že špatná voda zůstane špatnou, o tom jsem ale ani nechtěl mluvit.
Souhlasím, že ne vše lze vysvětlit vědecky, ale právě proto, že ti to odborník vysvětloval, tak to v tomto případě lze. A mě by zajímalo jak. Jsem člověk zvědavý a možná až trochu rýpavý. Ale mě prostě nestačí přijmout fakt, že něco nějak je, chci porozumět podstatě proč tomu tak je - jen tak se lze posunout dál, nějak se "osobnostně rozvinout".

Chápu, že pokud by uhlíky kouřily a zapáchaly, tak mohou do vody dosta nějaké látky, které ji znehodnotí. To akceptuji. Již mám ale problém přijmout fakt, že nekouřící uhlíky z buku nebo dubu nebo briket ovlivní rozdílně chuť vody. Ty pouze vysílají určité vlnění a jsme tam kde jsme byli. Škoda, že sem nechodí onen zmiňovaný odborník.

Mě se jedná ale o ten vliv vlnové délky, ten mi prostě přijde úplně mimo. My to nevyřešíme, prorojsem poprosil někoho, kdo tomu rozumí zda by se nemohl vyjádřit, zda ohřev vody různými vlvnovými délkami ovlivňuje kromě rychlosti ohřevu i jiné skutečnosti ve vodě. Myslím, že voda a elektromagnetické vlnění jsou na poli fyziky docela ujasněné pojmy, takže by nám mohl odpovědět i jen někdo kdo to studuje bez potřeby pokusů.

Jinak ono těch proměnných tolik nebude, proto mě zarazilo to tvrzení, že jich je ještě vícero. Shodli jsme se na:
1) kvalita a materiál vůbec konve na ohřev vody (litina, hlína, plast...)
2) rychlost ohřevu,
3) kvalita paliva ve smyslu uvolnění nežádoucích látek, které se mohou dosta do vody
4) kvalita vody (to je ale spíše problém zdroje vody, nikoliv ohřevu samotného)
5) poréznost materiálu nádoby
6) ...

Hlavně to neber špatně nebo, že zase rýpám, či zpochybňuji nějaké tvé zkušenosti. Já bych prostě jen chtěl vědět jak to je, mít v tom jasno (základní otázka o co mi celou dobu běží je ta tučně zvýrazněná). Vlastně od ujasňování věcí je i toto forum...
Naposledy upravil dayofvictory dne 28. 3. 2013 09:50, celkově upraveno 1
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 28. 3. 2013 01:25

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Do vlnové délky nevidím, intuitivně se mi to až tak nezdá, ale jak říkám, tam vím houby... Jinak ale myslím, že rozdíl nějaký je právě v "kouři" z uhlíků (i nečadících, něco z nich taky jde, což plyne z docela libé vůně, která z nich při spalování vychází). Vypozoroval jsem, že poréznější konvičky vedou k lepší vodě (hypotéza - víc něčeho z ohně se dostane do vody). Voda z porézní konvičky je celkově těžší a sladší (to jsme zkoušeli i slepými testy a vyšlo to tak).

Když ohřívám vodu v kamínkách, tak z ní jde jiný kouř než když se ohřívá voda třeba na ohřevné desce/v rychlovarce. Ale neumím popsat, jak se liší, je prostě nějak "jiný". A je ho víc. Možná že nějaký kouř prochází skrz tu porézní hlínu a skrz vodu? Přitom ta voda z kamínek je obdobně čirá jako bez, takže to zase není že by se zachycovaly nějaké spaliny.

Zkoušel jsem vodu z kamínek a bez vážit, ale bohužel jsem neměl dost přesnou váhu, ta vážila, jak se zrovna vyspala. Nějaký rozbor té vody by mohl být zajímavý...
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 28. 3. 2013 08:34

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Zkoušel jsem vařit na sporáku v hliněné konvici (Chaozhou), a je to jinačí. Přesně jak píše Pyroh, ta konvice je silně porézní a právě kombinace kvalitní konve a uhlíků tomu dá to, proč to lidé dělají. Voda jě přesně, těžší a sladčí a opravdu lahodná na pití, a čaj z této vody z kamínek a jinak vařené vody je opravdu jiný. Na sporáku se voda uvařila velmi rychle a chutnala téměř stejně, jako z rychlovarky. Ten rozdíl byl uplně minimální.
U tetsubinky, kde není poréznost materiálu, to podle mne s Chaozhou konví nejde srovnat.
Důvody proč voda z kamínek chutná jinak než na spoáku uvařená ve stejné konvi, krom výše uvedených, neznám. Nicméně jsme toto testovali ve více lidech a výsledek byl stejný u všech.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 28. 3. 2013 09:46

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

No vida, hned se nám to upřesňuje, díky za reakce.

Pyrohu, chawangpu souhlasím, že čím poréznější nádoba, tím větší vliv na chuť vody. Doplńuji do seznamu výše. Sice by se to dalo zahrnout do materiálu celkově, ale raději to zvýrazním a poupravím i materiál, aby to bylo přesnější.

Jinak chawangpu. Co jsem načetl, tak litina, ze které se dělají tetsubiny (tradiční, japonské) je právě na kov poměrně porézní. Respektive, pokud se bavíme o tradiční výrobě, tak se každá konev po výrobě tetstuje, zdali díky poréznosti neprosakuje a pokud ano, tak se díry zalepují (pravděpodobně lepidlem z železitého písku a šťávy z keře urushi). Takže oproti nerez rychlovarce, je litina opravdu hodně porézní. Nedokážu posoudit, jak se to s porézností ve srovnání s hliněnou konví (i tam se to liší od výroby) ale předpokládam, že hliněná konev může být poréznější ještě mnohem více. (Mimochodem, žádné foto vnitřku tetsubiny nedorazilo, ale může to být tím, že mi blbne email.)

Jinak Pyroh. Vlnovou délku opravdu nevyřešíme, mě se to jen nezdá stejně jako tobě. Vidíte, já bych předpokládal, že čím poréznější hlína, tím voda pronikne hlouběji, tím je v kontakti s hlínou na větším povrchu a tím z ní vylouhuje více atomů/molekul, které pozmění struktury vody, která pak chutná jinak. Tedy souhlasím, že čím více poréznější, tím větší změna. S těmi uhlíky, já nevím. Pokud smrdí, mohli by vodu nasmradit, pokud voní, mohly by jí ovonět :-) Já si ale myslím, že prostup spalin konví bude zcela minimální či snad nulový, že spíše 95% změny chuti skutečně bude záležet na konvi. Uhlík uvolňuje teplo a spaliny. Teplo je ona "vlnová délka" a tu jsme nevyřešili. Prostup spalin bych viděl, ale jen v případě, že by konev prosakovala (rosila se, prý se i takové dělají) - pak pokud prosákne voda, tak mohou prostoupit i spaliny, jinak bych ale řekl, že se moc nemají šanci do vody dostat.

Ještě jednou upřesňuji, že nezpochybňuji, že se ohřevem dá zlepšit voda, naopak já s tím souhlasím. Jen si myslím, že naprostou většinu práce udělá nádoba a ne způsob ohřevu (ona rozdílná vlnová délka :-)

Ještě Chawangpu. Ale já neohříval tetsubinu na sporáku šíleně rychle. Pokud ohřívám mimo sporák teplem vzniklým z oxidace (hoření) tak litr vody ohřívám na 85 stupňů za 30 - 40 minut. Sporák zapínám na dvojku a poté ten litr vody na něm ohřívám 32 minut přesně :) Příspěvek výše jsem chtěl říct, že nepozoruji rozdíl ve vodě z tetsubiny ohřáté na el. sporáku za 32 minut nebo na tradičním zdroji tepla za 30 až 40 minut. V testování hodlím ale dále pokračovat, jen škoda, že nemám po ruce vždy více "ochutnávačů" a tím i více názorů.

LL.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 28. 3. 2013 10:37

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

ja by som skusil jednoduchu teoriu na tu vlnovu dlzku:
podla mna sa jedna len o E= hc/l H je plancova konstanta, C je rychlost svetla a l (ako labda) je vlnova dlzka (c/l nam da frekvenciu), proste cim mensia vlnova dlzka, tym vacsia energia ziarenia a tym sa voda ohreje skor, dohodli sme sa, ze kvalita voda zavisi od rychlosti ohrevu, takze to len spada pod rychlost ohrevu
dalsia vec, rozne vlnove dlzky prenikaju materialmi roznou mierou a maju roznu ochotu predavat svoju energiu okolitemu materialu (napr. mikrovlnka vam dobre ohreje polievku, pretoze je v nej vela vody ale so suchymi vecami to bude o dost horsie)

dalsii parameter ale je ze kamna a sporak maju inu ucinnost, co moze sposobit rozdiely pri ohreve v nadobe na vodu, dno sa rychlejsie a silnejsie rozpali ako zvysok, pri silnom zdroji tepla (neplati pre striborne tsebutsiny?), od nadoby sa ohrieva voda, ktora sa teda zo zaciatku bude rovnako nerovnomerne ohrievat (to by vysvetlovalo rozdiel medzi vasimi pozorovaniami, ked rychly ohrev na sporaku sa lisil ale pomaly je podobny az rovnaky)

nie som fyzik, uvidime, co nato mr. joda on by sa mal vyznat snad som nenapisal totalne blaboly :D, inac rozhodne ale nesuhlasim, ze sa nieco neda vedecky vysvetlit pokial vede date dost casu zodpovie kazdu otazku (to ze sa v processe vytvori dalsich 5 je detial 88;-) )
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 28. 3. 2013 10:59

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

Ještě k tématu vlnová délka z pohledu esoteriky a selského rozumu :D (už jsme asi hodně OT v této sekci)
Osobně vidím velký rozdíl ve zdroji tepla - "mrtvé teplo" = elektrická plotýnka, indukce, sporák, lihový vařič... versus "živé teplo" = kvalitní dřevěné uhlí, oheň ze dřeva ( stejně tak, jako je rozdíl mezi mrtvou vodou z pet lahve, nebo živou vodou z pramene - obsah látek může být stejný, ale v energii bude značný rozdíl).
Co tím myslím "živé teplo"? Zdroj vydávající určitou energii, kterou do sebe naakumulovalo během růstu, "žití" ze sluneční energie a teď jej zpětně vydává. Vlnová délka, nebo tomu můžeme říkat infra záření, podle mě předá energii ( Qi, Prána, Životní energie) při spalování zpětně do vody.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 3. 2013 11:04

Re: Kamínka na vodu - kde koupit

2 dayofvictory: Myslím že si rozumíme. Ale jsi velmi materiálně založený a řadu věci nepripustíš, zatím ...
Nevadí, pokusím se to vysvetlit jinak. Pokud máš špatnou vodu tak bude temer stejna jak nad kaminkami tak nad sporákem. Kamarad je vedec a pracuje na akademii věd, je pred duchodem a na diskusní fora nechodí, nicmene se ho mohu optat až spolu budeme, pokud nezapomenu. Pro me to neni tak důlezite vůbec.
To že uhlíky vydávají urcity pach je jedna vec, ale nemely by vubec kouřit. To ovlivni vodu minálne v tetsubinu, v bofure více.
Ale jde prave o intenzitu žáru a konstatnost.
Řeknu to takhle, ty mas urazit vzdalenost 5km jako voda var. Pokud pujdes a za 30 min to ujdeš, je to ok, budeš v pohode. Ale pokud to udelas tak že budes chvili se plazit, pak sprintovat, pak odpocivat a pak pobezis, urazsi to taky za 30 min taky stejnou vzdálenost, ale organismus bude na tom jinak. A voda je zivý organismus, takže logicky voda ohřátá na sporaku, ikdyž v litince bude vzdy jiná než na kaminkach, kde prikladáš, má to vykyvy teplot atd... rozdíl bude o to vetsi o co je kvalitnější voda, kvalitnejsi tetsubin, uhlí, apod. Do toho dalsi faktory ktere jsem zminul jak na stránce o ohřevu vody tak tady, napr různá magneticka a elektrická pole. Jinak bude reagovat tetsubin na plotynku, jinak na plyn, jinak na žár od uhlíků... nejlepší je to vyzkouset.
Jsem ale moc rád že se ptáš a že se tomu snažíš přijít na kloub z jiné strany.
Pokud mám mluvit za sebe a co to co jsem zjistil a vyzkoumal, tak je mi uplne jedno co se deje s vodou, pro me je důlezite jak to chutna a hraji si s tím jestli je lepsi olivové uhli, bukové, dubove, kokosové nebo bambusové. On je rozdil i v tom, jestli jsou vetsi kusy nebo menší. Pochopitelne na každy čaj to je jiné, jak materiál ze kterého je nádoba, tak i ohřev. Přirozené je zahřívat postupně. A líbí se mi že čaj nijak neošidíš, tím že by jsi dal kus tetsubinu na sporák. Ano, možná lepsi než v rychlovarce, nebo zcela urcite, poud pomineme tradiční hodnotu...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz