Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 8. 4. 2013 08:38

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Pavel S. píše:
Dzin Tea Racer píše:To nevím jaké to ma složení, zrejmně tam budou nejaka aditiva a to není vubec dobre. Používám biolíh pro krby.

Máš pravdu musí to být biolíh do krbu ten obsahuje 96,6% biolihu ,zatímco E85 do auta obsahuje 85% bioethanolu a 15% naturalu 95, takže ten do krbu nevidává zápach protože je tam skoro samí líh zatímco třeba líh technický obsahuje schválně příměsi aby ho lidi nechlastali proto při spalování vydává zápach.

ano denaturuje sa zvycajne benzinom alebo metakom ak najdes denaturovany metanolom, tak by ti to pachnut nemalo ;-)
btw ak stale chces laboratorny kahan: http://www.thermofisher.cz/produkty/kah ... neny-50-ml
staci sa obhliadnut po dodavateloch laboratorneho skla, sice nie kazdy preda civilovi ale tento ano (kupoval som prachovnice)

btw. ak si bral od dragon tea house ten horak nic sa neboj oni vedia ako to poslat do CR aby si neplatil clo ;-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Pavel S.

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 25. 3. 2013 22:28

Bydliště: Západ

Příspěvek 8. 4. 2013 17:14

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Už mam objednáno z dragonu,dneska to dokonce už poslali.
Už jsem koupil biolíh do krbu za 80kč litr. i sem ho už testoval a při hoření nesmrdí

Nebudeme to přehánět s temi citacemi.. :-) Admin
Žijte dlouho a blaze.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 4. 2013 20:55

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Doporučuji tento, zkoušel jsem asi 5 druhů a tento je best of :-)
Odkaz na líh :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 9. 4. 2013 08:19

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Jen bych dodal, že i biolíh do krbů je líh denaturovaný a tudíž bude obsahovat nějaké "zápachy" - příměsi v jednotkách procent. Podle typu denaturační směsi se pak liší i zápach, přichází v úvahu 5 směsí ale reálně spíše dvě - jedna smrdí více v kapalině a méně při hoření a druhá naopak. Ovšem dohledat, která směs byla použita není vždy jednoduché a když v drogerii chcete technický list, kde to je jednoznačně uvedeno, tak na Vás koukají jako puk. Jinak zápach při hoření vzniká při nedokonalém hoření (více se odpařuje lihu než se stačí spalovat - stává se když je kahan opravdu rozžhavený), ale tento problém se dá lehce odstranit upravením palivového média.
LL
<<

Pavel S.

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 25. 3. 2013 22:28

Bydliště: Západ

Příspěvek 9. 4. 2013 15:41

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Já sem v tomhle spalování nováček, :D ale co jsem vyčuchal tak ten do krbů při spalování nesmrdí, obsah lihu 95% a dzin to má zmáklí určitě dobře,něco už otestoval jak píše a ohřívá na lihu hodně. Takže zase řešíme zbytečný detaily. Pak mi napadá už jen čistej špiritus za x 100kč litr.
Žijte dlouho a blaze.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 9. 4. 2013 16:34

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Tak já bych ty příměsi naopak řešil hodně, zejména ty denaturáty, to většinou bývají nějaké organické sloučeniny, nic zdravého. Sehnat čistý líh dnes není moc jednoduché :-)
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 9. 4. 2013 19:13

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Ať si každý spaluje, co chce.
Jen jsem chtěl upozornit na prostý fakt, že ačkoliv název "biolíh" může zvláště v dnešní době evokovat cosi zdravého, přírodního, módního, prostě "bio", tak i takovýto výrobek obsahuje nezanedbatelné příměsi cizích látek.
Jaký mají ony látky vliv na zdraví lze snadno dohledat - co z nich vznikne za spaliny a jaké ty mají vliv je již obtížněji zjistitelné, ale to si každý musí rozhodnout sám a např. mě to je zcela jedno. Mým příspěvkem jsem chtěl upozornit na pouhý fakt, že i biolíh tyto přísady obsahuje (a to je fakt) a to i přesto, ať je cítíte nebo ne nebo ať to má kdokoliv jakkoliv zmáklé.

Poslední dobou sám sebe podezřívám, že pravděpodobně neumím psát, neboť mi je pokaždé na nějaký příspěvěk odpovězeno jinak, než jaký byl jeho smysl .-)
LL
<<

Pavel S.

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 25. 3. 2013 22:28

Bydliště: Západ

Příspěvek 9. 4. 2013 19:31

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Pochopil jsem tě dobře,já taky nehraju na žádný bio, asi se tak jmenuje protože se vyrábí z biomasy, kdyby technickej líh nesmrděl při spalování,tak pálim ten. Prostě mi ten do krbů při pálení nesmrdí a nemusim když ho pálim větrat. Všechno co pálíš obsahuje nějaké škodliviny, tomu se nevyhneš. Ale biolíh do krbů při spalování nevidává zápach a neprodukuje saze, při spalování vzniká jen co2 a voda,proto vhodný pro spalování v interiéru, to píšou na etiketě( jasně,že si tam můžou napsat co chtěj)
Žijte dlouho a blaze.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 4. 2013 19:34

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Já vyzkoušel 6 nebo 7 druhů lihu, od technického pres na pumpe biolíhy různé provience :-)
Ten co jsem dal odkaz je přímo určen pro krby, které jsou v interieru doma. Nepáchne vůbec a mel by být pro domácí použítí. V laboratori, či aute, nebo jako technický lih s tím domácím používáním není moc počítáno. Já jsem spokojen s tímto. Mel jsem i různe 100%, což prý ani tak možne není, zvlast za 52kč/l, takže beru tento asi dva roky, spálím toho opravdu hodne. Ten lihový vařič mi jede denně bez prestávky asi dva roky. Občas zkusím jiný líh, ale ušetřit 5 kč a mít doma smrad, to fatk ne :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 9. 4. 2013 19:59

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Dzine a opsal by jsi mi sem výrobce toho lihu? Asi někdo ze slovenska...

Dovolím si vycházet z možná trochu naivní úvahy - pokud by ten tvůj obsahoval den. směs 1A a já zakoupil jakýkoliv jiný líh (technický, bio atd) taktéž se směsí 1A tak bych měl dostat stejné výsledky jako ty, protože zbytek obsahu je směs ethanolu a propan-2-olu a tudíž totožná věc. Rád bych vyzkoušel co doporučuješ...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 4. 2013 20:13

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Máš tu přece odkaz odkud ho beru. Nevím já nemam laboratoř, ale opradu nesmrdí, ostatní smrdí jen sundas krytku na horáku. Když to více otevru tak srmdeli i pri hoření, při tomto necítím opravdu nic. Navic jedna vec je co je napsano druhé co v tom je. Logícká uvaha je že když to je do biokrbů do domácností, nebude v tom žádný vetší neřád, než když to je do auta nebo do dílny.
nekde jsem cetl že ty prisady co delaji ten smrad tam jsou schvalne aby se poznalo že to uniká atd...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 9. 4. 2013 20:38

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Ale já vím - ale to je jen distributor a obrázky tam mají moc malé na to abych přečetl výrobce nebo alespoň jméno firmy - a bezpečnostní list obvykle dohledám jen přes výrobce.

Jinak Dzine ta úvaha je logická, ale obávám se, že mylná. Pokud vyjdu z předpokladu, že lihovary dodržují zákon 141/1997, tak v úvahu připadají pouze dvě denaturační směsi, obvykle označované 1A a 1B. Existují i jiné ale ty mají speciální použití (např. při výrobě plastů) a běžný člověk se k nim nedostane snadno. Tedy i přesto, že na trhu může být desítky lihů, tak se kromě obsahu ethanolu budou lišit pouze v použité den. směsi, předpokládám, že budou využívat tu levnější. Já ti věřím, že ti ten líh nesmrdí a proto by mě zajímalo, co v něm je, protože pokud si koupím jakýkoliv jiný líh s touto směsí, tak musím dostat stejný výsledek jako ty (a možná ho seženu u nás v drogerii e nebudu muset objednávat přez net :-).

Je ale klidně možné, že do běžných technických lihů se používá 1A zatímco do krbů 1B...a nebo to může být úplně jinak, že.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 4. 2013 22:11

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Nevím, nejsem chemik, ale vím že ostatní, deklarované také jako biolíh nejvyšši kvality smrdelo to jak bolavá noha. Tento do krbu vůbec. Ty jsi materialista a vse rozpitváváš na zákony, molekuly a definice, ale uvedom si že jedna vec je najaký zákon a druhá např. technická sůl v potravinách. MOžná kdyby jsi zkusil méně teorie a více praxe, budes překvapen. Mě je jedno co je na nálepce, důležite že to nesmirdá, na nálepku Ti daji co chces slyšet - číst, ale já radeji se přesvědčím sám.
MOmentálně ten dobrý nemám, mam tu 3 ks od Sverochema Liberec. Smrdí málo, ale smrdí.
Mě ten obrázek prijde dosti velký. Hlavně na klasickém lihu z drogerie není nic že by nebyl skodlivy, nesmrdel, atd. na tom u benzínek také ne.
Dle Tebe je milné že líh do uzavřených biokrbů bez kominu není skodlivý? :-) Nezlob se, ale me příjde logické že to co používas doma do krbu, do fondue atd... logicky že nesmí být školivé.... nechápu jak jsi příšel na opak.
Obrázek
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 9. 4. 2013 23:49

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Pane Dzine, vždy jsem se tu snažil psát zcela jasně, nezaujatě a neosobně. Nyní přiznávám, že mám s Vámi problém, neb mám pocit, že si v diskuzích nerozumíme, respektive jsem vždy položil, dle mě, jasnou otázku nebo napsal jasné tvrzení a vždy jsem se dočkal zástupných odpovědí. Jako příklad uvedu předcházející diskuzi s ohřevem vody, kde jsem položil otázku, zda má vlnová délka tepla vliv na senzorickou kvalitu vody. Napsal jste mi tam vícero odpovědí, ale vždy typu, zjednodušuji (má vliv více faktorů, záleží na vodě, záleží na živém/mrtvém teple, nelze takto zjednodušovat apod.) Ale na toto jsem se přece vůbec neptal! Možná je to to blbá otázka, možná se nehodí na toto forum, možná je to nesmysl, ale nesmíte se divit, že když se já ptám pořád na A a Vy mi postupně odpovíte na B, C a D, že se pak strhne "lavina". Když budu hodně drzý, tak mi tam v podstatě k věci odpověděl Joda a Inheret, ale Vy ani jednou. A v této diskuzi je to to samé, rozeberu ji, aby bylo všem jasné, proč se nemůžeme dohodnout a proč si myslím, že mi vždy odpovídáte na něco jiného - tedy popíši můj subjektivní dojem.

Již podruhé jste mě označil za materialistu. A to jste poznal z čeho? Z 30 příspěvků na tomto fóru? Ať už to myslíte jako kompliment nebo urážku, mám dojem, že by jste se měl takovýchto osobních soudů v reakci na věcný příspěvek zdržet. Já se tam pokusím vysvětlit jak je to z přísadami do lihu a dozvím se, že jsem materialista...zajímavý posun v diskuzi ještě zajímavějším směrem.

Dále jsem se dozvěděl, že mám zkusit více praxe a méně teorie. Obávám se, že Vy vůbec nemůžete vědět, jaký poměr "praxe a teorie v čajové oblasti obecně" používám a tak nechápu na základě čeho mi doporučujete tuto změnu. Má to asi stejnou hodnotu, jako kdybych Vám napsal, že máte zkusit pít více plnotučného mléka na úkor polotučného...myslím, že by jste se též velmi podivil na základě, čeho Vám to doporučuju. Doporučuji tyto nesrovnalosti nebo v diskuzi na tato osobní témata pokračovat osobně u čaje, na který Vás tímto zvu (na motorce to ke mě máte do 1:45 hodiny).

Dovedete si vůbec představit, že na světě existují věci, které jde, použiji Váš slovník, materialisticky, molekulárně, definičně a pomocí zákonů zcela jednoznačně objasnit? Čajovou oblast nevyjímaje a obsah denaturačních látek v lihu již vůbec nevyjímaje.

Dále jsem napsal, cituji: Pokud vyjdu z předpokladu, že lihovary dodržují zákon 141/1997... Touto větou jsem chtěl nasadit rámec diskuze takový, že zcela pomíjím možné "podvody výrobce", protože je nelze prokázat a tudíž diskuze o nich nikam nevede a byla by typu "jedna babka povídala". Dostalo se mi odpovědi, že, cituji: a druhá např. technická sůl v potravinách. Víte ale že tímto způsobem lze zpochybnit každou diskuzi? Já napíši, že v této diskuzi nemá valného smyslu se o tomto bavit, ale Vy mi přesně takto odpovíte - opět jsem se nic nedozvěděl. Argument, že na nálepku mi dají co chci řadím taktéž do této kategorie.

Dzine, prošel jsem všechny mé příspěvky výše, a nikde jsem nenapsal, že je líh do uzavřených biokrbů škodlivý. Nevím, tedy, kde jste tuto myšlenku vzal, ode mne nebyla, že by mi byla někým vložena do úst? Pouze jsem zmínil, že lze dohledat vliv denaturátů na zdraví (nenapsal jsem jestli škodlivé nebo ne, schválně jsem nechtěl zabíhat do veličin definujících toxicitu) a že vliv na zdraví jejich spalin se hůře dohledává (opět nepadla ani zmínak o jejich škodlivosti). Opět mi tedy "odpovídáte" na něco, co jsem nikdy neřekl.

Jediný přímý dotaz na Vás byl ohledně výrobce lihu. Ano, obrázek jsem si dokázal sám zvětšit, ale tam jsem výrobce nenašel. Doufal, jsem, že tam třeba bude ještě jedna nálepka na lahvi, nebo na krabici bude výrobce uveden. Omlouvám se, že jsem Vás takto obtěžoval, předpokládal jsem, že onen líh máte doma a že není problém se na láhev podívat. Zavolal jsem z rozčilení majiteli eshopu (a kupodivu mi to ve 22:00 vzal a již výrobce vím).

Příspěvkem výše jsem pouze popsal, proč mi tak záleží na výrobci lihu, myslel jsem, že je to pochopitelné, zkusím to ještě jednou a naposled.
Začnu jako minule, předpokládám, že lihovary dodržují zákon 141/1997...

Dle přílohy 2 uvedeného zákona, lze bez omezení užívat (tedy prodávat do maloobchodní sítě za účelem pálení, čištění, do brzd, ředění, odmašťovánínebo čehokoliv co zákazník chce) denaturovaný líh pouze 2 přípustnými směsmi a to 1A a 1B - směsi se liší obsaženými chemikáliemi. Pokud tedy budu mít technický líh se směsí 1A za 64 Kč a biolíh do krbu za 90 kč opět se směsí 1A je to to samé (výrobci z důvodů šetření používají nejmenší možné objemy denaturátů a neberu v potaz proměnlivý poměr izomerů ethanolu).
Nic více by dle zákona nemělo v lihu být. Je pouze na úvaze výrobce, kterou směs použije. Může existovat klidně 30 výrobců lihu, ale ve výrobcích samotných může být pouze buď směs 1A nebo 1B, tedy jen dvě možnosti. Přiznávám, že jsem se setkal již s drobnou vyjímkou z denaturační směsi, ale do toho nemá cenu zabíhat, z toho bychom se již nevymotali.

Akceptoval jsem Vaši spokojenost s uvedeným lihem. Můj záměr byl takový - pokud budu znát výrobce, tak možná budu schopen zjistit bezpečnostní list a z něho denaturační směs a tu poté porovnám s nabídkou lihů v naší drogerii a vyberu ten, pokud ho budou mít, se stejným složením - poté musím mít jednoznačně stejný líh jako Dzin a budu křičet "hurá" protože nebude zapáchat. V obou výrobcích bude stejný "neřád" a je tedy zbytečné spekulovat nad tím, že by biolíh do krbu měl být v něčem lepší.
Dzine, promiň, to ale není materialismus, to je naprosto pochopitelná a logická cesta, jak získat stejný líh, se kterým jste Vy spokojen, aniž bych ho musel objednávat z internetu. Vy mi doporučujete, abych více experimentoval a nebabral se ve složení - proč bych ale testoval vícero druhů lihu jako Vy, když můžu jít touto jednodušší cestou a právě si ušetřit ztrátu času s testováním na základě aplikovaných výsledků Vašeho testování?
LL

10.4.2013//opraveny gramatické chyby...
Naposledy upravil dayofvictory dne 10. 4. 2013 09:06, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 4. 2013 08:12

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Krásné ránko přeji,
trochu uber na zaujatosti a emocí. Když je k Tobě člověk upřímný tak je to asi špatně.

Materialista není nadávka, je to clovek ktery potrebuje hmatatelné dukazy, neustale si je musi hledat a dokazovat ( napr. volá v 22h distributorům, snaží se něco dokazovat pomoci norem a bezpečnosních listů.
Tvá odpoved je sarkastická a utočná. Já proti Tobe nic nemám, a jediny problem je že ty nemas problem semnou, ale sám se sebou.
Kdykoliv človek neco rekne s čím ty nesoulhasíš je to špatne. Jednou mi vykáš jednou tykáš, už v PM jsem Ti psal že můžes tykat. Ale ty jsi stále plný emocí a musíš to vyjadrovat i takto.

Vlnovou délku tepla, jsi rozpitvaval jen ty, já to uvedl jako jeden z mnoha faktorů a proto jsme i mnoha faktorech diskutovali. Rekl jsem že tomu nerozumim ale kamarad z akademi věd mi to vysvetloval. To ty chces neco neustale měřit, pro mne je měřítko chut čaje.

Co se týka biolihu, jen jsem tento termin zminil ty jsi tam jako prvni dopsal neco ve smyslu at si nemyslíme že když je neco bio že to je nezavadné a dobre. Což je opak toho na co reagujes. Já také nikde nenapsal že je nejaky zdravy. Je urcen pro použiti do krbu bez kominu na fondue ktere je ve styku s potravinou. Liha technicky či jiny at už od jakékokoliv vyrobce toto na etikete nema..Pokud ja na láhvi biolíh tak napisi biolíh, jestli ty mas problem s bio(cokoliv) tak si to vyřes. Já sám vím že biopotraviny napriklad je jeden velky podvod. Ale to že používam biolíh, to je proto, že jsem 2 roky zkousel aby mi to v byte nesmrdelo. pokud budes varit jednou za tyden na lihu, vyvetras, ale já na tom vařím denne. Je mi uplne jedno co je na nalepce.
Jinak to že jsi zjistil vyrobce jeste nic neznamená. On muže kazdemu distributorovi dělat líh na miru. Jedna pekarna zde dela také rohliky pro nejmenovany supermarket o par g lehci, levnejsi a plne primesí. Ale je to jedna a tatáž pekárna. Vzhledem k tomu že se ptas jaky je nejlepsi tak jsem usoudil že jsi jich moc nezkusil. Nebo ano? Kolik? Jaká byla zkusenost? Já ikdyž budu mit smes 1A za 54kč a udajne stejnou 1A a 65kč a nebude smrdet, tak budu použivat tuto. Ty si pouzivej co chces.
Na odpoved jsem ti odpovedel a dal i obrazek, nic vice tam neni ani by me nenapadlo zjistovat vyrobce, když to nesmrdí. Jeslti je pro tebe jednodussi volat ve 22h distributorovi a hledat nejaky list, to je Tvá volba. Já jsem dospel k tomu že je každy co se týka smradu uplne jiny.
Pokud máš jakékoliv pripminky a nejen na mou osobu co se netykaji bezprostredne tematu, pis je do PM.
Připomínka o mleku je zcestná, ale kdyby se zakladala naTve zkusenosti, treba bych to zkusil.
Pozvání rád prijmu, domluvíme se pozdeji, také můžes prijet. Zatím to na motorku není, snad bude o viku, ale jen kolem komína.
Opravdu s klidnou hlavou pisi nic proti Tobe neni utočné, jen je tu problem že uprostred je čaj. Já jdu z levé strany a ty s pravé :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pavel S.

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 25. 3. 2013 22:28

Bydliště: Západ

Příspěvek 10. 4. 2013 20:58

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Pane dayofvictory, nezlobte se na mě,ale z Vašich příspěvků cítím pouze touhu vyvolávat naprosto zbytečné spory. Zoobíráte se věcmi nad kterými by se jiný nezastavil, řešíte to co nikoho nezajímá. Možná kdyby jste přispěl věcnou radou k tématu bylo by to mnohem lepší.

Dzine, ty máš svatou trpělivost, takovéto diskutatéry znám i z jiných servrů a nejsou ničím přínosní jen štvou a rozhádávají lidi,kteří se chtějí dozvědět něco o věcech které nezkusili a nechtějí jít cestou pokus omil. Díky za lidi jako jsi ty a tobě podobní.
Žijte dlouho a blaze.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 4. 2013 21:05

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

On na to jde dayofvictory jen z druhé strany, rád si vyslechnu jeho postup a názory. Člověk se neustále učí a neodsuzuji človeka jen proto že jde jinou cestou, mozná se do cíle dostane dříve než já. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pavel S.

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 25. 3. 2013 22:28

Bydliště: Západ

Příspěvek 10. 4. 2013 21:17

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Rozumím, s každým je dobré se dobrat dobrého konce i když cesta je někdy trnitá.(pro admina)
Naposledy upravil Pavel S. dne 10. 4. 2013 21:30, celkově upraveno 1
Žijte dlouho a blaze.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 10. 4. 2013 21:27

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Jen stručně:
a) toto patří do PM a ne na veřejnost.
b) Pavle nezlob se, ale tvůj příspěvěk k uklidnění situace také nepřispívá, je zbytečný a navíc si dovolím nesouhlasit.

Tak a teď bych se vrátil k tématu dotazem na různé typy uhlíků do kamínek. Kde sehnat a jaké jsou pro vodu nejlepší?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 4. 2013 21:29

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Přesně tak, u čaje se nehádáme hlavně. Život je příliš krátký na to, abychom se tu uráželi. To že tu je někdy výmena názorů neznamená že nekdo má pravdu jiný ne. Rozliční lidé, názory postupy.
Tyto posty co jsou off topic, časem smažu, necháme tu jen plodné prispevky....

Děkuji všem
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 4. 2013 21:31

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

2 Joda: Chystám už asi rok že dám na web uhlíky co jsem zkusil a popíši jak se mi osvedčily nebo ne. Bude to pochopitelně velmi subjektivní, ale zatím to mám jen na papíře.
Takže stručně mé zkusenosti.
Kokosáky a bambusáky - dobré, hodně hřejí, konstatně hřejí ze vsech uhlíků, ale je to lisovaný prach neni to moc tradiční.
Olivové - vyborné, težko k sehnání
Buk a dub - idealní pokud to je kusové drevo na lisovaný prach
Mekké dřevo - mensi vyhrevnost, brzy se spálí a dost popela...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 11. 4. 2013 09:01

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

dzine skusal si uhliky z citrusoveho dreva?
ja mam ale s nimi skusenost len z vodnic, ber to skor ako mozny tip, boli dost podobne vlastnostami olivovymi aj ked by som povedal, ze olivaky boli lepsie (z pohladu uzitia na vodnicu samozrejme)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 4. 2013 10:55

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Neznam, poprosím o odkaz. Dle Číňanů jsou nejlepší olivove. Ale jsou olivove z pecek a olivove ze dřeva. Take tvrde ovocne drevo z čínských stromu...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 11. 4. 2013 11:46

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

prepac nemozem sluzit boli kupene cez aukro na skusku uz davnejsie :-(
skuspim aspon popis obalu: od toho isteho vyrobcu sme mali aj olivove, cierny obal hmotnost 0.5-1kg (nespomeniem si presne), boli to take dlhe rolicky, ktore si clovek mohol nalamat podla potreby, skusim sa ti pozriet doma, ci este nejake nemame, mozno sa najde aj obal, ked tak dam vediet cez PM ;-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Pavel S.

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 25. 3. 2013 22:28

Bydliště: Západ

Příspěvek 18. 4. 2013 20:24

Re: Ohrev vody (rozne sposoby a teorie)

Pro Dzina
Ahoj, tak k mému velkému překvapení, jsem přišel dnes domů a čekal na mě balík z Číny :-) Koukal jsem jako blázen, čekal jsem nejdřív za tři týdny po objednání. Rozbalil jsem a vše perfektně zabalené nic nepoškozené,tak jsem se dal do skládání, vše ok.Vše perfektně pasuje a sedí na sobě. Nalil jsem líh nechal knot nasáknout a zapálil, chvíli jsem si hrál s knotem než jsem vychytal správný plamen a dal vařit první vodu. K mému překvapení voda vařila do 15min( konev keramika 600ml) a pustil se do přípravy čaje, postupně jsem doléval vodu do konve a netrvalo dlouho a opět vařila. Závěry zatím dělat nebudu na to je moc brzy. Takže podrobím delšímu testu a pak poreferuji i s fotkami.

Ještě jednou díky za radu. :A)
Žijte dlouho a blaze.
PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz