Dlouhé louhování zeleného čaje

<<

Sarrow

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 22. 4. 2014 12:03

Příspěvek 22. 4. 2014 12:12

Dlouhé louhování zeleného čaje

Ahoj,
je nebezpečné pít zelený čaj, který se louhuje déle než hodinu?

Občas se mi stane, že zapomenu z šálku vytáhnout sítko a tak se mi louhuje někdy až do vychladnutí, hádám že u černého to škodlivé je, ale jak je to u zeleného?


Minulý týden jsem se rozhodl, že poprvé vyzkouším nějaký sypaný černý čaj (dosud jsem si kromě jasmínového žádný sypaný nekoupil), o výběr čaje jsem požádal prodavačku v Oxalis s tím že bych chtěl nějaký dobrý černý čaj, ta mi vybrala Golden Yunnan FOP, je to dobrá volba?
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 22. 4. 2014 15:26

Re: Dlouhé louhování zeleného čaje

Nejsem žádný mistr v rozlišování kvality čajů, ale myslím že toto je úplně obyčejný čaj. Ale tak třeba dobrý bude jestli ti chutná tak víš jak.

Myslím si že v stejné cenové relaci jsi mohl mít mnohem lepší čaje ( jestli si to teda kupoval za to co mají na netu).

Rozhodně lepší čaje jsou podle mě Darjeelingy než tento, ale zase 100 lidí 100chutí tak kdyždýmu vyhovuje něco jinýho, ale já když jsem měl u kamaráda tento podobný čaj tak to prostě byl jen černý čaj nijak moc jsem si na něm nepochutnal prostě jen a pouze čaj.

A existují v česku rozhodně lepší obchody s čaji než je zrovna oxalis. Ale pro začátky to asi stačí i když mě ten obchod třeba zpočátku dost ovlivnil názor na puer.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 22. 4. 2014 18:38

Re: Dlouhé louhování zeleného čaje

Nevím, jestli je to nebezpečné, ale musí to chutnat strašně hnusně, ne? Navíc bych čekal, že to bude strašně dráždit žaludek. Popravdě bych to už nepil, i když by se to možná dalo nějak naředit.
Co se toho černého čaje týče, ač Oxalis může překvapit a mít slušné čaje, prodavačky jsou tam většinou strašně neinformované, čaj je často starý a špatně skladovaný, možná bych zkusil něco jiného. Opatrně s přípravou (na etiketě mají většinou návod pro traviče). Nemusí to být špatný čaj. Důležité je, aby chutnal Tobě.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 4. 2014 20:04

Re: Dlouhé louhování zeleného čaje

Je to individuální, nejaky čas pri snižené teplote se dál ani nelouhuje a jiný Ti obráti žaludek naruby. Řiď se citem a chutí.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Sarrow

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 22. 4. 2014 12:03

Příspěvek 3. 9. 2014 13:49

Re: Dlouhé louhování zeleného čaje

Omlouvám se za nekropost :)
Moc děkuju za odpovědi, minulý rok jsem dostal k svátku sadu černých čajů Ahmad Tea a právě Darjeeling mi chutnal nejvíce, obzvlášť s citronem a medem, Golden Yunnan FOP vážně nebyla chutná volba...

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz