Jakou vodu používáte?

<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 25. 6. 2017 19:22

Re: Jakou vodu používáte?

Ahojte, tak paní K. mi odepsala, že voda je balena v jednorazovych barelech z plastu. Nejsem z toho nadšen pokud se jedná o vynikající vodu. Objednám 10l, ale vydrží mi to třeba 14 dní ? V lednici ? 5-6 C. Aby po té době nekazila chut vody plast. Barel bych něčím zadělal aby tam nešlo světlo když se lednice otevře anebo jak jsem psal do polystyrenu. Co by bylo lepší chci aby mi vydržela 10-14 dní
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 6. 2017 22:23

Re: Jakou vodu používáte?

Myslím že uplně v pohode.... Práve svetlo a vyšší teploty pak vode v plastu vadí. Pokud to dás do lednice nebo sklepa, tak to je uplne ok, to svetlo vůbec nezakrývej, to nevadí.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 25. 6. 2017 22:55

Re: Jakou vodu používáte?

Díky, moc mi pomáhá tento web abych si dobudoucna zajistil vše potřebné a myslím, že ještě bude třeba hodně otázek zodpovědět a díky za rady jak mi to příjde tak sdělím info.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 6. 2017 23:14

Re: Jakou vodu používáte?

Určitě dej vedet, když jedu nekam, kde není jiná voda tak beru fromin z ledovce :-) Klidně se ptej, proto tu je tento web a forum. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

pája

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 20. 4. 2019 14:55

Bydliště: kraj razovity :-)

Příspěvek 21. 4. 2019 10:21

Re: Jakou vodu používáte?

Ahoj. Mám dotaz ohledně měkké vody. Co jsem zde přečetl, tak tato voda je vhodnější pro přípravu čaje. Ale - není až příliš měkká voda taky špatně ? Zatím co jsem používal kohoutkovou ( kterou máme chuťově výbornou ) tak čaje nic moc. Jo jde poznat, že to je zelený čaj, ale takový nevýrazný. A to jsem zkoušel přidat čaje, vyšší teplotu, nižší teplotu atd. Jo poznat to je jen když čaj "přepálíte" louhováním. Ta hořkost je jedinečná :smile:
Koupil jsem zde zmiňovaný pramenitý Rajec pro pokus, tam jsem už na šálku viděl i nějakou tu barevnou stopu. Posun v chuti si myslím byl, ale nevím jestli to nebyl jen placebo efekt :smile: Ale riskl jsem to jen na vietnamském čaji. Jinak zkušenost - na druhý den ten Rajec, který nebyl přes noc v ledničce udělal z nové várky čaje něco.... no pitelné to nebylo.
Jak to je tedy s tou měkkosti vody ?

P.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 4. 2019 10:45

Re: Jakou vodu používáte?

Asi jak u kterého čaje. Balená voda je vynikající v momentě něž ji zavřeš do PETky... pak už aspon já, z ní cítím tu umělotinu, skladují to v teple i na světle, pak to je o nicem. Chce to hodně vyzkoušet, na zelené měkčí vodu rozhodně. V čem a jak voru ohříváš je také velmi dfůležité, způsob ohřevu i materiál.
Mrkni co o tom píši zde..

http://www.tea-earth.net/voda.html
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

pája

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 20. 4. 2019 14:55

Bydliště: kraj razovity :-)

Příspěvek 24. 4. 2019 18:54

Re: Jakou vodu používáte?

Díky za odkaz, přečteno :-) Takže jsem ještě udělal trochu pokusů a použil ještě jinou balenou vodu a také zašel ke studánce. Tak půlhoďka pěšky. No výsledek je takový, že nej je voda ze studánky, pak druhá balená, třetí místo vodovod a poslední Rajec.
Vítěz je tedy jasný, šlo to dost poznat na chuti, ale vítěz má dva problémy. Ten první je, že vlivem sucha jsem 1l vody "nabíral" deset minut :e-ek: , takže pokud bude scénář počasí jako loni, tak je ze studánkou za chvíli ámen :cool: A druhý je neznámá kvalita vody. Ono u studánky je plecháček a kolemjdoucí z toho normálně pijí, já také, jenže to je jen někdy. Ale na stálou konzumaci.......?? A základní testy něco stojí.
Nějaké další prameny v okolí jsou, ale ty by nebral ani náhodou, nad nimi jsou pole a kdo ví co do nich prosakuje. Nejbližší ofiko pitný pramen/studánka co vím, je 15 km daleko. V zimě, když je sníh, je dost blbě přístupný.
Takže jsem tak nějak tam, kde jsem byl na začátku. Balenou vodu moc nechci a vodovod na chuť čaje nic moc. I když je z něj voda velmi měkká. Pokud by použil nějaký filtr, např. Britu, nebyla by pak voda super extra měkká ? A vlastně na nic ? Jasně, záleží jak který čaj, ale momentálně se mi jedná o zelené. Co by jste poradili ? Risknout Britu ? Nebo něco jiného ?
Dík :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 4. 2019 20:54

Re: Jakou vodu používáte?

Já mám už pár let reversní osomozu, je tu o tom také téma, je to parádní věc!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 25. 4. 2019 16:06

Re: Jakou vodu používáte?

Mám dobré zkušenosti s Brita Maxtra i aquaphor filtry. Z jakékoliv kohoutkové, ať už měké nebo tvrdé, udělají o mnoho lepší. Taky hodně záleží v čem vodu ohřeješ. Tetsubin je dobrá volba :D
Ještě píšeš zelené čaje/teplota... Kvalitní čínské zelené snesou i vroucí vodu. Jen musíš pokrátit čas louhováni. Třeba dobrá dračí studna 6g/100ml porcelánový gaiwan. Slévat po pár vteřinách... Dobrota. Je to o pokusech ;-)
Na japonské zelené je měká voda nejlepší. Tam je ovšem dobré jít s teplotou dolů. Cca na 60’C
<<

pája

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 20. 4. 2019 14:55

Bydliště: kraj razovity :-)

Příspěvek 25. 4. 2019 16:27

Re: Jakou vodu používáte?

O reversní osmóze jsem si zde přečetl, ale problém je, že prosadit to doma nebude jen tak :smile:
Zelené čínské dělám 80°C a o trochu níž a cca minutu. Ten vietnamský také tak, ale ten opravdu na chvíli, protože pak už hořkne. Jednou jsem vyskoušel si ho udělat po vietnamsku, tj, více čaje, zalít vroucí vodou a nechat tak pět minut louhovat. To byl totální devastující útok na chuťové buňky :smile: Ale na druhou stranu nakopávak jako hrom. Čínu vařící vodou časem, až budu mít více zkušeností :-)
Mrknu na ten tetsubin.
Jestli Brita i z měkké kohoutkové udělá vyšší level...... dobrá zpráva. Díky. Takže koupě Brity je jistá :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 4. 2019 21:52

Re: Jakou vodu používáte?

Minuta na čínské je docela dost, zkusil bych méne, aspon na první 3 nálevy.
Doporučuji také šungit, hodne lidi co delalo slepy test, už nechce jinou než šungitovou vodu...
RO, je vynikající, každy kdo kupuje balenou vodu, si lehce spočítá, že to vyjde levneji, dokáže to mnohem více a ušetří nejen penize, ale hlavne čas a tahání PETek...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

pája

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 20. 4. 2019 14:55

Bydliště: kraj razovity :-)

Příspěvek 26. 4. 2019 08:56

Re: Jakou vodu používáte?

Minuta louhování moc ? Kolik sekund tedy ?
Šungit jsem "objevil" až zde. Vypadá to zajímavě, má až zázračné schopnosti. Nevzniknou při dlouhodobém pití šungitové vody přece jenom nějaké vedlejší účinky ?
Ano, kdo kupuje balenou vodu, tak pro něj je RO určité lepší řešení. My máme naštěstí kohoutkovou vodu chuťově dobrou, nesmrdí atd. Koupím tedy filtrační konev (ta se vždy někde bude hodit), třeba pak po vyzkoušení filtrované lepší vody bude výchozí pozice na RO výhodnější :D
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 4. 2019 09:01

Re: Jakou vodu používáte?

Zkus na 1. nálev 20 s, pak na druhý 10 s a pak pridavej po 10 s, záleží na množství vody, čaje, druhu čaje a teploty vody.
RO dokáže z vody ostranit prakticky vse... v kohoutkovce i balené vode máš hormony, pesticidy, v pet dokonce škodlivé ftaláty, odolné bakterie atd... v kohoutkovce i chlor a další.
Já mám RO a tu si načerpam do karafy kde je šungit a dělám to tak už pár let :-) O čungitu je mnoho knih i článků na netu. Kdybys kupoval RO, nekupuj zásobník neboli rezervoár... je to černá ovce v RO zařízení, membrána je z butilu a ten je z ropy. Je lepsi i levnejsi bez toho, voda sice teče pomaleji, ale litr máš za pár minutek...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

pája

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 20. 4. 2019 14:55

Bydliště: kraj razovity :-)

Příspěvek 26. 4. 2019 20:34

Re: Jakou vodu používáte?

Dzin Tea Racer píše:Zkus na 1. nálev 20 s, pak na druhý 10 s a pak pridavej po 10 s, záleží na množství vody, čaje, druhu čaje a teploty vody.


Vyzkouším :-)

Co se týče vody ze začátku to budu tedy řešit filtr. konvicí. Pak se uvidí. Jinak díky za poznatky a rady :-)
Předchozí

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz