Jakou vodu používáte?

<<

visual

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 190

Registrován: 9. 5. 2008 09:43

Bydliště: Poděbrady,Praha

Příspěvek 31. 7. 2009 10:00

Tak nemyslel jsem, že se mě bude někdy problém vody týkat, ale opak je pravdou, asi už týden jsem si doma neudělal čaj-jen v práci, a bylo to logické, kvalita vody šla rapidně dolu.
Tedy balená voda jak bylo řečeno, vetšinou hnus, včera jsou koupil Rajec, chuť +- OK. Teď mě napadlo máme kousek takovou budku na EKOvodu, netestoval někdo? Jestli má smysl abych to zkoušel...
Jinak čisté potůčky v Polabí fakt nehrozí:(
Make tea, not war...:)
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 31. 7. 2009 12:14

pokud se zadaří, zítra budu čajovat s vodou z Moravy :-)










jedu na Kraličák, čajování a vařič samozřejmě doma nezůstanou
<<

siska

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 8. 9. 2009 23:19

Příspěvek 9. 9. 2009 23:41

Bezvadná věc. Konvice Brita http://www.tea-earth.net/forum/viewtopi ... =8828#8828 . Jsem spokojen. Udelal jsem čaj z teto vody a vody z kohoutku a nestacil jsem se divit :cool:. Praaada
<<

Holand

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 6. 5. 2009 14:38

Bydliště: Modřany

Příspěvek 23. 9. 2009 18:29

Já preferuji jednoznačně Rajec, chutná mi ze všech balených vod nejvíce. Jen mi vadí, že se občas na hladině vysráží minerály (či co), tedy jen vizuálně, o zdraví se nebojím :-)
<<

Balajko

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 27. 10. 2009 19:46

Bydliště: Trenčín

Příspěvek 30. 10. 2009 10:16

vacsinou voda z vodovodu, ale chodim do leska k pramenu ta je uzasna a je to len hodinka cesty :-P kupovanu som este neskusal ale niekedy skusim
Pijeme čaj, aby sme zabudli na rámus tohto sveta.
Tchien I-cheng
<<

Majkl

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 13

Registrován: 5. 11. 2009 14:45

Příspěvek 5. 11. 2009 14:51

Používám vodu z vodu a osvědčila se mi taky neperlivá Dobrá voda. Spousta z vás si pochvaluje vodu z přírody, já s ní mám bohužel špatné zkušenosti; na chatě v Železných horách je přírodní studánka s vodou obecně považovanou za kvalitní, ale čaj z ní byl mdlý a chytil nepříjemný chuťový tón. Je to asi tím že je moc železitá, když je ze Železných hor. A co se týče té balené vody, upouštím od ní, stále víc se mluví o tom že jsou v ní často objeveny rakovinotvorné láky, které se do vody dostávají působením tepla na plastovou lahev.. proč to do sebe cpát, voda z vodovodu je kontrolovaná a stopro nezávadná. Já mám navíc to štěstí, že je i dobrá :-)
<<

Majkl

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 13

Registrován: 5. 11. 2009 14:45

Příspěvek 5. 11. 2009 14:54

Jinak taky musím potvrdit zkušenost, že voda ohřívaná nad ohněm je lepší než z rychlovarné konvice. Podle mě to může být tím, že nad ohněm se voda zahřívá postupně a přirozeně, příliš rychlý ohřev v rychlovarné konvici může trochu přidusit kyslík ve vodě, ale je to jen moje teorie :-) Osobně používám nejčastěji rychlovarnou konvici, je to nejpraktičtější. :-)
<<

Bicgatepc02

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 4. 3. 2013 12:18

Příspěvek 5. 3. 2013 08:48

Re: Jakou vodu používáte?

Zajímavé, volil bych asi jiny poměr nadobí, mě musi ladit vše, a uvdel bych tam co to bylo přesně za čaj. Jinak poučné...
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 21. 3. 2013 23:01

Re: Jakou vodu používáte?

prepacte ze sa pytam taku somarinu :D ze ked cajujem, tak nalievam caj do zlievatka a tak do misiek a vodu na dalsie nalevy potom nalievam z termosky do zlievatka, v ktorom ochladzujem vodu... ovplyvni to nejako kvalitu vody ked ju nalievam a ochladzujem v zlievatku, v ktorom bol predtym caj???
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 3. 2013 00:18

Re: Jakou vodu používáte?

Neovlivní :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

massilia

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 52

Registrován: 22. 3. 2013 17:30

Příspěvek 22. 3. 2013 18:04

Re: Jakou vodu používáte?

U nás máme vodu z vodovodu takovou, že to čaj spíše pokazí. Jezdíme proto každý týden ke studánce, tamní voda je skutečně lahodná. Původně jsme ji brali hlavně na čaje, teď ji i normálně pijeme. Má příjemnou kulatou chuť, krásně dá vyniknout i chuti čaje. Zkoušel jsem i filtrační konvici, trochu to chuť vody z vodovodu vylepší, ale ani potom se vodě ze studánky nemůže vyrovnat.
<<

Pavel S.

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 25. 3. 2013 22:28

Bydliště: Západ

Příspěvek 26. 3. 2013 10:46

Re: Jakou vodu používáte?

Je až s podivem jaká může být voda. Z vodovodního řádu co teče u nás je voda neskutečně cítit chlórem, přesto,že máme vodní nádrž pár kilometrů od nás a čističku také. Dříve jsem se nebál napít přímo z kohoutku,dnes mi to ten zápach a chuť nedovolí. Proto jsem začal používat filtrační konvici Dewberry a voda se dá pít,je zbavená zápachu chlóru a je o poznání chutnější i než voda balená. Čaj pro normální popíjení si připravuji z této filtrované vody a rozdíl je hodně znatelný. Pokud si chci čaj opravdu vychutnat, chodím si pro vodu k prameni vyvěrajícímu v lese(je tam co pamatuji a babička nepila jinou vodu než z tohoto pramene), tato voda je opravdu chutná, dalo by se říci až lahodná, oproti všem vodám kupovaným a filtrovaným. Nevěřil bych jak voda samotná dokáže ovlivnit chuť čaje. Takže nejsem líný vzít psa,bágl a vyrazit si pro vodu 3 km. Zkoušel jsem v zimě i rampouchy které se u výtoku z pramene tvoří,ale zase takový rozdíl v chuti to nebyl.
Žijte dlouho a blaze.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 10. 7. 2013 00:53

Re: Jakou vodu používáte?

Tak to by ma zaujimalo, ze co sa najde v tych balenych vodach... Mozes mi o tom povedat trocha viac dzin? Lebo ako vzdy sa ludia rozdelia na dva tabory a jedny vravia, ze voda z vodovodu je kvalitnejsia ako balena a druhy hovoria opak. Tak ja uz naozaj neviem comu verit?! Na internete je spoustu videi a dokazov, ze z vodovodu je kvalitnejsia, ale zaroven je tomu tak aj co sa tyka balenej vody... Osobne si myslim, ze z vodovodu je kvalitnejsia, lebo balena voda je vlastne "mrtva" voda. A ked ju pijem mam pocit ako keby bola sterilna. Clovek potrebuje aj nejake tie "dobre" bakterie k zivotu a ine zlozky, ktore se tym procesom zabalenia vody znicia. Skuste si nabrat vodu z menovaneho pramena a potom kupit balenu vodu toho isteho pramena, obrovsky rozdiel!!! Ja nechapem preco nemozu tu vodu z menovanych pramenov jednoducho naliat do flasiek, bez toho aby prechadzali tym procesom "vycistenia".
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 7. 2013 08:17

Re: Jakou vodu používáte?

České hygienické normy jsou téměř hysterické. Takže voda z vodovodu je opravdu dobrá. Pochopitelne zalezi jak kde a na tvrdosti vody. Balena voda by byla dobrá, ale musela by byt ve tme a nízke teplote. Mnohdy to stojí na prekladistich pri 40°C a více a na slunci. Takže se tam množí to co by tam nemelo být. Hodne testů je na internetu. Vynikající voda byla Fromin. Ta z ledovce. Ale už jsem ji nemel asi rok nebo dva. Já mam kvalitní vodu, plus filtr.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 29. 7. 2013 08:13

Re: Jakou vodu používáte?

Dzin Tea Racer píše:Jinak balená voda je hodně kvalitní a hlavně bez chloru a podobného svinstva! Nejlepší je kojenecká voda...

Včera jsem zkoušel balenou kojeneckou vodu - Aquila na bílý Pu Er Yue Guang Bai 2008. Čaj s touto vodou byl chuťově hodně zjemněný a chuťově oslabený. Možná bych vodu spíše použil na nějaké jemné zelené čaje nebo světlé wulongy. Ale na Pu Er Shu, Sheng asi ne. Toť moje zkušenost s kojeneckou vodou.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 2. 8. 2013 07:59

Re: Jakou vodu používáte?

Mohl by jste mi někdo prosím doporučit nějakou balenou vodu běžně dostupnou v obchodních sítích, která by byla vhodná na PuErhy?

Včera jsem zkoušel Dobrou vodu - ta zabila všechny chutě i vůně..
Bona - Takový střed..lepší než nic...
Zatím mám nejlepší chuťové zkušenosti s vodou Budget z Interšpáru...PuEr s ní chutnal téměř tak, jak měl....
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 2. 8. 2013 10:03

Re: Jakou vodu používáte?

Dříve byl vhodny fromin z ledovce. Nevím jeslti jej jeste mají.
U me je to ideálni co nam teče z vodovodu a filtr brita.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 2. 8. 2013 10:23

Re: Jakou vodu používáte?

Zkoušel jsem teď Rajec na Bai hao Yin Zhenu a kohoutkovka mu sedla o dost víc. Proti ní byl takový lehce slaný. Možná by to spíš sedlo těm pchu-erům, no.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 2. 8. 2013 10:27

Re: Jakou vodu používáte?

Češi mají hysterické normy na vodu ( kamarád ji testuje, delá na akademii věd ) tvrdí že je lepsi než vetšina balených vod. Pochopitelně z ní dostat chlor...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 2. 8. 2013 10:33

Re: Jakou vodu používáte?

No a ten chlor já třeba ve vodovodní vodě nemám, jelikož bereme vodu z artézského vrtu. A ačkoliv bydlím v Moravském Krasu, zrovna u nás není podloží vápencové, jako všude jinde, ale prekambrijský slepenec.
U balené vody je zajímavé, jak se její charakter mění v čase. Nejde tedy říct, že ta nebo ta je vhodná. Dneska je a za měsíc nemusí.
Skoro jakoby výrobci střídali zdroj, že. :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 2. 8. 2013 10:53

Re: Jakou vodu používáte?

A také je u balené vody chyba ve skladování. Mnohdy je na slunci a v teple, tudíž ( potvory množte se a vodo zkaž se ).
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Vojtěch Mistr

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 134

Registrován: 15. 7. 2013 18:05

Bydliště: Čajová Chýš

Příspěvek 2. 8. 2013 11:27

Re: Jakou vodu používáte?

V práci (v čajovně) pražskou vodu s modrou? dionelou a doma (také v čajovně) velmi tvrdá studánka s filtrem brita a na Japonce Aquilla.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 5. 8. 2013 15:19

Re: Jakou vodu používáte?

Tak som skusil chodit po vodu na chatu a musim povedat, ze zo zaciatku sa mi zdala v pohode, ale po par cajovaniach som zistil, ze ma taku pachut. Je to kvalitna voda, s velmi nizkym obsahom mineralov a klavne je makka, takze je ako stvorena na cajovanie, ale bohuzial zo zapachom. Asi preto, ze je zo studni. Mozno na buduci rok to bude uz dufam v poriadku :) Takze sa vraciam k nasej kvalitnej, ale tvrdej a chlorovanej vode bez zapachu (z vodovodu). Chlor odstranim odstatim a nezaznamenal som ziadny vplyv tvrdosti vody na kvalitu caju. Je mozne nabrat vodu aj z nejakeho maleho potoka v lese v horach? Kde mam zaruku, ze nebude kontaminovana fekaliami alebo mrtvymi zvieratami? Lebo u nas mame vela takych potockov, ale vsetky oficialne pramene v slanskych vrchoch su oznacene ako "nie je pitna", lebo su znecistene bakteriami.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 7. 8. 2013 22:05

Re: Jakou vodu používáte?

zapach by mozno odsranil aj nejaky flilter ale je to draha zalezitost na testovanie :-(
ked tak este skus zapach odstranit aktivnym uhlim (ono bude stacit aj obyc uhlie ak bude dobre umyte), ktore lahko zfiltrujes, len taky napad ale ak by to fungovalo na ten pach a chutovo by to neublizilo :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Rolobom

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 11

Registrován: 30. 10. 2013 07:38

Příspěvek 30. 10. 2013 07:45

Re: Jakou vodu používáte?

Jsem ze severní Moravy.. máme tam parádní podzemní vody všude.. zkoušel jsem už mnoho pramenů, a říkám že i když řeknou při dlouhodobém užívání vody může hrozit zdravotní problém s organismem...voda je kvalitní pitná a chutnější než jinde... (studuji v Ostravě a to je fakt hnus velebnosti) :D
PředchozíDalší

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz