Priprava pueru

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 14. 2. 2014 12:29

Re: Priprava pueru

Záleží na vodě, příprave a pochopitelně na čaji. Uved presný postup jak jsi jej delal, co to bylo za čaj, gramaze a zkusíme to doladiti. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 15. 2. 2014 01:31

Re: Priprava pueru

Ceny čajů nemusí vždy odrážet jen chuť. Může jít o slavnou továrnu, sběratelsky ceněnou a čaj samotný může být normální. Jako prodejce mohu říct, že je tolik druhů různých zákazníků jež preferuje naprosto jiné chutě u puerhů, že bych se osobně řídil doporučením jedině někoho, jehož uvažování znám a vím že mi chutnají podobné čaje. Jinak nemá smysl řídit se blogy či doporučeními zde či jinde a spíš si sám zkoušet dle intuice. Začátky se nedají nijak urychlit a i když by Vás někdo učil či vedl, jen budete sdílet jeho poznatky, ale cestou mnoha omylů a učení se sám člověk získá mnohem víc.
A hlavně, nestaňte se obětí vzorkománie. Není nad studiem celých kusů po mnoho let. Třeba tu je příklad http://www.teachat.com/viewtopic.php?f= ... start=2655 , příspěvek od gasninja . Je spousta čajů, jež se v určitých letech nachází v nějakém podivném zakuklení a nejsou nijak zábavné a pěkné, probíhá v nich určitá transformace z určitého do jiného levelu stárnutí. Vy si zrovna koupíte takový vzorek, či si přečtete nějaký amatérský úsudek blogera jež odsoudil čaj na základě 10g navždy a klamný úsudek je tu... Jak jsem psal, proniknout do světa puerhu zabere čas a nelze to nijak urychlit. Stojí to spoustu peněz ale i spoustu krásných zážitků.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 15. 2. 2014 11:02

Re: Priprava pueru

To mi Honzo mluvíte "z duše". :-)
Už jsem si kolikrát říkal, nakolik může člověk z jednoho vzorečku cosi poznat, natož nakolik se může řídit recenzí, degustací někoho jiného? Kdysi psal myslím že Petr Novák na svém blogu, o pití jednoho druho PuErhu delší dobu, namísto střídání různých. Zajímavá myšlenka. Tak jsem rozbalil tong, rozbalil první koláč a od té doby to piju. Je zajímavé, že postupně vnímám ten čaj úplně odlišně než zpočátku. Prostě se to vyvýjí.
Jo a že je to drahý (jak se říká u nás v Brně, "jak sviňa"), to máte taky pravdu. Poslední dobou mi připadá, že kdybych pil francouská vína, a možná i koňaky, přišlo by to laciněji. :-)
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 15. 2. 2014 12:17

Re: Priprava pueru

Sám mám rád své koláče a pánové s oběma souhlasím, je někdy úžasné pozorovat jejich či můj vývoj, ale důvod proč jsem vzorky uvedl jako dobrou metodu jsou trochu jiné. Kolega hledá, nebo jsem to tak alespoň pochopil, čaj na okamžité popíjení s tím, že ještě neví co mu chutná. Zajímá ho tedy okamžitá kondice. A k objevení toho, co mi chutná jsou vzorky naopak ideální, protože umožňují za snesitelný finanční obnos nachutnat široké spektrum čajů. Kupovat celé koláče enormně zvyšuje riziko, že skočím s větším množstvím čaje, co mi nechutná. Je však určitě dobré mít vzorek alespoň na tři a více příprav, přesně pro ty důvody co píšete, že je důležité vychytat přípravu. Teprve poté, co už trochu znám své chutě se můžu pustit do pořádné hloubky a v té opravdu i dle mých zkušeností leží to krásné.

A z pozice amatérského blogera (nechme stranou, že někteří "profesionálové" jsou profesionály asi jako já baletkou) můžu říct, že píšu především pro sebe, abych věděl co jsem už pil a co jsem si o tom myslel. Je pak právě mnohem více poučné, když srovnám své tehdejší zápisky se současností. A když se liší, můžu to do článku doplnit, že. Navíc to o čem píšu jsem připravoval vždy vícekrát. A jen nerad bych zapomněl na to , že zrovna čajová oblast je velmi subjektivní a rozhodně bych si netroufl čemukoliv co publikuji říkat recenze či nedej bože hodnocení a ponoukat někoho aby to bral nějak jinak než jako zábavné čtení o oblíbeném tématu. Za zpětnou vazbu jsem však vždy velmi rád.

Pardon za mírný off-topic, ale cítil jsem potřebu vysvětlit svou pozici :-)

Btw, Stane, který je ten vyvolený? :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 2. 2014 12:45

Re: Priprava pueru

Ja za vzorek povazuji minimalne 30 g caje, zkusim vice priprav...
Take nemam rad vzorkomanii. Nekolikrat se mi stalo ze chutna odlisne, kupuji casto treba kolac a k tomu 30g toho sameho kolace, abych jej nemusel načínat.

Prave proto je dobré kupovat osvědčené zboží :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 15. 2. 2014 12:55

Re: Priprava pueru

Čéče, tak to jsem velmi nerad ťal do živého a hlavně jsem to takhle vůbec nemyslel. Já ten Tvůj blog (a mnoho, mnoho jiných) čtu velmi rád. Jen piš dál,přinejmenším mě každý další post vždycky zvědne z tady toho křesla a jdu si něco uvařit. :-)
Spíš jsem chtěl říct, že pít to delší dobu dá asi větší představu o charakteru a vlastnostech toho kterého PuErhu (a asi čaje obecně). Nic proti vzorkům. Ty jsou v pohodě. Když chci vědět, co je třeba Anxi oolong a jak se to liší od útesových. Tak je to dokonce supr.
Jo a ten čaj, ten PuErh je Mengai 2007, myslím Zhong Cha, ale nejsem si úplně jist. Kupoval jsem to v Shenzhenu. :-)
A ubývá to, ubývá. No, dnes bych si celý tong už asi nekoupil.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 15. 2. 2014 12:57

Re: Priprava pueru

Dzine, koupit koláč + vzorek mě tedy fakt nenapadlo a naplňujíc tak patřičnou míru servility k webmasterovi musím konstatovat, že je to geniální! :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 2. 2014 13:54

Re: Priprava pueru

Ja to tak delam dlouho a často mi píší obchodnici jestli jsem se nespletl ze chci vzorek toho co jsem koupil 2 koláče :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 15. 2. 2014 17:49

Re: Priprava pueru

Já jsem to pak po napsaní taky promýšlel a nechtěl jsem, aby to vyznělo, že by si začátečník měl nakoupit místo čtyřiceti vzorků (což nepřehánim, takové obj.dostáváme), čtyřicet koláčů...to je druhý extrém. Lidé dnes chtějí všechno hned, hned všechno znát, nejlépe ještě levně.
U vzorků je mnoho možných klamů , jednak se může cestou polámat, druhak čaj chutná trochu jinak z kraje koláče a trochu jinak blíž středu - u starých čajů - a hlavně pokud člověk začíná a nestojí pevně na nohou s přípravou a i tím, co od toho čaje cca čekat, prostě nějak nevím co z toho pak může plynout. To je přeci mnohem lepší už dostat se na nějakou řízenou degustaci a dát tomu trochu času, dle možností koupit nějaký koláč, nějaké vzorky ale neblbnout z toho.

K blogum a recenzím - rád je čtu a jsem rád že jsou, ale lidé co se skálopevně řídí někým, kdo pije čaje několik let , tak dělá chybu. Hlavně často blogeři ať už pozitivně či negativně hodnotí nějaké čaje a práve to mi přijde problém. Dostanou od kohosi vzorek - často ani ne od prodejce, napíšou něco a pak mu dají nějaký ortel, jimž se pak řídí spousta lidí. Popř. dostanou vzorky zdarma od prodejců - řada prodejců buď posílá některým lidem zdarma balíčky , někteří zejména v USA toto přímo nabízí na svých eshopech (pokud jsi bloger, pošleme Ti vzorky zdarma...). To by bylo vše ok, jen by si měl běžný zákazník a piják uvědomit, že je to normální reklama, a ne se podle toho stoprocentně řídit.
Další zrada je pak v různých magazínech jako The art of tea (zejména jeho čínská verze, jež vychází mnohem častěji) - za tímto magazínem stejně jako za všemi v čínštině, je byznys. Je tolik čajů, jež bylo díky těmto plátkum dokonale zpropagováno a tolik puerhových (v tomto případě) míst, o nichž vyšel x stránkvý report v magazínu a okamžitě se cena místního čaje zvedla o x set procent.... Většina těchto vydavatelů je nějak spojeno s investory apod. Není třeba uvádět víc konkrétností. Jen snad jeden malý příklad - před pár lety vyšla kniha o liubao v Malajsii, kde je zmapováno část starých liubao. Čaje, jež v knize jsou, jsou mnohem dražší, než čaje co v knize nejsou - osobní zkušenost v Malajsii, kde také prodejci řikali jak nebylo lehké určité čaje do knihy protlačit apod...jde o tuto knihu http://www.essenceoftea.com/books/books ... u-bao.html . A právě takovéhle hlouposti ovlivňují jednak ceny a trh ale i mínění zákazníků...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 2. 2014 20:32

Re: Priprava pueru

Já také musím napsat, že je mnoho blogerů, co si koupím nejaky fake, treba 7542 recepturu z roku 2003, pak píší jak to je bežný puer, nic moc... ale nikdy nepili originál.
To se stává často a pak to mystifikuje veřejnost. Čaje, které staly např. v roce 2000, 50 US, dnes po 14 letech nemůžou stat 50 US, nebo dokonce méně, to je naprostá blbina. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 15. 2. 2014 20:51

Re: Priprava pueru

Tak určitě. Nutno dodat, že u velkých továren bylo mnoho povedených a také mnoho nepovedených várek, které se alespoň nově číslují číslem várky a jsou jinak ceněné, či se liší obalem pro daného dealera dané továrny. Toto je tedy zejména u středních továren, jež kopírují blendy z Menghai TF, jako je Langhe či Haiwan a další. Např. u Langhe jsou koláče uplně parádní a pak stejný rok, stejná receptura ale malinko jiný obal - naprosto 100% originál - je k nepití...totálně kouřový, hořký a ještě špatně skladovaný... Pokud by člověk nebyl seznámen s historií toho čaje přímo od zdroje - Langhe TF , mohl by mít pocit že pije jednak levný a druhak naprosto zlý fejk...
A tu věřím, že je i mnoho čajů z konce 90´s a přelomu 2000, kdy převážná většina továren byla stále státních nebo balila vše či větší část produkce do CNNP obalů, pro vývoz do Malajsie, Taiwanu atd. je stále CNNP obal zvučná značka a lidé to chtějí. A právě ze spousty no name factory a no name blendů koláčů se pak dělají různé pseudo 7542 , 7532 atd., protože se to lépe prodává. Čímž chci říct, že často online obchod či prodejce i zde řekne toto je 7542 od CNNP a jen hlupák se může doufat že za ty peníze kupuje orig. Menghai TF 7542. Ten čaj může být starý ale špatný starý čaj je také levný.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 15. 2. 2014 22:31

Re: Priprava pueru

Tak fakey jsou kapitolou samy o sobě. Ale jsou asi nedílnou součástí kapitalismu, takže holt oči na stopkách a sdílet mezi sebou navzájem informace. Fóra a blog je zrovna dobrá cesta :-) Extrémy jsou špatné téměř vždycky, ať už přehnaná snaha napít každý čaj na trhu vzorkem, nebo uvíznutí na místě.. Ale z čistě filosofického hlediska.. Není to jedno? Když to člověku vyhovuje, tak kdo má právo tvrdit že je to špatně? Chápu, že prodejce vždy rád uvidí, když se bude jeho zboží prodávat ve velkém a ne po vzorkách :-) Ty vzorky se rozhodně nesnažím moc obhajovat, není to můj styl a zadarmo nikdy nic nechci, ale sem tam si pro rozšíření obzoru také nějaký dopřeju. Asi je mezi přístupy k psaní blogů občas diametrální rozdíl. Ale slepě následovat kohokoli, ať už blogera, prodejce, či kamaráda je cesta do pekel :-) To co je potřeba je zdravě kritický přístup k čemukoliv a zdravý rozum :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 2. 2014 22:34

Re: Priprava pueru

Já to tak nějak rozděluji, cca 75% kupuji na jisto od ověřených obchodníků a 25% tak nějak prostě zkouším a hledám.

Není nad svůj usudek. Každý čaj může být naprosto jiný jen díky skladování.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 23. 2. 2014 13:09

Re: Priprava pueru

Přátelé, mám dotaz stran Puerhu.
Dostal jsem darem hnízdečko SHENG PUER 2007 DA DU GANG TF 100G. MaoCha po dvou letech od sklizně lisovaná a hnízdo zrálo v Malajsii. Takže vlhce archivovaný čaj. Údajně je chuťově blízký vyzrálým a velmi zralým Puerhům. Prosím, máte s tímto čajem někdo nějakou zkušenost? Díky. :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 2. 2014 13:42

Re: Priprava pueru

Znám továrnu, najdes pár čajů co mám na webu, tento konkrétní ne. Víš více info?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 23. 2. 2014 13:56

Re: Priprava pueru

Bohužel ne. Mao cha údajně zrála dva roky a pak byl čaj lisován. Z toho se dá asi odvodit, že zrál cca 4 roky. Materiál vypadá velmi dobře, hnízdo je lisované velmi pevně (je to jako kámen). Vůně suchého listu mi zprvu připadala poněkud zatuchlá, což vymizelo po dvou dnech uskladnění bez obalu. Mám pocit, že cítím ve vůni listu kafrové až lékořicové tóny. Každopádně je to zajímavý kousek. Dostal jsem ho v Plzeňské Dobré čajovně, jako dárek. Našel jsem ho u Shengmu, tady:
http://www.shengmu.cz/caje-z-ciny/cina- ... -gang-100g (odkaz možno smáznout)
Tak a to je fakt všechno.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 2. 2014 14:55

Re: Priprava pueru

Téměř všechny puery se dělá z maochy rok až tří staré. Pokud je lisovaná pevně, tak zraje pomaleji. Mám takový pocit že jsem ji pil s Martinem v jeho čajovně v CB, pokud to je ona.
Každopadně nechat vyvetrat aspon tyden, jinak pitelná bude.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 23. 2. 2014 15:00

Re: Priprava pueru

Díky moc. ;-)
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 24. 2. 2014 03:23

Re: Priprava pueru

Zlatá éra roků 99-2005 je fuč, to jsou uplně jiné čaje, většina na Taiwanu ale hodně je jich i tady v Kunmingu, bohužel už ne pěkné 02 a 03 ale spíš 2004 dost.

Zkus jej rozďoubat opatrně na malinké části, pokud se to trochu povede, ta zatuchlost zmizí snad. Může být jen zatuchlý obal, uvidíš. Ty čistě malajsky skladované čaje jsou vždycky hodně tmavé protože tam je vedro ale zároveň tam neni vlhko, tak vyzraje jen určitá část chutí a jiná nikoliv.
Dadugan v letech 2006 a 2007 hodně moc ujel na boomu puerhu a jejich produkce v těch letech byla dost nepěkná.To se jim taky stalo osudnym, takže pozdější produkce puerhu se přesunula všechna pod brand Long Yun Hao a Dadugan jako takový už dělá jen zelené čaje
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 24. 2. 2014 08:08

Re: Priprava pueru

Díky, Honzo.
V pravdě to příliš povzbudivě nezní. Každopádně to hnízdečko se již trochu vyvětralo, tak uvidíme. Zdá se, že všechno chce své a ne vše lze urychlit, zjednodušit, .....atd..
Docela se těším, až se to PuErhové šílenství uklidní. Ačkoli, to je asi mimo realitu.
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 24. 2. 2014 14:11

Re: Priprava pueru

Nojo, čaje z roku 2007 se teď dostávají na své výslunní, po tom co spadl v témž roce celý trh tak spousta čajů v zoufalé kvalitě právě od továren co na téhle vlně letěly, zůstaly tuny a tuny neprodejných čajů a teď se některé dají pít a tak se to začíná tlačit ven :-) Neřikám, že všechno je špatné a některé čaje jsou relativně dobré, ale máloco z roku 2007 je srovnatelné s čaji téže továrny z let starších. Minulý týden tu jeden malajský obchodník zakoupil 40 tun převážně CNNP fejky, 2007 čaje , teď jsou v Guangzhou a nakoupili už dalších 30 tun , dneska jim kamarád obchodník volal, taky mu pomohli od pár ležáků :-) Lidé z Malajsie jsou chytří, oni koupí opravdu kvantum levného, srazí cenu na minimum, a pak čaje nechají 8 či 10 let zrát a nabízí je pak, často i s jinými obaly a Číňané je kupují zpět :smile: Lidé ve Wuzhou TF taktéž řikali, že do Malajsie jde liubao max. za 10USD kilo, že to je jejich strop.

Letos to bude z puerhem asi opravdu výživné, vzhledem k tomu že již někteří kousci na čajovém trhu mají "letošní zaručené gushu" .... to bude fakt vyhrocený rok
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 2. 2014 17:49

Re: Priprava pueru

To že se v Číně prodávají padelky je dost profláklá věc. Spíš jde o to, aby lidé poznali od pravych a už to nekupovali. Pokud nebude poptavka, nebude nabídka.
GuShu muže byt ledacos :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 24. 2. 2014 18:26

Re: Priprava pueru

Tak hnízdečko odpočívá a větrá. V pátek ho zkusím rozdělit a uvidíme jak to bude vonět. Díky všem za rady a tipy.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 8. 3. 2014 18:59

Re: Priprava pueru

Tak mám pár postřehů z přípravy.
TuoCha se pěkně vydýchala a zmizela jakákoli stopa po zatuchlosti. Ve vůni je patrná lehounká stopa kafru a anýzu (berte, prosím, s rezervou).
Rozdělat to hnízdo ovšem téměř nelze. Je to slisováno jako kámen. Riskoval jsem nepěkné zranění a kousek toho šutru nadrápal, ale hodně se poškodí listí. Chuť nálevu je velmi "vlhká" a mě osobně tohle příliš nesedí (a není divu, moc archivních, resp. vyzrálého PuErhu napitého nemám). Prostě to vedro a vlhko se na tom podepsalo, což bylo zřejmě účelem. Barva zlatohnědá, jiskrná. Vůbec to ale není špatný čaj. Asi bych potřeboval ještě tři kousky a pěkně si to rozpít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 3. 2014 19:33

Re: Priprava pueru

Stane, zatuchlost a vlhká chuť by jistě neměla dominovat. Případně zmizi po 1. nálevu. Tady je něco špatně. Bud nechat vydýchat nebo dát nepříteli.
To není o tom co máš napitého, takhle prostě nechutnají puery. To je jako když v jistém čajovém řetězci říkali hoši že má shu chutnat zatuchle a jako kostel...
Omlouvat to vlhkým skladováním a pít něco co není ono je sen prodejce ale ne kupce. :-)

Platí pravidlo - čím tvrdší čaj tím tenčí nastroj na jeho rozdělávání. Zkus jehlu, šídlo a rozdelávej povrch a ne do hloubky. Jiste to pujde. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
PředchozíDalší

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz