Vážit nevážit, .... proč?

<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 11. 10. 2008 21:38

Vážit nevážit, .... proč?

Vazim zkusenosti, vaha mi pro me prijde zbytecna.

//edit Dzin Tea Racer: Jelikož původní téma v pomůckách bylo " Čím a jak vážíte čaje? " a zvrhlo se to v téma kdo proč neváží, tak můžem pokračovat zde :-)
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 10. 2008 22:59

Monishka píše:Vazím zkusenosti, váha mi pro me prijde zbytecna.


To já taky se snažím, ale udelej si jednoduchej pokus :-), navaž jsi dle zkušenosti 5g čajů, různé druhy a uvidíš že to neni možné :-)
Pokud testuji nový čaj, tak je lepší dle váhy, dělají to u zkušení degustátoři stačí gram vice nebo méně a už to není objektivní. Normálně taky od oka, ale pokud ten pokus uděláš ta věřím že z 10pokusů, budeš 9x mimo :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 12. 10. 2008 17:02

Dzin Tea Racer píše:
Monishka píše:Vazím zkusenosti, váha mi pro me prijde zbytecna.


To já taky se snažím, ale udelej si jednoduchej pokus :-), navaž jsi dle zkušenosti 5g čajů, různé druhy a uvidíš že to neni možné :-)
Pokud testuji nový čaj, tak je lepší dle váhy, dělají to u zkušení degustátoři stačí gram vice nebo méně a už to není objektivní. Normálně taky od oka, ale pokud ten pokus uděláš ta věřím že z 10pokusů, budeš 9x mimo :-)


Jenze take nikdo nerekl, ze ke kazdemu caji potrebuji 5g ;-) ... davam tolik, kolik mi chutna, a kolik gramu to pak vazi je uz irelevantni.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 10. 2008 20:27

No je a není :-) Pokud děláš degustaci, aby byla objektivní a dáváš 3g na 180ml a dáš 2,5 nebo 3,5g což se sekneě uplně snadno, tak je to velmi zkreslené. U japocnů stačí taký o 1g více a je zle :-) Jasně když si delam puer a dám ho více, tak zkrátím dobu, ale když děláš něco přesně a noý čaj hlavně, tak je dobré navážit 5g a pak vím jestli více nebo méně.
Já prostě chcí vědět co ten čaj umí a ne jen hodit určité množství a ať to dopadne jak dopadne. Chci tomu čaji porozumět, bez vážení si troufnu jen druhy co velmi dobře znám.
A nedá se odhadnout kolik Ti chutná ;-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 12. 10. 2008 21:36

Srovnavci sama nedelam, dycky s nekym dlsim jeste, takze to uz se pak az resi. Na piti nevazim. Staci jednou az dvakrat pit dotycny caj a mnozstvi uz napriste trefim.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 10. 2008 21:38

A už jsme u toho, jednou dvakrát :-) a pak trefíš, s váhou trefíš na poprvé a dá se líp upravit konkretní šálek na příště :-) ale na degustace to je opravdu nezbytné, nebo když přijde navsteva a máš větší konvici, takle trefit to do oblíbene konvičku nebo zhongu to se dá, to dělam ale jinak ne :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 12. 10. 2008 21:54

Ale preci neznamena, ze kdyz si navazim dejme tomu 5g caje, ze bude chutnat dobre. Stejne to bude chtit jedno za dve cajovani nez zjistis idealni vahu. Proste to povazuji za zbytecne. Mam nekolik kusu nadobi ktere pouzivam an stale stejne caje takze nehrozi, ze bych pak neodhadla mnozstvi na jine nadobi. To se proste nestae, protoze kdyz jine nemam, jine nepouziji. Kdyz cajuji dejme tomu u Bambi, tak cajujeme v jejim nadobi a caj pripravuje ona. A navstevam serviruji jen dobre zname caje. Takze je to vse o zkusenosti a nekomu muze byt meritkkem vaha, jinemu oko, hmat.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 10. 2008 22:04

To právě znamená, pokud navážíš 5g a nebude chutnat tak dáš příště 4g, ale od oka neni nikdo schopen odhadnout 1g rozdílu, je videt že jsi to nezkusila :-)
Možná u čajů jako je pravidelný oolong snad :-) Já taky neříkám vážit každý čaj, ale hlavně první ochutnávaní a pak degustace, kde je předpisově předepsáno množství a doba louhování :-) V Teanetu to Jin také pečlivě váží, sám se ho viděl :-) u lepších dražších čajů, ano. Nevím jak chceš podle oka a hmatu poznat 1g, právě třeba u lisovaných, zelených jako je Pi Luo Chun apod. :-)
Zkus si to jak jsem říkal, možná pak budeš překvapená, nejen nad tím jaké máme kdo oko....

btw: Čajový mistr jako Jin Wei, čajový degustátoři Ti všichni to váží :-)
Je vidět že starého psa novym věcem....
Tohle neni thread o tom kdo má jaké oko a jak moc dobre chce navážit čaj nebo střelit od oka, tohle je o tom jestli někdo váží at ukáže čím tak kdyžtak off topic klidně založ jako téma v off topicu prosím :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 12. 10. 2008 22:30

No Jin Wei predevsim vzi aby si nikdo nestezoval, ze ho osdil, kdyz si zaplatil 5g caje. (A kdyz ma nalady dava i vic). Ale pro domaci piti na chut je pravdu velmi jedno jestli dam 3g o tretinu mene nalevu (tedy vetsinou jeden az dva) nebo dam 7g a budu ho pit 3 hodiny. Je mi to vazne ukradene, dam podle nalady. Piju jak vydrzi. Neprovadim presna mereni, necekam presne tabulkove vysledky. Neco tam nasypu, zaleju vodou a piju. Kdybych mela provadet obrad pro hosty tak dejme tomu, ale ten ja pro sebe neprovadim. Kdybych mela srovanvat dva caje v degustacnim nadobi, tak urcite, ale to nedelam, protoze si myslim, ze jeden clovek je na objektivni posouzeni malo. Vsak ja ani nedavam obvykle caje vice nez kolem 3g a to mohu pomerne s jistotou rici, kdyz mam sacek se vzorkem 10g, a pripravim 3 caje.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 10. 2008 22:42

Jin váží i čaje pro sebe, několikrát jsem to viděl, a sebe on neošidí ;-)
Je viděť že jsi nikdy nevážila jinak nemužeš tohle říct :-) jak jsem psal gram nepoznáš u čaje, můžeš mít jaky chces oko, a u čaje ktery nepijes denně to může být fatální, ale to už se opakuju. Až to vyzkoušíš, tak pochopis dřive prostě ne, to bude jen polemizování z Tvé strany jelikož jsi nevyzkoušela. Já zkusil vážit i nevážit a jelikož vážit je lepsi, že lépe určíš kolik je vhodného čaje tak proto to doporučuji. Ty zatím jsi nezkusila druhou variantu, jsi předpojatá, tak nemůžeš přece srovnávat ne? :-)
Tabulkové výsledky jsem nikdy nedelal, jen jednoduchá pomůcka jako váha, kterou používají, v čajovnách, degustatoři, mistři i lajci, já prostě čaj neberu na lehkou váhu :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 13. 10. 2008 08:05

Neprehanej to, vazeni je jen reference. Meris caj v gramech to je cele. Ja ho vetsinou odmeruji podle nadoby do ktere ho sypu, tzn vetsinou si ho nasypu do salku. Delas z toho neskutecne dulezitou vec. Pochop, ze me je uplne jedno jestli jsem gram nad nebo pod, je mi to vazne fuk. Ten caj nejaky bude at ho navazi kolik chci. ja jsem nikdy netvrdila, ze kazdy muj caj je ze sucheho listu o vaze 5g. Ja neodsuzuji vazeni, klidne si vaz, urcite je to super, to nepopiram. Ale ja to proste pro me vidim jako zbytecnost, kdybych si vahu koupila tak ji stejne prestanu pouzivat, protoze by mi po case zacala prekazet na stole, stejne jako jsem pro svoje cajovani vyradila vsechny gong fu pomucky, protoze na jednoho cloveka, je takovy obrad zbytecny. Kdyz prijde navsteva, tak ho klidne udelam. Ale na bezne piti jen "na zizen" z toho nemusim delat presnou chemii. A v praci na to neni cas. V cajovnach je to nutnost a kdyby mi nenavazili presne tak je asi sprdnu, ale ja se doma nemusim nikomu ze sveho caje zpovidat, takze ho budu delat rposte uvolnene.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 10. 2008 10:40

Nechápu proč mě takle napadáš? Já jsem jen hodil téma čím vážíte a ty to bereš osobně, nevaž si. :-) Ikdyž to áží to v čajovnách, degustátoři, práve proto aby to bylo objektivní. Doma čaj který piju denně jak jsem psal tak odhadnu, ale nový čaj, nebo degustaci, to si netroufne ani člověk co degustuje čaje jako povolání. At už to je Jin nebo přímo v Darjelingu nebo Číně. Takže to asi není jen taková zbytečnost ;)
Tak jestli jak píšeš doma piješ nebo v práci na žízeň tak to je jasny, to si dej kolik chceš, ale pro všechny lidi co chtějí poznat nový čaj a přijít na to kolik ho dát aby jim nejvice chutnal, tak je to nezbytné.
Například u čajů z DJ, když dáš více nebo méně tak se určité vonné a chuťové složky vubec neobjeví, nebo se přebijí, proto se tyto čaje váží.
Bereš to hodně osobně a nejsi ochotna přijímat nové věci a učit se, kdyby ano tak to aspoň zkusíš a dle výsledku se rozhodneš, ale odsoudit neco jako zbytečnost ( ikyž třeba Jin to tak nepovažuje a další čajovníci ) ikdyž jsem to nezkusila je neobjektivní :-)
Vědu z toho nedělám já, věda to je :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 13. 10. 2008 11:19

Ale ty jsi hrozne vztahovacny, vsak jsem psala at to s tim neprehanis a bylo to mysleno, at to neberes porad tak vazne, tak exaktne, cajovani je uvolnena zelazitost. Ja prijimam tvuj nazor, vsak si vaz caje kolik potrebujes, vubec vazeni neodsuzuji, naopak. Jen rikam, ze je to pro me zbytecnost na to jak piju a co piju. A nemusim popirat, ze jsem i lina ho vazit. Caj se navazi kolik nahoda nebo mistru Lu Yu urci. To mas jako ze je bezna praxe, ze kdyz se ti pri nasypavani caje do konvicky nejaky usype vedle, povazuje se za spatny a mistr Lu Yu si nepral aby byl pouzit. Tak nejak treba vede i ruku kdyz sype caj, rekneme. Proste to nechavam na zkusenosti i nahode, nejak do dopadne. A jak jsem rikala, degustace doma nedelam, doma piju pro chut, zizen, radost.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 10. 2008 11:26

Já vážím čaj proto, že si ho vážím :-) Přeháním já? Není to naopak? ;)
Ale ty pleteš jablka a hrušky, samozřejmně že čajování je uvolněná záležitost, ale to nemá nic společného s množstvím čaje správnou teplotou vody a kvalitou čaje ne? To jsou aspekty které když se pokazí nebo špatně ohadnou tak se odrazí v kvalitě nálevu, a to by mě dost štvalo... Já prostě jsem maximalista a chci pro misku dobré čaje udělat maximum, to je vše. Psala si že jen tak ne běné pití, to asi ano, ale pro mě čaj znamená hrozně moc.
Vážím jen čaje na testy, a když si nejsem jist a nové čaje. Ne každý čaj, ale to se opět opakuju :-)
Ok, tak toho necháme a až se sejdeme v čajovně tak si spolu zavážíme :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 13. 10. 2008 12:23

Dzin Tea Racer píše:Ok, tak toho necháme a až se sejdeme v čajovně tak si spolu zavážíme :-)


Ja rikam, ze nemam tuseni, kolik je 5g, ale vim, kolik mic chutna, takze si spolu vazit muzeme a dojdeme k tomu, ze tobe chutna Xg a me Yg. Proto rikam, ze pro me vaha nema smysl :))
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 10. 2008 13:02

Matiku do čajů, ale nepleť :-) Ale vím že když Yg mi chutnat nebude, tak možná Zg nebo Ag už pak jo a vždy už budu u tohoto druhu používat Ag, a je to :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 13. 10. 2008 14:32

Nemyslím si, že má význam vážiť (pre mňa). Kúpim čaj, obvykle aspoň 100g, takže mám dosť času naučiť sa skusmo kedy mi najviac chutí a neriešiť či mám naložených 5g a 80stupňov alebo 3 či 7 gramov...
Iné by to samozrejme bolo pri nejakej "buržoáznej" 10g vzorke, kde samozrejme teplota aj množstvo má význam dodržať, kedže nie je zďaleka dosť času sa to naučiť sám (a v podstate by to bola aj škoda..)
Socka?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 10. 2008 14:56

Každý čaj je jinak specificky těžký, 5g Pai Mu Tanu a 5g pevně lisovaného Tibeťáku je rozdíl ve velikosti fatální. Při degustaci vzorků z testeru nebo při čajových degustacích prvních a ukázkových vzorků, to dělají všichni. Testeři to mají jako povolání a váží to na desetiny gramu, dělají to celý život měli by mít grift a stejně váží.
Já to dělám jen při degustaci na první ochutnání, jako kontrolu, první si odsypu od oka 5g a pak zvážím jestli mi to na můj degustační set oko dobře odhadlo, kdyžtak doplním nebo uberu. Voda co je třeba jen o 5°C teplejsí než by měla být tak dokáže nenávratně čaj zničit! Třeba u japoncu nebo jemných zelených z číny. To bych taky neriskl, ale teplotu neměřím nebo jen vyjímečně. Na to mám trik ze staré Číny o poměru chladné a těsně před varem ;)
Znovu opakuji u čajů které dobře známe, tam to odhadnem ale pokud mám dražší čaj, tak to nerisknu a chci ho pripravit hned jak se má :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 13. 10. 2008 15:00

Tak samozrejme, že nepoužijem objemovo rovnaké množstvo pai mu tanu a nejakého lisovaného tibeťáku :-) Ale vravím, vážim (-l by som) len pri drahých čajoch, prípadne aj lacnejších len vzoriek.
Teplota je jasná, robím to presne ako ty, ale tam nemáš šancu sa trafiť na stupeň presne, to som sa vlastne snažil aj predtým povedať. :-)
Socka?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 10. 2008 15:02

Tak hlavně že si rozumíme :-) já vážím jen nové čaje a vzorky, hlavně abych měl pro vás ty nej recenze :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Majkl

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 13

Registrován: 5. 11. 2009 14:45

Příspěvek 5. 11. 2009 16:53

Zásadně nic nevážím a teplotu vody taky neměřím, všechno odhadem. Nic bych z toho čajování neměl, ztratilo by se spousta kouzla. Byly doby, kdy jsem kolem čaje lítal s váhou a teploměrem, ale to už je pryč, dneska si to už ani nedovedu představit :-)
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 5. 12. 2009 00:01

Protože si zatím dělám jen čaje z Oxalisu, tak nevážím a neměřím (taky prot, že nemám teploměr ani váhu). Ale určitě si časem nějakou váhu a možná i teploměr pořídím, abych dosáhl té nejlepší možné chuti čaje.
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 9. 12. 2009 14:22

vážim,no skôr odrátavam len nové čaje, ktoré som nemal,alebo po dlhej dobe kúpené... ale každodenné čaje varím odoka.
vodu tesne pred zovretím vypnem a keď tak počkám,teplomer nepoužívam,však si hádam nejaký kúpim v blízkej budúcnosti :-)
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Parfeman

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 43

Registrován: 21. 1. 2011 13:35

Příspěvek 25. 1. 2011 22:56

Re: Vážit nevážit, .... proč?

asi je to indiviuální a hodně o zkušenostech. Myslim, že někdo, komu prošlo pod rukama mnoho dávek čaje, dokáže s určitou přesností odhadnout 1g od 2g. Budu se opakovat, ale když jsem dnes dostal své první čaje, všechny v množství 50g, bylo na první pohmat cítit, že jeden sáček je splasklý, plný jemného čaje a jiný sáčekk byl dosti obézní :-). Takže jsem se na vlastní ruce přesvědčil také, že stejné množství dvou různých čajů může na oko vypadat odlišně ve velikosti hromádky. Takže docela chápu, že u nového čaje a pro degustaci je lepší pro posouzení kvality čaje jej odvážit, ale když jde o sílu nálevu, stačí odhad od oka.....budu si muset koupit váhu :-/

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz