Sladíte si čaj cukrem?

<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 16. 7. 2011 20:11

Re: Sladíte si čaj cukrem?

:-)
ten kdo sladí čaj, si ho podle Tebe neumí vychutnat........."Jak povýšený to pohled!"
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 16. 7. 2011 22:19

Re: Sladíte si čaj cukrem?

taký turkey rize bez cukru :) tak to nie :D ... alebo le tuarég bez medu či trochu cukru? :) ..yogi bez cukru?
to nejde... ale iste že u mnohých čajov biely cukor chuť pokazí :)
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 7. 2011 11:31

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Ano nejaké čaje se sladí cukrem, viz výše. Ale i ty nekdy piji bez neho. Důlezite je že neni cukr jako cukr :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

GreenLover

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 13

Registrován: 11. 8. 2011 20:41

Příspěvek 11. 8. 2011 22:05

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Nie vôbec, mám rád čistú chuť čaju. Podľa mňa čajomil ktorý miluje čaj, venuje sa tomu by nemal používať nejaké ochucovadlá. Čistá prírodzená chuť je najlepšia, ale každý máme iný názor.
Camellia sinensis (Čajovník) je najlepšia rastlina na svete pre relax a oddych.
<<

preteq

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 15

Registrován: 18. 10. 2011 16:20

Příspěvek 29. 12. 2011 02:32

Re: Sladíte si čaj cukrem?

čaj sladím občas pouze medem a to většinou při chřipce a do nějakého hodně obyčejného
<<

Lukmignon

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 15. 5. 2012 12:31

Příspěvek 16. 5. 2012 13:01

Re: Sladíte si čaj cukrem?

mně chutná jakýkoliv čaj více s trochou medu.
<<

Clay

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 27. 1. 2011 18:15

Příspěvek 7. 6. 2012 08:36

Re: Sladíte si čaj cukrem?

...
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 3. 12. 2012 15:04

Re: Sladíte si čaj cukrem?

ja som skor vyskusal sol a je to super stipka soli na liter horucej vody odskusal som to na da hong pao a tie chute to pokne vytiahlo a slene to vobec nebolo
k pouzitiu cukru minule sme zo zenou vyskusali shu pu er z visnovym dzusom a trstinovym cykrom celkom pekne to spolu ladilo bez cukru to bolo moc horke ale po docukreni bolo pekne citit jak caj tak ovocie
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

pijast

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 8

Registrován: 7. 10. 2012 19:43

Příspěvek 20. 12. 2012 20:20

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Ja sladim taky spis v zime, ale ne cukrem. A taky spis jen ovocne caje, kterych mnoho nepiju. Je to kvuli zaludecnim stavam...
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 4. 1. 2013 13:55

Re: Sladíte si čaj cukrem?

I dobrý a kvalitní ovocný čaj není třeba sladit. Jinak každému co mu chutná. Já nesladím žádný čaj. :D
Čaj jako životní cesta.
<<

Pavel S.

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 25. 3. 2013 22:28

Bydliště: Západ

Příspěvek 26. 3. 2013 11:07

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Pro někoho kdo dlouhodobě pil ať už cokoli hodně slazeného,je skok do neslazení těžký. Ale pokud se bavíme o dobrém čaji,kávě,vodě cukr sem nepatří.
Žijte dlouho a blaze.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 8. 6. 2013 22:02

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Ja tiez nikdy nesladim, ani sypany, ani sackovy. Iba v pripade ze som chory, tak vtedy si robim take speciality, ze zazvorovy + citron + med. Caje s cajovnika som este nesladil, ale mozno skusim nejake experimenty ako tu bolo spomenute - skorica, ... mohlo byt celkom dobre :) Odporucam spravit este experimenty nielen s citronovou stavou, ale skuste dat do sackoveho caju aj pomarancovu stavu, mandarinkovu, hroznovu... :) so sypanymi sa teke neodvazim skusat :D Inac dzin, pri vsetkych cajoch mas popisane rozne chute, vonu - gastan, citrusy, smetanu, posekana trava ... ak sa mozem opytat ako to dokazes vsetko vnimat? ja ked si robim caj vnimam max. 2 chute a 1 vonu. Treba si na to nejako natrenovat chute a cuch dlhodobym cajovanim??? myslim ze ano, nie? Ja som sa az po nejakych 10 cajovaniach naucil kedy treba zlievat caj podla vone poklicky na gaiwane :)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 10. 6. 2013 08:54

Re: Sladíte si čaj cukrem?

farky chute pridu casom chce to klud skusat a mat nato dobry caj samozrejme :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 26. 7. 2014 06:46

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Omlouvám se, že otevírám staré téma, čaje piji sice už 20 let, ale toto fórum jsem objevil až teď. Co se týká slazení čajů, považuji to za barbarství. Každý druh čaje má svou specifickou chuť, kvůli které ho piji. Když mi nějaký nechutná, tak už si ho zkrátka nepřipravuji. Dělat nějaké hokusy pokusy, abych chuť upravil, to nehodlám. Piji jen to, co mi chutná (což je většina klasických sypaných čajů lepší sorty). I v práci, kde si občas kvůli nedostatku času musím udělat pytlíkový čaj, ho nesladím. Když mám chuť na sladké, sním čokoládu, ale dávat sladidla do čaje, to nedělám ani když jsem nachlazený, to si dám raději horké mlého s medem, než kazit čaj ... Ale to je samozřejmě každého věc. Mě však přijde hloupé utrácet několik tisíc ročně za čaje a pak z nich dělat nějaké patoky (nesladím ani Rize, naopak sladké čaje jako Yogi a spol. mi ani nechutnají).
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 7. 2014 12:50

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Ahoj, vítám na forku!

Bohužel od kolébky se vtlouká detem sladký čaj... ikdyž je to čaj nečaj co pijí ze sáčku. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 26. 7. 2014 14:01

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Co sa tyka tích sackovych cajov, moje skusenosti su take, ze ludia to luhuju aj 10 minut a potom si myslia, ze caj ma takto chutnat - horko a tak tu horkost prebiju 3 lyzickami cukru. Ja ak vynimocne pijem sackovy caj, tak ho necham luhovat podsatne menej ako je napisane na obale (obal: 1 - 3min alebo 3 -5min). A nie je horky :) Casto som svedkom toho ako si ludia nechavaju sacky v caji aj pocas celej doby pitia. Cize celu problematiku ohladom cukrovania sackovych cajov vidim v tom, ze to ludia preluhovavaju a potom musia sladit. A casom si na tu sladku chut zvyknu a potom sladia len zo zvyku, aj sackove caje, ktore si pripravia spravne.

Co sa tyka sypanych cajov, ich sladenie povazujem tiez za barbarstvo.
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 26. 7. 2014 15:09

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Dzin Tea Racer: díky z přivítání

FarKy: u nás v práci si někteří chlapi dělají pytlíkáč do litrové kádiny (pracuji v chemičce) a mají tam ten pytlík kolikrát celou směnu, tj. 12 hodin. Vypít takový patok, tak určitě zemřu příšernou smrtí :smile: Když mě občas nějaká má známá chce škádlit a mluví přede mnou o "ovocném čaji", který si chce zrovna udělat, tak jí vždycky odpovím, že to není čaj, ale horký nápoj :smile:
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 28. 7. 2014 20:57

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Čaje nesladím, ale nic proti tomu nemám, mám kamaráda který ode mne ochutnával sencha, potom si do ní hodil dvě kostky cukru, prohlásil že je výtečná a snědl mi zbytek listí i když to byl teprve první nálev. Proč ne ? Vždyť je to taky cesta k čaji, někomu to chutná někomu ne, moje milá sladí třeba medem, né všechno né vždycky, třeba puerh jo, taky nevidím důvod proč jí považovat za barbara :-) jinak stejně jako Kacuro pytlíkáče nesladím když nějaký piji (třeba nějaký EB na táboře atd...) Ryze sladím protože ho často dělám tak mocné že sladit potřebuje. Ale téma sladíte čaj mi příjde stejné jako pražíte čaj ? :-) jde o nějakou změnu chuti, a každého chuť je jiná...
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 28. 7. 2014 21:02

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Teď mě k tomu ještě napadlo že nedávno sem četl nějaký článek o Liu Bao a hornících v Malajsii, a tam měli tradiční přípravu: čaj vhodíte do studené vody, rychle zahřejete a podáváte s ''winter honey''. Sladí se i tak blízko Číny, jen mě to napadlo, samozřejmě neříkám že by se Liu Bao mělo od nynějška sladit když to dělali nějací horníci. Informace by měli téct...
<<

petr.ptacek

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 42

Registrován: 13. 8. 2013 20:23

Příspěvek 28. 7. 2014 21:18

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Můžeš sem dát odkaz na ten článek o Liu Bao? Docela by mě to zajímalo. Toto slyším prvně ;-)
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 29. 7. 2014 00:18

Re: Sladíte si čaj cukrem?

:) tak sem si to blbě přečet... je to když jejich děti trpěli průjmem... takže čaj na zacpání... ale článek je to zajímavý http://www.art-of-tea.net/liubao-tea-on ... sales.html :)
Předchozí

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz