Sladíte si čaj cukrem?

<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 1. 11. 2009 17:13

Čaj si určitě nesladím.Jedině Rize občas...
<<

Majkl

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 13

Registrován: 5. 11. 2009 14:45

Příspěvek 5. 11. 2009 15:16

Dneska mi otázka "sladíte si čaj s cukrem?" položená na tomhle fóru připadá dost legrační, ale když si vzpomenu na sebe, když jsem s čajováním před nějakými 15ti lety začínal a nasypal cukr do Dajreelingu... tak mlčím :-))))
<<

Speedy

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 11

Registrován: 29. 9. 2009 21:44

Bydliště: Lom u Mostu, Ústecký kraj

Příspěvek 8. 11. 2009 22:41

nesladím nic teda až na Maté :-? ... bez cukru mi nechutná
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 11. 2009 23:28

Pražené maté je vynikající i bez cukru. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 5. 8. 2010 00:39

¨Čaj v žádném případě nesladím. Považuji to za barbarství, ale také by mi takový čaj ani nechutnal. Nesladím ani pytlíkové slátaniny! Vlastně bych měl dodat, že všeobecně nesladím žádné nápoje, až na výjimečné výjimky :) Jsem přesvědčen, že by čaji cukr sebral veškeré kouzlo a chuť.
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 6. 8. 2010 15:44

Myslím že tady bude většina uživatelů nesladících a se stejným názorem jako napsal Pat-Pej, včetně mě.

Zajímavější anketa bude "Solíte si čaj?" :-) Ono to vypadá dost zvrhle, ještě jsem se to ani neodhodlal na čaji vyzkoušet, nicméně dle zkušeností z Vietnamu lze solit mnoho věcí tak, že se změní chuť, ale stále není slaná. Vyzkoušené mám kyselé zelené jablko, které tím přestalo být kyselé, při jezení máte pocit větší šťavnatosti, jediné mínus možná je, že se ztrácí pocit jablka :smile:
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 8. 8. 2010 17:35

:D No, ono je to opravdu trochu zamotané.
Cukr, stejně jako sůl, je zvýrazňovačem chuti. Takže u některých čajů mohou tyhle "látky" posílit chuťové složky!
Ať pije čaj každý jak chce. Hlavně ho pijme!! :-)
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 8. 8. 2010 22:36

Zrovna s tou poslední myšlenkou se moc neshoduji... Respektive - proč? To už bych raději napsal "Hlavně že chutná!" :-)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 10. 8. 2010 14:42

Chápu.
Myslel jsem to tak, že čím více lidí pije čaj, tím roste zákaznický tlak na producenty a obchodníky. Zákaznický segment se stává marketingově významným.
Zároveň se zvyšuje obecné povědomí o kvalitách a parametrech produktu, stoupá počet "znalců" a poučených laiků. Vše se tu vzájemně podporuje.
Navíc se zvyšuje šance, že s přibývajícím počtem konzumentů poroste počet milovníků čaje.
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 10. 8. 2010 23:28

No, tam by som mal trošku iný názor :) Podla mňa tlak na producentov často spôsobí nárast objemu na úkor kvality a myslím, že čaju v fakt špičkovej kvalite sa dá naozaj len do určitého množstva.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 11. 8. 2010 09:10

Na druhou stranu by zvýšení počtu čajomilců v Česku mohlo vést k založení nových čajoven a obchodů. Nabídka tu stále není bůhvíjaká. Ale to jste dost OT.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

theanaut

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 7. 12. 2010 14:13

Příspěvek 7. 12. 2010 16:51

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Určite nie.Je to dehonestácia.Niekedy dávno som si tiež pridával cukor ale tie sáčkové nezmysli neradno nazývať čajmi.A určite ste už zažili napríklad reakciu vinára keď videl ako si niekto do pohára s vínom leje kolu,sódu a pod.Tak s čajom je to tiež tak.Má sa piť prirodzený ako je.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 7. 12. 2010 22:13

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Já v tom nic dehonestujícího nevidím. Dokonce bych věřil tomu, že špetka cukru, nebo soli může u některých čajů "podtrhnout" jejich charakter.
Ten příměr s kolou ve víně, je bez urážky, trochu demagogický. Jak se má čaj pít, je věc nikoli obecná, avšak navýsost osobně intimní. Ať si každý pije svůj čaj, jak chce.
Já čaj nesladím.
<<

theanaut

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 7. 12. 2010 14:13

Příspěvek 8. 12. 2010 14:05

Re: Sladíte si čaj cukrem?

To dávam za pravdu,že k niektorým čajom áno aj k tej intimite pitia.Len mi príde čudné ak si niekto sladí napríklad gyokuro.Ale každého vec.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 12. 2010 15:33

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Také to je o tom dochutit nebo prebít chut. Jinak krom naprostych vyjimek jako rize ( ikdyž i to nekde nesladím vůbec ) tak mi do čaje nic takového nesmí ( krom spetky soli do pueru na tibetsky způsob, ale zase to neni čaj ale spise polevka ).
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Parfeman

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 43

Registrován: 21. 1. 2011 13:35

Příspěvek 23. 1. 2011 21:53

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Dobrého večera přeji.
Zajímavé, rozvášněné téma :). víno s kolou... a co třeba takový pivař? Tay bude tvrdit, že se má pít takové jaké je, ale co ti, co do nej noří frťana zelené nebo jiné lokéry, co káva? Někdo říká, že káva je prostě káva, ale co ti co ji míchají s vaječňákem? Atd... Ale zpět k čaji. S tím sazením je o stejné, někomu to chutná, jinému ne. Osobně bych si dovolil napsat, že někteří dávají přednost medu před cukrem. Já bych právě naopak volil spíše cukr, jelikož med sám o sobě má své speifické aroma, které chuť a aroma čajkových par změní, u cukru si myslím, že k tomu nedojde. Je bez zápachu a je prostě jen sladký. A jak někteří uvádějí tak malé množství cukru může čaji vynést jiné jeho chuti. Ale to je jen teorie. Nemám tolik zkušeností. A propo: co taková Stévie sladká (stévia rebaudiana) čili medové lístky a jiná označení? Jedná se o rostlinu se silně sladkými listy, které se dají použít jako přírodní rostlinné sladidlo, vhodné pro cukrovkáře? Máte někdo zkušenosti s tím? Mohlo by to v šálku vypadat i pekně na oko kdyby v čaji plaval slaadký lístek?
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 23. 1. 2011 22:09

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Vybírám sladší čaje (subjektivně) a jsem spokojený. Kupuji si i nahořklé, ale to je taková ta ušlechtilá nahořklost, která k tomu prostě sedí (a prostě ho piji jen když na něj mám chuť). Raději bych i tak sladil medem (klidně některé "každodennější" červené občas přisladím), přijde mi to mnohem přirozenější. Nikdy tam toho medu nedám tolik, aby překryl chuť.

Na Stévie sladkou jsem se tak dlouho chystal (zkusit sehnat), až jsem na ní zapomněl :D
<<

Parfeman

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 43

Registrován: 21. 1. 2011 13:35

Příspěvek 23. 1. 2011 23:30

Re: Sladíte si čaj cukrem?

:-D tak si ji kup a vyzkoušej.
Prodávaji jak sušenou tak si živé stromky, což by bylo mnohem poetičtější utrhnout si čerství lístek. Zajímáalo by mě jak chutná samotný list když by se žvýkal v ústech, jestli je chuť podobná cukru nebo takovým těm umělým sladidlům u kterýhc je ta "umělotina" cítit. Někdo to zkuste a napište :)
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 24. 1. 2011 18:01

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Hm tak ja sa vyjadrim strucne...ak to nie sucast receptury(ako vyssie spominany tibetak) pre mna je to kacirstvo najhrubsieho zrna...
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

jraus

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 60

Registrován: 30. 10. 2010 19:08

Bydliště: Ivančice

Příspěvek 3. 2. 2011 20:11

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Většinou, 99,9 % vypitého objemu, čaj nesladím. Bylinky potom medem, ale taky jen někdy. Mám rád když věci chutnaj, tak jak jsou, i při vaření toho kombinuju co nejmíň.
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 5. 2. 2011 12:07

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Sladiť čaj cukrom.. občas vyskúšam...ale pokiaľ je čaj sám o sebe násladlý.....
teda ako komu 88;-)...
Napríklad lasang souchong všetkým nečajomilcom vodia ako syr či údené a chutí ako omietka..
.ale mne príde dostatočne sladký..
...raz sme boli v čajovni. ja som si objednal Laspang, kamarátka karamelový čierny a kamarát turkey rise(dosť sladký).
...po ochutnávke ich čajov mi ten lapsang tiež zrazu prišiel ako nie práve najsladši čaj...ale ďaľších pár šálkov moje chute napravili...
..tiež je to o zvyku, vačšina ľudí ani niesú navyknutí na "prirodzenú sladkosť" pravých čajov...
.ale ten karamelový bez toho cukru si predstaviť neviem ,keďže to bol moj druhý sypaný čaj v živote. udrela mi do pamäti jeho presladená chuť :D
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 2. 2011 12:38

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Je to tu i v bylinkach tusím o Stevii.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

jannypana

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 12. 5. 2011 09:46

Příspěvek 12. 5. 2011 09:53

Re: Sladíte si čaj cukrem?

snad to odemě nebude moc troufalé tvrzení, ale dovolím si konstatovat, že lepší než Oxalis je snad i Lord Nelson z Lídlu
ne že bych byl nějakej ultra znalec, na to zde máme jiné lidi, ale Oxalis nenadchl ani mně
<<

schutzivan

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 38

Registrován: 14. 3. 2011 02:39

Bydliště: Brázdim P-Východ

Příspěvek 6. 6. 2011 17:22

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Sladím jen černé čaje a to tak, že symbolicky. Na 0,5l si dávam 2 kostky nebo vrchovatou třtinového. Sladit zelený čaj by mě ani ve snu nenapadlo :)
Mysl, síla, odpočinek ==== ČAJ
<<

lenaluna

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 16. 7. 2011 14:23

Příspěvek 16. 7. 2011 14:40

Re: Sladíte si čaj cukrem?

Čaje rozhodně nesladím. Ten, kdo si sladí čaj si ho podle mě neumí vychutnat, protože ta síla čaje vynikne jedině při panenské přípravě.
Jsou vám globální problémy cizí? Stydíte se? Už se neschovávejte! Vyjádřete se ke globálním problémům!
PředchozíDalší

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz