Jak připravit konkrétní čaj

<<

Narasimha

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 3. 11. 2015 22:06

Příspěvek 5. 11. 2015 00:40

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Riadil som sa tým, čo si mi poradil a veľmi mi ten čaj chutil, určite vyskúšam aj nejaké iné kvalitnejšie japonské zelené čaje. (zelené som doteraz vôbec nepil) Dik ešte raz.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 9. 11. 2015 12:23

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Ahojte

Prosím vás o radu ako pripravovať čaj štýlom "grandpa" - http://www.marshaln.com/whats-grandpa-style/

Ide o to, že počas práce nestíham a páči sa mi myšlienka jednoduchosti a rýchlosti tohto druhu prípravy. Aké čaje sú na to najvhodnejšie? Skúšal som robiť taiwanský oolong a bolo to chutné :)

Čiže to dám malé množstvo lístkov do šálky 1-3g a zalejem 300 - 350ml a akonáhle bude teplota vody prijateľná, tak pijem? A v prípade, že sa začne prelúhovavať, tak len dolejem ďalšiu vodu? Nevadí, ak vlastne bude ten čaj vkuse namočený?

Ďakujem za pomoc :)
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 9. 11. 2015 12:48

Re: Jak připravit konkrétní čaj

No v podstate to delas asi spravne, pri grandpa stylu co jsem slysel to cucaji primo z konvicky a co vycucaji to dolijou novou vodou. Ze je caj neustale namoceny prezije, az bude nalev moc slaby, tak proste das novy :)
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 9. 11. 2015 15:04

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Ďakujem Joda.

Ono keď človek pripravuje čaje týmto štýlom, tak sa to dá posunúť aj trocha ďalej, že to zleje pomocou malého tanierika do iného šálku (na spôsob zhongu), bez použitia sitka a iné improvizácie. Ide o to sa vynájsť a použiť to čo je poruke :) Zíjde sa to hlavne keď je človek odcestovaný, na internáte, na chate... "cezpoľný štýl" :D
<<

Narasimha

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 3. 11. 2015 22:06

Příspěvek 9. 11. 2015 17:28

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Zdravím, mňa by zaujímalo ako dlho mam lúhovať Qimen Mao Feng keď chcem len 1 nálev (300ml)? A koľko tam toho dať, asi tak 3g? ďakujem
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 9. 11. 2015 17:31

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Ahoj, zkusil bych ty 3 gramy a louhovat tak minutu a pul, mozna dve, horkou vodou. Udelas tak dva nalevy si myslim. Mozna je skoda takovy caj delat jen jako jednonalev, ale mas pravdu, ze u cervenych caju se to dela pomerne casto a da se to :)
<<

Narasimha

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 3. 11. 2015 22:06

Příspěvek 9. 11. 2015 17:38

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Ďakujem a hej, to je fakt...asi spravím 2 no :)
<<

Marsen

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 20

Registrován: 15. 10. 2015 21:53

Bydliště: Praha

Příspěvek 9. 12. 2015 19:13

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Zdravím, dnes jsem dostal od kamaráda zelený Pu-erh od kamaráda co byl v číně :) Vůbec nevím jak na něj, jestli bych měl mít nižší teplotu nebo tak něco. množství a tak. Zatím mám konvičku 200 ml. stačí třeba 5g a pak dělat nálevy? Ještě jsem to neotevřel tak jsem to vyfotil. :D https://ctrlv.cz/x19p, https://ctrlv.cz/7XNp BTW: malování level expert :D
Díky za rady :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 12. 2015 22:48

Re: Jak připravit konkrétní čaj

No, moc info si nám nedal. Zkusil bych klasiku 3 g na 100 ml, voda vroucí, zalevat klasicky... tedy prvni nalev 30 s a pak slevat hned, pripadne prodlužovat.
Jinak nevis rok? Co to je za listí atd?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 9. 12. 2015 23:24

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Jestli vidim dobre, je to 2007, proto bych zkusil prvni to, co rika Dzin a pak dle chuti ubral/pridal list. 8 let stare hnizdecko uz vydrzi vrouci vodu takrka urcite, ale pro zjemneni je mozne pouzit i vodu 80-90 st.
<<

Marsen

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 20

Registrován: 15. 10. 2015 21:53

Bydliště: Praha

Příspěvek 10. 12. 2015 11:53

Re: Jak připravit konkrétní čaj

A pomůže vám tenhle kód? QS532714010257, podle něho jsem něco i našel třeba toto http://www.hktea.cn/goods.php?id=289 Má to stejný ten kód, jen se liší rok. Na mobilu jsem našel i něco nglicky, ale teďka se mi nedaří nic najít. A jak píšeš tak teda 6g na 200ml teda? když mám větší objem.
Každopádně dík :)
Edit: oskenoval to co bylo na tom obalu https://ctrlv.cz/qNL3 Nevím, jestli to pomůže, ale myslím si že tam o tom čaji něco bude :D činštinu jsem měl jen rok, takže fakt nevím xD
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 12. 2015 13:13

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Tohle nemá vliv na pripravu, pokud Ti čaj chutná a nevíš původ je jedno ne?
Co sem vložit jak vypadá nalev a lístky....pripadne jak to chutná taky.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Marsen

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 20

Registrován: 15. 10. 2015 21:53

Bydliště: Praha

Příspěvek 10. 12. 2015 21:41

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Až si ho budu připravovat, tak vyfotím a pošlu, každopádně jo jo máš pravdu, hlavně že chutná. :) Ale popis chutě u mě nevím :D Asi to nebudu umět dobře popsat :D Kdyby si byl z prahy tak bych i nabídnul ;)
Každopádně ještě jednou díky za rady ;)
<<

Mr. Šnek

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 1

Registrován: 16. 11. 2016 16:34

Příspěvek 16. 11. 2016 16:51

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Dobrý den přeji všem čajomilům.
je to můj první dotaz, po přečtení několika témat. Tudíž jsem začátečník a omlouvám se za případné nepochopení, či výběr špatného tématu. Do ruky se mi dostal zelený čaj od Oxalisu a to Green Snail "Zelený šnek" cena kolem 92 Kč. Pochopil jsem jaký máte názor na Oxalis, přesto je mi líto čaj vyhodit a tak bych se rád zeptal, jestli nevíte, jak tento čaj správně připravit? Na obalu je psán postup: teplota 70-80°C v poměru 1 čajová lžíce na 150ml a následně 4 minuty louhovat.
S čajem jako takovým jsem byl i nebyl spokojen. Od rána v práci potřebuji podávat nějaké ty výkony (hlavně se probrat) a jelikož nepiji kafe, tak jsem to proaztím řešil energeťákama. Ty mi ale už lezou krkem a čaj mi rozhodně připadá jako lepší alternativa. Jelikož se mi jedná o "nakopnutí" tak jsem šáhl po zeleném čaji. Tento Green Snail mě opravdu nakopl! Tedy spokojenost! Vydržel jsem od rána až do půlnoci fungovat bez problémů, jen jsem nebyl úplně spokojen s chutí.
A proto bych se zde rád zeptal i na doporučení pro začátečníka. A to na čaj na nakopnutí (pouze zelené? nebo i červené a pokud ano, tak přímo jaké, když se podívám na longfeng.cz nebo na orijin.cz např. nějaký gunpowder?), čaj na posílení myšlení (nějaký bílí?) a také na zklidnění. Pokud by to bylo možné, tak bych Vás požádal přímo o odkazy, protože mi dalo zabrat skoro celé odpoledne se vyznat v některých radách (názvech). Ptám se na to, protože každý radí něco jiného a různě se dočítám různé věci, pak se v tom člověk jako já = začátečník, nevyzná. Btw. Doporučujete nebo nedoporučujete konzumaci zeleného (nakopávacího) čaje každý den?
Moc Vám děkuji za případné rady a s pozdravem
Mr. Šnek
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 11. 2016 22:01

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Zdravím a vítám tady na forku,
uplne presne nevim co to je za čaj, internet nám toho moc nerekne v tomto pripade.
Zkusil bych klasickou pripravu a to tak že, 4 g na 150 ml, louhovat vodou tak 95 °C po dobu 20 s a pak pridávat cca 10 s...
Nebo 2 g na 150 ml a louhovat vodou 80 °C tak 2 minuty...

Čaj na probuzení musí mít " z čeho brát " pokud si dáte bombu, taky Vás to může odrovnat. Zkusl bych kvalitní shu puer, liu bao, kvalitní zelený, možná japonce (neni uplne sezona ted), ale rozhodne i bílý, oolong, červený atd....
Zkuste napsat o vzorky osvedčeným prodejcům.

PS: Z LongFeng si napsat o mailing list, nemaji toho moc na stránkách, zkusti i teamountain, nebo z Činy chawangshop... je to český prodejce, mluví česky...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Market

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 12

Registrován: 22. 4. 2017 18:16

Příspěvek 11. 5. 2017 10:58

Re: Jak připravit konkrétní čaj

o víkendu budu poprvé ochutnávat : Shi Feng Lung Ching - Dračí studna z Lvího vrcholu ,...prosím jak nejlépe připravit ( asi to tu někde je , ale nechce se mi to hledat ;-) DÍÍÍK
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 5. 2017 12:08

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Market

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 12

Registrován: 22. 4. 2017 18:16

Příspěvek 8. 6. 2017 12:30

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Dopoledne si vařím čajík ze sušeného kořene pampelišky - klasika 1 pol. lžíce na 500 ml vody a zajímalo by mě , jestli se dá i více nálevů ... určitě nebude mít takovou sílu , to je jasný , ale nevím , jestli se dalším zalitím nelouhuje i to co nemá ..
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 8. 6. 2017 16:39

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Myslím, že ne.
Tedy, pokud mezi tím prvním a druhým louhováním nebude dvanáct a více hodin, což by mohlo vést k pomnožení plísní. Upřímně řečeno, trochu mi uniká smysl. Ale proti gustu...............jedna moje kámoška si zalévala podruhé lógr z kafe. Jo, a říkala tomu myslím Frydrich. :-)
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 10. 6. 2017 23:52

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Zdravím čajomily připravuji zelený čaj Che Hoa Sen , v rychlovarce až se voda převaří nechám 15 -20 min odstát a poté zalévám 1 čajovou lžičku čaje na 1dc a nechám louhovat postupně 30s - 20s - 30s - 40s je to dobře ?

Mohu tak připravovat všechny zelené čaje? a jak správně připravit Pai Mu Tan ? Na netu jsem našel různé odchylky ve stupních i v louhování Díky za odpovědi
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 6. 2017 01:59

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Nečteš nevís :-)
http://www.tea-earth.net/priprava.html

konkretní čaje más také zde..
http://www.tea-earth.net/green.html

Co to je za čaj? Rekni nám vice... proč vodu prevaris a pak ochladis? Ohrej rovnou na mensi teplotu... je v tom rozdil...

Jak pripravit Pai Mu Tan a ostatní máš prece popsané, je mnoho priprav.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 11. 6. 2017 09:37

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Dzin Tea Racer píše:Nečteš nevís :-)
http://www.tea-earth.net/priprava.html

konkretní čaje más také zde..
http://www.tea-earth.net/green.html

Co to je za čaj? Rekni nám vice... proč vodu prevaris a pak ochladis? Ohrej rovnou na mensi teplotu... je v tom rozdil...

Jak pripravit Pai Mu Tan a ostatní máš prece popsané, je mnoho priprav.


Ahojte čaj je to Che Nhai Dac Biet - Vietnamský
Che Hoe Sen
Přípravu začínám převařením vody abych se zbavil - nějakých elementů co jsou tam přidané ve vodě. asi je to špatně. Čekám až mi příjde gaiwan tak zatím připravuji ve skleněné konvičce a k tomu mi dopomáhá keramický hrnek a čas měřím stopkama. Kolikrát čistím konvici ocet atd. a po pár převaření se mi na hladině udělají takové mastné povlaky to vypadá. Pokud nepřevařovat otázka jak docílím na zelený čaj popř. 80 stupnů ?

Moc jsem se tu dozvěděl a stále čtu, možná některé otazky jsou poněkud zvláštní :D , ale nechci nic zanedbat. Díky za reakci popř. radu

Konvice Bravo B 4285
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 6. 2017 12:01

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Časem dojdes k tomu, že si pořídíš reversni osmozu, nebo budes hledat studánku nekde... :-)

Když jdou ty prvni bublinky má voda cca 80 °C. Připadne se míchá vrouci se studenou, tak že vhodiš čaj, zalijes 1/4 studené a dolijes vroucí. Za chvili to bude o citu a nebudes potrebovat ani teplomer, ani váhu a budes si vychutnávat lahodný čajík :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joins tee

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 48

Registrován: 26. 5. 2017 17:01

Příspěvek 2. 7. 2017 16:11

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Ahojte čajomilci jak připravit prosím, Ginseng Oolong - nevím časové +- intervaly díky
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 2. 7. 2017 22:45

Re: Jak připravit konkrétní čaj

Zaleší jaký, Ren Shen pravý, jako oolong klasicky....
Napiš nám více.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
PředchozíDalší

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz