Vaše recepty

<<

kacenak

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 16. 8. 2011 20:28

Příspěvek 16. 8. 2011 20:39

Vaše recepty

Zdravím

Máte nejaké osvedčené recepty v mixovaní čajov ?

Napríklad ja si rád pridám do TGY trocha snežného draka, trocha banche (neviem jak sa to skloňuje), a trocha Hua Cha.. Hlavnú zložku tvorí TGY a hua cha, a snežny drak, bancha fakt len pre okorenenie
Aj keď každý má inú odporúčanú teplotu lúhovnai, aj počet nálevov, ale to mi príde zanedbatelné.

Aký máte názor na miešanie čajov ?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 8. 2011 21:10

Re: Vaše recepty

Já čaje nemícham. Hodně se míchaji čaje z Darjeelingu, jejich blend - směs, musi chutnat stale stejne na snidani atd...
Jen jsem zkousel shu puer a lapsang souchong. Jinak s tím nemam zkušenosti.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 17. 8. 2011 08:37

Re: Vaše recepty

kacenak píše:Zdravím

Máte nejaké osvedčené recepty v mixovaní čajov ?

Napríklad ja si rád pridám do TGY trocha snežného draka, trocha banche (neviem jak sa to skloňuje), a trocha Hua Cha.. Hlavnú zložku tvorí TGY a hua cha, a snežny drak, bancha fakt len pre okorenenie
Aj keď každý má inú odporúčanú teplotu lúhovnai, aj počet nálevov, ale to mi príde zanedbatelné.

Aký máte názor na miešanie čajov ?



:-;;-)) To už je trochu kočkopes míchat zelený s polozenenými, navíc i s jiným původem :D ale pokud chutná, pak proč ne.
Já si dělám hlavně přes zimu zelený čaj se skořicí, hřebíčkem a pepřem (skořice klidně mletá,hřebíček a pepř celý). Klasika je masala, přičemž čím déle jí vařím, tím bývá krémovější. Ke konci vypnu oheň těsně před tím, než mléko "uteče". Dále jsem zkoušel lapsang se solí a česnekem (kupodivu mi to hodně chutná, skvěle se to hodí k topinkám) a maté v mléce (ale výsledek byl ďábelský, nedopil jsem - extrémně silný výluh připomínající bílou polévku). Moc dorbý je Šaj bil hel - silný nálev černého čaje a do něj se přidá kardamon a povaří se. Sladíme třtinovým cukrem. Další je Šaj bil nana - připravuji CTC assamem a v poměru, který sedne (podle toho kdo má jak rád mátu) přidám nana mátu. V zimě jsem si hodně připravoval kašmírskou Kahvu - recept zde: http://cajovnicka.ic.cz/kahwa.html
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 8. 2011 09:09

Re: Vaše recepty

2 cajovnicka.ic.cz: On zřejmně myslel jen míchání čajů jako takových a ne směsi koření nebo tradiční recepty jako masala, genmaicha atd. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

bruno314

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 30. 9. 2011 19:26

Příspěvek 30. 9. 2011 20:00

Re: Vaše recepty

Ja som skusil experiment:

2,5 : 1 Cierny Rize : Gunpowder
+ trocha citronu (ktory som nemal, takze kyseliny citronovej praskovej) a 5 cajovych liziciek trstinoveho cukru, to cele v celkovom objeme asi 800ml. (caje boli luhovane osobitne)
Robil som to skor ako povzbudzujuci napoj, preto ten cukor, ale je to celkom chutne a obcas to navarim aj mimo ucelu "energetaku"
<<

preteq

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 15

Registrován: 18. 10. 2011 16:20

Příspěvek 30. 10. 2011 17:12

Re: Vaše recepty

Také zastávám názor, že čaje by se míchat neměli. Každý je unikátní a pokud se smíchají, dle mého zanikne právě ta originalita jednotlivých čajů.
<<

Johny-115

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 13. 10. 2011 02:26

Bydliště: Olomouc

Příspěvek 10. 11. 2011 19:06

Re: Vaše recepty

kdyz sem nachlazenej tak si nekdy pridavam do beznych cinskych bilych caju cerstvy zazvor nebo zensen ... neprebije to tolik chut caje jak jiny veci, docela to pasuje x)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 10. 11. 2011 21:28

Re: Vaše recepty

No, já nevím. Osobně si dám radši zázvor samotný.
Nicméně, zastávám názor, že každý má pít, co mu chutná a nikdo nemá právo to hodnotit. Ačkoli nesladím čaj a nesladil jsem ho nikdy, nemám vůbec nic proti, když si návštěva "přisladí". A jsou to kolikrát veselé situace, protože lidé jsou povětšinou poučeni, že sladit čaj je barbarství a tudíž každý čajomil bude nanejvýše zhnusen. Prostě prima.
Ale k věci. Míchání čajů mi příliš nesedí, ačkoli..........v provincii Fujian produkovanou Tie Guan Yin nakupují obchodníci na čajovém marketu (forma burzy) . Nakupují různé sorty. Podle vůně, síly a barvy nálevů atd. No a potom blendují svou směs. Tak, aby byla vyvážená. Takto vzniká "květinková" TGY, ale i polotovar k pražení toho, čemu říkáte "tradiční". Tak se s tím nějak poperte. :-)
Míchání druhů, tak to nechávám na anglické majitele plantáží, a pak si při snídaní řeknu: " Jářku, "English breakfest", héérgot, to je to dneska síla!
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 7. 10. 2013 20:24

Re: Vaše recepty

Opravdu netradicni japonsky obrad. Nevedel jsem kam to postnout, tak to kdyztak Dzine premisti, diky

http://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/h ... 0820_o.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 1962_o.jpg

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz