Ohřev čaje

<<

brepta02

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 29. 5. 2013 16:40

Příspěvek 10. 6. 2013 09:28

Ohřev čaje

Dobrý den, můžu se zeptat proč by se čaj neměl podruhé ohřívat? Dochází tím ke zničení všech vitamínu a účinných látek co čaj obsahuje? Nebo proč to není doporučené. Díky moc za odpověď
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 10. 6. 2013 11:57

Re: Ohřev čaje

No podle toho co jsem četl, tak skutečně dojde k devastaci prospěšných látek a aromat, což lze pozorovat i mnohem horší chutí. To platí i pro jemnější způsoby ohřevu, o extrémní metodě mikrovlnky ani nemluvě. Jestli bude přímo zdraví škodlivý, to bohužel nevím a zatím se mi to nepodařilo zběžným hledáním najít. Ale pro mne je důležitý už jen ten fakt, že ten nálev pak prostě nechutná moc dobře :-)
Naposledy upravil joda dne 10. 6. 2013 12:14, celkově upraveno 1
<<

brepta02

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 29. 5. 2013 16:40

Příspěvek 10. 6. 2013 12:11

Re: Ohřev čaje

Díky. Mám bakalářskou práci o čajích a právě všude se dočítám, že by se neměl ohřívat, ale nikde nenapíšou proč. Myslela jsem si, že tam dochází ke zničení těchto látek. Díky moc za info :) Snad s tím zítra odstátnicuji :)
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 10. 6. 2013 12:12

Re: Ohřev čaje

A co udrzovanie teploty vody? Ako sa zmeni caj ked dam pod neho sviecku na udrzanie stalej teploty?
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 10. 6. 2013 12:18

Re: Ohřev čaje

No to co jsem poskytl je přinejlepším osobní názor, rozhodně ne erudovaná a podložená odpověď, která by obstála v akademické sféře :-)

http://teaguardian.com/all_about/tea_tu ... bWirobSJZq

K udržování teploty - při udržování teploty se malé částečky čaje dále podílí na louhování, čaj tedy postupem času pokračuje v louhování a lehce hořkne či trpkne, leda udělat slabší nálev a s tímto efektem počítat. Jinak dle mé zkušenosti čaj nad svíčkou chladne, byť pomaleji. Nejlepší je dělat čaj po malých dávkách a prostě včas vypít :-)
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 10. 6. 2013 23:14

Re: Ohřev čaje

Tak nějak mě napadlo, jestli stále na VŠ funguje automatické online zveřejňování obhájených diplomových prací, zda bychom mohli požádat o odkaz. Přiznám se, že jsem zvědav.

Jinak tady ti asi nikdo přesně neřekne, co se s znovuohřátým čajem děje (i když i já bych to rád věděl), ale na základě mých zkušeností, nemohu než souhlasit s Jodou - ten čaj už prostě není tak dobrý. Možná by ještě stálo vzít v potaz ne jenom opětovné zvýšení teploty nápoje ale také dobu, za kterou k tomu došlo. Předpokládám, že ohříváme čaj studený :-) a tak musel někde nějakou dobu stát...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 6. 2013 23:21

Re: Ohřev čaje

V čaji je mnoho aromatických látek, ty látky jsou prchavé, pokud se to ohřeje, tak proste vyprchaji. Ono at ohrejes témeř cokoliv ztratí to hodne techto látek, na chuti je to enormě znát. Chemicky kdo ví co se tam děje ještě dalšího. Ale pokud jsem dříve měl pokus o ohřátí čaje, tak mi prisle mdlý. Někdy se to řeší tak že se do studeného čaje nalije čaj vroucí, tím se to naředí na pitelnou teplotu.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 11. 6. 2013 07:55

Re: Ohřev čaje

tak su moznosti ako tepelny rozpad a podobne ale to len hadam, kazdopadne by to mohlo byt teoreticky mozne
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami

Zpět na Příprava čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz