www.zalozfirmu.cz

Pozvánka na povídání-Mungyeong Chassebal Festival 2008

<<

Petr Novák

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 25. 1. 2009 17:47

Příspěvek 25. 1. 2009 17:58

Pozvánka na povídání-Mungyeong Chassebal Festival 2008

Již více jak deset let tvořím čajovou keramiku a minulý rok se mi splnil keramicko-čajový sen....
V roce 2008 se nám podařilo zúčastnit desátého ročníku „festivalu čajové misky“ v Mungyeongu, v Jižní Koreji. Mungyeong je horská oblast v centrální části korejského poloostrova a již od středověku je známa produkcí keramiky. Ong-gi- hnědě glazovaná pórovina pro denní použití, seladon, kamenina stylu „ Punch’ong“ či bílý porcelán –vše se zde během staletí vyrábělo.
Dnes se v Munyeongu tvoří ve více jak dvaceti dílnách a většina keramiků této oblasti navazuje na tyto tradice. Místní samospráva se aktivně snaží otevřít Mungyeong světu a tak v několika posledních letech zve keramiky ze zahraničí k účasti na festivalu, který se koná vždy v květnu a je zaměřen na čajovou keramiku a vše co jese světem čaje spojeno. V roce 2008 se tak festivalu účastnili keramici z šestnácti zemí. Na festivalu byl tak nejenom prostor seznámit se s Korejskými tradicemi, krajinou a lidmi, ale také možnost výměny zkušeností a přístupů ke keramice s umělci s celého světa
Díky vstřícnosti hostitelů a osobním známostem keramika ze Spojených států Artura Parka měli někteří z nás po skončení festivalu. možnost navštívit muzeum seladonu v Gangjinu, vidět vytváření a výpal obřích nádob v tradičních dílnách Ong-gi či vyrobit si vlastní čaj, z čerstvě natrhaného listí v čajových zahradách Boseongu.

Pokud by jste měli zájem zúčastnit se povídání o našich zážitcích, zhlédnout fotografie cestovatelsko-keramické a seznámit se také s naším přístupem ke keramice- jste zváni.
Nejbližší možností je setkání v Čajovně u Starého ohně ve Znojmě. Akce se koná od 19 hodiny v pátek 6.2.2009


Ochutnávka fotek je na www.artkeramika.cz
Má keramika pak
http://artkeramika.cz/keramikstudio/?la ... a_keramika
Čajkeramik
<<

Petr Novák

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 25. 1. 2009 17:47

Příspěvek 4. 3. 2009 18:06

Doplnění k pozvánce. Další možností k setkéní nad miskou čaje, obrázky a vzpomínkami z Festivalu čajové misky v Jižní Korei je v Brně v čajovně na skleněné louce. Příjemné místo a tak myslím že to bude i příjemný večer. Pátek 13.3.2009[/url]
Čajkeramik

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz