termosky na čaj

<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 8. 10. 2010 14:29

Tak to potvrzuji! Přičemž Číňané preferují termosky hlavně pro oolongy a také různé bylinné čaje
Mám taky jeden příspěvek do diskuse. Nedávno jsem s pobavením propočítal, že suverénně nejvíce čaje (objem) vypiju z nerezového termohrnku v autě. Vyzkoušel jsem několik typů a poslední dobou jsem nejvíce spokojen s šálkem zakoupeným (trochu draho) v pobočce Starbuck´s Cofee (pokud jde o reklamu, prosím admina o smazání). Ukázalo se, že skutečně dobrý nerez, je obstojnou a trvanlivější substitucí skla a pokud jde o plastové víčko, jsou také obrovské rozdíly. Za tenhle hrnek ručím. Je v pohodě. Jasně, že na profesionální degustaci bych zvolil něco jiného, nicméně na cestu z Prahy do Brna mám tenhle zhruba půllitrový hrnek akorát !
Termosky mám jinak nezerové na cesty a trekink, potom taky s vnějším nerezovým pláštěm a vnitřkem ze skla, do kterých se u nás doma přiravuje čaj pro celou rodinu a to několikrát denně. Assamy, Cejlony a Darjeeling a v množství rozhodně větším, než malé!!! :-)
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 8. 10. 2010 19:16

Tak to je dobrá zprává. Oolong je fajn, oolong je super a oolong je výborný! Jinak na cesty to musí být vážně praktické...možná mě v bližší době uvidíte nerozhodně stát před termoskami a naprosto neschopného si vybrat ;)
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 10. 2010 19:47

On nerez ovlivnuje do jiste míry chut u nejakych čajů, chce to vychytat. Sklenenka nebo ta lepsi umela hmora tvrzená - je to jak sklo, to je vyborne.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pepinoo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 138

Registrován: 28. 1. 2010 12:52

Příspěvek 18. 10. 2010 16:34

Ja som dal na Dzinovu radu, a kúpil som si Thermos termosku, slúži mi len na čistú vodu, a necítim žiadnu pachuť, tá termoska mi iba ulahčila život :)
Honce... Dedinka kde sa zastavil čas.. (tam byvam :D )
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 2. 12. 2010 12:01

Re: termosky na čaj

termosku mám len kovovú... a jednú starú plastovú vo vnútri sklenenú u babky.. tá je o mnoho lepšia v kombinácii s dobrou vodou z studne..
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Epo

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 15. 2. 2011 15:21

Bydliště: Praha

Příspěvek 15. 2. 2011 15:45

Re: termosky na čaj

Ahoj,
pořídil jsem si do práce místo zhongu skleněnou termosku (viz. předchozí komentáře). Jako první pokus jsem si do ní ráno dal Shou Mei s tím, že bílý čaj se nepřelouhuje, ale než jsem dorazil do práce (cca 40min), tak z toho byl docela odvar :)
Teď v ní zkouším zelený An Xi Mao Feng - je to o něco lepší, ale přece jenom asi nejsem takový piják, takže zase se mi čaj má tendenci přelouhovat :( Zkusím ještě menší dávku listí, případně nějaký slabší oolong, nebo možná chladnější vodu, nebo nevím...
Jinak mi to přijde, jako celkem praktická záležitost - mám jí na stole bez obalu, takže i na pobavení kolegů, cože to louhuju, se hodí :))
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 2. 2011 16:07

Re: termosky na čaj

Prelouhuje, bíly neni idealni, spise kvetinove oolongy nebo jemne zelene, ale stejne musi byt chladnejsi voda aby se zastavilo louhovani prave.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 19. 3. 2013 00:15

Re: termosky na čaj

Treba aj nerezove termosky zatahnout?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 19. 3. 2013 00:45

Re: termosky na čaj

Pokud je používas jen na vodu, tak ne :-) Pokud na čaj, tak treba na shu puer ani ne, ale jako kovové sítko je treba to vyvarit - vylouhovat v čaji. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 20. 3. 2013 18:44

Re: termosky na čaj

dakujem TEarAcer :) termosku budem pouzivat iba na vodu...
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 20. 3. 2013 19:05

Re: termosky na čaj

Mám jeden postřeh k nerezu.
Po léta používám nerezový termohrnek na dlouhých cestách autem. Vystřídal jsem několik typů, resp. značek, než jsem našel optimální variantu. On totiž není nerez, jako nerez. Zatím co jsem postuně úplně zavrhl ty levné nerez termosky, ten relativně velmi drahý hrneček s čajem vůbec nereaguje, nebo lépe řečeno chuť je ovlivněna minimálně. Pro tento účel je to pro mě rozumný kompromis.
Pokud někoho zajímá můj názor, nerezové termosky bych úplně vyloučil. Ty se skleněným jádrem, vyhoví po všech stránkách mnohem lépe. Výšší cena se mnohonásobně vrátí.
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 21. 3. 2013 00:11

Re: termosky na čaj

ano, suhlasim, tie sklenene su naozaj najlepsie, ale dnes sa taka termoska velmi tazko zhana, hlavne na Slovensku... Dobrou alternativou je kupit zavarovacku, ale tie su vacsinou strednehoo objemu max. 0,5l. Tiez nie som velky fanusik kovu alebo nerezu, ale nemam na vyber... btw: tak nadobicko mam kupene, uz len termosku objednat a som pripraveny na tohtorocnu cajovu sezonu (zelene caje) :D
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 3. 2013 00:20

Re: termosky na čaj

Nejlepe od firmy thermos nebo cooleman :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 21. 3. 2013 08:13

Re: termosky na čaj

to aaa: Pročti to tady. Na téma skleněné termosky se tu debatovalo už vícekrát. Je k sehnání v každých domácích potřebách. A silně pochybuji, že je tomu na Slovensku jinak.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 21. 3. 2013 20:10

Re: termosky na čaj

Doporučuji na termosce nešetřit.

Jak napsal Stan, není nerez jako nerez.

Mám 2 termosky, obě používám denně. Mám takovou tu klasickou supermarketovou (stříbrná, 175 Kč, cvakací víčko se obvykle do roka rozbije) - po půl roce se v ní usadila taková vrstva vodního kamene, že jsem spotřeboval celý sáček kyseliny citronové, abych ten neřád vybublal. Druhá termoska (800 Kč, Primus, cvakací úzávěr už drží 2 roky) nejenom, že za stejnou dobu udrží vodu o 24 stupňů teplejší, ale za ten samý půlrok se v ní neusadil žádný kámen. Opravdu vůbec žádný, nemohl jsem tomu uvěřit. Že by jiná vnitřní povrchívá úprava?
Každopádně si naivně namlouvám, že když je vnitřek tak netečný, tak že i o to méně ovlivňuje kvalitu vody. Čaj do termosky nedělám, to opravdu ne.
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 21. 3. 2013 22:23

Re: termosky na čaj

dayofvictory - uplne suhlasim, mame doma dve lacne termosky a viem co to je :D teplotu neudrzia velmi dlho a system sa rozpadava...
tearacer - jj, chystam sa kupit coleman (nerez) 0,75l cisto len na vodu http://www.hej.sk/termoska-coleman-0-75 ... eli-530-g/ krasne urobeny popis produktu aj s chladnutim + recenzie na inych strankach vyborne :), thermos nie su velmi dostupne na nasom slovenskom trhu a nie je ani taky vyber (aspon ja som nenasiel)
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 22. 3. 2013 20:36

Re: termosky na čaj

btw: bavime sa o normalnych termoskach v "turistickom tvare", tie podlhovaste v tvare valca alebo o tích termoskach v tvare podobnom rychlovarnej konvici ako napr. http://termosky.heureka.sk/tescoma-cons ... erez-1_2l/ ???
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 22. 3. 2013 23:22

Re: termosky na čaj

Tvar není úplně rozhodující. Osobně preferuji ty "baňaté", snad by se dalo říci, že mají tvar rychlovarné konvice. Jednoduše proto, že jsou na stole stabilnější.
Rozhodující je ta skleněná vložka uvnitř. Princip jsem tu nedávno někde popisoval.
Nevidím žádnou výhodu toho pneumatického dávkovače obsahu. To je dobré možná na limonádu v létě. Ve vodě se zbytečně "čmání" plastové potrubí, netěsní to a voda uvnitř rychleji chladne.
Momentálně nejvíce užívám dvě. Jedna má vnější obal z broušeného nerezu, druhá má plastový.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 25. 3. 2013 12:44

Re: termosky na čaj

Tvar může mít pouze estetický efekt podle osobních preferencí konkrétní osoby, důležitější je ale užitná hodnota - schopnost udržet teplo a funkčnost a odolnost nalévacího mechanismu. Osobně preferuji klasické, sloupovité :-) a obal z broušeného nerezu ja taktéž dobrá vychytávka.

Jinak ještě bych doporučil koupit minimálně litrovku, ono kdyby jste si chtěl připravit na výletě třebas pchu-er tak i litr vody může být málo. A tahat sebou dvě termosky je zase zbytečné nošení železa navíc...
LL
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 25. 3. 2013 13:32

Re: termosky na čaj

Tak čistě teoreticky teplo nejvíce udrží kulovitý tvar, neboť má malý povrch na velký objem :-)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 25. 3. 2013 14:08

Re: termosky na čaj

a k tomu cim vacsi je ten objem tym, lepsie drzi teplo, takze v extremne idealnych pripadoch budeme na cundri pred sebou gulat idealnu termosku vo vakuu :-)

co sa tvaru tyka asi by som zvazil aj dalsie nahlady ako cisto fyzikalny, padne/nepadne do ruky ako sa s nou bude nalievat voda, bude to aj na prechadzky do prirody atd
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 25. 3. 2013 14:16

Re: termosky na čaj

To ano, velká koule ve vakuu by byla super. Bohužel tuto úvahu musíme vzhledem k dostupné technologii opustit. Tvar, na druhou stranu, je věc kterou zvážit můžeme, ba dokonce musíme a fyzika nám v tom může pomoci. Jak Jamo dále správně píšeš, musíme zohlednit všechna hlediska abychom si koupili termosku s ideálními fyzikálními, fyzickými i estetickými hodnotami :-)
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 26. 3. 2013 12:57

Re: termosky na čaj

a este sa prosimvas mozem opytat ze ked si kupim 1l nerez termosku, ktoru chcem pouzivat na udrzanie teploty vody na cajovanie... tak mozem ju pouzivat zaroven aj na klasicke sackove caje na turistiku??? ze ci ten sackovy caj nemoze neskor ovplyvnit nejak kvalitu vody v nerezu... alebo treba mat osobitne termosky na caj a na vodu ???
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 26. 3. 2013 12:59

Re: termosky na čaj

Obávám se ze zrovna tohle nepůjde.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 26. 3. 2013 14:13

Re: termosky na čaj

ak do termosky spravis caj tak uz to vo vacsine pripadov von nedostanes odporucam jedna termoska na cundry druha na vodu pripadne nosit gaiwan so sebou :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
PředchozíDalší

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz