Jak opravit konvičku.

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 30. 1. 2008 16:33

Jak opravit konvičku.

Zajímalo by mě jestli jste někdo zoušel a případně jak opravit praskolé nadobí, ať už to je porcelán nebo Ixing.
Malá prasklinka se někdy zatáhne, ale co větší?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 31. 1. 2008 11:21

Eště se mi nic nestalo ale chtěl bych se zeptat jaký lepidlo je na lepení porcelánu nejlepší :D
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 31. 1. 2008 11:33

miroš píše:Eště se mi nic nestalo ale chtěl bych se zeptat jaký lepidlo je na lepení porcelánu nejlepší :D


No právě, nesmi ovlivnovat chut a vůni, nesmí být toxické a nesmí barevně hyzdit konvičku....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 31. 1. 2008 13:01

Dzin Tea Racer píše:
miroš píše:Eště se mi nic nestalo ale chtěl bych se zeptat jaký lepidlo je na lepení porcelánu nejlepší :D


No právě, nesmi ovlivnovat chut a vůni, nesmí být toxické a nesmí barevně hyzdit konvičku....


Tak me napada, ze ja jsem nikdy nelepila nic, ale presto mame doma mnoho selpovaneho porcelanu, ktery lepil deda. Tak se ho zeptam az ho rpiste uvidim, jestli si teda vzpomnenu.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

miroš

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 426

Registrován: 7. 1. 2008 18:05

Bydliště: Zvonková Jížní Čechy

Příspěvek 5. 2. 2008 16:04

Monishka píše:
Dzin Tea Racer píše:
miroš píše:Eště se mi nic nestalo ale chtěl bych se zeptat jaký lepidlo je na lepení porcelánu nejlepší :D


No právě, nesmi ovlivnovat chut a vůni, nesmí být toxické a nesmí barevně hyzdit konvičku....


Tak me napada, ze ja jsem nikdy nelepila nic, ale presto mame doma mnoho selpovaneho porcelanu, ktery lepil deda. Tak se ho zeptam az ho rpiste uvidim, jestli si teda vzpomnenu.


Tak nám to pak nezapomen říct :))
<<

CreAtive_34

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 1. 2008 21:10

Bydliště: Litvínov, severní čechy

Příspěvek 18. 10. 2008 20:17

Mám takový menší problém, dneska jsem zjistil, že mi z konvičky (u hubičky) "teče" , hledal jsem co to je a objevil jsem malou (menší jak špendlíková hlavička) prasklinku (spíš dírku)
Nevíte někdo, čím by se to dalo opravit? napadlo mě nějaké kvalitnější sek. lepidlo, ale aby to neovlivnilo chuť...

Docela mě to štve - je to totiž moje oblíbená konvička, na kterou jsem si těžce vydřel peníze ( :D ) (byla to moje 1. ) a navíc mám jen 2 malé konvičky, tato je větší - tudíž se bez ní neobejdu (no zase tak krutý to neni...) :cool:

ObrázekObrázek
Obrázek
V chuti jednoho šálku čaje můžete někdy objevit pravdu o všech nečíselných formách vesmíru.
Kyongbong Sunin
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 10. 2008 22:24

Zkus, akrylátový lak :-) je to na bázi vody a je to ekologicke, třeba polyurex :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

CreAtive_34

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 1. 2008 21:10

Bydliště: Litvínov, severní čechy

Příspěvek 19. 10. 2008 01:34

Děkuji, v pondělí po něm mrknu ve městě
Obrázek
V chuti jednoho šálku čaje můžete někdy objevit pravdu o všech nečíselných formách vesmíru.
Kyongbong Sunin
<<

odegra

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 10. 11. 2010 21:16

Příspěvek 10. 11. 2010 21:21

Re: Jak opravit konvičku.

Ahoj, mám podobný problém, píšu sem, abych nezakládala nové téma. Objednala jsem si první ihsing konvičku přes net a jak jinak, přišla prasklá. Po měsíci reklamací nám pošta milostivě navrátila střepy šálků :-) a prasklou konvičku.

Prasklá je asi poměrně dost, ale zkoušela jsem do ní nalít vařící vodu a trochu kapala pod sebe, ale až si časem koupím čajové moře, aby by to vadit nemuselo, stejnak se čaj z konvice hned slévá do šálků... No, co si o tom myslíte? Praskne časem víc? Mám zkusit koupit akrylový lak a zvenku jí zkusit nalakovat anebo se smířit s tím, že bude sloužit jen coby dekorace? Díky
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 10. 11. 2010 21:37

Re: Jak opravit konvičku.

Nejspíš praskne, praskliny se časem zvětšují. To je fysika. Takže asi jen dekorace. A odkud byla ta objednávka? Bylo to špatně zabalené? Měla by totiž normálně cestu přežít, i když pošta někdy provádí psí kusy. Zkus reklamovat u prodejce, nebo se aspoň domluvit. Za pokus nic nedáš.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

odegra

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 10. 11. 2010 21:16

Příspěvek 10. 11. 2010 22:00

Re: Jak opravit konvičku.

už je vyreklamovaná, to bylo bez problémů (jen pošta byla zmatená)). bylo to ze shopnet.cz a ačkoli musím říct, že paní co sem s ní reklamaci po telefonu vyřizovala byla moc milá, tak to podle mě špatně zabalili a vina nebyla pošty. bylo to v tý krabičce na yixing, ale krom konvičky tam narvali i dva deckový šálky, tlačilo to na sebe tak, že to prasknout muselo...

tak tedy dekorace anebo budoucí miska na bonsaj :-) co se dá dělat. díky

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz