Podle čeho vybíráte nádobí

<<

CreAtive_34

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 1. 2008 21:10

Bydliště: Litvínov, severní čechy

Příspěvek 18. 10. 2008 17:58

Podle čeho vybíráte nádobí

Napadlo mě založit téma o tom, co je pro vás důležité při výběru :)
Obrázek
V chuti jednoho šálku čaje můžete někdy objevit pravdu o všech nečíselných formách vesmíru.
Kyongbong Sunin
<<

CreAtive_34

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 1. 2008 21:10

Bydliště: Litvínov, severní čechy

Příspěvek 18. 10. 2008 18:03

tak já při výběru hledím na tyhle věci:
1) jak se mi konvička "líbí" fyzicky (to zní krásně :-D ) - ošahám si jí, mrknu jak sedí poklička...
2) Vzhledová stránka - prostě buď se mi líbí, nebo ne :D
3) cena - bohužel musím konstatovat, že tohle u mně při výběru hraje roli snad nejvíc :cool:
Obrázek
V chuti jednoho šálku čaje můžete někdy objevit pravdu o všech nečíselných formách vesmíru.
Kyongbong Sunin
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 18. 10. 2008 21:25

CreAtive_34 píše:tak já při výběru hledím na tyhle věci:
1) jak se mi konvička "líbí" fyzicky (to zní krásně :-D ) - ošahám si jí, mrknu jak sedí poklička...
2) Vzhledová stránka - prostě buď se mi líbí, nebo ne :D
3) cena - bohužel musím konstatovat, že tohle u mně při výběru hraje roli snad nejvíc :cool:


Jestli sedi poklicka nehraje zase az tak velkou roli. Podle designu samozrejme. Ja se predevsim divam jak je zpracovana unitr, necham si predvest jak tece, zkusim si ji slit. A hodne poznas podle zvuku konvicky, kdyz vezmes treba vicko a poklepes na ruzna mista yixinske konvicky, musi znit ciste a kvove. Take kvalitni yixinske knvicky jsou prekvapive tezke. Nedavno jsme videla zdalky velmi pekne konvicky ale zbliska byly velmi hrube zpracovane a velmi lehke, coz je podezrele. Samozrejme je potreba se podivat i na zjevne defekty. Kvalitni yixiinske konvicky take po zaliti horkou vodou hlasite syci!

K tomu syceni mam takovy poznatek, casem muze prestat sycet jak se jeji pory zanesou cajovou uszeninou.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

CreAtive_34

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 1. 2008 21:10

Bydliště: Litvínov, severní čechy

Příspěvek 18. 10. 2008 21:29

no u mně ta poklička docela roli hraje, protože už se mi několikrát stalo, že vypadla a rozstříkla tea kolem a jednou mi rozbila mističku :)
Obrázek
V chuti jednoho šálku čaje můžete někdy objevit pravdu o všech nečíselných formách vesmíru.
Kyongbong Sunin
<<

mufin

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 54

Registrován: 25. 1. 2008 02:52

Příspěvek 18. 10. 2008 21:55

ano. Tiez mam jeden zhong, a poklicka na nom nesedi dobre, a ked v nom robim nejaky pu-erh, a voda ma fakt 95°, a poklicka sa pohne, obarim si ruku :(
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 10. 2008 22:22

Tak u mě záleží taky více věcech, jestli to je jen na dekoraci tak pochopitelně jen na vzhledu, ale pokud to je na používání, tak sem hodně detailista, musí mit odpovidající velikost, tvar, kvalitu, musi sedět poklička i celá konvička v ruce, hlavne vyzkouším jak se leje voda, jestli nepáchne, a pochopitelne vzhled, já tvrdím že čaj má duši, tak konvička má srdce :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

CreAtive_34

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 1. 2008 21:10

Bydliště: Litvínov, severní čechy

Příspěvek 18. 10. 2008 22:26

Dzin Tea Racer píše:... já tvrdím že čaj má duši, tak konvička má srdce :-) ...

[OT] To je zajímavý :) [/OT]
Obrázek
V chuti jednoho šálku čaje můžete někdy objevit pravdu o všech nečíselných formách vesmíru.
Kyongbong Sunin
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 19. 10. 2008 00:39

mufin píše:ano. Tiez mam jeden zhong, a poklicka na nom nesedi dobre, a ked v nom robim nejaky pu-erh, a voda ma fakt 95°, a poklicka sa pohne, obarim si ruku :(


No ale v prvotnim prispevkz bzla rec o konvicce ne o zhongu. U zhongu je velmi dulezite aby poklicka sedela, u konvicky zdaaleka tolik ne. Samozrejme jak bzlo nasano nahore, pokud ma konvicka takovy design, ze z ni poklicka pada, pak je to trochu jine, to je zase kmbinace faktoru, napriklad jak ma vysoko hubicku.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 19. 10. 2008 07:43

podle vzhledu, nádobí se mi musí líbit. a taky podle toho, jak se mi drží a jak se s ním zachází.
<<

Balajko

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 27. 10. 2009 19:46

Bydliště: Trenčín

Příspěvek 29. 10. 2009 00:10

myslim ze cena nehra az taku velku rolu....je to predsa len vec do ktorej sa oplati investovat, vzhlad je samozrejmy a musi sediet do ruky:-)
Pijeme čaj, aby sme zabudli na rámus tohto sveta.
Tchien I-cheng
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 31. 10. 2009 22:08

umelecky povedané jeho duša... mám red sebou niekoľko krásnych yixingových konvičiek a neviem si vybrať,ale jedna z nich ma nakoniec presvedčí že sa s ňou bude najlepšie čajíkovať :-)

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz