Přeprava a skladování na cestách

<<

CreAtive_34

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 1. 2008 21:10

Bydliště: Litvínov, severní čechy

Příspěvek 14. 5. 2009 22:37

Přeprava a skladování na cestách

Ahoj
Jelikož dost cestuji a čaje se vzdát nechci, tak si vozím svoje nádobíčko pěkně s sebou. Jenže narážím na problém, jak předejít nechtěnému poškození a co nejlépe ho uchránit. Podělte se prosím o to, jaké finty používáte vy, pokud převážíte nádobí. ;-)
Obrázek
V chuti jednoho šálku čaje můžete někdy objevit pravdu o všech nečíselných formách vesmíru.
Kyongbong Sunin
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 5. 2009 07:39

Tak ja mam soupravu na cestovani, je to porcelanovy zhong, slevatko a salky. To je v pouzdru ktere je vystlano mekkym materialem.. Ale yixing konvicky zabalim do uterky a vlozim do krabicky ve ktere se kupuji, je to karton a uvnitr polystiren. Mezery vyplni caj v igelitaku :) Jinak doporucuji plastovou termosku s vnitrnim sitkem, vizim ji na treninky, do auta, do prace i do prirody...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 15. 5. 2009 10:45

zhong a misku zabalím do velkých utěrek a strčím do batohu. v létě mám batoh skoro prázdný, takže nemají o co se pomlátit, v zimě vozím odolnější misku, která se neotříská tak lehce.
pokud někam jedu autem, tak si nádobí beru do dřevěné krabičky, rovně zabalené do utěrky
<<

Balajko

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 27. 10. 2009 19:46

Bydliště: Trenčín

Příspěvek 29. 10. 2009 00:22

Doom píše:zhong a misku zabalím do velkých utěrek a strčím do batohu. v létě mám batoh skoro prázdný, takže nemají o co se pomlátit, v zimě vozím odolnější misku, která se neotříská tak lehce.
pokud někam jedu autem, tak si nádobí beru do dřevěné krabičky, rovně zabalené do utěrky


ano, potvrdzujem utierky funguju, zatial sa nic nerozbilo
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 4. 12. 2009 17:58

ano, potvrdzujem utierky funguju, zatial sa nic nerozbilo

potvrzeno 88;-)
utierky vždy poslúžia,alebo veľký uterák do ktorého sa zabalí všetko..
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 17. 1. 2014 21:57

Re: Přeprava a skladování na cestách

já nezávazně přišel na takovou tu plechovou krabičku na svačinu, zabalený to palestiny... zbytek vyplní čaj v plechových krabičkách... :-) zatím se nic nerozbilo a to to nosim ve velkym batohu na vandry :-) a to snim docela dost třískám :-) nejlepší místo je podle mě mezi spacákem a oblečením... jinak zatím mám odzkoušený porcelánový gaiwan a porcelánový hóhin... :-)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 19. 1. 2014 19:06

Re: Přeprava a skladování na cestách

Velmi užitečné a funkční jsou původní krabičky, ve kterých je Yixing prodáván(Sám jich mám málo, jelikož při stěhování z Číny jsem dal přednost jinému materiálu). Jinak pomůže pouhá gumička do vlasů na pevné uchycení víčka konvičky, či Gaiwanu a noviny na obalení, Rozmlátit yixingovou konev jinak, než úderem o podlahu je fakt umění. Porcelán je mnohem choulostivější a pro častý transport bych si dal tu práci a vytvaroval přesnou schránku např. z polystyrenu, následně potaženém filcem, flanelem, zkrátka měkkou látkou.
Ven beru vařič (plyn) konvici na vodu, konvičku hrníčky. Termoska s horkou vodou je asi fajn. Pokud nejdete půl dne a vaření vody na ohni má taky své kouzlo. :-)
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 20. 1. 2014 21:35

Re: Přeprava a skladování na cestách

:) abych se přiznal tak mi porcelán příjde o dost pevnější... zažil sem několik pádů prezentaček tak z třištvrtě metru a jeden dokonce až na podlahu a nic se jim nestalo... ale je pravda že yixing sem ještě neshodil žádnej...
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 20. 1. 2014 21:49

Re: Přeprava a skladování na cestách

Já už díky přítelkyni pád yixingu zažil a musím říct že 2 metry výšky bylo už i na něj moc :-)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 21. 1. 2014 09:35

Re: Přeprava a skladování na cestách

2m to si ju zobral na ramena a ona pustila konvicku? :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 21. 1. 2014 13:17

Re: Přeprava a skladování na cestách

Polička na které byla konvička stála zřejmě v cestě, tedy nehledě na to, že pokojně visela na zdi :-) kdybych ji vzal na ramena, tak máme tři metry sedmdesát :-)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 21. 1. 2014 18:04

Re: Přeprava a skladování na cestách

Samozřejměnení porcelán, jako porcelán. Yixing taktéž. Hodně záleží na povrhu na který ono nádobí spadne. Taková třecí miska z porcelánu inu vydrží docela dost, jak jsem se měl možnost v laboratoři tu a tam přesvědčit. A pokud vám spadne na nohu, máte hned o čem přemýšlet. :-)
Myslel jsem to tak, že Yixingová konvička kompaktního, kulovitého tvaru o běžné tloušťce stěny je se zajištěným víčkem (např. gumičkou) a obalená novinami v batohu velmi obtížně rozbitelná. Jistě, pokud je někdo zvyklý po svém batohu skákat, či ho házet na perón z jedoucího vlaku, pak asi není pomoci, snad jen ve formě nějaké speciální schránky. :-)
<<

Sakana

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 87

Registrován: 26. 12. 2013 21:03

Příspěvek 21. 1. 2014 21:37

Re: Přeprava a skladování na cestách

:-) no právě proto mám tu plechovou... :-)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 22. 1. 2014 09:23

Re: Přeprava a skladování na cestách

ja mam jednu akoze cestovnu sadu, zaklad je take "kufromore" ale da sa to aj s normalnym morom, gaiwan do novin, ci ineho papiera misky za nim a doplnit cajom a utierkami mozno par gumiciek a je to ok

inac jak stan spomenul pad na nohu ja som tak raz zachranil v praci svoju misku na caj ako pada, esteze sme na strednej v triede mali ten hacky sack aspon to na nieco bolo, misku som ale zachranil len docasne po nejakej dobe padla znovu a uz nebolo zachrany
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 22. 1. 2014 09:57

Re: Přeprava a skladování na cestách

Jak vidno, karmu prostě neobejdeš! rostě jí to bylo souzeno. :-)
Již delší dobu uvažuji o nějaké pevné (asi dřevěné) schránce na transport nádobí a čaje. Bohužel to co je dostupné v obchodech mi úplně nevhovuje. Resp. spíše je to šikovné na uskladnění, když má někdo málo místa, ale nikoli k převážení. Mělo by to obsahovat moře, ale zvlášť ( tím myslím vyjímatelné) bezpečný prostor pro uložení sady nádobí, utěrky a dózy na čaj. Když jsem to promýšlel a kreslil, vyšlo najevo, že:

- snaha o miniaturizaci (aby se to vešlo do batohu), vede (pro mne) ke zhoršení, resp. je na úkor funkčnosti
- v podstatě jediný materiál, který přichází v úvahu je dřevo (např. z estetických důvodů)
- buď nebude schránka zcela universální, ale unikátní a půjde transportovat pouze vybraný sortiment(druhy) nádobí, nebo naopak. Totiž pak budu moci uskladnit různé druhy, velikosti a typy příslušenství, ale pak to nebude fungovat dokonale. Toto jsem částěčně vyřešil (tedy alespoň teoreticky) použitím vyměnitelných vnitřních komponent. Takže box universál a něco jako vyměnitelné vnitří členění přesně zpracované pro různé nádobí apod.
- něco takového nejsem schopen sám vyrobit ( a možná ani úplně navrhnout a nakreslit)
- pokud si něco takového v dohledné době nechám udělat na zakázku, bude to pravděpodobně má dosud největší "čajová" investice :-)

Pokud jste to někdo dočetl až sem a rozumíte tomu, gratuluji k trpělivosti a schopnosti koncentrace! :-)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 22. 1. 2014 11:39

Re: Přeprava a skladování na cestách

tak tak to je osud kazdej misky

inac nedavno som nieco take videl a podarilo sa mi to aj najst :-)
http://www.dragonteahouse.biz/accessori ... bag-l.html
snad ti to pomoze pri aspon pri navrhu :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 22. 1. 2014 11:51

Re: Přeprava a skladování na cestách

No tak to je téměř beze zbytku ono. Jako inspirace to bude super.Díky moc.

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz