Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

<<

Čajový Kameň

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 194

Registrován: 27. 10. 2012 19:40

Příspěvek 10. 1. 2013 23:05

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Moje prvé Yixing konvičky z bazaru od Peťa Staníka z Pu-erh.sk

Obe sú začajované na oolongy jedna na tmavé druhá na svetlé. Ich objem okolo tých 135ml.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Sorry, za tie veľké mamuty :)
Naposledy upravil Čajový Kameň dne 11. 2. 2013 17:19, celkově upraveno 1
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 21. 1. 2013 13:14

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Já používám konvičku Dragonea a jsem spokojen. Je i s ohřívačem.
Obrázek
Plánuji nákup dalšího "nádobí" :D
Chtěl bych i Yixing a nějakou konvičku s Taiwanu a samozřejmě i Japonsko.
Omlouvám se za ten vodotisk. Jiné foto zrovna nemám po ruce :)
Čaj jako životní cesta.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 25. 1. 2013 20:54

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Tak, tady je moje nová kráska, ale teprve se seznamujeme. Co bych rád pochválil je víčko, které ačkoli je takhle velké tak výborně těsní. Je krásně malého objemu 140 ml. Vyvařovat moc nepotřebovala, byla už od výroby čistá a bez zápachu, ale přesto jsem jí pár hodinek ve vroucí vodě dopřál :D Uvidíme jak se bude dobře zatahovat. Bohužel kvalita fotografií je špatná a neodráží ten tmavě hnědý a při slunečním svitu jakoby lehoučce nafialovělý vzhled (proti zbytku "sbírky" mého yixingu), na fotografiích je o hodně světlejší. 3D obrázek na boku s volkem a pasáčkem ve mne evokoval takové ty tibetské čaje a obecně hei cha, takže jsem jí přiřkl tento osud. A 1996 Chuan Zi Pai Qing Zhuan Chu vaří výbornou :-) Při plavání v hrnci s vodou se převažuje na stranu s obrázkem, což se dá pochopit, při slévání tato nevyváženost nevadí. Hubička je super, dobře se odtrhuje a bezvadně teče. Spokojenost :-P

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil joda dne 25. 1. 2013 22:16, celkově upraveno 1
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 25. 1. 2013 21:19

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Fajnová :-)C
Má krásně široké hrdlo!
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 1. 2013 21:33

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Parádní :-)
Ale pokud mohu poprosit, ať to je v náhledech nebo mensí. Je to i v pravidlech :-)))
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 26. 1. 2013 18:36

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Krásná konvička. Ta by se mi taky líbila ;-)
Čaj jako životní cesta.
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 11. 2. 2013 13:22

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

ahojte, musim sa vam pochvalit... Som zacinajuci cajopic (student) :D a kupil som si moj uplne prvy gaiwan/zhong, co nanho hovorite??? este cakam na misku a dozu co som si objednal... uz sa neviem dockat :) a mimochodom treba zatahovat ZHONGY????ˇdakujem , tu je adresa: http://tea.h-host.sk/index.php?toPol=D033435^zhong&vcKat=&oringk=&pager=0&tlang=svk
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 11. 2. 2013 13:29

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

tento je porcelanovy porcelan sa nezatahuje
zhong su zvycajne pokial su z ixingskej polokameniny su z vnutra glazovane aj konvicku by si zatahoval len neglazovanu a rovnake to je s gaiwanami :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 11. 2. 2013 13:48

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Jenom bych rád připomněl, že ten gaiwan, co jsi, aaaa, koupil, je hodně velký, tomu se musí úměrně přizpůsobit množství čaje (tak 10-12 gramů). Čili je to trochu nešťastné, ale pokud Ti to vyhovuje, pak je to v pořádku. Podle mě je vhodný pro občerstvení více lidí (tak čtyř).
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 11. 2. 2013 14:00

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Gaiwan je to hezký. Sám mám téměř totožný a jak píše Jamo, zatahovat porcelán či glazované věci se nejenže nemusí, ono to v podstatě ani nejde. K tomu objemu - tomdo má pravdu, sám ten gaiwan používám u čajů, které připravuji jako jednonálev (popřípadě 2), nebo pro pohoštění víc lidí.
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 11. 2. 2013 14:47

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

dakujem, takze sa nemusi zatahovat.... ja viem ze je velky, mne to tak vyhovuje... pise tam ze ma objem 250 ml, ale to je az po okraj, ja ho zvycajne nalievam tak cca 1 az 1,5 cm pod okraj a vtedy ma objem cca 200 ml, potom ho nalievam do misky lebo vacsinou pijem sam, ale obcas aj bratovy prilejem :D osobne mam radsej pijem vacsie mnozstvo caju, aby som nemusel neustale nalievat vodu do zhongu... som len zaciatocnik, kto viem mzono si casom kupim aj kalisky a dzbanik a budem ho pouzivat pre viac ludi... ale myslim si ze na zaciatok ujde ... inac myslel som si ze je to tazke nacvicit si to preliavanie z gaiwanom, ale ide to celkom jednoduchu :) len pri tej vriacej vode ked ho zohrievam sa trocha bojim :D a mam este jednu otazku, dajme tomu ze si chcem urobit aj 2. a 3. nalev, da sa to s hodinovym odstupom? ze by som si zrbil caj vypil ho a o hodinu dalsi nalev, vypil a o dalsi hodinu dalsi nalev??? nepokazy sa ten caj v tom gaiwane? dakujem... a ako si to myslel tombo s tymi 10 gramami caju??? nie je to nahodou tak ze vseobecne plati ze na 150 ml 2 - 4g??? t.j. 200 ml cca 3 - 5 g
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 11. 2. 2013 14:59

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Teoreticky pro co nejlepší aroma by lístky mezi nálevy neměly vychladnout. Sám to většinou nestihnu dodržet a nic strašného se neděje. Hodina jinak mně osobně přijde ok, třeba v yixingu mi přijde že ten čaj vydrží i déle a četl jsem že čínani to někdy nechají v yixingu i přes noc, ale toho bych se osobně neodvážil. Dávkování je věc každého a závisí především na druhu čaje, ale většinou se dává 3-6g na 100ml a louhuje se v řádech max desítek sekund, tedy cca 15-20 a déle, čaj je pak aromatičtější. Projdi si Dzinovi stránky a tohle fórum :-)
Viz např
http://www.tea-earth.net/make.html
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 11. 2. 2013 15:25

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

aaaa
ak je dobry gaiwan tak je to v pohode (viem to v zaciatkoch som si uzil vriacej vody na prstoch dost, casom si trocha aj zvyknes), ja by som sa trosku bal velkosti, ci by sa mi s tym dobre robilo, priprava caju by mala byt pohodlna a kludna nie nervovacka, ci mi vyleti miska z podsalky a ja sa polejem a do toho potom krcovity uchop :-)
k davkovaniu je to individualne, v zasade plati, co napisal joda, ak sa dava viacej caju do mensieho objemu skracuje sa doba luhovania a pribuda nalevov (samozrejme, ze to ma urcite limity v kazdej premennej), hlavne zachovaj davkovanie, tak aby sa listky mali kam otvorit (nech o nic neprides) a aby si si na vysledku posmakol, Dzin stale pise, ze treba skusat a je to pravda, najdi si davkovanie, co vyhovuje tebe (za mna je to cca 5g na 100ml a luhujem podobne ako joda)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 11. 2. 2013 19:00

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Jo, pokud je to na jednonálev, pak by pět gramů na 200 ml mohlo fungovat. Jinak nechávat lístky vychladnout se projeví na kvalitě nálevu, bohužel. Je dobré si udělat čas a chvíli prostě jen čajovat. Jinak bych řekl, že to řešíme ve špatném threadu.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 11. 2. 2013 22:10

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

dakujem za rady... a este mam uplne poslednu otazku - OSPRAVEDLNUJEM SA ZE JE TO TAK TROCHA OFFTOPIC - je to chyba ked zrobim v tom velkom cca 200ml zhongu napr. 120 - 180 ml caju?
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 11. 2. 2013 22:18

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Chyba to není, jen bude trochu jinak chladnout voda a tedy i výsledný nálev bude trochu jiný, neříkám lepší ani horší, když ti chutná, tak bych to moc neřešil a hlavně si užil ten čaj :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 11. 2. 2013 22:22

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Je to jako jezdit v nakladáku na nákup, dá se to ale není to ono :-) Porid si slévaci misku a pak používej gaiwan jako konvicku třeba, nebo pro více lidí.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 11. 2. 2013 22:46

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

dobre, dakujem za rady... budem experimentovat, kupovat, ochutnavat a rozvijat svoje skusenosti a vedomsti v cajovej oblasti...
<<

miroslav

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 21. 2. 2013 12:20

Příspěvek 22. 2. 2013 19:34

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

tak se také musím pochlubit :) pořád jsme nevěděli co z našich výpěstků uděláme, nakonec jsme se doma docela pro to nadchli :)))
tuhle misku mám na černé čaje
Obrázek
sítko
Obrázek
Obrázek

jednu si nechám na zelenou misku a druhou na bylinné čajíky
Obrázek
a todle bude na obyč.vodu na pole :)
Obrázek
Obrázek
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 2. 2013 19:57

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Parádní! :-pq
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 22. 2. 2013 20:16

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Hey, tak to je vážně super :A) ! Můžeš prosím písnout co je to za druh tykve? Případně jak jsi je sušil.
V létě jsem u kámoše viděl něco podobného, ale všechny mu shnili... :cool:
<<

miroslav

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 21. 2. 2013 12:20

Příspěvek 22. 2. 2013 20:23

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

ony to dýně spíše nejsou jsou to Lagenarie, jedná se o tykvovité výrazně teplomilné rostliny - pokud nemají dostatek tepla, plody nebývají kvalitní...
sušení bylo jednoduché, staci pak plisen omyt a dosusit, letos mam nové odrůdy a tak bude tento rok velikym experimentem a mozna i mensi vyrobnou :smile:
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 22. 2. 2013 20:32

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

Vzhledově vypadají opravdu super! :-) Neovlivňuje ta Lagenarie nějak chuť té vody?
<<

miroslav

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 21. 2. 2013 12:20

Příspěvek 22. 2. 2013 20:39

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

rekl bych, ze dvakrat jsem to lehce citil, ale pak uz dobry a ani jsem tam nedaval karamel - postupem casu se to jakoby zcelilo a vpilo dovnitr, takze ted si udelam jeste misky na zeleny a bylinny caj
tady je jeste budka pro ptaky taky z lagenarie
Obrázek
<<

epidot

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1780

Registrován: 20. 2. 2013 20:10

Bydliště: Šumperk

Příspěvek 26. 2. 2013 17:15

Re: Vaše nádobí? Pochlubte se prosím...

PředchozíDalší

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz