Výběr Yixing konvičky.

<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 6. 12. 2013 18:38

Re: Výběr Yixing konvičky.

Dzin, spominal si tu, ze vypuke sitka su specialitou taiwanu. Chcem sa opytat, ked ma napr. tato konvicka http://pu-erh.sk/shop/index.php?route=p ... uct_id=163 vypukle sitko, tak to znamena, ze je to falzifikat z taiwanu? Alebo aj cina vyraba vypukle sitka?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 6. 12. 2013 18:52

Re: Výběr Yixing konvičky.

Kdepak, jen to ne :-)
Ale prý se to tam takto začalo dělat první. To co odkazujes, není žádný falzifikát. Je to průmerná konvička.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Vojtěch Mistr

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 134

Registrován: 15. 7. 2013 18:05

Bydliště: Čajová Chýš

Příspěvek 10. 12. 2013 17:37

Re: Výběr Yixing konvičky.

Rychlost - (citlivost) konvice je pro mě nyní zcela zásadní vlastnost konvice.
<<

jedendvatri

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 5. 12. 2012 16:25

Příspěvek 5. 11. 2014 17:20

Re: Výběr Yixing konvičky.

Ahojte,

kúpil som konvičku, shui ping, ale viečko na nej sa mierne hýbe. Je možné s ním hýbať do strán.
Ako sú na tom vaše konvičky? Je to bežný jav? Vypovedá to o kvalite konvičky?

Dakujem
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 5. 11. 2014 17:48

Re: Výběr Yixing konvičky.

Ahoj, tomu tedy říkám uvážlivá frekvence příspěvků na fórum! :-)
K věci: záleží na tom co pro Tebe znamená hýbe a co je trochu. Částečně, ale skutečně nepatrně lze u Shui Ping s víčkem do strany pohybovat. Byl jsem to teď u několika ověřit a popsal bych to tak, že musí být naprosto zřejmé, že víčko ke konvičce zkrátka patří a jinak řečeno "sedí".
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 11. 2014 18:02

Re: Výběr Yixing konvičky.

Já bych jen doplnil, že některé konvičky maji mít tu vlastnost že víčko nespadne, je jedno jestli se hýbe, ale mělo by tesnit. Záleží také jak velký má poklička límec.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 5. 11. 2014 23:00

Re: Výběr Yixing konvičky.

Imo je to známka mírně horšího zpracování, ale nevadí to. Ono v podstatě ani nevadí, když to kolem víčka trošku ukapává, stejně to padá do šálku, takže o co jde. Rozhodující je, jestli konvička je z kvalitní hlíny a s čajem funguje.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 5. 11. 2014 23:56

Re: Výběr Yixing konvičky.

Ono je zapotřebí jako ke všemu přistupovat i k tomuto pragmaticky a s čistou hlavou. Vyhovuje jak slévá? Líbí se tvarem? Zlepší čaj? Pokud ano a neexistují nějaké chyby co by stály za řeč, pak není co řešit. Osobně nemám rád, když má víčko moc vůle a snadno vypadává, ale to je jen osobní preference, takže bych si s tím opravdu nedělal starosti. Foto by nebylo? :-)
<<

jedendvatri

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 5. 12. 2012 16:25

Příspěvek 6. 11. 2014 14:06

Re: Výběr Yixing konvičky.

Kupoval som ju cez internet a az po vybaleni som zistil, ze viecko ma volu po stranach.
Spracovanie nie je majstrovske, ale dobre zlieva a nepreteka, ma cca 120ml. Viecko pri zlievani nemusim pridrziavat.
Budem ju pouzivat na Dan Congy a Wu Yi, iba silnejsie pecene. Vidite v tom nejaky problem?

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=9968277e2e0e7b3a14ad6ef73fd6e282

Vsetko o vybere konviciek som sa naucil z fohto fora, ktore sledujem skoro dva roky, takze to nebol nakup naslepo :-)
Naposledy upravil jedendvatri dne 6. 11. 2014 14:18, celkově upraveno 1
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 6. 11. 2014 14:17

Re: Výběr Yixing konvičky.

Problém v tom nevidím, vypadá dobře :-) Jen bych Dan Congy a Wu Yi do jedné konve moc nedával, dle mého se chuťově liší už příliš.
<<

jedendvatri

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 5. 12. 2012 16:25

Příspěvek 6. 11. 2014 14:24

Re: Výběr Yixing konvičky.

Dakujem Joda, Wu Yi som pripravoval iba v porcelane, preto ma zaujima, ako sa bude spravat v yixingu.
Moje srdce vsak patri DC.

Dakujem za vase nazory!
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 6. 11. 2014 18:40

Re: Výběr Yixing konvičky.

Docela pěkný kousek, řekl bych.
Jo, a přidávám se k jodovu názoru. Tyhle čaje bych nemíchal v jedné konvi. Jestli to chceš zkusit přece jenom v Yixingu, kup si ještě jednu. :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 6. 11. 2014 19:32

Re: Výběr Yixing konvičky.

Pochopitelně můžes vyzkouset jak tam chutná jeden a jak druhy, ale mícháním takto moc specifických čajů bude dělat paskvil jak bylo řečeno.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 6. 11. 2014 22:03

Re: Výběr Yixing konvičky.

Pozor, hlášení. Chawangshop někde vyhrabal staré konvičky z kvalitní hlíny z Factory 2, včetně jedné moc sexi 65 ml shui ping z hlíny dark zini.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 7. 11. 2014 11:01

Re: Výběr Yixing konvičky.

Brzo přibudou i 80ml, nebo mne dost zaujali ty konve z 2st Factory z 90. let s motivem veverek a hroznů...

K těm těsnícím víčkům...když má malinko vůli a protéká přes něj čaj kvůli netěsnosti, pomohlo mi vždy neplnit konvičku až po vrch, ale lehce po vrch konvičky a tím pádem při větším naklopení při slívání žádný čaj neprotekl přes víčko...I když mám jednu ručně zpracovanou konev, kde při zakoupení víčko drželo tak přesně, že nešlo kolikrát úplně dobře vyndat..ale při užívání dojde přeci jenom k určitému opotřebení a dnes na dvou místech pár kapek propouští při větším naklopení.

K té paměti hlín..chci se tomu do budoucna podívat trochu na zub..nakoupit pravé zisha ze starších let, vždy aspoň na 2-3 kusy se stejného batche a sledovat, jak hlína reaguje, jaký vliv má po delším používání uvaření jiného čaje apod...tuhle jsem si pořizoval současné kva kousky z Pin Zi Ni, jednu na bai cha, jednu na hei cha..a sledoval paměť materiálu..třeba zajímavé zjištění, jak po týdnu vaření puerhu v konvičce se voda z původně sladké stala hutná, výraznější..ale po týdenní pauze při nepoužívání již zas dělala sladkou vodu jako na začátku...Jestli to je tím, že při louhování se na stěny konve uvolňují oleje a hlouběji do pórů se nedostanou (při běžné současné konvičce, kde se o poréznosti asi nedá moc mluvit), ale k vymytí olejů dojde při vyplachování konvičky horkou vodou...Čím pečlivěji ji člověk propláchne, tím méně toho tam zůstane...
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 7. 11. 2014 16:53

Re: Výběr Yixing konvičky.

:D konvičky jsou od staršího dealera yixing konvic mimo Čínu, v Číně jsou už jen falza popř. se dováží z okolních zemí a tu předraženě prodává. I to se mi nyní povedlo :D a část této várky je prodáno čínským obchodníkum, protože tu tyto tmavé zini nyní koštují 150-200USD
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 7. 11. 2014 21:14

Re: Výběr Yixing konvičky.

Dá se tomu obchodníkovi věřit, btw?
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 8. 11. 2014 05:46

Re: Výběr Yixing konvičky.

Jako jestli si je náhodou neplácá sám v pokojíčku ? :D Ano, věřit se mu dá, naštěstí ty klany v Malajsii a Singapuru jsou malé a každý zná každého, tedy lze snadno přes jiné lidi ověřit zdroj. Padělky Yixingu se tam sice dostávají díky několika špinavým Taiwanským obchodníkum, ale toto je zas jiný příběh. Další věc je ta, že dnešní práce by u takovéto menší shuiping, velikost kterou nikdo nechce dělat (nová generace výrobců, jež neprošla Yixing factory tak opravdu tyto shuiping nejen neumí, ale tim že se nenaučili denním tréningem tyto konve dělat, je pro ně výroba 45cc a 65cc něčim opravdu nelehkym),stála 45-50USD, takže by padělání ztrácelo smysl. Padělají se Factory 1 a hlavně 80. roky dolu. ale opravdu kvalitní padělky slušných konví nejsou vůbec levné. Shuiping se padělají větší od 100cc a výše a když si dáte ty konve k sobě, vidíte to celkem rychle.
S konvičkama je to stejně složité, jako se starými čaji a zdroj a i zboží je nutné prověřovat pečlivě, abych nebyl jako obchodník v budoucnu za blbce, víc Vám k tomu říct neumim
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 8. 11. 2014 07:47

Re: Výběr Yixing konvičky.

Děkuji, potěšil jste mne :)
<<

Goofy

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 11

Registrován: 21. 11. 2014 21:09

Příspěvek 21. 11. 2014 21:35

Re: Výběr Yixing konvičky.

Zdravím všechny
Jsem zde nový a z výběrem Yixing konvičky zatím nemám žádné zkušenosti...Něco jsem načetl, ale není nad radu odborníku ;-) Prošel jsem nějaké zahraniční stránky a padla mi do oka tahle konvička http://yunnansourcing.com/en/teapots/15 ... 140ml.html tak jsem vás chtěl poprosit jestli by jste mi k ní mohli napsat váš názor. Mockrát děkuji.
Nebo když tak poradit nějakou jinou konvičku v podobné cenové relaci (teda pokud se v této relaci dá vůbec nějaká rozumná koupit :D ) Konvička je plánovaná na zelené pu-erhy....
Předem mockrát děkuji za názory:)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 11. 2014 21:42

Re: Výběr Yixing konvičky.

To víčka jako kdyby bylo z jiné konvicky mi prijde. LongFeng mel dobré konvičky a vycházelo to cenově lépe, mrkni tam.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Goofy

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 11

Registrován: 21. 11. 2014 21:09

Příspěvek 21. 11. 2014 23:00

Re: Výběr Yixing konvičky.

hmmm oukej takže od ní radši dávám ruce pryč:) no na longfeng jsem se koukal a co jsem tak pochopil tak konvičky už má zatažené na určité druhy čajů... a na sheng pu erhy doporučuje jen tuhle jestli jsem to dobře pochopil...:D http://longfeng.cz/index.php?page=shop. ... t&Itemid=1
ale i tak moooc dík za radu...:)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 11. 2014 00:34

Re: Výběr Yixing konvičky.

Konvicku neni problem preucit :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Goofy

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 11

Registrován: 21. 11. 2014 21:09

Příspěvek 22. 11. 2014 01:49

Re: Výběr Yixing konvičky.

no tak s přeučováním nemám už vůbec žádné zkušenosti..:D ale všechno se má zkusit... jinak jestli tě můžu ještě otravovat tak jsem se chtěl zeptat teda na tvoje názory na tu konvičku co jsem sem posílal tady tu http://longfeng.cz/index.php?option=com ... 4&Itemid=1 a ještě na jednu http://longfeng.cz/index.php?page=shop. ... t&Itemid=1 . Jestli teda ty konvičky stojí za to a jestli máš nějaké zkušenosti s kupováním konviček právě v longfengu..:)
Předem moc dík a omlouvám se že tě tak otravuju...:)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 22. 11. 2014 10:30

Re: Výběr Yixing konvičky.

Ahoj Goofy,
vítej na fóru. O nějakém otravování nemůže být řeči. Pro tohle tu přece tohle fórum je. Ale k Tvému dotazu.
Z Long Feng mám jednu konvičku (vlastně je to jedna ze dvou, které mám z ČR, tu druhou jsem dostal a je koupena neznámo kde).Konkrétně tuhle http://www.longfeng.cz/index.php?page=s ... t&Itemid=1 Na Long Feng, řekl bych, se můžeš stoprocentně spolehnout! Konvička přesně odpovídá deklaraci v eshopu až na jeden detail. Objemově byla téměř o 30% menší, než uváděl popis, což jsem ale velmi uvítal. Může to být náhoda, nicméně pokud je pro Tebe objem zásadním parametrem ověř si to s prodejcem dopředu.
Obě konvičky jsou hezké. Technicky budou jistě v pořádku, jak uvádí popis, pouze zvaž, zda využiješ jejich větší objem. Zda budeš převážně čajovat sám, nebo s více lidmi. Samozřejmě, že je možné ji naplnit jen z poloviny, ale pokud dopředu víš, že je objem příliš velký, připadá mi to, jako zbytečná komplikace.
Jo, a nejsem příznivcem "přečajovávání" (super slovo!) Yixingu. Úplně to popírá jejich smysl (dle mého privátního názoru). Ale u té mojí z LF jsem nic takového nedělal, ono to zatažení nebylo nijak "fest". Třikrát jsem v tom uvařil co jsem zamýšlel a už to tam zůstalo. :-)
PředchozíDalší

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz