Změna druhu čaje v konvičce

<<

kralp

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 23. 2. 2010 09:44

Příspěvek 5. 8. 2010 11:58

Změna druhu čaje v konvičce

Ahoj všem, měl bych dotaz: dá se změnit druh čaje v již jednou zatažené konvičce? Mám isching konvičku na oolongy a teď bych ji chtěl používat spíše na bílý čaj, a na oolongy koupit jinou, vhodnější. Dá se to znova zatáhnout ? Díky, Pavel.
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 5. 8. 2010 16:01

Na otázku
… dá se změnit druh čaje v již jednou zatažené konvičce? …
lze odpovědět – ano, není to neproveditelné. Další otázkou však je, jak bude (a jak dlouho) nový druh čaje v této konvičce chutnat -:). Proto jde zřejmě jen o nevhodně formulovanou původní otázku. K tomu zatahování konvičky by bylo užitečné uvést, jakým způsobem bylo prováděno.
Na další otázku
… a na oolongy koupit jinou, vhodnější. Dá se to znova zatáhnout ? …
se nabízí nakonec odpověď – proč tak složitě. Je snad něco jednoduššího, než již zataženou konvičku nechat jejímu určení a novou konvičku připravit na používání nového druhu čaje a ušetřit si, v tomto případě, zatahování s nejistým výsledkem. Důvody, proč na oolongy použít vhodnější, nebyly uvedeny …
<<

kralp

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 23. 2. 2010 09:44

Příspěvek 5. 8. 2010 16:11

OK, rozepíšu to: Mám konvičku s ixingu, ze světlé hlíny, zatahovanou vyvařováním a louhováním v oolongu, poté asi půl roku používaná výhradně na oolong. Byla to má první konvička v době, kdy jsem nic jiného než oolong nepil. Teď jsem se dopracoval i k bílým čajům a "pocitově" a esteticky mi k nim patří právě ta konvička, kterou mám na oolongy. Tak mne napadlo, že bych byl úplně spokojen, kdybych tuto světlou konvičku měl na bílé čaje a na oolongy, které patří k mým nejoblíbenějším čajům, bych pořídil nějakou "lepší" konvičku. Proto se ptám, jestli to lze znovu zatáhnout tak, aby z toho vypitý čaj chutnal dobře, a aby nikdo nepoznal původní určení konvičky ;-) Např. na longfeng.cz jsem se dočetl, že to snad jde, ale má s tím někdo zkušenosti ? Díky, Pavel.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 8. 2010 16:34

Vše jde když se chce :-) ALe možná to bude chvili jak už bylo naznačeno nesnadné. Konvičku co byla na oolongy, vař v čisté vode. Aspon 4h. Když se bude voda zbarvovat a citit oolongem, vymen ji. Pozor na zmeny teplot! Pak nech uschnout, pokud bude citit oolongem postup opakuj. Pokud už ne nebo minimálně, vař ji v silném nalevu noveho čaje. Řikal si že to bude bílý čaj. Ne v listech, jen udelej silné nalevy a zcezené je použivej. Vař konvičku, nech ji uschnout. Pak ji vař a nech vychladnout v tom nálevu. Případne nové nálevy a podari se Ti to....
Horší by to bylo konvičku používanou na tmavy puer... tam by to bylo zapeklité. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz