brusná pasta v nerez konvici

<<

syp

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 131

Registrován: 24. 1. 2012 15:49

Příspěvek 25. 1. 2012 09:26

brusná pasta v nerez konvici

Chtěl bych se zeptat, jestli se už někdo setkal s tímto problémem. Zakoupil
jsem od tescomy nerez konvici , kterou používám k ohřevu vody na čaj na indukční desce. Před prvním použitím jsem v ním 2 x uvařil vodu a tu vylil. Asi po měsíci používání jsem ale v podstatě náhodou zjistil, ze na vnitřích stěnách zůstala z výroby brusná pasta (pouhým okem neviditelná, ale po vytření konvice bílým ubrouskem na něm ulpěla) Podle sdělení výrobce je složení pasty takové - "brusná pasta není mastná, je vyrobena na bázi velmi jemného písku, mýdla a aniontových tenzidů." Zajímalo by mě, jestli voda z konvičky mohla nějak kontaminovat (poškodit) yixing konvičky, ve kterých jsem čaj připravoval. Osobně jsem v chuti připraveného čaje nic špatného nezaznamenal a konvičky vypadají také v pořádku, ale pochybnosti ve mě hlodají. :--)
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 25. 1. 2012 11:28

Re: brusná pasta v nerez konvici

Hmmm a neni to nahodou skor vodny kamen?
<<

syp

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 131

Registrován: 24. 1. 2012 15:49

Příspěvek 25. 1. 2012 11:37

Re: brusná pasta v nerez konvici

O vodní kámen se zcela jistě nejedná. Stejnou pastu, i když v menším množství jsem objevil i v nerezové konvici Catler. Normálně by mě ani nenapadlo, že něco takového v konvici bude (pouhým okem je to opravdu neviditelné), ale v konvici od tescomy se odloupl kousek nerezu, a než jsem jí dal k reklamaci, zevnitř jsem jí vysušoval bílým ubrouskem a přišel na to.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 25. 1. 2012 11:59

Re: brusná pasta v nerez konvici

Tak to bude koukám kvalitní kus výrobku :-) No před použitím nerez pořádně vydrbat a umýt i saponátem. Jestli ta pasta ve velkém zůstala na stěnách, tak je pravděpodobné, že ve vodě jí moc nebylo, takže konvičky by mohly být ok, ale preventivní povaření v čaji by jim mohlo prospět, respektive tím nic nezkazíš. Já yixing konvičku nemám, takže jen chrlím nápady :-)

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz