Sklenena termoska- v praze?

<<

outthere

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 8. 6. 2012 21:54

Příspěvek 8. 6. 2012 21:59

Sklenena termoska- v praze?

Shanim sklenenou termosku! Vlastnim i nerez, ale ted se mi jedna o specificky napoj, ktery nehodlam v nerezu z urcitych duvodu skladovat- dam zde prednost sklu. Tak jsem samozrejme uz prosmejdil internet, ale krom nasledujiciho linku, jsem prakticky ani nenasel nejaky obchod, jez by nabizel tento druh termosek :(

  Kód:
http://www.teanet-cn.cz/caje/caje_intro.aspx?id=93


Mozna bych mohl na neco narazit diky temto strankam. A proto bych vas timto chtel poprosit- mohli by jste mi doporucit nejakou sklenenou termosku? nejlepe
0.5l ci mene.

A nejlepe, kdybych ji mohl poridit nekde po praze

Predem diky!
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 8. 6. 2012 22:09

Re: Sklenena termoska- v praze?

Tak zrovna tuhle si v Praze koupit můžeš :-) Proč ti tahle nevyhovuje a jakoou jinou by sis představoval?
:roll:
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 8. 6. 2012 22:11

Re: Sklenena termoska- v praze?

A myslíš termosku, nebo louhovačku?
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

outthere

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 8. 6. 2012 21:54

Příspěvek 8. 6. 2012 22:15

Re: Sklenena termoska- v praze?

tahle je pekna- ta se da sehnat v praze?? Ale jak rikam trosicku mensi. Uplne idealne bych bral pul litrovku...

Termosku...
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 8. 6. 2012 22:21

Re: Sklenena termoska- v praze?

Jj tohle je PRažský obchod. Je u hlavního nádraží poblíž synangogy (naproti). Jinak má asi 300ml.
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 8. 6. 2012 22:22

Re: Sklenena termoska- v praze?

http://www.teanet-cn.cz/onas/onas.html
Viz ta mapka. Jinak téhle "termosce" se říká louhovačka. Neudrží úplně dlouho obsah teplý,
tak nevím jestli by ti správně posloužila, podle toho, co od ní očekáváš.
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

outthere

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 8. 6. 2012 21:54

Příspěvek 9. 6. 2012 08:34

Re: Sklenena termoska- v praze?

no to jsem si pan take uvedomil. Nastinim situaci. Vecer cca v 7hodin si chci prihrat napoj na cca 30stupnu a umistit do termosky (sklenene) a rano kolem 8me hodiny, bych jej chtel mit jeste teply- je to mozne?

prip. pokud ne s touto sklenenou termosku, doporucte prosim vhodnejsi- pri nejhorsim budu tedy muset objednat dobirkou, kdyz nebude k dostani v praze.

dekuji
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 9. 6. 2012 08:44

Re: Sklenena termoska- v praze?

Asi bych to jednoduše vyřešil nákupem v domácích potřebách, či v oddělení domácích potřeb nějakého hypermarketu. Používám k těmto účelům cca litrovou termosku s hliníkovým vnějším pláštěm a skleněnou vnitřní vložkou. Koupil jsem ji před lety v Penny marketu, ve slevě. A k dispozici jsou i menší.
<<

outthere

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 8. 6. 2012 21:54

Příspěvek 9. 6. 2012 10:03

Re: Sklenena termoska- v praze?

No, kdyz uz budu neco kupovat- chci aby to za neoc stalo. Uz se mi toto nekolikrat vyplatilo, takze od hypermarketu a penny marketu davam ruce pryc, dam prednost specialozvanemu obchodu. dekuji za dalsi tipy:)
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 9. 6. 2012 10:32

Re: Sklenena termoska- v praze?

Myslím že je jedno kde to koupíš, hlavně ne kovový vnitřek, strašně ovlivňuje chuť :-)
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 9. 6. 2012 13:18

Re: Sklenena termoska- v praze?

Dzin: Nejlepší termosky jsou od firmy Thermos, jsou to patentované a uvnitř skleněné, fakt super.

Tohle tu kdysi psal majitel fóra, třeba by tě mohli zajímat....viz téma termosky.
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

js

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 3

Registrován: 30. 7. 2009 18:08

Příspěvek 9. 6. 2012 13:23

Re: Sklenena termoska- v praze?

V pátek jsem si kupoval tuto termosku:
typ SAMBA - na domácí použití bez výhrad.
Německý výrobek. Vnitřek je skleněný. Stála tuším 175,- Kč. Jde o poloviční cenu za Billa body. Jinak je cena dvojnásobná.
Doporučuji předehřát termosku. Odhaduji, že kdyby se do nevyhřáté termosky nalil v 19hod 30C teplý nápoj, v 8hod ráno bude podstatně chladnější, neli studený...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 6. 2012 13:30

Re: Sklenena termoska- v praze?

Ano jak zde zaznělo, neplest si louhovacku a termosku. Dají se sehnat i louhovačky s yixing vnitrkem :-) ale pro učely jaké chceš, jedině termoska se skleněným vnitřkem. Mnohdy v tesku stejné kvality a lepši ceny než jinde. Mam jednu od firmy Thermos, je vynikajici. Rozhodne predehrat a naplnit celou, pak je ztrata minimalni. Doporucuji napoj na 60 stupnu a ráno má 40 a rovnou pít. Ikdyž kvalita nápoje degraduje. Nakonec si ho připravíš stejně čerstvý. Neztratíš nic. Nez si vyčistíš zuby ohřeje se voda, zaliješ a než se oblekneš piješ. Co nevypiješ dáš do termosky :-) toť vše.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

outthere

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 8. 6. 2012 21:54

Příspěvek 9. 6. 2012 14:59

Re: Sklenena termoska- v praze?

No nejde mi o caj, jde mi o velmi kvalitni vodu. To je jedno. Kazdopadne slevam vecer a rano bych ji chtel pit jeste teplou. Jsem opravdu neznaly a proto ocenim jakykoliv tip nejlepe odkazem na danou termosku 0.3l- 0.5l a hlavne aby byla sklenena. Jde mi o kvalitu ne penize. A nejsem si jist, jestli bych dohledal v tescu... takze se neobavejte ceny- nejde me o to usetrit- na nekterych vecech se to nevyplaci.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 9. 6. 2012 15:43

Re: Sklenena termoska- v praze?

Rád bych uvedl pár technických poznámek.
Původní "termoska" byla patentována jako dvouplášťový, skleněný válec s vakuovanou mezistěnou opatřenou stříbrným, zrcadlovým nátěrem. Systém vedle izolačních vlastností dvoupláště tímto opatřením získává navíc schopnost zabránit ztrátám tepla vyzařováním. Jelikož je ale nátěr, zrcadlo, z vější strany, přichází do styku s kapalinou uvnitř pouze inertní sklo. Vnější obal dnešních spotřebních výrobků je většinou plast, nebo ocelový plech s pěnovou izolací. Nevýhodou je pouze křehkost jádra termosky, či spíše malá odolnost vůči nárazům. Nahoře, v minulosti korková zátka, nyní šroubovací uzávěr se silikonovým těsněním.
A ještě něco. Chápu upřednostnění kvality před cenou (zejména nízká je podezřelá). Aby nebyla mýlka. Já tu svojí sice koupil ve slevě v Penny, ovšem stála něco málo přes pět stovek (původně přibližně dvojnásobek). :-)
Pokud jde o čaj souhlasím zcela s Dzinem. Používám termosku ráno. K snídani vypijeme asi dva litry Assamu, tak aby nám to mezi tím nevystydlo. ;-)
Naposledy upravil Stan dne 9. 6. 2012 19:18, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 6. 2012 16:26

Re: Sklenena termoska- v praze?

To o tom Tesku, bylo obrazne, proste kup jakykoliv dobrý vyrobek, kde vidíš pouhým okem že to není šmejd. Je důležité aby byla skleněná. I voda bude degradovat. Nechápu Tvůj počin ráno pít teplý. Neušetříš tím ani čaj, ani vodu ani čas. Ohřát vodu na 30°C nebo udelat čaj, je záležitost na pár okamžiků. Zvlaste pokud si to dobre rozvrhneš pri vstavaní. Ikdyby jsi byl špatný v organizaci svého času a jen by jsi delal ten čaj a koukal jak se hřeje voda a jak se louhuje případný čaj. Máš obojí do 5 minut. A kvalitně, bez laborování a kupovaní čekokoliv.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

outthere

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 8. 6. 2012 21:54

Příspěvek 9. 6. 2012 19:06

Re: Sklenena termoska- v praze?

outthere píše:Původní "termoska" byla patentována jako dvouplášťový, skleněný válec s vakuovanou mezistěnou opatřenou stříbrným, zrcadlovým nátěrem. Systém vedle izolačních vlastností dvoupláště tímto opatřením získává navíc schopnost zabránit ztrátám tepla vyzařováním. Jelikož je ale nátěr, zrcadlo, zvější strany, přichází do styku s kapalinou uvnitř pouze inertní sklo. Vnější obal dnešních spotřebních výrobků je většinou plat, nebo ocelový plech s pěnovou izolací. Nevýhodou je pouze křehkost jádra termosky


no a je takova nejaka dneska? To je presne co bych bral vsemi deseti. LINK PROSIM! :.) :-)
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 9. 6. 2012 19:15

Re: Sklenena termoska- v praze?

Čoveče, to je přesně to, co dostaneš v každějch domácích potřebách. Fakt se zkus někde zeptat.
Na doma skvělý, na cesty méně.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 6. 2012 19:34

Re: Sklenena termoska- v praze?

Tohle kup kdekoliv, to bych pres eshop nekupoval, fakt jdi do domácich pořeb a bude to :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

outthere

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 8. 6. 2012 21:54

Příspěvek 9. 6. 2012 19:43

Re: Sklenena termoska- v praze?

ok, me by stacil ale nejaky link, abych vedel, jan to aspon "vypada" abych nekoupil neco jineho- klidne doporucte, nerikejte ze online nikde nic neni.

Jiank pro uplnost jeste:


http://www.teanet-cn.cz/caje/caje_intro.aspx?id=93

kdybych sel do teto, vydrzi mi tepla voda- pihrata vecer do rana do 7mi hodin, tj cca nejakych 12hodin?

Jinak vazne mi nejde o krehkost- termosku budu prenaset ze stolu na stul :))
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 6. 2012 20:18

Re: Sklenena termoska- v praze?

Ano náhodou, to je louhovacka, neni tam vakuum. To je jen ze tam vlozis čaj a zelejes a chladno malinko pomaleji. Jako termoska se to nechová.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

outthere

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 8. 6. 2012 21:54

Příspěvek 9. 6. 2012 22:05

Re: Sklenena termoska- v praze?

Takze jinymi slovy na me ucely- termosku s vnitrkem ze skla. A obal napr. plastovy. A jak jsem zjistil staci mi nejspise ta mala "verze" 300ml. Opravdu bych byl velmi rad za jakykoliv odkaz, neb se mi nedari nic sehnat
<<

outthere

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 8. 6. 2012 21:54

Příspěvek 10. 6. 2012 09:54

Re: Sklenena termoska- v praze?

Tak uz se asi prestavam divit, proc se mi nedari sehnat zadna sklenena termoska. Obeslal jsem uz pomerne dost obchodu a dnes se mi vratila zajimava odpoved, se kterou se rad podelim:

Dobrý den. Termoska ze skla je ze zákona zakázána, takže ji už nikde neseženete. Naše termosky jsou z nerezovými vnitřky, určenými pro styk s potravinami a nijak nemění vlastnosti


A abychom to tedy uzavreli poprosil bych vas uz vazne NAPOSLED. Kde v praze poridit kvalitni termosku, ktera bude mit skleneny vnitrek. Nachazim s plastovym ze vnejskem, ale vse je to 1l a vice. Pro me ucely shanim 0.5l (definitivni rozhodnuti)

prosim tedy o tipy a prestavam uz "spamovat" a zalhcovat vas svymi zdanlive hloupymi dotazy.

dekuji
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 10. 6. 2012 10:50

Re: Sklenena termoska- v praze?

Dali Vám k tomu odkaz na nějaký zákon nebo nějaké další podložené zdůvodnění? Ještě jsem neslyšel, že by termosky se skleněným vnitřkem byly zakázané. Spíš mi to přijde, že si honí triko výrobce nerezovek.

Jinak trochu nechápu proč požadujete odkaz, termoska musí vyhovovat především Vám a nevidím nejmenší důvod proč nezajít do pár nejbližších domácích potřeb, vybrat nějaký kousek, pořádně si ho prohlédnout (slícování, uzávěr ..) a koupit tam ...

Pogooglením jsem namátkou našel tohle:
http://www.tescoma-hrnce.cz/tescoma-ter ... zluta.html
Ale nevím, nevlastním ji a chtělo by jí to vidět. Také podotýkám že je snazší najít termosku se skleněným vnitřkem a objemem 1l a více.
<<

outthere

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 10

Registrován: 8. 6. 2012 21:54

Příspěvek 10. 6. 2012 14:03

Re: Sklenena termoska- v praze?

joda píše:Ale nevím, nevlastním ji a chtělo by jí to vidět. Také podotýkám že je snazší najít termosku se skleněným vnitřkem a objemem 1l a více.



no a to je presne ono! Moje prvni termoska byla od tescomy a mam ji do dneska (1 rok) a kdyby mi bejval nekdo na zacatku rekl, ze existuji treba termosky esbit- ktere netecou, tehda bych koupil uz esbit.

proto se tu takto telepaticky ptam, neb si jsem jist, ze tu jiste nekdo z vas sklenenou termosku ma- a muze tudiz doporucit- necham si poradit, nez neco koupim, takovy jsem:)
Další

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz