Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 3. 4. 2013 21:34

Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

Kolko rokov alebo mesiacov od zaciatku vasej cajovej cesty ste si prvykrat kupili yixink konvicku? a ake to bolo? co sa na vasej ceste odvtedy zmenilo?
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 3. 4. 2013 22:06

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

:-)
Skutečně první jsem si koupil někdy v devadesátých letech. Nevím to přesně, ale asi to bylo tak dest let po prvních krocích na čajových stezkách. Tehdy jsem takhle asi neuvažoval. Dá se říct, že jsem dost dobře nevěděl, co s ní, resp. jak jí používat. Možná se to nezdá, ale informace či know-how v čajovém světě rostou snad geometrickou řadou. A to je dobře.
Z dnešního pohledu, a že už jsem pár kousků od té doby koupil, to byl střep. A jaké to bylo? Vlastně nijaké. Zrovna tahle první nezměnila nic, ale dneska je pro začínajícího čajaře, díkybohu, zcela jiná situace. :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 4. 2013 22:08

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

Jsem na tom podobně jako Stan, bylo to tuším pár let před revolucí :-)))
Dneska to je jiné, dříve jsme pili odpad a bylo to takové hodně jiné!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Čajový Kameň

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 194

Registrován: 27. 10. 2012 19:40

Příspěvek 4. 4. 2013 05:46

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

Tak, ja tým že som pomerne mladý čajíčkar tak moja prvá "yixing" konvička prišla asi po roku intenzívnejšieho spoznávania čaju čo bolo asi na začiatku tohoto roku a od vtedy už ich mám pekné 4. (svetlé/tmavé olongy shu sheng). Zmenilo sa v tedy dosť, prestal som piť čaj z gaiwanu a exeperimentujem s nimi a sledujem ovplyvňovanie chuti na čaj.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 4. 4. 2013 08:33

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

necely rok dozadu(shu pu erh) a aj ked bola dost lacna je citi jej vplyv na vodu, sice som cajil dost predtym ale cisto konzumne nejak viac som sa zacal vzdelavat od minuleho leta, este mam toho kopu na citanie a 1000000x viac na odskusanie, ale aspon sa nebudem nudit :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 4. 4. 2013 09:14

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

.. čajujem tak šiesty rok ? .. nejak tak :D .. a prvú konvičku, teda gong fu sadu som si kúpil tri roky od začiatku ? .. stále mám len tú jednu, a najradšej by som ju zakolal :D .. teda mám ju moc rád, ale je to nejaký provokatívny kúsok, prelieva sa atp. .. samozrejme som zo začiatku nevedel ako sa o konvičku starať, tak tak aj vyzerá. bolo v nej varené kde čo .. ale nakoniec som ju vyvaril a zatiahol na shu pu ery. . ale bez tak to vidím na nové v blízkej budúcnosti. :)
Ovplyvnilo ma to dosť, gaiwan je gaiwan.. a konvička je konvička. . Keď má človek dobrú vodu, a pekný kúsok yi-xingu, potom celkový zážitok naberá nové rozmery. Vo všeobecnosti gong-fu ako také .. je to krása sa tak "venovať" čaju a preciťovať ho každým zmyslom i myslou ...
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Pavel S.

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 37

Registrován: 25. 3. 2013 22:28

Bydliště: Západ

Příspěvek 4. 4. 2013 16:21

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

dřív jsem pil čaj zelený a to sice do skleněný konvičky klasicky zalít přes sítko a tradá. Je to asi rok nazpět jsem začal pošilhávat po Čajování :D a koupil katastrofální!!!! něco co mělo být yixingová konvička. A jelikož mi to nedalo a začal jsem pátrat jak se to má dělat správně atd., narazil jsem na obchod AsiaClassic a po pár telefonátech s majitelem Sugim(podle mluvi je to asiat) jsem objednal yixing u něj. A konečně mám konvičky jak mají být.

Takže v současnosti mám 4/ na shu puerh ,sheng puerh, černý a oolong všechny krásně zatáhlé začajované a teprve teď mohu říct,že si čaj vychutnávám. Pokud čas dovolí tak na kung fu, to je to pravé ořechové. Yixing konvička je na čaj to pravé z ničeho mi tak čaj nechutná.

Kdo neumí anglicky obstojně a nechce se pachtit s e-bay je velice těžké sehnat v Čr kvalitní nádobí. Ne každý má čas a chuť si osahat nádobí pěkně v ruce. Obvzlášť když je většina obchodů v Praze,takže jsem rád,že jsem si našel e-shopy kterým důvěřuji a rád se na ně znovu obracím.
Žijte dlouho a blaze.
<<

pacatom

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 32

Registrován: 21. 11. 2010 12:14

Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek 4. 4. 2013 17:52

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

No já čajuju už asi 4 roky,první yixing konvičku jsem koupil v krámku nějakého asiata v liberci kde prodával čaje a čajové potřeby,krachoval a měl tam výprodej tak sem si jí vzal asi za 450 kč myslim.Byl jsem barbar a dělal jsem do toho skoro všechny čaje :)) .Poté mi kamarád řekl že je to jen na jeden čaj a teď jí mám na shu puery.
<<

epidot

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1780

Registrován: 20. 2. 2013 20:10

Bydliště: Šumperk

Příspěvek 6. 4. 2013 14:16

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

Loni na jaře, dva takové malé 100ml střepy za 159/200kč. Dnes je jeden na tmavé puerhy, druhý stojí ladem. Obě hezky syčí.
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 6. 4. 2013 22:25

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

Ja mam zatial yixing iba jeden na shengy asi tak dva mozno trochu viac rokov a cajujem uz 6-7 rokov neviem presne. Zatial mam svoju konvicku rad sluzi dobre, v blizkom case ale zrejme partacku nedostane.
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 8. 4. 2013 09:11

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

je tu niekto taky kto nezatiahol svoju prvu konvicku na shu a par vynimiek co zatiahli na sheng 88;-) ? stale sa nam to tu opakuje :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 8. 4. 2013 09:31

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

Ano, moje první konvička je zatažená na Liu Bao, ještě tu někde na fóru o ní bude pár příspěvků :)
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 15. 8. 2014 13:41

Re: Kedy ste si kúpili svoju úplne prvú yixing konvičku?

Svojí první konvičku jsem si pořídil před rokem a něco, pár měsíců po začatí s čajovním. Bohužel konvičku jsem chtěl hodně moc a rychle, tak jsem si nepodchytil reference prodejců a jejich zboží a koupil si ji v Tao Čajovně za cca 1000 Kč. Dedikoval jsem ji na Shu puerh :D . Konvičku bych dnes nejradši vyhodil z okna, jelikož to je strašné kapátko atd. Ale i přes dnešní negativní pohled na konvičku, tak když přišla, tak bylo ohromné nadšení a krása s ní pracovat, do doby, než jsem o problematiku zisha začal více zajímat :smile:

Zpět na Nádobí - konvičky, gaiwany, šálky....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz