zpracování bílého čaje - "liu huang"

<<

Daecius

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 1. 2. 2014 21:11

Příspěvek 1. 2. 2014 21:15

zpracování bílého čaje - "liu huang"

Zdravím všechny,
měl bych dotaz asi trochu odbornějšího rázu - co znamená proces "liu huang" při zpracování bílého čaje, vědel by někdo?
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 2. 2. 2014 00:36

Re: zpracování bílého čaje - "liu huang"

Zkus se zeptat emailem Jingteashopu , kde tento proces uvádějí http://www.jingteashop.com/pd-jing-tea- ... a-ysbc.cfm , setkal jsi se s tímto názvem ještě někde ?? Případně pak sem dej odpověď z Jingteashopu, kdyby jsi tam psal. Kdyby tam dali alespoň čínské znaky, tak se to dá dohledat v čínské literatuře o čaji. Takhle to tam je jako "něco" co snad má oslnit ale ani anglicky to není přeložené, ani nijak vysvětlené :e-ek:
<<

Daecius

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 1. 2. 2014 21:11

Příspěvek 2. 2. 2014 02:03

Re: zpracování bílého čaje - "liu huang"

Díky za iniciativu, vím že při zadání zmíněného hesla do vyhledávače vyjedou odkazy na JingTeaShop; jen jsem trochu v rozpacích tam psát, přece jenom, nikdy jsem odtamtud nic neobjednával, tak nevím, bude-li vůle na můj e-mail vůbec reagovat. Tak jsem si říkal, že se zeptám tady, jestli to někdo náhodou neví. Já tam zkusím napsat a pak dám vědět, jak to dopadlo.
<<

Daecius

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 9

Registrován: 1. 2. 2014 21:11

Příspěvek 15. 2. 2014 10:49

Re: zpracování bílého čaje - "liu huang"

Tak jen pro pořádek - ani po dvou týdnech od dotazu žádná odpověď... inu, asi to prodejce sám neví :-)
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 15. 2. 2014 17:57

Re: zpracování bílého čaje - "liu huang"

Zajímavé :D Každopádně pojem jako takový vypadá v popiskách sexy a omračuje.... Ptal jsem se pani z Fujianu co tu prodává v Kunmingu bílé čaje ale taky nevěděla. Zásadní chyba je, že tam není čínstina ale jen přepis....

Zpět na Bílé - Bai Cha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz