Vysoký krevní tlak a pití čaje

<<

Seet

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 1

Registrován: 22. 5. 2016 22:28

Příspěvek 22. 5. 2016 22:37

Vysoký krevní tlak a pití čaje

Zdravím, začínám pít čaj, ale začal jsem se teď trochu více zajímat o jeho účinky a narazil jsem na toto téma.
Mám vysoký krevní tlak, máme to v rodině, není to nic extrémního, ale beru na to prášky.
Našel jsem spoustu protichůdných informací. Někde je psáno, že zelený čaj krevní tlak snižuje, někde zase, že by ho lidé s vysokým tlakem neměli pít, protože obsahuje velké množství kofeinu, někde jsem se taky dočetl o výzkumu, že čaj snižuje funkci léků na tlak. Jak to tedy je?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 5. 2016 12:09

Re: Vysoký krevní tlak a pití čaje

Na to neni jednoznačna odpoved. Musis to opatrne zkusit. Přičina vysokého tlaku může práve byt také ruzná. Tak jako je názor odborníků a lékařů na pití čaje.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 26. 5. 2016 13:17

Re: Vysoký krevní tlak a pití čaje

Myslím si, že pokud nevypiješ x litrů čaje denně, ale třeba jen pár šálků tak ti to neublíží. A asi bych to zkoušel pomalu a ne hned uvařit 2 litry assamu ;;-) - po něm mě osobně vždy začne bušit srdce jak splašený, naopak po zelených čajích se cítím dosti uvolněn a jakoby se i tlak zmírní. Je to asi dosti rozdílné u každého z nas.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 27. 5. 2016 13:57

Re: Vysoký krevní tlak a pití čaje

Tak jestli máš doma měřák na tlak, tak si změř, dej čaj, a změř znova a uvidíš. Kafe mi zvedalo tlak na krátkou dobu tak o deset bodíků. Bude tedy hodně záležet, kolik kofeinu jak rychle přijmeš, individuální citlivosti a obsahu žaludku.

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz