je čaj droga?

je čaj droga?

není
8
30%
nevím
0
Žádná hlasování
ano
19
70%
 
Celkem hlasů : 27
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 26. 5. 2008 09:44

je čaj droga?

v diskuzích na téma kouření a kuřáci, kde se cigareta označí za drogu (a imho oprávněně) se dost často vyskytuje argumentace, že například čaj je droga taky.
co si o tom myslíte vy, čajaři?

podle mě čaj droga v pravém smyslu není - nevytváří se na ní fyzická závislost. možná lehká psychická, protože čaj máme rádi a je součást našeho života, ale ještě jsem neviděl čajaře, jak je nervózní bez čaje, žádnému z mého okolí se ještě při absťáku neklepaly ruce...
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 26. 5. 2008 10:05

Re: je čaj droga?

Doom píše:v diskuzích na téma kouření a kuřáci, kde se cigareta označí za drogu (a imho oprávněně) se dost často vyskytuje argumentace, že například čaj je droga taky.
co si o tom myslíte vy, čajaři?

podle mě čaj droga v pravém smyslu není - nevytváří se na ní fyzická závislost. možná lehká psychická, protože čaj máme rádi a je součást našeho života, ale ještě jsem neviděl čajaře, jak je nervózní bez čaje, žádnému z mého okolí se ještě při absťáku neklepaly ruce...


Souhlasim. Samozrejme, kdyz caj nemam, tak na nej mam chut. Ale nijak me to neovlivni, moje schopnosti a soustredeni napriklad. Spis je to psychologicky efekt, napriklad kdyz vim, ze kdybych si napriklad po tezkem obede dala puerh, tak mi bude lip, a proto mam chut na puerh. Nebo mam proste na caj chut jako dostanu chut na pomerance, nebo jogurt, nebo kdiv co. Urcite to svym zpusobem zavislot je, ale ta muze byt prave klidne na cemkoli, i na zminenem jogurtu. Takze bych o tom rozhodne nikdy nemluvila na stejne urovni jako o zavislosti na tabaku nebo treba kave.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 5. 2008 10:16

Čaj je droga, jelikož splnuje definice drogy... stejně jako třeba třeba šípek, kopřiva atd....
Ale neni to zakázaná droga, je zcela legální a moc dobra :)

Přesunuto do vhodnější sekce :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

jaffar

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 468

Registrován: 5. 1. 2008 01:02

Bydliště: Bratislava

Příspěvek 26. 5. 2008 15:08

Rozhodne je, resp nie čaj, ako skôr kofeín (prípadne teda po staru teín :-D ).

Kofeín je alkaloid, čo definícii drogy (aka psychoatkívna látka etc.) vyhovuje presne, závislosť na ňom samozrejme vzniknúť môže tiež.

Ale priamo absťák podobný alkoholickému, nikotínovému etc. asi nehrozí, že áno :-D Predsa len človek bez čaju je maximálne tak unavený, alebo má na neho chuť, ale pokiaľ si čaj nedá, nič sa nestane. (Teda ktovie, čo bude po 40 rokoch, ak to bude ako s kávou a mojou matkou, tak neviem neviem, minule keď nemala celý deň kávu, tak som musel takticky opustiť byt :D )

Druhá vec je tá, že po väčšom množstve čaju sa môže dostaviť stav podobný ako po menšej dávke THC (aspoň mne teda každý druhý deň v práci = čajovni...)

Ako to tak po sebe čítam, tak do novín asi písať nebudem nikdy, hold odstavce spolu moc nesúvisia :)

Takže asi takto, droga to určite je, ale nedával by som ju na jednu úroveň s nikotínom ani alkoholom a samozrejme čímkoľvek "tvrdším" tiež nie (thc je už otázka :D )
Socka?
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 30. 7. 2009 17:32

Re: je čaj droga?

Doom píše:v diskuzích na téma kouření a kuřáci, kde se cigareta označí za drogu (a imho oprávněně) se dost často vyskytuje argumentace, že například čaj je droga taky.
co si o tom myslíte vy, čajaři?

podle mě čaj droga v pravém smyslu není - nevytváří se na ní fyzická závislost. možná lehká psychická, protože čaj máme rádi a je součást našeho života, ale ještě jsem neviděl čajaře, jak je nervózní bez čaje, žádnému z mého okolí se ještě při absťáku neklepaly ruce...


ze sa na nu nevytvara fyzicka zavislost? :D musim to vyvratit, jedno obdobie som mal take, ze kazdy den tak minimalne 2 litre caju a aspon dve kavy. kazde rano som staval s bolestou hlavy a takou "gumennostou" ktora ustupila az ked som si dal caj alebo kavu.

teraz si uz na to davam pozor te kolko vypijem
<<

Clay

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 27. 1. 2011 18:15

Příspěvek 27. 1. 2011 18:49

Re: je čaj droga?

...
Naposledy upravil Clay dne 12. 7. 2012 21:43, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 1. 2011 18:56

Re: je čaj droga?

Kdepak to se neboj, jsme radi za každy názor. Pokud to muzes podlozit i kdyby ne je to zajimave. Klidne to rozved. Také je zajímave že nekdo pije stejny čaj treba jeden nalev na dva salky a jednomu se rozsiri zornice a ma ruzne stavy a druhy je naprosto v pohode, hodne často se to stava :-) Jasne, každy jsme jiny...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Clay

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 27. 1. 2011 18:15

Příspěvek 16. 7. 2011 21:18

Re: je čaj droga?

...
Naposledy upravil Clay dne 12. 7. 2012 21:43, celkově upraveno 1
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 17. 7. 2011 10:21

Re: je čaj droga?

Při pozorování ruských studentů bych se nedivil, kdyby čaj = čaj+rum...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 7. 2011 11:34

Re: je čaj droga?

Záleží jaky to byl čaj a jak byl pouzivan. Nekde jsem cetl že vyvary z černého čaje, co se pouzival u nas na vojne :-) Ríkalo se mu "magorák". To bude neco podobného...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Clay

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 27. 1. 2011 18:15

Příspěvek 17. 7. 2011 17:02

Re: je čaj droga?

...
Naposledy upravil Clay dne 12. 7. 2012 21:44, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 7. 2011 17:04

Re: je čaj droga?

No to je jen druha stranka veci, pokud by pan doktor dal nejaké konkretni hodnoty a ne jen obecne, bylo by vice jasno. Neuvadi ani druh čaje jestli jde o červeny nebo jaky... mnozstvi atd. Chtelo by to seriozni vyzkum :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Clay

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 27. 1. 2011 18:15

Příspěvek 17. 7. 2011 22:37

Re: je čaj droga?

...
Naposledy upravil Clay dne 12. 7. 2012 21:44, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 7. 2011 23:55

Re: je čaj droga?

Nemíchej jablka a hrusky dohromady. Jen rikam že takovych nepodlozenych blábolů je na svete hodne. Co je na tom spatného že chci presnejsi udaje?
Tomu čemu ríkas černé čaje a jmenujes červene, ktere nejsou ani trochu fermentovány už ani nic nedodávam ;-)
To je jako řici, to auto bylo modre - červené :-)
Ono z každeho čaje lze uvarit respektive vyvarit ruzné látky. A vyzkum kde neni napsano ani postup, natoz čaj a způsob, tech je opravdu hodne a nic nerikají...
Naopak působí zavádějícím dojmem.
To neni utok na Tebe nebo co jsi sem postnul, ale jen bych rád konkretní fakta. Což už se asi nikdy nedozvíme....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 18. 7. 2011 15:32

Re: je čaj droga?

Tak dilema černý vs červený přeskočím, všichni víme, o jaký jde. Tím fermentované myslel více oxidované (ikdyž to je úplně něco jiného). Pro to, abych věděl, že lze takového stavu dosáhnout, nepotřebuji vědět, o jaký přesně čaj šlo a jak byl připraven. Prostě jsem si toho vědom i bez těchto informací, jen z toho jednoho citátu. Ve výsledku tedy docházím k tomu, že to není nic neříkající a už vůbec to není zavádějící. Je to jen obecně řečená informace. :-) Vidíš to jinak? A jak sám říkáš - konkrétní fakta se nedozvíš, tak proč po nich "voláš"?

(Druhá stránka věci je, že tu informaci beru jen jako zajímavost a nic si z ní nedělám :D a myslím si, že takový přístup bude mít většina lidí)


// zareaguju už jen v komentáři: Budeš mi i tvrdit, že pokud řeknu, že po alkoholu se lze opít, tak budeš potřebovat vědět, o jaký alkohol se jednalo? To je snad zbytečné, ne? A jinak ne, nechápu to - k čemu je dobré, aby všichni lidé měly přesné informace? Navíc tento výzkum přinesl přesný fakt - po čaji se lze zčajovat. Ad černý vs červený - všude se dozvíš, že v západním světe označení černý se myslí červený (dle východního označení) - a já mám pocit, že na západě celkem žijeme, osobně tedy preferuji označení červené, ale proč bych to jiným vyvracel?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 7. 2011 19:28

Re: je čaj droga?

Iku, já po nicem nevolám, ja jsem stejne konstatoval to co už tu zaznelo mnohokrat ( jedna paní povidala ). Je to stále dokola, proto jsem chtel nejaka nová fakta a ne stálé omílaní kdy nekdo delal nejaky vyzkum z nejakého čaje v nezjistenem mnozstvi....
Nezlob se ale je zavadející když takovy blábol, kde neni konkretní druh čaje, mnozstvi čaje ani četnost davky atd...
Budes se divit ale na tom jeslti to byl červeny, černy nebo zelený zálezi opravdu hodne. Každy obsahuje jiné látky respektive v jinych pomerech.
To je stejně hodnotna informace jako když napises že skupina lidi po vinu, zjistila že je boli hlava a meli halucinace. ( ve skutecnosti treba pili 4litry krabicového vina ) a pak se toho chyti nekdo kdo by rád pil vino 2dcl večer pro zdraví a precte si jak je vino skodlivé...
Už to chapes? Z tohoto důvodu to je zavadejici, protoze to akorat mate lidi. Vyzkum kde nejsou fakta není vyzkum ale blábol.
Tot vše. :-)

PS: červeny nebo černy je docela důlezité, to akorat poddtrhuje serioznost prispevku.


Prosím zdrzte se teorií, at to z toho není jen Off Topic!
Případne davejte apson odkaz na zdroj...

Děkuji
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 27. 7. 2014 09:12

Re: je čaj droga?

No část této diskuze je sice smazána, ale to nebrání tomu, abych se také, byť opožděně, vyjádřil. Čaj jako drogu nepovažuji, piji ho v podstatě denně 2-3 litry a nikdy se mi nestalo, že bych se cítil nějak opojeně či dokonce opile a nikdy mi po něm nebylo špatně či cokoliv jiného (samozřejmě nepiji žádné ultra drijáky). Fyzickou závislost na čaji jsem nikdy nepocítil, např. když jedu někam na dovolenou pod stan, nemám čaj třeba 14 dní a že bych se na něj nějak klepal, nebo měl něco jako absťák, to také nikdy. Ale samozřejmě, že když se vrátím domů, první co je, že si udělám čaj :D To ale hlavně kvůli té pohodě, která s přípravou a popíjením čaje souvisí, dělám to kvůli tomu relaxu. Ano jistě, čaj obsahuje látky, které zklidňují organismus a pomáhají navodit psychickou pohodu, není to ovšem tak, že bych čaj potřeboval k tomu, abych mohl relaxovat, to mohu dost dobře i bez čaje, ale pro mě je čaj zkrátka jednou ze součástí toho relaxu, stejně jako třeba pohodlné oblečení a polštář pod zadkem ....

Často mě nějací kolegové v práci nebo jiní známí nařknou z toho, že jsem na čaji závislý a tudíš že čaj je skutečná droga jako třeba cigarety. V takovém okamžiku jim však oponuji a navrhuji jednoduchý test: pojď, plácneme si, že ty přestaneš kouřit a já pít čaj a uvidí se, kdo déle to bez své "drogy" vydrží. Zatím nikdo se k této výzvě neodhodlal ....

Závislost si lze vytvořit na čemkoli a nemusí to být nutně poživatina, která obsahuje kofein, THC či cokoliv jiného. Podívejte se na dnešní děti a mladé lidi, jsou závislí na FB, internetu, PC hrách, mobilech a desítkách dalších věcí. Mě když rodiče chtěli za něco potrestat, tak jsem dostal zaracha, to byl pro mě největší trest, že nemůžu ven. Dneska stačí sebrat dítěti počítač a už je z toho psychicky na dně :?
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz