Thein - kofein

<<

mufin

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 54

Registrován: 25. 1. 2008 02:52

Příspěvek 23. 2. 2013 00:39

Re: Kofein

Nieje nejaka tabulka, kde by bol obsah teinu v jednotlivych cajoch? Alebo aspon priblizne?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 2. 2013 10:04

Re: Kofein

Asi sotva, každy čaj to má jinak. Jeden rok či sklizen bude mit hodne yunan mao feng jiny rok treba pi luo chun. Obecně platí co se tu napsalo, hodně theinu májí zelné čaje, zluté čaje. Ale opravdu se to liší velmi moc. Zálezi také jak rychle se thein vstreba. Kofein se vstrebava ze žaludku, ten čaje nemaji, thein ze strev, ale mnohdy také rychle. Meni název tematu, jelikož je nespravny. KOfein je v kave a jinych rostlinach, v čaji je thein, je to temer to samé, ale vstrebava se to jinak.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 23. 2. 2013 11:55

Re: Thein - kofein

V kávě i čaji je účinnou látkou chemicky kofein, thein je staré označení, protože se dřív vědci domnívali, že účinné látky v kávě a čaji jsou jiné. V kávě je osamocený, v čaji se vyskytuje ve směsi s jinými alkaloidy které jeho účinky a vstřebávání upravují, jak píše Dzin. Obecně jsem našel informaci o množství kofeinu v knize Všechny čaje Číny:

150 ml nápoje by mělo obsahovat dle čínských odborníků následující množství kofeinu:
Černý čaj: 25-110 mg
Oolong: 12-55 mg
Zelený čaj: 8-36 mg

Počítáno následovně: podle číňanů obsahuje jeden šálek zeleného čaje 12mg kofeinu, jeden šálek má 50ml. Koeficienty násobku obsahu kofeinu: zelený čaj: 1, oolong 1.5, černý 3.
černý čaj: 12*(150/50)*3=108.

Celkové povzbuzující účinky čaje však závisí značně i na zbytku alkaloidů, proto může být tato tabulka a reálná povzbudivost druhů čajů poněkud v rozporu.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 2. 2013 12:10

Re: Thein - kofein

joda píše:V kávě i čaji je účinnou látkou chemicky kofein, thein je staré označení, protože se dřív vědci domnívali, že účinné látky v kávě a čaji jsou jiné. V kávě je osamocený, v čaji se vyskytuje ve směsi s jinými alkaloidy které jeho účinky a vstřebávání upravují, jak píše Dzin. Obecně jsem našel informaci o množství kofeinu v knize Všechny čaje Číny:

150 ml nápoje by mělo obsahovat dle čínských odborníků následující množství kofeinu:
Černý čaj: 25-110 mg
Oolong: 12-55 mg
Zelený čaj: 8-36 mg

Počítáno následovně: podle číňanů obsahuje jeden šálek zeleného čaje 12mg kofeinu, jeden šálek má 50ml. Koeficienty násobku obsahu kofeinu: zelený čaj: 1, oolong 1.5, černý 3.
černý čaj: 12*(150/50)*3=108.

Celkové povzbuzující účinky čaje však závisí značně i na zbytku alkaloidů, proto může být tato tabulka a reálná povzbudivost druhů čajů poněkud v rozporu.


Já se obávám že jsou to odobornící co tvrdí neco o černém čaji a mysli tím červený a nemaji ani tušení o tom že je např. žlutý čaj.
Já mám informace že kofein a thein není to samé. Že thein je derivát kofeinu. O vstrebavani není pochyb. Proto je káva nezdravá, vsechny jedy se vstrebavaji ze žaludku a jdou velmi rychle do krve a tím ničí co ničí. Nerad bych se pouštěl do debaty kdo má pravdu a co je kofein a co thein, dulezite je o čem je řeč a jak působí.
Kniha všechny čaje číny je dost kontroverzní. Ono také záleží jak ten nálev pripravís. Myslim že tohle je težko měřitelné, ale drzet se vseobecnych regulí jako že bílý čaj není povzbuzující a zelený a žlutý, assam atd, ano, se lze si myslím.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 23. 2. 2013 12:35

Re: Thein - kofein

Jasně, variuje to podle síly nálevu atd, to je jen obecná tabulka pro představu. Také bych se nerad hádal, ale thein a kofein je chemicky to samé, rigorózní důkaz se dá najít ve článku o kofeinu na anglické wikipedii, jen pro úplnost cituji:

http://en.wikipedia.org/wiki/Caffeine

"In 1827, M. Oudry isolated "theine" from tea,[149] but it was later proved by Mulder[150] and by Carl Jobst[151] that theine was the same as caffeine.[148] " přeloženo jako "V roce 1827 M. Oudry izoloval "thein" z čaje, později však bylo dokázáno Mulderem a Karlem Jobstem, že thein je totéž co kofein." Ty [xxx] jsou odkazy na ty články.

Ledaže bys theinem označoval ten soubor alkaloidů, potom by se dalo souhlasit, že se jedná o odlišné věci.

O tom že celkové povzbudivé účinky se pomocí obsahu kofeinu dají sotva odhadnout a záleží na druhu čaje, to je myslím opravdu asi nejlepší přístup :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 2. 2013 12:47

Re: Thein - kofein

Nejvice blábolů je na wikipedii, to už víme dávno, ikdyž třeba tohle může být pravda. Nejsem chemik. Ale je to zkratka neco jineho, je to derivát kofeinu - thein.
Mrkni
http://www.odpovedi.cz/otazky/kofein-tein
http://www.knockoutmagazine.cz/211-kofe ... odlivy.php

Určite tam ty pomocné látky hraji obrovský vliv. On je čaj po vode nejrozšířenejsi napoj na svete, tak se taky muže rikat že thein v kávě nazývame kofein, je to jen slovíčkaření.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 23. 2. 2013 12:54

Re: Thein - kofein

Omlouvám se, ale publikacemi doložené články na wiki mají pro mne mnohem větší hodnotu než tyto (mimochodem, v prvním odkazu se všichni shodují že kofein = thein) zcela neznámých zdrojů, takže se již debaty na toto téma zdržím, potenciální čtenáři si mohou každý udělat svůj názor také a jak říkáš a zcela souhlasím, je to jen slovíčkaření, tak co se tím zatěžovat :-) Zakladatel threadu chtěl tabulku, nějakou dostal, takže problém vyřešen :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 2. 2013 13:12

Re: Thein - kofein

Já opravdu wiki nevěřím, ikdyž o čajích tam takové bláboly nejsou. Já hledal 2s na google, žádné věděcké články. Jelikož ti vedci je mení rychleji jak bulvár senzace. Já opravdu nevěřím vědcům co rozeznávají jen zeleny a černý čaj a ani neví že čemu říkají černý je červeny. Nedavno tu bylo tema jak se degustuji pytlikove čaje. :-)) Co bylo nedávno zdravé, je dnes totální jed atd. Důležité je že to co je v čaji učinkuje jinak než to co je v kávě. At to je co to je.
Také by jsem chtel ponzanat důležitou věc, že se mi nekolikrat stalo že jsem se rozklepal stejným čajem a ostatní vubec nic a jindy to bylo naopak. To je právě to na zamyšlenou, ty můžeš být v pohode a já se můžu stejným šálkem uplně klepat a být nabuzen na maximum.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 23. 2. 2013 13:37

Re: Thein - kofein

Podle informacích co mám já je kofein a thein jedna a tatáž látka, ale kofein se používá spíše pro kofein v kávě a thein pro kofein v čaji. Ale rozdíl je v jeho vstřebávání a tím pádem i drobný rozdíl v jeho účincích. Z čaje díky látkám v něm obsažených (nevím jakých) dochází k pozvolnějšímu vstřebávání. Kdežto v kávě tyto látky nejsou.
Jinak pokud si dobře vzpomínám kofein vychází ze slova Coffea.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 2. 2013 13:41

Re: Thein - kofein

Ano a možna že thein ze slove theaceae :-)
Souhlasím, je jedno jak tomu kdo říká. Ale učínky jsou diametrálně odlišne. Káva se vstrebava jako jedy ze žaludku. Čaj jako léky ze strev. Proto ma kofein - thein pozvolnejsi ucinky, delsi a neničí cevy atd... v kávě to je naopak.
BTW: Já když si dám vyjímečně kávu, tak se mi chce spát. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 23. 2. 2013 13:45

Re: Thein - kofein

Také se mi po kávě chce spát, otci taktéž .. to je fakt zajímavé a zatím tomu nějak nemůžu přijít na kloub :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 2. 2013 13:47

Re: Thein - kofein

Vysvětlení je snadné, neumíš vstrebavat cofein :-)
No ono je na zamyslenou že látky tlumící bolest a vyvolavajici ospalost, napr proti bolestem hlavy a zubu, tam se pridava coffein a utlumuje to. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 23. 2. 2013 20:02

Re: Thein - kofein

Podla mojich znalosti je tiez kofein a tein to iste, rozdiel v nazve je cisto historicky ked bola potreba pomenuvat alkaloidy podla materskej rastliny bez ohladu na chemicku strukturu, ktora je v tomto pripade identicka. Rovnako argument ze jedy sa vstrebavaju zo zaludka a lieky z criev je podla mna, jemne povedane, hlupost. Staci ak si uvedomime, ze takmer kazdy liek je vo vascej davke jed. Ze kofein v kave a caji posobi subjektivne aj objektivne inak je podla mna sposobene celym komplexom latok, co obe veci obsahuju.
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 2. 2013 00:46

Re: Thein - kofein

U čajů by se logicky mel říkat thein a u kávy kofein. Dle prave pojemnovaní rostliny. Ono zastaralé a tradiční je to samé. Co je podle tebe blbost je třeba dle lékařů pravda. Jde tu jen a pouze o to že at te latce rikame jakkoliv, má dost odlišné ucinky, hlavne ty nežádoucí a ty doprovodné latky to dělají. Ale jde tu také o to určit množstvi theinu v čaji je velmi nepřesné, jelikož záleží na nalevu, kultivaru, zpracovani, atd.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 24. 2. 2013 14:33

Re: Thein - kofein

Otazka potom stoji tak, ci mame pouzivat na pomenuvanie obsahovych latok konvenciu aka sa pouziva v chemii teda kazda jedna latka ma svoje meno, povieme ze caj aj kava obsahuju kofein ale kedze aj mnoho dalsich latok tak je tuto debatu bezdpredmetne zuzovat iba na to alebo si vymyslime vlastnu konvenciu a pod tein a kofein budeme rozumiet cely komplex latok v kave a caji. My sice vieme ze pouzivame tu druhu konvenciu ak sa to ale pouziva v komunikacii s ludmi neznalymi, moze velmi lahko prist k omylu. Pre mna je z tohto dovodu logicke povedat, ze obe rastliny obsahuju kofein a zdoraznit rozdielnost ucinku vplyvom ostatnych latok.
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 2. 2013 15:40

Re: Thein - kofein

Ano, dále je tu otazka, proč stejný napoj ve stejnou dobu, na mě ucinkuje jinak než na nekoho kdo sedi vedle mě. :-) A proč jednou dost, jindy vubec a nebo opačně. :-)
Viz. červený čaj který má hodne povzbudivý ucinek ale neklepou se z neho ruce - čaj chirurgů, působí jak působi. :-) tusím že Ying De hong cha
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 24. 2. 2013 16:53

Re: Thein - kofein

Na tom nie je nic divne ze rovnake vec posobi na roznych ludi rozne. Rovnake to je pre pri jedle vine a milion dalsich veciach.
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 2. 2013 18:03

Re: Thein - kofein

Ano není to divné, ale ono to pusobí i na jednotlivce jinak. Je to rozdil oproti působení v kavě. Tam to pusobí stale stejne. Na nekoho sice opačně, že to utlumuje, ale stejně.Proto tazatelova otázka o obsahu kofeinu - theinu je v jednotlivých čajích je zavádějící.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 25. 2. 2013 12:59

Re: Thein - kofein

Pokračování této diskuze mi připomíná návštěvu čajovny s kámošem co čaj neznal. Zeptal se mi co bych mu doporučil a já blbec mu navrhl zeleného Tamaryokucha. Nestěžoval si, chutnala mu, ale celý den nic nejedl a před čajovnou se celý bílý skoro sesunul k zemi.

Pokud jde o kofein a účinky: Vzhledem k tomu, že beru určité léky snažil jsem si zjistit jak vlastně fungují a zjednodušeně jsem to pochopil tak, že vemu určitou látku nebo směs látek (v mém případě tuším venlafaxin hydrochlorid + další dobroty), ty odpovídají určitému množství venlafaxinu. Ale pak je tam také věta:

Venlafaxin i jeho účinný metabolit O-demethylvenlafaxin jsou...
http://www.remedia.cz/Clanky/Lekove-profily/Venlafaxinum/6-I-ak.magarticle.aspx
Z toho chápu, že účinná látka se pak ještě v těle přemění na něco jiného, asi i díky dalším látkám a ty dál působí na nějaké receptory v mozku a ovlivňují množství hormonů, které ovlivňují další chování těla. Proto otázka zda to třeba podobně nefunguje u kofeinu?

Asi bych se na tohle téma měl poohlédnout po nějaké literatuře, ale mám obavy, že bude velmi rozsáhlá a ne uplně srozumitelná.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 25. 2. 2013 15:59

Re: Thein - kofein

sam39 domievas sa spravne metabolicke drahy su zlozite dlhe a pre vacsinu beznej populacie necitatelne, tie jednoduchsie sa ucie na strednej skole na biologii (cize gympel) aj to v zjednodusenej forme, takze vela stastia (aj ked kofein by mohol mat jednoduchsiu kaskadu skus sa pozriet)

dzin: thein=kofein a koniec su to chemicke nazvy :| joda spravne dolozil odkazom z wiki, ktoremu sice neveris ale to dolezite je dole odkaz ma citacie na povodne zdroje, tak spoznas solidny prispevek z wiki (navyse ta anglicka taka zla nie je ;-) )
k roznym ucinkom to je jednoduche aj ked je biologia prirodna veda nic sa tam nedeje na 100% :-/K vies kolko bordelu je len kvoli obyc bakteriam :-/K :-/K :-/K (pracujem s nimi mrchami hnusnymi :-/K :-/K :-/K, tak ulavil som si ale su to mrchy :D ) a teraz si vezmi o kolko zlozitejsi zivocich je clovek niet sa, co divit, ze odozva na zmes latok (v tomto pripade caj ci kava) ma tolko premennych (roznych ucinkov), nechcem tu zacat pitvat problematiku biologicky ucinej davky a podobne, snazim sa ostat, co pokial mozno najzrozumitelnejsi :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 2. 2013 16:43

Re: Thein - kofein

Jamo píše:dzin: thein=kofein a koniec su to chemicke nazvy :| joda spravne dolozil odkazom z wiki, ktoremu sice neveris ale to dolezite je dole odkaz ma citacie na povodne zdroje, tak spoznas solidny prispevek z wiki (navyse ta anglicka taka zla nie je ;-) )


Neřekl jsem že nevěřím, jen že na wiki je tolik blábolů že wiki neverim. Pokud by jsi to dobre četl, tak jsem tam poznamenal to že o tom kofeinu a theinu je tam zpracované dobre.
Pokud se tomu dríve - zastarale nebo tradičně říkalo thein, tak je uplne jedno jak tomu říkáme. Jen to má zkratka ta látka trochu jine ucinky než ta samá látka v kávě.
Načemž jsme se shodli.
Je zajimavé to pozorovat, ale myslím že ani velmi dobrý chemik tu nevystvetli proč a jak to pusobí ruzne na téhož človeka atd...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 25. 2. 2013 16:55

Re: Thein - kofein

vysvetlit ti to vysvetli ale keby si chcel ist na jadro tak je to na par rokov :-)
z jednodusene caje su ako ludia, kazdy je iny a tak ako kazdy caj inac chuti (ci uz kvoli, priprave, spracovaniu, pocasiu atd) tak maju ludia na rozdne podnety, rozdne reakcie (v tomto pripade caj)
jednoduchy priklad by mohol byt silny pijak kavy sv kofeinovy panic, zatial, co pijak drazdi kofeinom receptory buniek a tie si postupne zvykaju (ucinna davka sa zvysuje) tak kofeinovy panic ma receptory akokeby nastavene na najvysiu citlivost, preto, ked do oboch napumpujes caj/kavu dostanes uplne rozdielne ucinky
priklad ber ako velmi velmi zjednodusene prirovnanie cely problem, je o cosi zlozitejsi
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 2. 2013 18:03

Re: Thein - kofein

To jsme se špatně pochopili, to je to co se mi na čajích líbí, je mi jasné že vse co se deje, nezáleží jen na obsahu theinu, ale na dalších faktorech at už duševnich nebo fyzických a jiných dalších. Ale tazatel chtel urcit množství kofeinu a dle toho se ridit a to jsem vysvetloval že neni možné a je to zavádející.
Mě to nevysvetluj ale tomu jak se ptal na ty obsahy :-) Já v tom mám celkem jasno a zkoumám to pár desetiletí :-)))
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 26. 2. 2013 09:37

Re: Thein - kofein

nj sorry :-)
ako obsah kofeinu na orientaciu staci co dal joda, ono to bude aj tak velmi kolisat lebo sa jedna o biologicky material, takze budu rozdiely nie len medzi rastlinami ale v ramci umiestnenia listu na rastline, nema zmysel to nejak vaznejsie pitvat intervali, co uviedol su dost velke
lepsi vysledok by bolo mat hodnoty podla druhu caja ale kto by robil tak presnu tabulku, ked clovek, co caje uz trosku pozna vie odhadnut ich silu
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 26. 2. 2013 10:37

Re: Thein - kofein

Hlavně tam narazíš na problém že nejen druh čaje, ale i oblast původu listu bude hrát velkou roli. Viz Dian Hong, pod který se schová spousta čajů :)
PředchozíDalší

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz