Meditace a vsechno kolem toho..

<<

Pepinoo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 138

Registrován: 28. 1. 2010 12:52

Příspěvek 3. 2. 2010 22:50

Meditace a vsechno kolem toho..

tak.. môžme pokračovať.. :) Dzin za zas raz ta prosim Aby si nam tu radil.. xD
Honce... Dedinka kde sa zastavil čas.. (tam byvam :D )
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 2. 2010 22:53

Tak nejsem žádný guru, ale ptej se, je nás tu hodne kdo mají s meditací zkušenosti.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pepinoo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 138

Registrován: 28. 1. 2010 12:52

Příspěvek 3. 2. 2010 22:57

:) Toto forum sa mi začína páčiť čím ďalej tým viac.. tak sa pýtam teda.. ako by som mal začať ?
Honce... Dedinka kde sa zastavil čas.. (tam byvam :D )
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 2. 2010 23:02

Tak je dobre když máš na meditaci vyhrazené mistečko nekde v soukromí kde Te nikdo neruší, treba maly stolek pred sebou kde mas vonnou tyčinku, nejaky křistál, svíčku... Mít jeden odev na meditaci je dobré mít, pak hned po probuzení je to vhodne. Ikdyž nejsnaze a nejlepe se medituje v hodine Draka to je v prirozenem čase ( zimni ) mezi 3 a 4 ranní. Není dobre pred spanim, hodne Te to občerství. Zkus si sednout nejlepe do lotosove pozice, zapálit svičku a vonnou tycinku, zavřít očí a následne je nechat prirozene otevrit malinko abys videl jen rozmazane plamen svičky nebo je mej zavrene, každemu vyhovuje neco jineho. A pak nedelej nic, jen pozoruj svuj dech, a treba pocitej 21 dechů. Když ztraris pozornost tak znovu začni od 1. jen pozoruj, časem zjistiš ze se zpomaluje.... a až se zastaví, tak poznáš co to je meditace :-) Je hodne meditačních technik, tahle mi sedí moc. Nekdo má rad ticho nekdo meditačni hudbu, zkus ....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pepinoo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 138

Registrován: 28. 1. 2010 12:52

Příspěvek 3. 2. 2010 23:07

môžu byť aj tie vonne oleje ? a tá lotosová pozicia to je tak prekrížené nohy a chodidlá položené na stehnách ?
Honce... Dedinka kde sa zastavil čas.. (tam byvam :D )
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 2. 2010 23:09

Ano to je lotosový sed. Ano cokoliv, nemusi byt ani vonna tycka ani svička ale tyhle veci delaji zpočatku meditaci vyjimečnou a človek se na ni tesi, časem budes moci meditovat kdykoliv a kdekoliv. Není nad meditaci v přirode pod stromem, na skále nebo u vody, citíš tu sílu... pred sebou vonavy čaj, a zažijes jiny rozmer, co se nedá popsat. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pepinoo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 138

Registrován: 28. 1. 2010 12:52

Příspěvek 3. 2. 2010 23:13

:) to poznám.. Keď bude teplo tak ti odfotím kde si to predstavujem... Ja tu byvam v tekej uplne malinkej 400clennej dedinke a dookola samý les... o to problem nebude. a inak neviem či v tom lotosovom sede dlho vydržím predsa len sa mi to zdá ako nejaká gymnastická poloha...
Honce... Dedinka kde sa zastavil čas.. (tam byvam :D )
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 2. 2010 23:17

Zpočátku je to bolestivé, pak si zvyknes a 15 minut nebude problem. Proste je dulezité mít rovná záada, když to nepujde zkus " turecky sed ".
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pepinoo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 138

Registrován: 28. 1. 2010 12:52

Příspěvek 3. 2. 2010 23:21

Dikyy.. ked budem mat nejake otazky tak sa este opytam..
Honce... Dedinka kde sa zastavil čas.. (tam byvam :D )
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 27. 7. 2014 09:36

Re: Meditace a vsechno kolem toho..

Meditovat se dá kdekoliv. Pro začátečníka je jistě lepší nějaké klidné a příjemné místo a pohodová atmosféra. Později, až budeš mít nějaké zkušenosti, budeš moci meditovat kdekoliv, v klidu i pohybu, v tichu i hluku. Mě se např. pravidelně stávalo, že když jsem přijel do Prahy (jinak jsem z malého města), tak mě ta anonymita uprostřed toho velkého města uvedla ihned do meditačního stavu. Kráčel jsem ulicemi, kolem mě davy lidí a ruch, mysl se však ani nepohla. Vše kolem plynulo, ale mé vědomí setrvávalo nehybně. To samé často zažívám v zaměstnání. Pracuji v chemickém provozu, kde je celkem hluk (rachot čerpadel, kompresorů ...), který v podstatě přehluší veškeré myšlení, tak že ustane. Ještě za svých puberťáckých let, kdy jsem jakožto "mánička" poslouchal tvrdý death metal a grind core, chodil jsem s walkmanem po lese, v uších šílený kytarový nářez, přitom ve velmi klidném duševním rozpoložení. Když jsem se pak o pár let později vydal na Cestu, spálil jsem samozřejmě za sebou všechny mosty a tuto muziku přestal poslouchat. Asi před 5 lety jsem tuto muziku "znovuobjevil" a občas poslouchám pořádný nářez v autě s tím, že se přitom uvedu do velmi pohodové relaxace. Ale samozřejmě si někdy také poslechnu nějaké ty tibetské mnichy, různou etnohudbu, didgeridoo, shakuhachi atd. Ostatně zrovna shakuhachi je pro mě při popíjení čaje obzvláště příjemné, ten tesknivý zvuk flétny je do "nebes unášející" :D Ale asi největší duchovní "vytržení" při hudbě jsem zažil někdy před 11 lety, když mi v celkem pochmurné náladě kamarád pustil alikvótní zpěv. Slyšel jsem to tenkrát poprvé a jako mávnutím proutku se dostavil stzav, který jsem jinak vždy dosáhl pouze intenzivní meditací ...

Doufám, že někomu nevadí, když tu popisuji takto nějaké své zkušenosti. Nejsem zastáncem opakování pouček, jaké muže každý nalézt v knihách o buddhismu apod. Vždy je lepší mluvit z vlastní zkušenosti a dávat tím příklad ostatním. Ostatně své duchovní zkušenosti neprezentuji jako nějakou senzaci ani je nepitvám do podrobností, takže nemohou nikomu uškodit ....
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz