Negativní účinky čaje?!

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 14. 1. 2015 14:50

Re: Negativní účinky čaje?!

Ano jak jsme psali je tam hodně faktorů, které se vzajemně ovlivnují, ale říci dle jednoho rádoby vegetáriána že to je tím, s tím nesouhlasím. Jsem vegetarián (cca 98%) a znám mnoho veganů i vegetariánů a ani jeden z nich nema problém s čaji. Ale kápnul jsi na to, že to je špatnou kombinací stravy. Dnes běžná věc....(jestli hazardoval s nejakou "moderní dietou" o to víc je to sebevrah. :-)
Pak už si lidé zničí žaludek a je každá rada drahá a paradoxně pomahají látky a léky co by zdravému škodily.

Mlady sheng se nepije z jednoduchého důvodu - je to škoda, proč jej pít je to čaj udelaný na stárnutí, pak vynikne jeho chut a učinky. Já ho také občas piji, jen ale pro srovnání a zapisování chutí a udajů jak se to bude vyvíjet. Ale na druhou stranu v menší gramází s chladnejsi vodou je to vynikající čaj na cestování.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 14. 1. 2015 23:08

Re: Negativní účinky čaje?!

Máš pravdu a nebyla to narážka na vegetariánství obecně(poznámka o módě raw předražených podniků už ano). Také jsem byl vegetarián a problém jsem neměl, jde jen o to naučit se jíst věci, jež vyvažují pití čajů (dle druhu a množství), aby bylo vše v rovnováze, pokud piji čaje více, je nutné to někde kompenzovat, pokud nejím nějaké potraviny, je to zase nutné dorovnávat. Ono neni moc zpracované pití např. tak silných věcí jako jsou nové sheng puerhy vs. právě vegetariánství a pokud s tim někdo nepracuje sám tak se může dostat do problémů, jako právě kamarád, který náhle začal být vegan ale čajoval vše v opravdu extrémním množství, po pár měsících musel řešit věc návštěvy lékařů a přestal uplně pít čaj...
Ještě jedna poznámka - všiml jsem si, že dost lidí čaje louhuje příliš, nedělá tolik nálevů, ale silné. Nálevy si dělám lehčí a více a nesnesu moc třísel. Pokud si tedy lidi dělají silné výluhy, mohou si tím dost ublížit ( a to že jde o silné výluhy ani sami po čase nemusí poznat, pokud čaj pijí sami a nedělají pravidelně čaj jiným lidem)
Naposledy upravil chawangpu dne 14. 1. 2015 23:15, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 14. 1. 2015 23:09

Re: Negativní účinky čaje?!

Ano o tech nálevech to je hodně, človek si musí vypěstovat určitý cit pro tuto věc.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 16. 1. 2015 13:53

Re: Negativní účinky čaje?!

Takže jinými slovy, i plechové žaludky, jaké máte vy, čaj ovlivňuje.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 1. 2015 14:30

Re: Negativní účinky čaje?!

Já mám velmi citlivý žaludek. Od počátku píšeme, že čaj ovlivňuje zaludek, ale záleží jak se konkrétní čaj pripraví. Napriklad Yunnan Mao Feng mi umí žaludek pohladit a pokud ho zaliji teplejší vodou a louhuji treba jen 5 s déle, tak mi z nej udela hadr na nádobí :-)))))))
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 16. 3. 2015 08:38

Re: Negativní účinky čaje?!

Tak bych se rád podělil o zkušenosti za poslední měsíce každodenního pití čaje.

Přesedlal jsem na objemy konviček 40 ml - 65 ml, velké dávkování, rychlé slévání. Žaludek naprosto v pořádku při těchto objemech. U nějakých čajů jako Shu budu muset jít dokonce asi i na 30 ml. Pití Shu z 40 ml je tak na hraně. Takže jsem rád, že jsem našel určitý kompromis při pití čaje. A nějaké negativum pití z takto malých objemů - ano, člověk je omezen při nakupování Zisha konviček ;-) Mám malinko zúžený výběr.
<<

Gabriela

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 11. 4. 2015 08:42

Příspěvek 11. 4. 2015 10:38

Re: Negativní účinky čaje?!

Paní doktorka je trošku mimo :) I kofein v malé míře je prospěšný a abychom dostali do těla nebezpečnou dávku kofeinu tak bychom museli vypít litry a litry čaje což by ani fyziologicky nebylo možné =).
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 4. 6. 2015 20:48

Re: Negativní účinky čaje?!

Dzin Tea Racer píše:A co Liu An? Ten mnohdy žaludek napraví a vyléčí...


A tak už nějaký ten měsíc zkouším Liu An a něco na tom je. Je to čaj pravdu lehký, žádnou překreslující reakci nedělá a někdy mi připadá, že naopak dokáže žaludek zklidnit. Nedokážu si to vysvětlit proč tomu tak je...Samozřejmě i přes jeho pozitivní vlastnosti ho nemůžu pít ve vetším množství (max 65 konev), jelikož stejný problém jako u jídla při těchto potížích. Zvýšený obsah žaludku vyvolává dosti nepříjemné pocity a tak stejně jako musím jíst po malých dávkách hodně krát denně, tak stejné je to i s příjmem tekutin. Je pak jedno, jestli během chvilky vypiji větší množství vody, či čaje a negativní dopad se dostaví tak či tak. S tím, že u čaje to jemnohem horší v závislosti asi na obsahu kofeinu. Co třeba pozoruji další negativní faktor při těchto problémech jsou čaje, které se pomalu odvodňují z těla. Stačí do sebe naklopit pár nálevů, žaludek se zaplní a čaj v něm velmi dlouho dobu stojí. Hodně se s tím setkávám u některých shengů...
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 23. 6. 2015 20:58

Re: Negativní účinky čaje?!

Tuhle před týdnem jsem měl trochu čas a konečně jsem se po x letech dokopal něco vygooglit ohledně zásadotvornosti a kyselinotvornosti potravin. Náhodou narazil na stravování pouze raw ovoce a zeleniny (vitariánství) . Stravování spočívá v konzumaci ovoce, zeleniny, semen, olejů apod, kde nedošlo k tepelné úpravě na cca 45°C a tím tak umožňují udržovat tělo v acidobazické rovnováze. Zajímavá teorie u tohoto typu stravování je, že by se nemělo před jídlem a hlavně po jídle pít, dokud žaludek nestráví potravu, aby nedocházelo k ředění žaludečních kyselin a tráveného obsahu. A jaké jsou zkušenosti po týdnu 100% raw stravy v kombinaci s čajem?

Ze dne na den jsem přešel v 5ti jídel jídel denně pouze na snídani (ovoce), oběd (zelenina) a večeři (ovoce). Poprvé v životě jsem vyzkoušel teorii, že se má pít až po dotrávení jídla. V případě raw stravy žaludek u mne plně strávil jakékoliv syrové jídlo do 30 minut. Z kraje to byl docela nezvyk, jelikož celý můj život byl žaludek zvyklý trávit od rána do večera a vůbec se nezastavil a tak se dostavovalo kručení v břiše. Třetí den se již aklimatizoval a vše bylo ok. Již po pár dnech se dokonce začaly zmírňovat dlouholeté zdravotní problémy (ochablé bederní svalstvo, špatný zrak na dálku, únava a hlavně ten žaludek - takhle dobře jsem se necítil dobrých 8 let).

A v kombinaci s čajem. Pil jsem čaj vždy po dotrávení na "lačný žaludek" a po týdnu jsem nezaznamenal žádné překyselení žaludku. Velký rozdíl takovéto konzumace čaje jsem sponzoroval v tom, že ho nic absolutně ani na chvilku nedrželo v žaludku (pouze prosvištěl), ale na druhou stranu šel přímo v plné dávce do krevního řečiště a tak jsem poprvé za ty roky čajování poznal, jaký vliv má kofein na tělo :D

Btw máte někdo osobní zkušenosti s tímto stravováním a konzumací čaje?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 6. 2015 21:59

Re: Negativní účinky čaje?!

Dle toho jaký čaj, ale pomáha trávení, pit pri jidle, tesne pred nebo po se nedoporučuje kvuli rezení trávicích štav, je pravda. Voda trochu, bylinky nebo čaj ano, ale fakt málo, napriklad suché jídlo...
Hlavne ne nic sladkého, nebot jídlo bude kvasit a hnít ve střevech.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

massilia

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 52

Registrován: 22. 3. 2013 17:30

Příspěvek 24. 6. 2015 21:22

Re: Negativní účinky čaje?!

To Nerow: Na jaře jsme si doma dávali očistu, několik týdnů jen jídla ze zeleniny, obilovin, ovoce a tofu, z toho tak z poloviny šlo o raw potraviny. Účinky čaje jsem v té době vnímal mnohonásobně silněji a jaksi čistěji.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 15. 7. 2015 08:39

Re: Negativní účinky čaje?!

Dzin Tea Racer: Ano s tím kvašením máš pravdu. To byla hned pro mne první zajímavá informace, když jsem přecházel na raw stravu. Stačil týden a už jsem nevěděl, že jsem měl nějaké problémy se žaludkem. Protože cukr, ať už je v jakékoliv podobě, tak pokud se udělá se nevhodná kombinace (bohatě stačí ovoce-zelenina, až na pár vyjímek, které k sobě jdou) tak narušuješ trávící proces a začne to kvasit po pár hodinách už v žaludku. Nehledě na to, když člověk začne ředit. Ano čaj na trávení (některý) pomáhá, ale opravdu je to o tom množství. Když si na raw oběd v podobě 400g porce ve složení např. pomeranč, banán, jablko, olivový olej dám Shu z 30 ml konve, tak při tom množství a pomalém pití bez rozdílu. Při rychlejším pití už dochází ke zpomalení. Místo 30 min pak trávím třeba 35 min. Ale spíše tyto trávící čaje pomohou na nějakou těžší, hůře stravitelnou stravu jako maso (v přiměřeném množství). Další velmi důležitý vliv krom zvolené stravy je i počet porcí denně. Při obtížích jsem jedl 5x denně, tj. trávil jsem od rána do večera a i když jsem nejedl sladké kvůli rafinovanému cukru, vůbec mi nedocházelo, že ten cukr je vlastně skoro všude (pečivo, balené sýry, máslo atd.) a tím docházelo opět k kvašení v žaludku a ještě člověk nedotrávil, hned tam něco přihodil. Když jsem přešel na jídlo 3x denně bylo mi nádherně. Teď jsem párkrát nestíhal a jedl 2x denně. Opět mi bylo lépe. Teď jsem jedl jednou denně a je to asi ten nejlepší model. S každým snížením počtu porcí a dodržováním principu trávení, vstřebávání živin apod. odcházely negativní účinky čaje. I když v důsledku to asi nebylo tím čajem jako takovým, ale pouze nevhodnou stravou. Včera jsem měl na úplně lačný žaludek 4 čaje (Shu, Liu An, Lio Bao a pečený wulong), dohromady asi 2 litry čaje během dvou hodin a bez jakéhokoliv pocitu překyselení. Co mne víc překvapilo, bez jakýchkoliv účinků kofeinu na tělo. Poslední týdny jsem prožíval to, že když se člověk najedl půl hodiny po jídle, když už nic v žaludku nebylo, tak čaj se okamžitě střebával do krevního řečiště a byl znát obsah kofeinu. Včera jsem měl poprvé čaj na žaludek cca 12 hodin bez jídla a v naprosté pohodě.
Velmi zajímavá zkouška bude sobotní workshop.

massilia: Na tom něco bude. :-) I když jsem spíše intenzivněji vnímal účinky kofeinu :-D
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 15. 7. 2015 22:07

Re: Negativní účinky čaje?!

ANo, človek si musí sám na sobe vyzkoušet co mu vyhovuje. Obecné rady platí ale z 90 %. (myslím rady a zkušenosti, ne komerční blafy, moderních lékařů).
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

syp

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 131

Registrován: 24. 1. 2012 15:49

Příspěvek 13. 8. 2015 10:11

Re: Negativní účinky čaje?!

Zdravím, včera jsem si připravoval čaj 2005 Douji "Spring Red Yi Sheng" , uloupnul jsem cca 9 g kousek a celý ho dal do 120 ml konvičky. Čaj byl velmi dobrý, v prvních nálevech ještě docela vylezla hořkost, a po cca 9 nálevech jsem si uvědomil, že mě trochu tlačí žaludek a lehké pálení v trávicí trubici i na jazyku. Čaj obvykle snáším dobře, mladě shengy i červené, čím by to mohlo být? Velká dávka čaje, špatné skladování, nebo pesticidy? Při předchozích přípravách se problém zřejmě neprojevil, alespoň si nevzpomínám.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 8. 2015 10:37

Re: Negativní účinky čaje?!

Myslím že dávka to je "konská". Me se nekdy povede pretáhnout nálev a ikdyž treba 3 ok, tak dalsí mam podobné pocity, stáči louhovat o trochu déle...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 13. 8. 2015 10:42

Re: Negativní účinky čaje?!

9g mi přijde zejména na sheng ako opravdu megadávka, na 100ml použivám max 5g, u shengů jsem si zvykl spíš méně, jinak se moc přetáhnou a přijdou o pěkné sladké a ovocné tóny.
<<

syp

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 131

Registrován: 24. 1. 2012 15:49

Příspěvek 13. 8. 2015 10:49

Re: Negativní účinky čaje?!

Aha, příště dám čaje rozhodně méně, alespoň mi ten jeden koláč déle vydrží :-)
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 13. 8. 2015 11:10

Re: Negativní účinky čaje?!

Měl jsem podobné tendence, ono 5g lisovaného vypadá jako troška, ale ono se to roztáhne jak to nasaje vodu :) Radši už si zejména ty lisované opravdu poctivě vážím na váze :-)
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 23. 8. 2015 23:43

Re: Negativní účinky čaje?!

Niekde som čítal, že vraj je škodlivé piť jeden druh čaju dlhšiu dobu... je to pravda? Ak áno, čo znamená dlhšiu dobu - týždne, mesiace, roky?

Ja osobne som cca mesiac pil len jeden druh a nijaké škody som nezaznamenal, len chuť na iné druhy čajov :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 23. 8. 2015 23:56

Re: Negativní účinky čaje?!

Škodlivé asi ne, ikdyž všeho moc škodí. Je mnoho lidí kteří dokola pijí jeden a ten samý čaj. On se stejně pak liší rokem sklizně atd. ALe neochuzuje se spíš člověk o neco?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 24. 8. 2015 09:12

Re: Negativní účinky čaje?!

No to máš pravdu. Človek prichádza o to množstvo vôni a chutí, čo mu prinášajú iné druhy. Sám si neviem prestaviť, že by som pil pol roka len Dan Cong napríklad... To by som ten čaj nechcel už v živote vidieť :D
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 29. 7. 2016 18:05

Re: Negativní účinky čaje?!

Chcel by som sa vás opýtať, či ste niekto pili čerstvý Bai Mu Dan? Asi 5 hodín po vypití ma začalo bolieť brucho a začal som zvracať. Brat ten čaj pil tiež a tiež ako jediny z rodiny začal tiež zvracať. Dával som normálne 5g/100ml, všetko som robil ako obvykle. Čaj mi prišiel chuťovo v poriadku, až na to, že to bol jeden z najsilneších bielych čajov aký som mal. Nemohli to spôsobiť pesticídy? Či som len podráždil žalúdok? Prosím poraďte, lebo je mi ľúto vyhodiť, tak skvelý čaj :( Za 3 roky čajovania sa mi toto ešte nikdy nestalo a to som už pil plesnivý čaj, keď som ho omylom zarosil v prachovnici. Ďakujem vám veľmi pekne za pomoc.

EDIT: Konkrétne meno čaju nebude zverejnené
Naposledy upravil FarKy dne 29. 7. 2016 20:06, celkově upraveno 2
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 7. 2016 19:04

Re: Negativní účinky čaje?!

Na pesticidy byl kontrolovaný...
Já ho pil nekolikrát a nic mi nebylo. Spiš kvalita vody u Vás, mohla být nic moc v jednu chvili.... težko rict.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 29. 7. 2016 19:11

Re: Negativní účinky čaje?!

Dobre, dakujem, za ubezpečenie. Keď si ho pil aj ty, tak to asi v čaji nebude, možno len zhoda náhod... Som rád, že boli kontrolované. Možno bol ten čaj na mňa len príliš silný. Voda bola prevarená, tak neviem... Skúsim ho urobiť ešte raz 4g/100ml s oplachom a uvidím...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 7. 2016 22:35

Re: Negativní účinky čaje?!

Pili jsme ho 3 a nikomu nic nebylo, já ho piji docela ted často a ok. Možná ti nesedl, nebo ho mas silny. Zkus tak 80 °C vodu a 3 g na 100 ml. Dej vedet.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
PředchozíDalší

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz