Negativní účinky čaje?!

<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 30. 12. 2014 10:37

Re: Negativní účinky čaje?!

Již několik let mám problémy se žaludkem (větší tvorba žaludečních kyselin) a před lety mi na gastroskopii říkali, že bych se měl úplně vyhnout čaji (v té době jsem pil opravdu ve velkém sáčkové patoky)...Pak jsem nějak přešel na ty "normální" a je fakt, že při větším vypitého objemu na jednou se kyseliny začínají ozývat a je až na zvracení..Takže jedno z opatření postupně snižuji objemy konví a již se několik měsíců snažím na sobě pozorovat, kolik jakého čaje snesu, co dráždí, co ne..ještě se mi v tom nepovedlo najít nějaký přímí vzorec, která skupina je na žaludek snesitelnější, která nikoliv...Nezabýval se tím někdo někdy?

Zatím tak z pozorování čaje, které zvyšují sekreci žaludečním kyselin...červené čaje, shengy obecně, hlavně ty mladší materiály, shu na přípravu černočeného nálevu, při klasické přípravě to je tak na hraně u konve 150ml...

Zatím nejmíň mně dráždil asi Lio Bao...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 30. 12. 2014 10:56

Re: Negativní účinky čaje?!

Liu Bao a kvalitní Shu jsou dobré čaje na žaludek.
Nesmíš prelouhovat, hodne tříslovin a theinu někdy udělá své. Je dobré předtím něco málo sníst, treba ořísky, semínka... obsahují olej a chrání žaludek.

Jednou mi udelali v čajovne Yunnan Mao Feng, respektive jsem si ho udelal sám, nechal jej přelouhovat a jeste teplejsí vodou, byla to komedie, temer studený čaj jsem do sebe nalil a pak se děly věci. Obsluha si myslela že mam infakrt a chtela volat sanitku. Já nebyl schopen nic, ani rici je to ok, sedel jsem nemluvil, menil barvy a snažil se dýchat :-))))))) Ten samý čaj jsem mel den predtím doma a bylo to v pořádku....

Jednou jsem se na toto téma bavil s panem Martinem Špimrem, on říkal, že kdyby si udelal tak silný čaj jako jeho žena že ho vezou :-) Někdy když si udelam assam, nebo nějaký takový podobný a je silnější trochu cítím žaludek, ale to je prý normální. JInak problém nemam. Možná by stálo za to, zkusit bylinky, likéry, treba je prvotní problém uplně jinde a čaj to jen trochu vyhrotí...

A co Liu An? Ten mnohdy žaludek napraví a vyléčí...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 30. 12. 2014 11:12

Re: Negativní účinky čaje?!

Právě že problém je při běžném pití, nepřelouhovaného čaje...Problém pociťuji vždy až po určitém objemu..Průměrně to u všech čajů vychází z 150 ml objemu až tak od 7 nálevu...Před čajem jsem vždy najedený, jelikož některé bych bez toho absolutně nemohl vypít...s těmi oleji z určitých surovin, jak říkáš..a co přímo dát si olej..tuhle před týdnem jsem před čajováním ochutnával olej z oříšků a vydržel jsem více nálevů, než obvykle..že by spojitost, nebo jen náhoda :D Ono by to řešily možná i prášky, ale ty neberu..jelikož když se člověk vyhýbá určitým potravinám a jí v menších dávkách, tak je to bez problémů..čaje se nechci vzdát, snižování vypitého objemu mi též není ale vůbec příjemné...

Když je čaj přelouhovaný, žaludek se ozve okamžitě, bez prodlení...přítelkyně občas přelouhuje japonce, tak to se hned kyseliny v žaludku činí...

Od silného shu jsem pochopitelně odstoupil ze zdravotních důvodů...

Na shengy jsem musel dát stranou 180ml konvičku a budu si pořizovat 65ml..to je objem, při kterém jsem schopný pokrýt všechny nálevy, aniž by mi bylo na zvracení...

Liu An jsem neměl, vyzkouším...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 30. 12. 2014 11:20

Re: Negativní účinky čaje?!

Shu ne silný, ale chutný a jak má byt, zkus ten liu an.
Já užívam treba (ne kvuli žaludku) mandlový olej s koenzymem Q10, tak to zkus :-)
Radeji bych se ale zamyslel nad nějakým vyšetřením, můžes mit vřed nebo tak neco.... dobré jsou bylinky, hlavne proskurník - kořen, ten ti potáhne slizem žaludek a léčí tak...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 30. 12. 2014 11:33

Re: Negativní účinky čaje?!

Na vyšetření jsem byl cca před 3 lety (endoskopie žaludku) zjistili, že mám podrážděný žaludek z nadměrné tvorby žaludečních kyselin, které vznikaly nesprávným stravováním (přejídání, jídlo před spaním, kyselé věci atd.) to mělo za následek vyvolání kašle, který poškozoval stěnu žaludku...A jelikož jídelníček si hlídám, jediné co mi způsobuje problémy je větší objem vypitého čaje (nepřelouhovaného). Teď mám třeba shu, kde při klasické přípravě vypiji i 1l. Spíš mne to omezuje, když si chci dát několik čajů za sebou, některé ani nevypiji u některých pomáhá mezi nimi, nebo v průběhu jíst, u některých nikoliv...právě zatím nejlepší je ten Lio Bao.
Ojel vyzkouším, díky za radu. ;-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 30. 12. 2014 11:47

Re: Negativní účinky čaje?!

Menši konvičky? :roll:
Ted vážně... dobré je na žaludek kvalitní voda 1l s jednou polévkovou lžící jablečného octa (opravdu pravy jablečný ne vinny apod) a lžíce medu. Případne štava z citronu s kombuchou... (přestože je citronová štáva kyselá chutí, je alkalická). Nutno vyzkouset....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 30. 12. 2014 11:54

Re: Negativní účinky čaje?!

jj menší konvičky, obměňuji konvičkový park :D začínám právě u té na shengy, které mi dělají největší problém vypít celé...
<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 30. 12. 2014 23:11

Re: Negativní účinky čaje?!

Nedávno jsem si koupil skleněnou termosku s sítkem na čaj. Dělám si v ní převážně pu erh a měl bych otázku. Vadí když to ráno naplním zaliju vodou a nechám čaj louhovat třeba 2hodiny a u toho ho popíjím nebo bych měl sítko vždy vyndat? Chuť se mi zdá normální nic nepřebývá ani nechybí, tak nevim jestli je to špatně nebo ne. Týká se to jen puerů jiné čaje ne.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 31. 12. 2014 00:30

Re: Negativní účinky čaje?!

No, pokud klesne teplota tak louhovaní se zastaví nebo je hodne pomalé a nevadí to. Je to individuální.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 2. 1. 2015 13:06

Re: Negativní účinky čaje?!

Každý čaj dráždí žaludek - kvůli obsahu kofeinu a tříslovin. Ne každý je na to ale stejně citlivý. Dobrý shu (nebo hodně starý sheng) je z pu-erhů relativně nejméně dráždivý, vzhledem k tomu, že kompostováním se polyfenoly dost přeměnily na méně hořké formy, ale taky toho člověk do sebe nesmí nalít moc. Koho trápí reflux a podrážděný žaludek, měl by pít čaj i kávu velice málo (kofein může uvolňovat dolní část svěrače jícnu) nebo ho prostě vypustil úplně, dokud se žaludek nedá do pořádku. Pak se dá pít třeba s mlíkem, nebo se nejdřív napít mlíka a pak pít čaj - tím se ty problémy trochu omezí. Osobně bych v tomto případě dal pár měsíců kofeinovou pauzu + citlivé stravování (jako při vředech) a léky na snížení kyselosti žaludku (inhibitory protonové pumpy, ne běžná anacida), a pak bych se se s čajem držel tak maximálně na 200 ml v krátkém čase, na plný žaludek, jednou denně. Halt čaj není pro každýho.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 2. 1. 2015 20:01

Re: Negativní účinky čaje?!

To se nedá řit takhle globálne :-)
Jsou čaje, které naopak žaludek léčí. Liu Bao, nekteré shu - olejnatý nálev, Liu An a další...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 3. 1. 2015 10:08

Re: Negativní účinky čaje?!

Nějaké liu bao jsem už taky vypil a fungovalo to jako jakýkoliv jiný čaj. Dokud v tom je kofein a třísloviny, bude to tak fungovat vždycky.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 1. 2015 12:11

Re: Negativní účinky čaje?!

Jsou lide kterym ostatní caje delaji tak zle ze piji jen ty co jsem jmenoval a ty jim delaji dobre...
Neni čaj jako čaj. Nejake liu bao je dost siroky pojem. :-)
Podobne se leci podobnym...
Je tu nekde podobny dotaz ohledne nesnasenlivosti jistych caju, zkus pohledat, jsou tam dalsi info i ohledne toho jak thein a ostatni latky ucinkuji v cajich pokazde jinak.
Mnohdy je ale pricina zcela jinde a caj uz za to moc nemuze... Kamarad mel nekolik let nejakou bakterii v zaludku či co a nemohl pit krom vody nic, az asi 5. lekar to zjistil a on si po x letech bez problemu doprava dokonce kavu a korenena jidla...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 3. 1. 2015 13:36

Re: Negativní účinky čaje?!

Kamarád mohl mít v žaludku nejspíš Helicobacter pylori a pokud mu to zjistil až pátý lékař, tak chodil k pitomcům, protože odběr vzorku a kultivace je v tomto případě základním vyšetřením. Problémy se žaludkem mohou mít vícero příčin, to je pravda, ale pokud je příčinou zvýšená kyselost, tak čaj problémy zhoršuje. Existuje jedna relativně vzácná výjimka, a sice problémy s refluxem v důsledků snížené kyselosti, jejímž následkem je zvýšené množení kvasinek a bakterií v žaludku. Tam čaj může působit pozitivně, protože kyselost zvýší. (O chronických gastritidách v důsledku mykotoxinů, které mohou produkovat houby na špatně vyrobeném pu-erhu, nemluvě). Že se podobné léčí podobným je sice hezká věta, ale bez významnější platnosti.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 1. 2015 14:56

Re: Negativní účinky čaje?!

Je vidět že jsi přesvědčen o své neomylnosti a vešteckých schopností na dálku. Ne kamarád chodil k odborníkum, měl nekolik vyšetření na profi kliníkách i soukomých uznavaných kapacitách a problém navíc vyřešila bezvýznamná mensí klinika.
Ta hezká věta má platnost temer v každých oborech, ale ty víš vše nejlépe, pro Tebe bude jiste bezvýznámná... Máš obrovský dar odsoudit veci které jsi nikdy nezkusil ani o nich nevíš.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 3. 1. 2015 16:27

Re: Negativní účinky čaje?!

Jistě - jako fytopatog ti můžu s klidem říct, že "podobné se léčí podobným" je velmi vágní tvrzení, protože mnoho nemocí má podobné projevy, ale zcela jiné příčiny, a tak se musí léčit naprosto odlišně. A platí to i pro humánní a veterinární medicínu.
Ta tvoje informace o kamarádovi mi příjde velice zvláštní. Čím že to tedy trpěl a kde se léčil?
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 1. 2015 19:54

Re: Negativní účinky čaje?!

Ano, proto Ti také říkám že pití čaje (ale to už se opakuji) nemusí být práve ten problém který způsobuje bolesti v žaludku. A jsou čaje které naopak žaludek uklidní, jako právě Liu An, Některé heicha "olejovité", dále Kang zhuan a podobné plus červené čaje.
Nevím podrobnosti, ale léčil se v Praze, v CB a v Linci kde pracovala jeho žena v nemocnici jako sestra také něco zkoumali. Nakonec to vyřešila soukroma klinika. Je to více než 10 let, nevím. Ale to vůbec není důležité, ale to že za to nemohl čaj ani káva jak mu říkali ve všech nemocnicích...Odběry delali vsichni lekaři, nevím jak jsi prisel na to, že je nikde nedelali...

Nechci zabřednout do diskuse kterou zde načínáš, jelikož na tyhle věci po jistých zkušenostech u sebe i okolí mám zcela jiný názor. To tvrzení jsem nevymyslel ani si ho neprivlastnuji, to že platí se musís přesvedčit časem, vse není hned, ani v čajích.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 3. 1. 2015 20:23

Re: Negativní účinky čaje?!

Myslíš jako po dalších dvaceti letech v oboru? Nemyslím. A garantuji ti, že červené čaje jsou na bolavý žaludek stejné zlo, jako zelené, shu, sheng, oolongy a dále jakékoliv kyselé včetně octa, citrónové šťávy, kyselého zelí dalších babských rad, a to je moje dlouhodobá osobní zkušenost. A zásadně pochybuji, že by to u jiných lidí fungovalo jinak, protože mechanismus dráždění již podrážděného žaludku je zkrátka stejný. Ale taky myslím, že nemá valnou cenu v téhle diskusi pokračovat.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 3. 1. 2015 20:26

Re: Negativní účinky čaje?!

2 Davčcha: Díky za rady a informace. Tehdá, když jsem byl na endoskopii, nasadili mi na tři měsíce prášek pro snižování kyselosti žaludku (cca na 3 měsíce) s letáčkem co bych měl omezit v jídelníčku a co omezit úplně. S tím, že by to mělo být pak ok...Takže poslední dva roky on vyšetření dodržuji stravu (malé dávky, často, absolutně žádná kořeněná jídla, česnek, citrón, alkohol apod.) a vše je ok..žaludek se ozve vždy při větším vypitém množství (když čajuji celý den v práci, nebo když u čaje sedín celý den o víkendu). Ve všední dny, pokud v práci piji jen vodu a doma si pak udělám třeba shu puer cca 0,8 - 1l tak to je tak na hraně toho, že žaludek začne být lehce podrážděný...A třeba takový kytičková TGY nevyvolá nic špatného ani po 1l+...

Dneska jsem udělal takový test na základě tvého doporučení...roztopil jsem kamínka a vypil během 5 hodin cca 3l čaje (shu, liu bao a červený)..jednotlivé nálevy jsem prokládal podle potřeby a intuice mlékem...Čím více čaje jsem měl vypito, tím více bylo potřeba preventivně na vyrovnání kyselosti vypít mléka...Díky za radu, budu s tím teď experimentovat..při snížení vypitého objemu na jeden zátah, delší prodlevy mezi nálevy a pití mléka se jeví zatím jako zajímavá volba, aby se neozval překyselený žaludek...

2 Dzin: Jak psal Dvačcha na svém blogu v článku o kofeinu, že kofein zvyšuje sekreci žaludeční kyseliny...takže asi bude všeobecně záležet na tom, jaké množsví má daný čaj kofeinu a jak se postupně uvolňuje...takže jsem zvědavý na ten Liu an...jestli se říká, že je lékem na žaludek, aby bude záležet co má přesně způsobovat...o pilsneru se taky říká, že je lékem na žaludek a mne zvyšuje sekreci kyselin ze všech piv pomalu nejvíce a nevypiji více než cca 200 ml...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 1. 2015 21:22

Re: Negativní účinky čaje?!

Ano, protože "zkažený žaludek" může mit mnoho příčin. Na jednu to muže byt tak na druhou onak.
Hodne lidí bolí žaludek jen od nervů, ne od čaje, kávy nebo alkoholu a ty rady jsou pak k ničemu. Každý jsme individuál. Já osobne bych do sebe neco jak mléko opravdu nelil. Rozhodne se nedají bolesti žaludku takhle plošně odsoudit. Pochopitelně, lidé se chovaji k žaludku hrozně, když to vidím fastfood, chemie atd...
Liu An i jiné jsou lékem na žaludek, ale záleží na druhu problému přeci, proto nelze zavrhnout vsechny čaje, to je oč tu běží. Co udela dobre Tobě, mě zničí a opačně.

Lidé maji mnohdy vředy a nemohou nic z toho co říká Davčca, ale už se přehrává problém zcela jinam. Z vlastní zkusenosti i ze zkušeností jiných vím, že nějaký čaj podraždí a jiný pohladí žaludek. A motat do toho cosi jiného nemá smysl, každy sme uplně jiný. Já když mám problem se žaludkem, tak mi shu pomůže vždy, červený také, Liu An. Ale hodně lidem pomůže zelený například. Nema smysl pokračovat, pijes (Davčcha) čaje jak jsi sám řekl krátkou dobu...
Ještě chci dodat, že například špatne pripravený čaj, nebo dokonce plesnivý, ho zcela zničí ten žaludek..
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

nerow

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 482

Registrován: 6. 5. 2013 09:30

Příspěvek 3. 1. 2015 21:54

Re: Negativní účinky čaje?!

Pokud zůstaneme konkrétně u problému s refluxem, řekl bych, že úplně každý čaj vyvolá zvýšenou sekreci žal. kyselin. Jen se to liší čaj od čaje, jaké množství je potřeba k následnému podráždění...Jinak při refluxu, nebo tedy aspoň u mne, nedochází k bolestem žaludku, jen k jeho podráždění, které vyvolává kašel, který ho podráždí ještě víc a to pak ústí ke zvracení a poruše příjmu potravin...čaj mi dělá úplně to samé jako jakýkoliv alkohol, česnek atd...Nějaký shu neskutečně podráždí hned po prvním nálevu, nějaký vydržím do konce..světlý wulongy snad snáší můj žaludek nejlépe, ale i tam je pochopitelně jako i u ostatních čajů určitá mez...

Mléko, všeobecně mléčné výrobky by měly vyrovnávat Ph v žaludku...s mlékem jsem vydržel víc než obvykle i když řekl bych, že více se projevovali účinky kofeinu na tělo :-D
Naposledy upravil nerow dne 3. 1. 2015 21:58, celkově upraveno 1
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 3. 1. 2015 21:57

Re: Negativní účinky čaje?!

Ano, u refluxu souhlasím.

Ale kolem čaje se motám přes 30 let a vím, že mnohdy bolesti žaludku při pití čaje, nemaji s čajem jako takovým nic společného, dotyčný zjistí že to bylo mnohdy uplne necim jiným a že třeba i horší problémy byly při napriklad jistém koření či alkoholu. Z toho také je patrné, proč nekomu Plzen pomůže a jinému uškodí. Lidé se dnes chovají k sobě (nejen žaludku) dost lajdácky, pak to tak vypadá...

Nějaké čaje se pri louhovaní bez mléka ani neobejdou, udělalo by Ti to bez mléka z žaludku hadr na nadobí :-))) Mléko tomu pomáhá, nejlepší je udajne z jaka. Naštestí každý si mezi čaji může vybrat.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 3. 1. 2015 23:48

Re: Negativní účinky čaje?!

2Nerow: s tím mlékem bych si nebyl tak jistý. Nechci se hádat, ale z pár zdrojů jsem slyšel, že méko jako takové spíš překyseluje organismus, výrobky z něj už jsou na tom o něco lépe...
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 4. 1. 2015 01:48

Re: Negativní účinky čaje?!

No jedná se asi o hrubé dorovnání pH v žaludku, ne na co se pak mléko rozloží po strávení a jak se projeví po uložení v zbytků v organismu. Mléko má dle wiki pH cca 6.5, takže je poměrně zásadité a může při akutním překyselování pomoci. Taktéž jsou v něm tuky, které pomohou vytvořit vrstvu na žaludeční stěně a tím zabrátnit v jeho podráždění. Ale jinak souhlasím, že mléko obecně je problematická otázka a nemusí dělat každému dobře.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 4. 1. 2015 10:52

Re: Negativní účinky čaje?!

Abych řekl pravdu, tak já vůbec netuším jak to všechno kolem čaje a žaludku funguje. Jistě, teorii znám dobře, nicméně žádný smysl mi to nedává.
Já osobně piju ráno Asam (a někdy Cejlon, černý), klidně více než litr a to povětšinou místo snídaně. Tedy nalačno! Následně během dne všechny druhy čajů, v celkovém úhrnu litry. Žaludek mě po čaji bolel dvakrát. V obou případech to byl Long Jing.
Aniž bych to chtěl nějak hodnotit, další chaos vidím v rozdělování (otázkou je nakolik oficiálním, či amatérském) potravin na kyselé a zásadité. Některé obsahující definovatelnou "přehršel" všemožných kyselin se mají za zásadité a naopak. Některé z podstaty nekyselé prý organismus překyselují (viz to mléko výše). No, já tomu prostě vůbec nerozumím.
PředchozíDalší

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz