Negativní účinky čaje?!

<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 25. 10. 2012 16:00

Re: Negativní účinky čaje?!

Jamo píše:pokial chodis na kontroly pi normalne pokial ti povedia OK pi dalej, mozes to skusit zkonzultovat s doktorom (pokial teda sa nejadna uz o spomynanu doktorku :-) )

Nejprve začnu pít málo čaje, postupně budu zvyšovat a zjišťovat jak se INR mění. Jediný interakce co může mít Warfarin s jinými látkami je jeho posílení nebo potlačení. To vše se na INR pozná. Zní mi to nejrozumněji. ;-)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 25. 10. 2012 16:19

Re: Negativní účinky čaje?!

neviem kolko toho bezne vypijes pokia viac tak urcite pokial pijes normalne hod si beznu davku a davku warfarinu ti upravia podla vysledkov ;-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

pavel83

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 4

Registrován: 22. 10. 2012 12:37

Příspěvek 25. 10. 2012 21:01

Re: Negativní účinky čaje?!

a nemuze to byt treba tim ze to skouseli na zelenem caji macca, kde vlastne pijes jemne mlety list?
<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 25. 10. 2012 22:23

Re: Negativní účinky čaje?!

pavel83 píše:a nemuze to byt treba tim ze to skouseli na zelenem caji macca, kde vlastne pijes jemne mlety list?

Jemne mlety list jsem nikdy nepil ani nehodlám začít. Je možný, že to ani nezkoušeli. Prostě vzali několik vzorků zeleného čaje, nějak změřili kolik v něm je vitaminu K, ale pochybuju, že by z něj dělali nápoj a pak zjišťovali vitamin K v nápoji. To by bylo něco jiného.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 25. 10. 2012 22:39

Re: Negativní účinky čaje?!

Každopádně opatrně s tím, ano? ;-)
<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 26. 10. 2012 08:23

Re: Negativní účinky čaje?!

Jasně. :-)

Tea Racer: Necituj post, ktery je bezprostředně nad tím, kde odpovídas.
<<

Pardus

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 17

Registrován: 8. 4. 2012 10:42

Bydliště: Brno

Příspěvek 29. 10. 2012 15:31

Re: Negativní účinky čaje?!

Ono technicky vzato, i kdyby čaj byl škodlivej, se nabídne otázka. Když se díváte v restauraci do menu, tak co si dáte? To nejzdravější co tam je a nebo to, na co máte chuť?
Na usmířenou si dáme trochu čaje... :D
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 29. 10. 2012 15:35

Re: Negativní účinky čaje?!

Technicky vzato čaj škodlivý v rozumném množství není, spíš naopak (dle současných výzkumů, že), tady jde o jeho interakci s syntetickými léčivy ... v restauraci si samozřejmě dáme to na co máme chuť a finance :)
<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 30. 10. 2012 16:54

Re: Negativní účinky čaje?!

Takže, byl jsem u doktorky.
Celý týden předtím sem pil každý den šálek zeleného čaje.
Hodnota INR byla nepatrně vyšší a v terapeutickém rozmezí, tak jak by měla být.
Tudíž tvrzení, že je naprosto nevhodný kvůli znatelnému snižování účinků léku se nepotvrdily.

V případě, že by pití čaje znatelně snižovalo působení léku, jak i tvrdí dostupné materiály hodnota INR by musela být mnohem nižší.
Tudíž vitaminy ani jiné látky ve výluhu nemají podíl na konečné intenzitě warfarinu.

Paní doktorka byla spokojená, že jí nenáviděný čaj nepiji, jak jsem jí slíbil a tudíž je hodnota INR naprosto v pořádku. :))
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 30. 10. 2012 17:14

Re: Negativní účinky čaje?!

ci sa to ozaj neovplyvnuje nemozes povedat jednoznacne, co je ale iste, je, ze tvoj normalna davka neovplyvni liek natolko aby si mal zle vysledky takze je to OK :-)
zaroven blahozelam bol si moje prve pokusne morca, normalne robim len z prokaryotickymi bunkami :-)
a nech mass este vela takto dobrych vysledkov :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 30. 10. 2012 17:28

Re: Negativní účinky čaje?!

Zkoušel jsem na sobě v zájmu vědy daleko nebezpečnější látky rostliného původu. Teď už bych nikdy tolik neriskoval. :)
Ono se ani nedá jednoznačně říct jestli vysoká dávka čaje ovlivňuje účinek warfarinu. Vysoká nebo lépe řečeno nevhodná dávka má negativní účinek sama od sebe u čehokoliv a není k tomu ani potřeba lék. Podle mě bych se první otrávil čajem samotným, než nějak ovlivlnil účinek warfarinu. To samozřejmně zkoušet nehodlám.

Mě vždycky účinky rostlin a toxikologie hodně braly. Ale chemii ve škole sem moc rád neměl, zajímal mě praktický důsledek interakce látky s organizmem.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 31. 10. 2012 09:23

Re: Negativní účinky čaje?!

tak ta chemia za tym je silena len metabolicke drahy E.coli vychadzaju malim pismom na 2 dost velke plagaty a to je prosim obyc bezna bakteria
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 31. 10. 2012 12:01

Re: Negativní účinky čaje?!

Věci kolem nás ať už jsou velké nebo malé obsahují v sobě tolik informací, že je slovy, nebo čísly jen těžko popíšeme. Vždycky popisujeme jenom jejich pro nás nejzřejmnější vlastnosti.

Nejlépe to lze vysvětlit na chuti. Můžeš si přečíst recenzi nějakého čaje, kde ho popisují pomocí slov jako jsou svěží, plný, s květinovým aroma, hořká dochuť atd. Teď záleží jenom na tobě kolik máš zkušeností s podobným čajem, ale nikdy tu chuť doopravdy nepoznáš dokud sám neochutnáš a to může být popsána na několika stranách.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 16. 1. 2014 09:58

Re: Negativní účinky čaje?!

<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 16. 1. 2014 15:14

Re: Negativní účinky čaje?!

clanok by som bral viac nez z rezervou
novinky.cz su portal vhodny vacsinu casu na zasmiatie nez seriozne spravy (na jednom fore kde som stabilny ucastnik si takto vymiename zaujimave spravy alebo spravy od novinarov, co su tak trosku mimo novinky ako zdroj tychto sprav vedie)
toto je klasicky clanok od novinara, co nema sajn a neoveruje ale len velmi slabo svoje zdroje
v konecnom dosledku je prekazane znizenie ucinku jedneho lieciva (ani neuvidli o kolko a hned z nizsej hladiny uvadzaju, ze liecivo je neucinne)(a pravdepodobne sa to bude tykat aj pribuznych lieciv ale nemusi)
hrozna zlatanina ten clanok :-(
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 1. 2014 16:03

Re: Negativní účinky čaje?!

Ten člověk neví ani o čem píše. Troufám si řici že pravý zelený čaj nikdy nepil.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 16. 1. 2014 16:41

Re: Negativní účinky čaje?!

to je len detail, uz len to rozdelenie ucinkov caju na overene a udajne, chudnutie? odburanie tukov? nepreukazane efekty max tak in vitro alebo u mysi, aspon ked som sa naposledy dival na pubmed (co je nieco ako wiki pre vedcov)

tak mam priblizne info jedna sa o malu studiu 10 pokusnych kralikov z ktorej novinari spravili celosvetovo velku bombu (google je toho plny a studia vysla udajne 13teho), tychto 10 ludi pilo caj alebo vodu a uzivalo liecivo nadonol, po 14tich dnoch zmerali hladinu v krvy a u konzumentov zeleneho caja vysliela o 3/4 mensia koncentracia u konzumentov

aby som to teda uviedol na pravu mieru, tato studia nic nepotvrdzuje (10 ludi je malo) len poukazuje na moznost, ze zelenace (davkovanie som presne zatial nenasiel about three cups of green tea daily je vsetko medzi 150ml az 1500ml ) mozu znizovat ucinok (a nie blokovat ako pisu), pravdepodobne bude nasledovat rozsiahlejsia (ktoru novinari odignoruju), ktora to potvrdi, ci vyvrati, vobec nechapem preco je z toho tak velky boom a novinky sa v mojich ociach zase raz predviedli, ked tu spravu takmer uplne prekrutili

main autor by mal byt: Shingen Misaka
clanok sa na pudmede este nenachadza

e: nasiel som clanok http://www.nature.com/clpt/journal/vaop ... 13241a.pdf
takze davka je 700ml, vsetci posny kralici su zvdravi takze nadonol nepotrebuju, znizenie ucinku bolo o 85% a pravdepodobny ucinok caju je obmedzene vstrebavanie v crevach, takze problem sa da vyriesit dobov podavania lieku a popijania caju :-)
to je vsetko co zistim k celemu clanku sa nedostanem
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 27. 7. 2014 12:47

Re: Negativní účinky čaje?!

Oni doktoři s těmi dietami při různých nemocech to vůbec přehánějí. Narodil jsem se s jednou ledvinou menší a jinak pootočenou, takže neplní dobře svoji funkci. Tudíš má chronický sklon k zánětům a usazování kamene. Dvě koliky už jsem si prožil a nikomu bych tu bolest nepřál. Jeden kamínek jsem kdysi vyčůral a tak ho dali na rozbor a zjistili, že jde o oxalát. Ten vzniká reakcí kyseliny šťavelové (je obsažena v ovoci a v podstatě ve všem zeleném včetně čaje) a vápníku, takže mi dal doktor lístek se seznamem toho, co nesmím. Kromě čaje tam byla veškerá zelenina a ovoce, maso, mléčné výrobky a kdo ví, co ještě. Když jsem si to přečetl, zjistil jsem, že nesmím jíst vlastně nic :smile: Nejlepší na tom bylo, že mě rovněž upozornil na to (byl to přímo urolog v pardubické nemocnici), že tento typ kamene nelze rozbíjet, takže se vlastně nemůžu nijak léčit, jen dodržovat tu dietu a počítat s tím, že jednou za čas se ten kámen udělá.

To se stalo v r. 1996. Takže jsem se tedy neléčil a jen občas chodil na ultrazvuk ledvin, aby se zjistilo, jestli se mi tam ten kámen dělá či nikoliv. Asi před pěti lety jsem byl zase na ultrazvuku, a tam zjistili, že mám v ledvině asi centrimetrový kámen a poslali mě s tím na urologii v Teplicích. Tam mi urolog řekl, že ten kámen tedy rozbijeme (!). Povídám mu, že tento typ kamene přeci nejde rozbíjet a on se jen smál, co je to za blbost. Tak mu řikám, že už asi medicína pokročila, že ještě v r. 96 to nešlo. A on se mi znovu vysmál, že už tento typ kamene rozbíjí 30 let (!!!). To je celkem pěkný příklad stavu našeho zdravotnictví ... Nicméně byl jsem jednou na rozbíjení toho kamene a nepovedlo se to, tak že prý to budeme muset provádět častěji.

Vzhledem k tomu, že jsem neměl zájem ztrávit tři dny v nemocnici kvůli každému rozbíjení, jsem se na to vykašlal ... Pak jsem začal pravidelně běhat - což s tím kamenem vůbec nesouviselo, po nějaké době jsem několik dní vždy po běhu čůral trochu krve. Shodou okolností jsem šel krátce na to na preventivní prohlídku a tak jsem se o tom lékaři zmínil. Ten mě pak poslal zase na ultrazvuk ledvin a kámen už tam žádný nebyl ... Těmi otřesy při běhu se rozpadl a postupně vyloučil :smile: Nicméně čaj jsem kvůli tomu pít nepřestal, raději jsem omezil mléčné výrobky :smile:
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 8. 8. 2014 14:09

Re: Negativní účinky čaje?!

Momentálně se zabývám tím, že čaj při určité nevhodné konstelaci může způsobit nedostatek železa v organismu a s tím spojené problémy - únavu etc. Zvláště asi tedy ženský jsou více ohrožený (ztráta krve při menses), především pokud například berou léky snižující kyselost žaludku. Ale imo se tomu dá dobře předejít oddělením pití čaje od jídla. Nebo se halt čas od času baští věci, které mají více železa, třeba játra nebo slunečnicová semínka. Dokonce jsem narazil na zmínku o tom, že se zapíjení jídla čajem používalo jako forma léčby pro lidi, co naopak mají patologicky zvýšené ukládání železa.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 4. 10. 2014 10:13

Re: Negativní účinky čaje?!

Moze caj nejakym sposobom poskodit zaludok alebo travenie?

...pri normalnych davkach 3-5g a nie pri 10g/100ml cerveneho:D
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 4. 10. 2014 10:18

Re: Negativní účinky čaje?!

Teoreticky pití silného čaje zřejmě může. Kamarád co pije jen sheng pchu-ery, tak už zmákne jen jeden denně, pak ho bolí žaludek ...ale je fakt že předtím toho pil poměrně extrémně hodně.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 4. 10. 2014 14:23

Re: Negativní účinky čaje?!

Tak hlavne nepít jeden čaj a to pořád. To není dobré. Je fakt že silný čaj bude pro žaludek stejná rána jako silný alkohol či tučné jídlo. Je dobré pít více druhů, človek si neprivykne a nemusí více dávkovat a navíc si vychutná více variací chutí. Ne každy je jako Sherlock Holmes který pil jen a výhradne Lapsang Shoushong :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Davčcha

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 491

Registrován: 30. 12. 2013 22:03

Příspěvek 6. 10. 2014 12:15

Re: Negativní účinky čaje?!

Zjevně může - i všelijaké zdroje z číny hovoří o tom, že po přílišném pití mladého shengu končí lidi u doktora s bolením žaludku. Obecně vzato, je tam dost kofeinu, ten podporuje sekreci žaludečních kyselin, navíc jsou tam hořčiny, ty fungují obdobně, třísloviny - to jsou zase látky srážející bílkoviny (a nalejte si je na sliznici, žejo). De fakto tedy čaj dosti dráždí žaludek (a zažívací trakt). Ale citlivost žaludku na takovéhle podněty je značně individuální. Jsou lidi, co mají extra výkonný žaludek, který stráví všechno a dráždit ho víc neradno (ty zase netrpí na infekce trávicího traktu) a pak jsou lidi, co jim žaludek moc nefunguje, ty dokonce můžou mít záněty žaludku kvůli nedostatečné kyselosti (pomnoží se jim tam běžné bakterie). Tady třeba MarshalN cituje jednu starší japonskou autoritu ohledně pití čaje: http://www.marshaln.com/2014/09/dont-drink-shincha/

Kromě jiného se tam uvádí, že se nemá pít čaj na prázdný žaludek, neměl by se pít úplně mladý zelený čaj a odkazuje se na praktiky tradiční čínské medicíny, podle kterých přílišné pití zeleného čaje může poškodit zdraví.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 6. 10. 2014 12:28

Re: Negativní účinky čaje?!

A na druhou stranu se zelený čaj doporučuje proti bolestem žaludku :-) Je obrovský rozdíl v době louhovaní, když už pomineme i množství.
Já mam extremně citlivý žaludek i na jídlo. Sheng mi problem nikdy nedelal, je pravda že čerstvý shneg nepiji často, proč taky :-) To je čaj který se pije po letech. Silné Yunany jako Mao Feng nebo červený assam, DJ apod., to bych fakt nedal. Naopak klasické zelené, nebo shu puer, mi po ránu žaludek pohladí, bude to velmi individuální.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 6. 10. 2014 13:14

Re: Negativní účinky čaje?!

Caj nikdy nepijem nalacno. Lahko oxidovane a neoxidovane caje mi priaznivo posobia na zaludok a nikdy som s nimi problemy nemal. Mierne problemy mi robi mlady sheng a shu. A horsie problemy cervene a puery pri davkovani 6+/100ml.
PředchozíDalší

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz