Panická úzkost

<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 5. 11. 2012 17:56

Panická úzkost

a kde hledat příčinu panické úzkosti?
<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 5. 11. 2012 18:09

Re: Čaj na studené končetiny

Úzkosti z čeho?
<<

trimax

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 41

Registrován: 24. 10. 2012 10:41

Příspěvek 5. 11. 2012 18:13

Re: Čaj na studené končetiny

Děkuju Dzine, že jsi to tu ještě nelocknul, i když se to tolik odchýlilo od tématu. 88;-) Jinde by to udělali hned.

Netřeba, pokud se diskutuje rozumně. ALe jen jsem to rozdělil :-) Dzin Tea Racer
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 5. 11. 2012 18:54

Re: Čaj na studené končetiny

dlouho jsem přemýšlel zda se tu o tom zmynovat, je mi 22 a pred rokem jsem na me prisli navali panicke uzkosti, nekdy jsou provazeny studenymi koncetinami, buseni srdce, paleni na hrudi a v zadech nevysvetlitelny a casto spatne zvladatelny pocit strachu, pri techto stavech nulove soustredeni, bral jsem nejaky antidepresiva, zlepsilo se to a posledni tyden se mi to zas obevilo a snad jeste horsi a tak nejak uz nevim co s tim, ted jsem dostal neco jinyho, tak uvidim...
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 5. 11. 2012 23:48

Re: Panická úzkost

No, zkus asi spíš nějaké lehké cvičení, vyváženou stravu, čestvý vzduch, hlavně odpočívat. Může pomoct třeba nějaká spiritualita, co já vím. Antidepresiva jsou metlou západní kultury. Ale chápu, že se chceš problémů zbavit rychle, jen je třeba hledat příčinu a změnit životní styl.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 6. 11. 2012 01:44

Re: Panická úzkost

Jak už bylo řečeno v původním tématu před rozdělením - antidepresiva léčí důsledky a ne příčinu. Navíc, a to je téměř fatální, často je obtížné jejich užívání opustit ... jen velmi málo vybraných případů je skutečně potřebuje.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 6. 11. 2012 09:39

Re: Panická úzkost

lidicky ale toto uz je vazne tie antidepresiva sa beru na stavy uzkosti a ano je to hnus ale taketo stavy su pre cloveka uz naozaj nebezpecne (niecim podobnym som si presiel)
rozhodne vynechaj vacsie davky kofeinu (povzbudzujuce caje a podobne), mne osobne to +- po nejakom case preslo ale nemal som zachvaty ale proste dlhodobo trvajucu uzkost, skus zamestnat mysel (cvicenia narocnejsie na motoriku a sustredenie su idealne)
tie antidepresiva su hnus maju casto aj vedlajsie ucinky (na tie som dostal dalsie ale skoncil som nastastie pri 2) ale pri takychto akutnych stavoch sa nemozes spoliehat na metody, ktore potrebuju cas, prv sa stabilizuj a potom mozes nieco skusit
co sa dovodu tyka, moze to byt, cokolvek, zvycajne nejaky vysoko stresujuci zazitok alebo dlhodobe vystavenie stresovej situacii v skole/praci
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 6. 11. 2012 12:16

Re: Panická úzkost

no me uz bylo dobre po arketisu, pak se mi to opet vratilo, dostal jsem jiny (citalon), ten mi moc dlouho nevydrzel a ted mam zacit brat uz treti (fluzak), ono to asi neni nic hezkyho pro srdce apod, protoze ty stavy jsou doprovazeny, zvysenou srdecni cinosti, na to jsem dostal betablokatory (egilok), ktery jeste zkousnu a jsem ochoten ho vzit, jenze ty neuklidni mozek, mam u sebe stale jeste xanax coz je nejaky druh sedativa nebo tak neco, ten pomuze, jenze to uz je slusny svinstvo a k tomu navykovy. Ted uz jsem pres tejden neochutnal zadny caj, pouze piji pytlikovou medunkou a dneska se pokusim koupit nejakou smes medunky trezalky nebo neco takoveho na sklidneni.

k pricine: pani doktorka byla rychle hotova, to je vrozene a spousti to stresova situace a tecka. Pravdou je, ze pred rokem a kus k necemu doslo, ale to uz je vyresene, tak nevim proc se mi to vraci, skola mi az do minuleho semestru sla a nejake vetsi stresy si neuvedomuji.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 6. 11. 2012 12:45

Re: Panická úzkost

ja som to mal podobne, brat na kupalisku spadol zo schodou zapadol mu jazyk zlomil si 2 stavce, som ho tam kriesil on si polezal v nemocnici a bol fit a ja som stale zral prasky, je to beh na dlhu trat, na praskoch uz niesom ale stale mam tie nervy lahsie podrazditelne
inac mne len tikali ramena a az tak, ze ma to budilo do toho som mal statnice, takze bolo o zabavu postarane
musis byt trpezlivy tieto veci chcu kopec casu a aj ked to uz mas poriesene telo si to proste pameta a reaguje bohuzial inac
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 6. 11. 2012 21:54

Re: Panická úzkost

Jakkoli mám osobně k psychologům výhrady, nezvažoval jsi jejich návštěvu? Tohle je zřejmě psychosomatický problém spoouštěný něčím, co se možná nevyřešilo. Jako já nechci radit a kecat tady nesmysly, jenom tak povídám. Podle mě by skutečně bylo na místě změnit životní styl, zaměstnat mozek i tělo, odpočívat pokud možno aktivně a tak. A je třeba nehledat problém v těle, ten je spíš v mysli. Můžeš to zkusit s nějakým náboženstvím nebo něčím obecně nadosobním. To se mi to radí, je mi to jasný, ono to může vypadat, že mi chybí empatie, ale je to právě naopak. Já jsem taky nebyl vždycky v pohodě a nevím, jak jsem přišel k tomu, že je mi dobře. Hodně štěstí.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 7. 11. 2012 09:55

Re: Panická úzkost

tombo dostal lieky to ti psycholog neda , psycholog nieje doktor psychiater uz ano
psycholog je len taka butlava vrba, psychiater ta vypocuje a ma ta aj sancu vyliecit liekami ak je to akutny problem
je to skoro ako zamienat astrologa a astronoma (az nato, ze psycholog nieje taky sarlatan ako astrolog)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 7. 11. 2012 16:20

Re: Panická úzkost

No právě! Je to něco úplně jiného. Psycholog není jen vrba, měl by ti pomoct zjistit, kde je problém. Prášky už má, tak to neřeším, ale to je taky tak všechno, co psychiatr udělá, chce to zamyslet se nad "duší" (spíš myslí).
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 8. 11. 2012 09:57

Re: Panická úzkost

lenze to vsetko psychiater zvladne (aspon ja mam taku skusenost, ze na mna doktorka posobila dobre)
navyse evidentne sa jedna o stav, ked je narusena chemicka rovnovaha v mozgu z akutnimi prejavmi, to uz sa za psychologom moc nechodi (aspon tot moj nazor)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz