caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

<<

Spiro

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 25

Registrován: 30. 12. 2012 19:29

Příspěvek 6. 1. 2013 17:58

caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

Cus. Mam trosku problemy se soustredit na uceni a tedka pred maturitou by se mozna hodilo trosku se na to zamerit. A hlavne na testy na vejsku. Je nejakej caj, kterej je na to idealni? Zatim jsem tak pouzival zeleny caj a mate,ale ty mne nakopnou spise jenom fyzicky a rozhodne mne neuklidni na praci.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 6. 1. 2013 18:05

Re: caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

Asi bílý, ten je nejpoužívanější. Ale není to tak jednoduché, na každého působí čaj trochu jinak. Dopoučuji třeba Bai Mu Dan, dá se sehnat všude, v různých kvalitách za různou cenu.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 6. 1. 2013 18:08

Re: caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

Ano bílé čaje jsou idealni, oolongy také, sheng puery zralejsi také. Po maté se ti tak maximalne roztrepou ruce a rozťěká mysl, to bych nedoporucoval...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 6. 1. 2013 19:12

Re: caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

K přemýšlivé práci doporučuji kromě bílých čajů i hei cha, také mi dokážou pomoci získat koncentraci ... nebo pomaleji popíjet červený čajík, ale ten už potenciálně roztěkává, no ..
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 6. 1. 2013 21:24

Re: caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

Za sebe bych doporučil čaj Gaba. Navozuje pocit klidu a rovnováhy a snižuje pocit únavy.
Čaj jako životní cesta.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 7. 1. 2013 09:36

Re: caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

ja som na ucenie pouzival nejaku himalajsku zmesku bilin, popijal som to pri uceni na bakalarske statnice, jedna sa o modru krabicku maju to aj v obyc obchodoch presny nazov ale nepametam aj keby ste ma krajali (uz je to davnejsie)
otazka ale je ako to bude fungovat na teba s udrzanim pozornosti rozhodne to dvihne vykonnost ale ten vykon musi byt clovek schopny niekde zacielit

tip. ja som si to este obohacoval earl greyom ale len pre nocne ucenie az do rana
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Spiro

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 25

Registrován: 30. 12. 2012 19:29

Příspěvek 7. 1. 2013 16:56

Re: caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

nepotrebuji nejakou dlouhodobou soustredenost ani.. musim byt ale plne soustreden alespon 2-3 hodiny.. abych nejak napsal dobre OSP a TSP, protoze tam clovek prehlidne jedno sluvko a je to v pici :D
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 7. 1. 2013 17:04

Re: caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

Ja som voci tomu, ze by to caj zvladol az tak zazracne trochu skepticky. Moze tomu sice napomoct, ale efektivnejsia cesta podla mna je postupovat tak ako pri kazdej "schopnosti" co sa chce clovek naucit a teda trenovat. Takze ak je vola, caj moze byt cestou...
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

Spiro

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 25

Registrován: 30. 12. 2012 19:29

Příspěvek 7. 1. 2013 17:32

Re: caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

tak je mi jasny ze nevypiju caj kterej mne nauci vsechno :D ale dokaze pomoci ze :D
<<

HonzaS

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 83

Registrován: 21. 11. 2012 22:11

Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek 21. 1. 2013 14:35

Re: caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

Mě pomáhají mimo jiné zelené čaje a sheng pu-ery pokud chci být soustředěný i v pozdních večerních hodinách 88;-)
Čaj jako životní cesta.
<<

kacuro

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 78

Registrován: 25. 7. 2014 16:09

Příspěvek 27. 7. 2014 13:23

Re: caj na uceni, zkousky a soustredenou praci

Příprava i popíjení čaje jsou natolik specifickou činností, že se při nich dá relativně snadno uvolnit sevření mysli a dosáhnout klidu. Takže doporučuji udělat čaj a relaxovat, nechat plynout veškeré myšlenky, ať si přicházejí a odcházejí, na žádné myšlence neulpět a nechat mysl, aby se zklidnila a netěkala. Chvíli v tomto stavu setrvej, abys ho prohloubil a pak se vrhni na učení. Tak zaměstnáš utišenou mysl jediným předmětem a nebude Tě rušit nic dalšího. Soustředění na jedinou činnost - učení se, pak přinese své ovoce. Vyžaduje to ovšem častější nácvik, abys udržel mysl netěkat po dalších předmětech myšlení ...

Když už jsme v sekci účinků čaje, vím zcela jistě, jaký účinek čaj nemá (a souvisí to rovněž s učením) = zlepšení paměti. Alespoň u mě to teda neplatí :smile: Možná je to však dáno mou životní filozofií wu-wej (nechat být). Když se mysl nechytá myšlenek ani situací, stává se člověk na některé jevy sice vnímavějším, ale jak jsem u sebe zjistil, to že je neuchopuje, nenechá v něm ona myšlenka nebo situace žádnou stopu a v podstatě ani neexistuje, nikdy se nestala ... Má to ovšem negativní důsledky v praktickém životě, kdy si např. v práci nepamatuji, co jsem dělal včera apod.

Shodou okolností jsem začal na střední kolena před čtyřmi lety studovat VŠ a tam se pěkně ukázalo, jaký mám problém si něco pamatovat. Ačkoliv mě mnoho z toho, co učitelé říkali, zajímalo, nebyl jsem schopný to udržet v paměti. Takže na zkoušky se učím samozřejmě tak, že popíjím čaj (jak jinak) a stále do kola si to čtu. Bezprostředně před zkouškou pak zjistím, že si vůbec nic nepamatuji (to asi většina studentů :)), ale naštěstí při zkoušce to pak z hlubin mozku nějak vystoupí a odpovím na otázku :smile: Ale téměř okamžitě po zkoušce jsou ty informace zase pryč _.)
Když poklička padá,
šálek se nebrání,
nemá strach ze smrti.

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz