Předávkování kofeinem (theinem)

<<

Michaeles

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 285

Registrován: 25. 11. 2012 20:52

Příspěvek 29. 5. 2013 07:26

Předávkování kofeinem (theinem)

Už se vám stalo že jste se někdy předávkovali kofeinem? Mě se to stalo včera. Léčil jsem chřipku sypanými čaji a dřív jsem byl zvyklý si pytlíkáče dělat po celý den a vypil jsem jich kvanta. Tak jsem to samý udělal včera s sypanými. Vzal jsem obyčejnější Darjeeling a udělal si čaj do litrové konvičky po chvíli další a další. V některých jsem měl med v jiných citron. Za celý den jsem vypil asi 4 - 5l čaje a najednou po dopití toho posledního neskutečný tlukot srdce - tep jsem měl večer 105 (měřil jsem domácím tlakoměrem), úzkost nevěděl jsem co dělat psal sem ihned kamarádovi (doktor) co mám dělat jestli to nějak můžu "napravit", potil jsem se jako prase i při otevřeným oknu špatně se mi dýchalo.

Prostě tak hrozný stav jsem nikdy nezažil.

Stalo se i někomu z vás že jste se předávkovali? Jak vám bylo? Co jste dělali, pomohlo vám něco ihned?
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 29. 5. 2013 08:15

Re: Předávkování kofeinem (theinem)

no ja som mal raz k predavkovaniu asi blizko este na vyske som potreboval nakopnut rychlo pred zapoctom po prebdenej noci (samozrejme som celu noc pil caj), co som dorabal protokoly takze mi v tedy nenapadlo nic lepsie ako skusit vyvajcit trosku earl grey, chutovo dobry ale prislo mi, ze som bol jak skresok na kokaine nemohol som nikde obstat a nabudenost mi vdrzala do 22hej za tu dobu som dorobil papiere siel na cvicko a par dalsich pobehal Brno spravil si nakup, vybavil par veci atd, len asi okolo poludnia som si vsimol, ze mi strane bije srdce tak som spomalil krok (vsade som siel pesi pekne sviznym krokom)
bolo to zaujimave s pohladu experimentu s cajom ale uz nikdy viac

to som este s cajmi zacinal ale priamo predavkovanie ako sa podarilo tebe sa nekonalo, zato som zaspal skor nez som dopadol na postel :-D
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 5. 2013 11:51

Re: Předávkování kofeinem (theinem)

Pomůže se najíst a napít. Pochopitelně vody, ne toho čaje kterým se člověk tak nabudil. :-)

Přesunuto do vhodné sekce.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 29. 5. 2013 15:26

Re: Předávkování kofeinem (theinem)

Taky už se mi to stalo, ale jen jednou.
Z čaje jsem přešel na studenou vodu a případně otevřít okno nebo se jinak dostat k chladnějšímu vzduchu.
Docela by mě zajímalo jestli jsou ještě jiné možnosti. Možná ještě léky na tlumení CNS nebo něco na zpomalení tepu,
ale to už by to muselo být tak špatný, aby bylo nutné zavolat doktora a fakt nevím jestli toho jde docílit.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 29. 5. 2013 15:28

Re: Předávkování kofeinem (theinem)

Tohle se mi jednou stalo s nikotinem z vodní dýmky, mravenčení v rukou, třes ... pomohlo opravdu napít čisté vody a procházet se volně na čerstvém vzduchu :-)

edit: rozhodně do toho nebrat nic na tlak/tep! Akorát si člověk prodlouží a možná přivodí další problém. Tělo si poradí a když ne, je to na doktorovi.
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 29. 5. 2013 15:37

Re: Předávkování kofeinem (theinem)

Tenhle stav asi netrvá dlouho, spíš jsem myslel co by se s tím dalo dělat kdyby to bylo opravdu hodně špatné,
ale sám pochybuju o tom, že jde čajem dosáhnout stavu, který by normálního člověka ohrožoval na životě.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 30. 5. 2013 07:40

Re: Předávkování kofeinem (theinem)

myslim, ze ich prva reakcia by bola ti vypumpovat zaludok a druha nahodit kapacku no a potom by na teba pozerali ako na blazna :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 30. 5. 2013 11:54

Re: Předávkování kofeinem (theinem)

:D v tom máš pravdu :D

Zpět na Jak učinkují čaje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz