Různé spory :-)

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 11. 2013 16:02

Re: Jaký čaj vás nejvíc povzbudí?

Je to sice lehce OT. Ale homneopatie už dávno není placebo, to se říkalo tehdy, když tomu tady nikdo nerozuměl. :-) To samé se říkalo také o akupunkture, akupresure, reflexní terapii a jiné. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 21. 11. 2013 16:28

Re: Jaký čaj vás nejvíc povzbudí?

dzine bohuzial nie, homeopatia nebola donedavne prekazana ani vyvratena, v podstate neexistoval dokaz ani pre ani proti cela diskusia sa hybala okolo toho, ci vysledky su sposobene placebo efektom alebo nie (ono uz len merat placebo efekt musi byt nocna mora) samotny koncept ale mne osobne smrdi, nehovoriac o ozaj bizardnych vyrobnych postupoch ako buchanie bankov o konsku kozu a to samozrejme s presnym poctom uderov a ze su v tom slusne prachy (oproti klasickej farmacii sice mensie ale mne by stacili ja som skromny :D )

Homeopati tvrdia, ze liecivy ucinok je sposobeny, pametou urciteho media, ktore bolo vystavene liecebnym molekulam (medium, je zvycajn cukor alebo voda), nieco ako, ked vypalis na CD program, povedzme, ze je to zakladna dogma homeopatie, pretoze bez tohto mechanizmu to proste nema ucinok

Tohto roku vysla studia zaoberajuca sa fyzikou okolo tejto problematiky, v strucnosti, molekuly vody sa naozaj nejak orientuju v zavyslosti na latke vo vode rozpustenej a je tam urcity prenos informacie v podobe natocenia a podobne, LENZE tieto prenosy sa deju len na velmi male vzdialenosti a znacne obmedzeny cas, cize analogia vypalenia na CD si predstav, ze to CD po vypaleni ma zivotnost povedzme 1s, po tejto 1s je zase ciste, tato informacia sama o sebe vyvracia zakladnu dogmu. Zaver je teda cista voda je cista voda (alebo cukor) a nieje tam prenos informacie, jedina diskusia je teda, kto a kolko klamal v spravach (verim tomu, ze na oboch frontoch sa dost snazili) a ci moze byt placebo efekt (co ine, ked organizmus nema, co liecit) naozaj tak silny ako deklaruju niektore prohomeopaticke studie.

na pripadnu dalsiu diskusiu uz nebudem reagovat sem nech to tu nieje OT, ked tak moze niekto zalozit dalsi topic a keby chcel podrobnejsie podam dalsie info (ak najdem tieto veci si neschovavm)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 21. 11. 2013 16:36

Re: Jaký čaj vás nejvíc povzbudí?

Dívej se na to takto.
Pokud nekomu nepomohlo nic ani placebo, ani chemie, nic. A pomohla homeopatie, tak asi ucinek má. Vzhledem k tomu že ty látky v ní jsou meritelné a dávkovatelné, uplne placebo to není.
Já když jsem bral homeopatika, paní doktorka hledala, tak jsem byl názoru že to je nesmysl a placebo, jelikož dlouhý čas nic. Pak naslo co na mě platí a zamávalo to semnou tak že jsem 5 dni nevstal z postele. A homeopatika fungují tak dlouho, že kdyby to bylo placebo tak by to zaniklo jako zaručené reklamní metody, kde se akorat obohatili ruzní lékaři.
Lecos nelze dokazát prokazatelně, aby to presvedcilo i odpůrce, ale to lidi, kterým to pomohlo absolutně nezajímá. :-)
Kdybych s tím nemel osobní zkusenost, asi bych se přiklíněl k Tvému názoru. Pochopitelne nejsem absolutně kompetentní hovorit o nejakych vyzkumech...
Ale je to jako vsude, mnoho homeopatů si na homeapitky jen hraje.... jen chteji zbohatnou, stejne tak jako v ostatních odvetví a pak to vrhá jen zlý stín...
Má homeopaticka ma i titul doktora medicíny, předtím jsem mel zkusenost s 3 homeopaty a nebyla to dobrá zkusenost. Stálo me to jen penize. ... Stejne tak, někdo řekne, na me ten čaj nepůsobí, to si namlouvás, to je placebo a s Tebou to může tak zamavat že se Ti budou klepat ruce. Ale tomu dotycnemu to nevysvětlíš..

Jsme už hodně ot :-)
Klidne založ téma o homeopatii :-) Tady radeji jen o čaji v tomto vlákně.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 21. 11. 2013 17:07

Re: Jaký čaj vás nejvíc povzbudí?

radsej to nechame tak :-)

ked uz beries jednotlivca (napr. aj seba) a pomaha ti to a myslis si, ze za tie prachy ti to stoji a pozitivum prevazuje negativum povedzme je to OK, pokial nezacnes tymto liecit rakoviny ci problemi so srdcom tak ti to neublizi
a pokial to ma pozitivny efekt je zbytocne to v pripade jednotlivca nicit, preto to nechame tak :D

jedine zeby sa zapojil niekto dalsi alebo by si sa chcel dozvediet viac ale nechcem nicit nieco, co ti funguje

  Kód:
Edit Dzin:
To jsi pochopil uplně špatně. Já samozřejmně nejsem jediný komu to funguje, naopak to je vetšína lidí, kdyby to tak nebylo, dávno by homeopatie zanikla, stejně jako zanikly metody, ktere byly placebo a metody které nemely smysl. Ano další věc je to pozitivum, které jsi sám rekl, že kdyby to náhodou nepomohlo, tak to neublíží, což se o ostatních metodách, které jsou označované vědecké říci nedá ;-)
Nechápu kde bereš to " za ty prachy " me stoji homeopatika 250 kč na 3 měsíce, to jsou opravdu " prachy hrozné "...
Už i na wiki je napsano že i např. ve Švýcarsku je uzanvaní a hrazená zdravotní pojištovnou, myslis že by se hradilo placebo nebo neco co nefunguje?
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 21. 11. 2013 23:23

Re: Jaký čaj vás nejvíc povzbudí?

Prosím, snažte se vyhnout těmhle off topic příspěvkům, pak zbytečně vznikají spory, které s původním tématem nesouvisí a nováčci se tu pak hůř orientují, protože se ty hádky táhnou strašně dlouho a zaberou plno místa. Kromě toho mám málokdy náladu číst hádky (potažmo diskuse, ale těmi to začíná a pak to přejde v hádky) a chci si prostě přečíst něco zajímavého a ne tak drasticky konfliktního a s čajem vlastně nesouvisejícího v tématu o čaji. Já chápu, že někdy to prostě člověku nedá a musí napsat. Díky. :-)
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 11. 2013 12:46

Re: Jaký čaj vás nejvíc povzbudí?

Ten Tvuj post také nepůsobí že by byl zrovna k tématu. Stačí upozornit PM.
Já to tou hodlám pročistit, že to presunu jinam. Ale sám jsem nekolikrát upozornoval že se to tu neřeší a že je treba si založit nové vlákno.
Není tak jednoduché moderovat diskusi když lidé nečtou, nebo nechtějí číst....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 22. 11. 2013 12:55

Různé spory :-)

Sem budu přesouvat spory, které se vyskytly v různých tématech.
:-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 25. 11. 2013 09:17

Re: Různé spory :-)

jaj len aby som tu nebol len ja potom :-)
a nemali sme spor ale diskusiu a kedze je to presunute mozno sa k tomu vratim aspon to tu bude poriadny topic ;-)


tak budeme pokracovat, vlasne rad by som zacal odznova a pomaly na priklade ak mozem, uvidime ci sa dopracujeme aspon k vzajomnemu pochopeniu

dzine nakupoval by si v obchode o ktorom vies, ze podvedie viac nez polovicu zakaznikov? aj napriek tomu, ze tebe zatial nevies preco zatial vzdy dobre posluzili? respektive doporucil by si takyto obchod niekomu dalsiemu?
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 11. 2013 15:56

Re: Různé spory :-)

Právě proto tam je ten smajlík, že to není spor ve špatném slova smyslu :-)
Myslím že to srovnání o podvodu zákazníků je zavádějící.
Polovina lidi co kouří a chlastá také nema rakovinu a neříkáme že to je zdravé.
Jak jsem dával poslední odkaz, že i ve Švýcarsku homeopatii proplací zdravotní pojistovna, jen dokladá to o čem jsem psal.
Mnoho lidem nepomohou léky, ktere jsou odzkoušené a mnoho lidem nepomuže homeopatie, a jestli to bylo vinou lékaře, nebo učinnou látkou už se nedozvíme.
Zkrátka o tom je celé zdravotnictví. Každý jsme jiný, na každého to působí jinak, napr vzit si homeopatikum, pak si dat mentolovu žvykačku nebo panáka zelené a tvrdit jak to nefunguje.... je jako mlátit kladivem do zlomené ruky a rikat že doktori nic neumi, jelikož mu ruka nesrůstá :-)))
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 25. 11. 2013 16:05

Re: Různé spory :-)

dzine pls neodbocuj od temy k vsetkemu sa dostanem, takze zatial nato nebudem reagovat

ak sa ti nepaci podvadzat zakaznikov povedzme, ze daju iny tovar, nez si chcel je to modelovy priklad na ktorom chcem ukazat nieco dolezite
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 11. 2013 16:10

Re: Různé spory :-)

Já proste nebudu odpovidat na takové otázky, jelikož vím kam směřuješ. :-)
Záleží, co to je za obchod, co potrebuji, jak nutně, jakou s ním mam zkusenost, okradaji zámerně, nebo jsou jen hloupé prodavačky atd...
Pak by jsi nekupoval nikde nic, jelikož okradají uplně všude :-)
Pokud mě nekdo vedome okrade, tak pochopitelně tam nebudu nakupovat, ale to je tak hodně obecné...
Dám Ti přiklad, kde žiji mel smišený obchod jeden pan, už je nastestí v důchodu a okradal snad každeho, ale nikdo jiny tu nebyl a jezdit jinam se nevyplatilo, tak tam vsichni nakupovali. Už chápeš co chci říci?

Naprosto krásně vysvětleno pro širkokou veřejnost, která je často a záměrně mystifikována o neúčinku homeopatik, zaměnování s placebem, atd..
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 26. 11. 2013 08:54

Re: Různé spory :-)

a prave v tom robis chybu nevies kam smerujem, vkladas svoje myslenie mne, otazka za tymto skryta sa podoba skor na toho pana s obchodom, od akej miery okradania sa oplati ist inde?
mierim k tomu, ze homeopaticka liecba je ucinna tak pri 5% (cislo z brucha, udaje sa lisia, jedno je iste uspesnost bude nizsia ako polovica a skor k nule lebo by sa nehadali, tak dlho, ci to je alebo nieje placebo)
takze liecba kde liecia tak 5% pacientov a zvysok pacientov len pride o peniaze (ak sa ti cislica 5 nepaci zamen za n z tym, ze n je definovane vyssie v zatvorkach), je to potom naozaj liecba? samozrejme 5% ludi, co to odskusali bude tvrdit, ze ano a ty si medzi nimi, preto mas problem, uverit, ze to moze aj nefungovat, ved na mna to zabralo, ale ako vravis kazdy sme iny a na vacsinu ludi to nezaberie, co si dovolim tvrdit tak 99,99% prohomeopatickych zameranych ludi vobec neuvedomuje, neexistuje 100% ucinna liecba ani v zapadnej medicine, je to dane biologickymi zakonitostami ako premenlivosti organizmov a podobne.
Takze prvy bod ma smerovat k tomu:
od akej uspesnosti pri akych podmienkach je dana sanca priatelna?
zamysli sa nad tym v roznych scenaroch napr. pri roznych chorobach aku najnizsiu sancu na uspech liecby by si bol ochotny risknut, mozes byt kludny v tom, ze neexistuje spravna odpoved ;-) staci reakcia na tuto jednu otazku
ale z tohto sa chcem posunut dalej, priklad z obchodom som volil aby som sa vyhol cislam a biologickym pojmom, na ktorych neber to zle ale stroskotavas, comu sa niet, co divit kazdy mame nejake to svoje zazemie a ja zase casto stroskotavam v biologii napisat nieco najednoduchsie, preto obchod


clanok precitam podrobne rozoberiem a poukazem, kde to je mimo
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 11. 2013 21:03

Re: Různé spory :-)

Nezlob se, ale připadáš mi jako student medicíny ktérému nalili do hlavy veci a dali mu klapky na oči. ( opravdu bez urážky )
Ptal jsem se asi 10 lékařů jaký mají názor na homeopatii, jeden jediný řekl názor jaký ty. Bylo videt že neni informovaný ani trochu. DOkonce primář nemocnice kde jsem byl hospitalizován mel kladny názor a dokonce rekl že homeopatika používá a postežoval si na západní mediciínu, že ta léči jen symptomy a ne přičiny jako homeopatie.
Ale pokud do toho človek jde tak, že tomu neveří nema cenu to vubec používat.
Jak jsi viděl ve Švýcarsku to je uznávaný druh léčení, stejně jako západní medicina. To že lidé nutí polykat tady tuny léků, ktere potlačuji symptomy ( aspon tedy z 90% ) a neléčí, jelikož vyléčit človeka je pro medicinu západne neekonomické ;-) to je každého volba.
Já jsem byl léčen drahymi prostredky a naprosto bez vysledků, homeopatii jsem jen zkusil a neočekával nic a vysledek byl velmi pozitivní a můj pratkicky o odborný lékař jen potrvdil, co bylo na výše uvedených odkazech.
Opakuji se: Kdyby homeopatie neměly vysledky, tak zanikne a ona je rozširenejsi více než západní medicína... to hovoří za vše.
Zásadní vec je, že západní medicina neléči človeka, ale nemoc. Kdežto čínská, tibetská, celostní, nebo homeopatie, léčí člověka. Ne nemoc, takže proto má vysledky takm, kde takzvaná moderni medicína selhala. Ale problem je ten, že se vysledky dostaví po delsi době, jelikož zapadni medicina rychle potlačí symptom, tak si lide mysli že to zabíra a že jsou vyléčeny, ale opak je pravdou.
Nedávno jsem četl zajímavý članek, kdy píše jeden človek, jak velý život zastupoval farmaceutické giganty a ví že vyrábí jen leky co potlači symptomy...
přesne o čem mluvil primář a další. Pokud ten článek najdu, dám sem odkaz.
Pokud, ale se nechá nekdo léčit homeopatem co chce byt zlatokop tak se nedobre vysledku. ALe to je v jakékoliv medicíně, že?
Dnešní medicína chce, aby se pacient vracel, proto ordinuje léky, na které si telo zvykne a pacient znovu prijde a jsou z nej znovu penize ( pochopitelne ne vždy ).
Hodne lidi už tohle pochopilo, bohužel to tak je.
To že homeopatii praktikují i lidé s diplomem doktora medicíny hovoří za vše.
Mě a nespočetné skupine lidi homeopatie pomohla, kde vse selhalo a potvrdili to i lékaři, tak nemam důvod tomu nevěřit.
Navíc na homeopatii je dobré to, že pokud nevyléčí a hledá se lék, zvlaste u konstitučni homeopatii, tak neublíží! Kdežto zapadni medicina je plná vedlejších učinků a pokusů na lidech. Stačí číst seriozní zdroje a ne jen ty dotované lékařskou komorou ;-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

dayofvictory

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 124

Registrován: 9. 2. 2013 19:27

Příspěvek 26. 11. 2013 22:32

Re: Různé spory :-)

Já bych jen zareagoval na Tomdův post - nemyslím si, že by tyto "spory" nějak kazili fórum, naopak jsem přesvědčen, že v těchto vyhraněných diskuzích se můžeme dočíst zdaleka nejlepších informací zde na fóru.

Já bych jen všem diskutujícím (mě nevyjímaje) doporučil vyvarovat se selektivních argumentů. Vemu si za příklad Dzinovo Švýcarsko, protože je nejpochopitelnější. Ano, tam homeopatii platí zdravotní pojišťovny a to dokazuje co? Že snad léčí? Třebas. A pak poukáži na Švédsko, kde bylo lékařům ještě před 2 lety (novější informace nemám) zakázáno homeopatii praktikovat. Protože neléčí? Třebas. A teď se můžeme hádat co je víc - Švýcarsko nebo Švédsko? Zastánci budou argumentovat Švýcarskem, odpůrci třebas Švédskem, prostě selektivním argumentem, který se jim hodí, a my čtenáři se nedozvíme zhola nic.

Když je čas na léčbu, preferuji spíše směr, který bych nazval "přírodní medicína" a když není čas, tak do sebe s klidným svědomím naperu tu západní chémii.
A na závěr opět dodám: QUOD VOLUMUS, LIBENTER CREDIMUS.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 11. 2013 22:51

Re: Různé spory :-)

2 dayofvictory: To bylo s tím Švýcarskem jen tak, že to uznávají i státy kde je takzvana západní medicína. :-) ona je uznavaná v celem modernim zapadnim svete, jako i Rakousko, Holandsko, atd...
To důlezité bylo že na prvnim míste je čínská medicína, na druhém homeopatie, pak bylinná a až pak západní medicína - chceš li chemie...
Jde v podstatě o to, že tvrzení že to je placebo je nesmysl, jelikož lidem co bylo podáváno jak placebo tak homeopatika, tak se prokázalo že homeopatika působí.
Ale zásadní problem je, že vhodnost homeopatického léku, se hledá nekdy měsíce, to ne každy pacient vydrží, radeji zaplati horentni sumy za chemii. Typickým přikladem je spolykání hordy antibiotik co vymlati v zivem organismu vse, jak to dobre, tak to co škodí a je vyléčeno :-)))
Jinak si myslím, že tyto diskuse vhodné jsou, jen bych se práve chtel vyvarovat, aby to zasahovalo do témat které s tím nemaji moc společného.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 27. 11. 2013 09:53

Re: Různé spory :-)

Omlouvám se, zřejmě jsem to někde v diskusi přehléd, ale z čeho, prosím, vychází to pořadí?
Dzin: citace............o důlezité bylo že na prvnim míste je čínská medicína, na druhém homeopatie, pak bylinná a až pak západní medicína - chceš li chemie...
Ptám se v míru, jelikož nevím! :-)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 27. 11. 2013 11:26

Re: Různé spory :-)

z linku, co to poslal dzin 16:10 25.11.
ktory uvadza ako "zdroj" autor textu si vobec neuvedomuje (ono autor textu z linku si neuvedomuje toho mnoho ale to by som zapisal vela stranok), preco tomu tak je a uvadza to ako suchu statistiku, co dzin v svojej nevedomosti uvadza tu ako dokaz


uvidim, ci sa k tejto teme vratim, pretoze vytiahnut z dzina na neutralnu otazku odpoved sa ukazuje ako nadludksa uloha, nieto este vysvetlit vlastny uhol pohladu, nedaj boze sa vratit vlastne k povodnemu problemu, vlasne ani neviem naco sa tento topic zakladal, ked kazda odpoved je viem jak to myslis a su mi dane tvrdenia do ust, ktore som nevyslosil, clovek caka konstruktivny rozhovor miesto toho je mi skor :shock:
Naposledy upravil Jamo dne 27. 11. 2013 15:56, celkově upraveno 1
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 11. 2013 15:53

Re: Různé spory :-)

2 stan, vycházel jsem z wikipedie a z odkazu co jsem dával. Prvotní spor tu byl o tom že Jamo tvrdil že homeopatie je drahé placebo. Což z osobní zkušenosti vím že není a tak jsem dával další odkaz.
2 Jamo, o té nevědomosti se dá hovořit z Tvé strany, také.
Já nejsem odborník, ale narozdíl od Tebe neodsuzuji to, s čím nemám osobní zkušenost.
Já jsem se Tě ptal na 3 otázky a také jsi neodpověděl, já na Tvou odpověděl. Sice nepřímo, jelikož bych musel odpovedet ano i ne. Pokud dáš nějakou otázku co bude jasná a bude se na ní dát jasně odpovedet ano, nebo ne, tak rád odpovím.
Je to jako otázka, zdali se je mi při 15°C zima, nekdy ano jindy ne. Takže pokud mě nekdo v obchode okradl, a budu mít možnost to samé koupit jinde, tak pujdu jinam. Pokud nebudu, tak pujd tam znovu :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 27. 11. 2013 17:39

Re: Různé spory :-)

Nechci se míchat do sporu přímo, jen nechápu co to pořadí vyjadřuje, resp. co určuje že na prvním místě je čínská medicína a na posledním evropská. A pořád to nevim! :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 11. 2013 19:58

Re: Různé spory :-)

Stane, prvně chci říci, že to neni spor, je tam smajlík, proste diskuse.
Je videt že jsi nečetl ten članek, o kterém se tu bavíme a je v tomto vlákně na něj odkaz. :-)
Cituji
------
Podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) je druhým nejrozšířenějším oborem léčby v současném světě. Nejrozšířenější je tradiční čínská medicína, následuje homeopatie, na místě třetím se umístila léčba bylinná, a až na čtvrtém místě figuruje moderní západní medicína. Jen v Indii se homeopaticky léčí sto milionů lidí. V Evropě a USA je homeopatie nejrozšířenější alternativní metodou léčby. Důvodem jsou její výsledky.
---------
Jinak se klidně zapoj do diskuse, vzhledem k tomu že se homeopatie užívá s uspechem i u zvířat, je další důkaz že to nebude asi jen placebo :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 27. 11. 2013 20:31

Re: Různé spory :-)

Děkuji za upřesnění a vysvětlení.
Četl, resp. pročítal jsem ten článek skutečně nepozorně, protože mi připadal napsán poněkud účelově. Ale to je jistě moje vnímání skutečnosti.
To pořadí je třeba trochu zavádějící, protože bylinná léčba(chceme li fytoterapie), je součástí jak čínské mediciny, tak západní mediciny, ale možná pro někoho překvapivě i homeopatie. Ale to jen na vysvětlení mé pochybnosti, či spíše otázky. Navíc počty v tomto ohledu hrají ne příliš podstatnou roli.
Teď spíš jak to vidím já.
Obecně se obáváme přijmout to, co neumíme vysvětlit. Zajímavé je, že nám pak mnohdy postačí "moc autority" k plné akceptaci, ačkoli autoritou je třeba jen bílý plášť.V minulých dobách byla za šarlatánství označována například akupuntura. No, já mám zkušenost osobní, kdy mi velmi pomohla. V Číně, ale i tady, kde mě léčil "náš" doktor(v bílém plášti). Mám osobní, chcete li nezpochybnitelnou zkušenost s účinností akupuntury u koní, psů, a koček, kterou jsem sám prováděl, resp. jíž jsem asistoval. O efektu placebo lze v takových případech značně pochybovat. Osobně nemám zkušenost s veterinární homeopatií, ale vím, že je hojně používanou metodou např. u koní. Neměl jsem, bohudík, příležitost, či spíše nutnost, zkoušet homeopatii na sobě. Ale vidím to tak, že ikdyž možná zatím neumíme vysvětlit princip funkce, neznamená to, že metoda nefunguje!
A ještě pár poznámek:
Jak západní tak východní medicina(včetně homeopatie-což je mimochodem velmi západní styl) může být jak holistická, tak symptomatická. Záleží na terapeutovi a jeho vidění světa.
Jsou stavy člověka, kde bych zvolil bez zamyšlení západní medicinu, ačkoli je mi východ velmi blízký(nebudu upřesňovat).
Rád bych poprosil všechny, aby před zaujímáním stanovisek, volili jistě méně zábavný, ale sofistikovanější přístup. Zdravý rozum.
Asijská medicina je velký dar. Penicilin stejně tak.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 27. 11. 2013 21:27

Re: Různé spory :-)

Ano Stane, přesně takto jsem to myslel, pokud medikům nalijí tkzv. autority cosi do hlavy a nenechají tam místo pro něco jiného, tak težko neco jineho prijmou, zvlaste bez zkušeností. Jinak to jsem tu i nekde psal s tou akupunkturou, před pár lety ji zatracovali jako šarlatánství ti, co ji dnes praktikují....
Jasně že to není o objemu ta či která medicína, ale cosi to vypovídá jak se to moc užívá. Např. tibetská medicína je skvělá, a tak i mnoho léků a to velmi vysoké procento se dělá z bylin, ale jde o to, že jinak působí bylina samotná a jinak destilací získaná látka z té byliny. A můžeme pokračovat dál, Bachova terapie, reflexni terapie, atd...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 27. 11. 2013 22:48

Re: Různé spory :-)

Univerzitní profesor přišel k učiteli zenového buddhizmu. Učitel nalil hostu plný šálek čaje a lil stále dál. Profesor sa díval, jak čaj přetéka. „Přestaňte, víc se tam už nevejde!” „Podobně jako tento šálek je plný čaje, jste vy plný svých názorů,” řekl učitel. „Nemohu vás vyučovat zenu, dokud nevyprázdníte svůj šálek.”
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 28. 11. 2013 09:06

Re: Různé spory :-)

Pěkný příběh. A neplatí jen pro Zen. :-)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 28. 11. 2013 09:30

Re: Různé spory :-)

Stan: Zdravý rozum. Asijská medicina je velký dar. Penicilin stejně tak. Proti tomu nic nemam, predmetom skumania boli veci dokonca ako tai ci a podobne a je zistene, ze to pomaha napr. obehovemu sytemu

Dzin: aha takze cenzura, to som naozaj necakal, som naozaj zklamany tymto pristupom :-(

nehovoriac o tom, ze ten, kto robi presne to, co popisujes, nejaka tvz, autorita ti nieco nakukala a musi to byt zarucena pravda lebo tebe to pomohlo a vsetko naokolo je zle zle a este horsie, branis sa, ze mame pouzit kriticke myslenie, vies, co? prave tieto obhajoby su takmer absolutne dogmaticke, bez moznosti spochybnit, co vylucuje taky druh myslenia

si to ty, ktory slepo cituje a nasleduje slepo dogmy, ktore si si ani neoveril

Farky: ach chlapce, zly prezly priklad v obraze tejto diskusie, pretoze plny pohar tu ma homeopat, ktory neustupi zo svojich dogiem a zenovy majster je vedec, schopny pozerat sa na svet kritickym pohladom a stale pochybujuci o tom, co vidi

na tom je postaveny vedecky pristup, veda ako taka funguje na presnych vyrazoch a teoriach, ak ju clovek chce zmenit, ci posunut dalej, najde dokaz, ze teoria v nejakom smere nefunguje

priklad. vsetky jablka su cervene, skocis do obchodu kupis zelene ukazes mi ho, povies kde a ako si ho ziskal overemim si to a poviem mas pravdu, jablka su cervene a zelene.

preto homeopatia nemoze byt ani povazovana za vedu (a tento kredit si casto privlasnuje, nema presne definovane ani zakladne principy a tak ako je teoria okolo postavena ju ani nieje mozne dokazat, co presne nepopises a nedokazes dokazom nieje veda, nech internet tvrdi cokolvek)

v priklade z jablkami: predstav si, ze existuje clovek, ktory sa bude silou mocou drzat cervenojablcneho prudu (bohuzial taky su vsade aj vo vede, ci medicine), taky clovek ma salku plnu, nieje schopny sa sprostit dogmy ani pod tiahou dokazou

ako to suvisi z homeopatiou? no ako som spominal v clanku http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23865559 skumali ako sa voda psrava ako sa ukladaju molekuly za istych podmienok, v skratke ich merania vyvratili, teorie akolo fungovania toho, co je milne oznacovane ako zakon velmi malych davok, mozes miesat jak besny akykolvek ucinok na vodu nevydrzi dost dlho nato aby si mal cast ho spracovat a predat dalej

jediny kriticky a logicky zaver z toho je, ze homeopatika nemoze fungovat tym mechanizmom ako to pani homeopati prezentuju

samozrejme ucinky to ma dzin je toho prikladom a nikde nikto netvrdil, ze to nefunguje vobec, mechanizmus je inde a v klude by som sa stavil, ze riesenie otazky je psychosomatickych procesoch, ktore niesu takmer vobec popisane a maju nealy ucinok na cloveka (dokonca aj na hodnotiaceho)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
Další

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz