Různé spory :-)

<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 28. 11. 2013 12:05

Re: Různé spory :-)

Ta poslední věta mi přijde fakt zajímavá.
Sice si nemyslím tak pevně, že v tom hraje psychosomatika až takovou roli, ale také mi připadá, že mechanismus účinku bude trochu jinde. Což samozřejmě nevypovídá nic o ničem, že! :-)
Ještě bych dodal, že by bylo možná dobré, vyjasnit si základní pojmy, např. co je věda, jak funguje dokazování ve vědeckém smyslu slova, jak lze definovat pokus a jeho výsledek........protože se jinak může hravě stát, že se neshodneme jen kvůli sémantické rovině smyslu slov! A to je, řekl bych, přinejmenším zbytečné.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 11. 2013 12:47

Re: Různé spory :-)

Jamo píše:Dzin: aha takze cenzura, to som naozaj necakal, som naozaj zklamany tymto pristupom :-(

Co prosím? Z čeho mě to tu osočuješ? Copak jsem tu neco smazal nebo tak něco?
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 28. 11. 2013 14:36

Re: Různé spory :-)

Klid. Taky nevím o co jde, ale to se snad vysvětlí.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 28. 11. 2013 15:11

Re: Různé spory :-)

Stan píše:Ta poslední věta mi přijde fakt zajímavá.
Sice si nemyslím tak pevně, že v tom hraje psychosomatika až takovou roli, ale také mi připadá, že mechanismus účinku bude trochu jinde. Což samozřejmě nevypovídá nic o ničem, že! :-)
Ještě bych dodal, že by bylo možná dobré, vyjasnit si základní pojmy, např. co je věda, jak funguje dokazování ve vědeckém smyslu slova, jak lze definovat pokus a jeho výsledek........protože se jinak může hravě stát, že se neshodneme jen kvůli sémantické rovině smyslu slov! A to je, řekl bych, přinejmenším zbytečné.


lenze k definiciam som sa za jednu stranku ani nedostal :cool:
kazdopadne od tohoto bodu som sa chcel dalej odpichnut

dzine: ak si to naozaj nebol ty tak prepac ;...) ale zmizol mi prispevok :eek: , z coho som teda nadseny nebol

najvrhujem sa pohnut dalej a vyjasnit si pojmi a dojmi, nech to ma zmisel

ako prve navrhujem dohodnut sa:

Co je veda a co nie?

podla mna:

1) veda ma presne a definovane a popisane pojmy

priklad:
DNA, kazdy vie o co sa jedna aka je stavba, pripadne, kde si dohladat dalsie informacie

2) veda ma kriticky pristup k vedomostiam a teoriam a jej rozvoj je postaveny na vyvracani starych a vytvarani novych, to vsetko pod tiahov dokazov

Priklad:
tvrdenie: zem je plocha placka
dokaz: foto z vesmiru
tvrdenie: zem je gulata
dokaz: presne merania
tvrdenie: zem je takmer gulata

urcite su dalsie charakteristiky ale som si isty, ze bez, co len jedneho z tychto 2 sa ziaden vedny odbor nezaobide
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 11. 2013 15:35

Re: Různé spory :-)

Opravdu jsem nic nesmazal, naopak radeji to presouvám a tím téma pročistím. Opravdu ne, pošli znovu, nedal jsi náhodou náhled a pak neodeslal?
Mrknu do logu, jestli se sem nedko nenaboural...
Edit: Tak v logu nic neni, takže pravedepodobne nebyl post odeslan, nebo zablnul hosting.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 11. 2013 15:41

Re: Různé spory :-)

No, to je to o čem jsem psal já i Stan.
Ono to u mě není o vědě.
Já zastávám pravidlo, že vědu nevysvetlíš duchovnem a duchovno vědou.
Jsem človek velmi tvrdohlavý a osobní zkušennost beru jako důkaz. A tak nějak, jestli se to dá zvážit změřit nebo rozložit je pro mě druhořadé.
Ale klidně to rozveď. :-)
Také je dobré položit si otázku co to je důkaz. Víme že jsou přímé i nepřímé a není tolik omylů jako je právě ve vědě.
Nicméně mě to zajímá.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 28. 11. 2013 16:37

Re: Různé spory :-)

vsecko je mozne ono ani teraz v praci niesom na 2x spolhlivej masine (ono to nieje na dnesnu dobu ani masina vlasne uz kalkulacky su silnejsie, nez tento archivny stroj, co mam na pracu)

Dzin Tea Racer píše:Já zastávám pravidlo, že vědu nevysvetlíš duchovnem a duchovno vědou.

na tomto sa zhodneme a to aj podpisem, avsak pozor!!!
duchovno je nepopisatelne vo svojej podstate, zato veda popisuje a vysvetluje zo zretelom na body o vede na, ktorych beriem, ze sa priblizne zhodneme, problem nastava casto vtedy, ked veda objasni nieco z duchovna a ludom sa to casto nepaci, napriklad velky trn v oku radikalnym kreacionistom je este dnes evolucna teoria, preto zacinam s definovanim vedy

veda je dobra vec, ktora navyse duchovno nijak neohrozuje, aj ked z neho naoko nieco ureze, vo svojej podstate ho ocisti

v com je problem aspon ja s tym problem mam, ze homeopati prezentuju svoju terapiu ako vedny odbor, to ma na svojich strankach aj nejaka ich organizacia, osobne mi to vadi pretoze sa naozaj o ziadnu vedu netyka, cely ich system berie kredit z toho, ze sa na vedu tvari (zakony, tabulky, latina a dalsie) a z ludi s titulom schopny homeopatiu prezentovat ako vedu, v tomto zmysle je to s prepacenim podvod az gigantickych rozmerov, ci minimalne klamliva reklama a to prosim nie :|

ak mam najst prirovnanie v caji je to ako marketingove tvrdenie, ze pu erh zarucuju chudnutie

a teraz to tazsie, co je vlasne ten dokaz :D
tu to bude tazke
1) rozhodne by nemal byt zatazeny nahodou, respektive, co najmenej, kedze takmer nic sa neopakuje vzdy rovnako
2) mal by potvrdzovat alebo vyvracovat danu teoriu, v podstate by mal teda splnat rovnake podmienky ako som navrhol u vedy, co nieje najstastnejsie riesenie, lebo som uzatvoreny kruh sa neda rozpliect 88;-)
3) mal by byt objektivny a logicky
4) overetilnost a opakovatelnost
5) pride mi to malo zatial to je take chabe minimum, beriem navrhy

priklad (z minulej strany):
teoria: vsetky jablka su cervene
dokaz: skocis do obchodu kupis zelene ukazes mi ho, povies kde a ako si ho ziskal
preverenie dokazu: overemim si to a poviem mas pravdu
nova teoria: jablka su cervene a zelene.
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 11. 2013 17:01

Re: Různé spory :-)

Težko říci kam homeopatii zařadit. Upřímně mi to je jedno. Západní medicína také mnohdy hovoří že operace byla zázrak a nikdo je neosočuje z okultismu.
Definice co je a není věda neznám.
Mě homeopatie pomohla, pomáhá i zvířatům, placebo to není a učinek to má. To mi bohatě stačí, jestli to je věda je mi opravdu jedno. :-) Stoupecnů to má více než dost. Což mi je také jedno, ale asi to má své opodstatnění.
Nic proti Tobe, ty se na to díváš malinko jinak jen.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 28. 11. 2013 17:14

Re: Různé spory :-)

na definici vedy sme sa dohadovali hore ;-) a je to dost podstatne
zopakujem:
1) veda ma presne a definovane a popisane pojmy

priklad:
DNA, kazdy vie o co sa jedna aka je stavba, pripadne, kde si dohladat dalsie informacie

2) veda ma kriticky pristup k vedomostiam a teoriam a jej rozvoj je postaveny na vyvracani starych a vytvarani novych, to vsetko pod tiahov dokazov

Priklad:
tvrdenie: zem je plocha placka
dokaz: foto z vesmiru
tvrdenie: zem je gulata
dokaz: presne merania
tvrdenie: zem je takmer gulata


sposob prezentovania homeopatie je lzivy a vela ludi si to ani neuvedomuje, co je smutne :cool:

dzine a budeme musie zadefinovat aj placebo lebo citujem
placebo to není a učinek to má
nedava zmysel :smile: , placebo ma ucinok a to nielen na pacienta ale moze ho mat dokonca aj na doktora, ktory ho poda, efekt sice malo prebadany, co do mechanizmu ale dobre znamy :-P
ozaj narazame na ine definicie slov a bude to chciet trpezlivost
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 28. 11. 2013 18:21

Re: Různé spory :-)

Mě to smysl dává.
Placebo to opravdu není. A tím že to má učinek jsem myslel že to má učinnou látku. Což placebo nemá, to má jen psychologický efekt přece a žádnou látku.
Ale já se nechci dohadovat jestli to či ono je věda. O tom jsme se vůbec nedohadovali, ty jsi cosi napsal a já to nedaval žádny protidůkaz, nedohadoval jsem se vůbec...Nemam informace o tom co je věda a co není, je mi to jedno.
Kdo co prezentuje a jak, je jeho věc. Pro me je důlezité jaký to ma efekt.
Věda je hodne omezená technologií a znalostí, věda hodně věci popře že nema důkazy, o 5 let pozdeji je najde... proto nepotřebuji momentální vyjádření vědy.
Už jsme o tom hovořili ohledne akupunktury, kdy to věda vyvracela, zatracovala....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 29. 11. 2013 09:12

Re: Různé spory :-)

Dzin Tea Racer píše:Placebo to opravdu není. A tím že to má učinek jsem myslel že to má učinnou látku. Což placebo nemá, to má jen psychologický efekt přece a žádnou látku.


prave si protirecis zo zakladmi homeopatie :--), homeopatia nelieci ucinnou latkou liecia jej "ozvenou" v lubovolnom mediu

vezmi si do ruky nejake homeopatikum a napis sem prosim riedenie ( to je to C100 ci M6 alebo nejak tak), mozes vypisat aj niekoko ak mas rozne druhy

ja medzi tym zkusim najst rozumnu definiciu placeba, na tom slovicku to vlasne zacalo :-)

kazdy mame domacu ulohu :-)

  Kód:
mam v eng wiki:
Placebo is a simulated or otherwise medically ineffectual treatment for a disease or other medical condition ( intended to deceive the recipient.)
preklad: Placebo je simulovana alebo ina medicinsky bez efektu forma liecenia, pre choroby ale dalsie medicinke stavy (z umyslim oklamat/zaviest uzivatela)
to v zatvorke je tam naschval, zaklad efektu je, aby pacient nevedel, co dostane a rozsiril by som to, ze to moze vplyvat aj na "lekara" v tom zmysle, ze pokial on veri, ze podal liecivo pacienta bude hodnotit inac


Dzin Tea Racer píše:Ale já se nechci dohadovat jestli to či ono je věda. O tom jsme se vůbec nedohadovali, ty jsi cosi napsal a já to nedaval žádny protidůkaz, nedohadoval jsem se vůbec...Nemam informace o tom co je věda a co není, je mi to jedno.


to by ti jedno nemalo byt, pretoze s teba moze spravit odbornik na slovo vzaty svoju obet

inac homeopatia ako veda, je to, co im dava pozlatko a co ich dostalo do pozornosti ludi na zapade, hrozne vela ludi tomu doveruje prave preto, ze sa to ako veda tvari a nejadna sa o malicku neskodnu milostivu loz v style ten klobuk ti pristane, je to loz stylu som odbornik na slovo vzaty v caji a moj obchod je akurat plny vonnych tyciniek a byliniek v sacku
toto tvrdenie systematicky opakuju na kazdej stranke dookola (ano, okrem tvojho linku som si pozrel aj dlasie zdroje)

Dzin Tea Racer píše:Kdo co prezentuje a jak, je jeho věc. Pro me je důlezité jaký to ma efekt.


takze pyramidove financne hry su pre teba z moralneho hladiska ok? klamliva reklama a zavadzanie to vsetko je ok pokial ty z toho vides vporiadku. trosku sebecke nemyslis?

Dzin Tea Racer píše:Věda je hodne omezená technologií a znalostí, věda hodně věci popře že nema důkazy, o 5 let pozdeji je najde... proto nepotřebuji momentální vyjádření vědy.


veda ma obmedzenia ok

ALE veda nepotrebuje dokazy o homeopatii, homeopatia potrebuje dokaz aby mohla byt zaradena do vedy, kto pride s teoriou ten musi mat pre nu podporu a upozornujem, ze sa nejedna o nejaky hlas ludu ale prave o dokaz

Dzin Tea Racer píše:Už jsme o tom hovořili ohledne akupunktury, kdy to věda vyvracela, zatracovala....

akupuktura s homeopatiou vobec nesuvisi :--)

priklad:
  Kód:
zase jablcni nadviazem
jablka su zelene a cervene (aneb akupuktura je uznana)
rozsirenie: vsetko ovocie je cervene a zelene (ak je uznana akupuktura je uznana homeopatia, shamanizmus, numerologia a dalsie NEvedne odbory)
pytam sa naozaj je vsetko ovocie zelene a cervene, ak su zelene a cervene jablka?


a len tak medzi recou :-) :
nevidel som este oznacenie akupuktury za vedu
oboje spada pod povem terapia alternativnej mediciny
akupuktura, co som zbezne pozrel ma lepsie vysledky ale aj to v obmedzenej miere (udajne dobre vysledky napr. na bolest ale nema nijake vysledky pri liecbe plodnosti)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 11. 2013 12:46

Re: Různé spory :-)

Vim oc ti jde, nestrhnes me do nejake pře, ja se nebudu dohadovat a slovickarit. Koukam sam si odporujes v mnoha vecech..
Vim jak homeo pusobi, vim ze na animu ( protejsek ) ale pusobi informaci z danne latky v ruzne redeni. Takze to placebo neni a drahe uz vubec ne. To je to co me mrzelo ze jsi rekl. Teorie o tom co je a neni veda tu resit nebudu a nechci. Chytas me za slovo a vykladas si me a i ostatnich slova jinak. Pohadky o okradani a obchodech byly take mimo.
Rekl jsem vse podstatne a Stan to hezky shrnul.
Tot vse ;-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 29. 11. 2013 15:41

Re: Různé spory :-)

dzine za 2 strany si nepochopil o co mi ide, ja ta nikam nestrhavam, prezentujem tu zistenia, ktore mali by mali byt vseobecne platne ak niesu prosim o upozornenie/vyvratenie a nejak to napravime

neslovickarim, zavadzam definicie, aby sa ustalili vyrazi v komunikacii, nech sa tu nebavime v metaforach to je to ako funguje veda, presne a logicky

najdi spor a zvyrazni ho!!!

branis homeopatiu, ktoru som ako taku este ani nenapadol, len ludi okolo propagacie, co homeopat to klamar aj ked nevedome ale klame, kedze opakuje naucenu poucku/dogmu "homeopatia je veda"

placebo to mozno je mozno neni na to nieje DOKAZ, je to moj osobny nazor, aky je lieciaci mechanizmus schovany za totuto terapiou

drahe? vobec nie? 500-1000kc chce za konzultaciu ten veterinar, co si postol jeho stranky, cena "lieciva" za 3-6g 150kc (cena oscila. "na chripku", co je medzi nami uz asi 5ta choroba na ktoru sa tento vseliek predava postupne asi za 60 rokov) za prakticky cisty cukor, ktory stoji 40kc v obchode a ked chces extra cistotu pre bunky a podobne je to za kilo 1000-3000kc, na vyrobu potrebujes vodu, trosku skla a jedneho cloveka so silnymi rukami, legislativne neriesis pomaly nic len obal a "nejaku oznamovaciu povinnost" odhadovane naklady na vyrobu budu tak 10kc, z dalsimi naklami to bude tak 20-30kc aj to prehanam.

druhy zakon hemoepatie: zakon malych mnzostviev, pameti vody, nazvime si ho ako chceme, kedze to zakon ani nieje, je NEPLATNY v zneni v akom ho podavaju homeopati, to je prosim fakt, samozrejme moze existovat iny mechanizmus ale nie tento

inac otazka na zamyslenie 200 rokov, vyvoja vedy nas dostalo, k tomu, ze vieme povedat ako funguje ockovanie, ktore vzniklo v rovnakej dobe a ktore milne homeopati povazuje za podporu svojej teore ako to, ze za 200 rokov sa homeopati nepohli z miesta? 200 rokov od zalozenia niesu schopny obhajit ani svoju existenciu alebo aspon cast zakladov svojej nauky!!! Podotykam, ze homeopatia je vynalez tej istej kultury v akej sa rozvijala veda, mala rovnake podmienky pre rozvoj a zatial, co vo vede sa udial pokrok, ze dnes sa laikovi zda, ze ide o magiu, homeopatia sa za 200 rokov vo svojej podstate nepohla z miesta, neprekonala ziaden vyvoj. Co je na urovni pustani zilou a klistirov.

Za slova ta nechytam, len ich obraciam proti tebe, su to tvoje vlasne slova a slova homeopatov, co homeopatiu podkopavaju, podotykam, ze si som za poslednych par dni spravil mierny prieskum, stranky privrzencov, nieco od odporcov, eng. wiki, plus co ma zaujalo tak pudmed, zbieral som teda informacie z oboch taborov. To co mi z toho vyslo je zaver, ze ich uspech je zalozeny na neustalom zavadzani ludi, ze ide o vedecku metodu, co umocnuju balamutenim ludi s autoritou, pre beznych obcanov ako su lekari, z vyuzitim neinformovanosti snad vsetkych zapojenych o mechanizmoch a vyrobnych procesoch v homeopatii (tuto neznalost, bohuzial preukazujes aj ty) a rovnako neznalost zakladnych vedomosti biologie (priklady sa najdu priamo v linku od pada veterinara, ktory ani nevie ako posobi antibiotikum).

Homeopati v CR su vyskoleny kurzom za 2 roky, kde dostanu diplom, s vahou diplomu zo ZS riesitela matematickej olympiady, ktory ich opravnuje, vykonavat prax. Kurz trva 2 roky dohromady ma 200 hodin. Pre predstavu je to 50 dni pol uvezku, cize 2 a pol mesiaca pol uvezku v praci, za tu dobu zodpovedne zaucia tak na pracu za pasom, nie zodpovedne liecenie cloveka, ci zvierata, ved 200 hodin som mal odpracovanych niekedy uz za 1 mesiac a to som neriesil problem, ktorym by som mohol mat vplyv ludske zdravie (okrem mojho :-) )

Liecenie zvierat, tu by sa mohlo potvrdit a to VELMI LAHKO, ze sa nejedna o placebo efekt, ale kde nic tu nic, na strankach sa clovek docita, len od homeopatov, ze to ide, samozrejme vsetko ide len 500KC za hodinu, no kto by to nedal.

Ako ceresnicku este mozem uviest aj to, ze homeopatia je dokonca smrtelne nebezpecna, najme v pripadoch rakovinoch ochoreni, takyto pacienti sa k odbornemu lekarovi dostanu zvycajne az ked su sprepacenim naodpis o cm svedci aj vyjadrenie WHO.

Aby som zhrnul fakty, homeopatia je terapeuticky postup, aplikovanymi ludmi zijucich v omile, pripadne ludmi, ktori umyselne zavadzaju svojich pacientov, s neprekazanou mechanikou ucinky, pri ktorom sa podavaju latky, BEZ latky "liecebnej" (kto tvri opak nevie, co znamenaju tie znacky riedeni ako M100, ci C100), z diskutabilnymi uspechmi.
Ano diskutabilnymi, pretoze NIEJE jednoznacna zhoda, ci je to co do supesnosti nad hranicou placebo efektu.

Inac KAZDE homeopatikum si moze clovek vyrobit doma sam najlahsie je vo forme kvapiek, odporucam hlavne postupi s redenim M lubovolne cislo :-P , je to tak jednoduche, ze gong fu cha je oproti tomu niekolko tisicstranove pojednanie o vyuzitelnosti kvantovej teorie pri riadeni automobilu, kto by mal problem vyrobim mu, cokolvek ja sam a to poctivo podla homeopatickych postupov a prikazani, zo zarukov vratenia penazi. Toto myslim, uplne vazne, kto chce pripravym mu cokolvek z homeopatickej kuchyne, staci ak mi preplati naklady.
zn. diplom nemam 10 000Kc radsej prepijem samozrejme cajom

P.S.
toto vobec nieje ani pri najmensom vsetko, co hra v neprospech homeopatie ako takej :|
vklude pozvi svoju pani doktorku do diskusie, nech ukaze, co vobec o homeopatii vie :roll:
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 11. 2013 16:54

Re: Různé spory :-)

No vidis a ty jsi za 2 strany nepochopil co jsem rekl v prvnim postu.
Ma homeopaticka si bere 250kc za 30-45 min plus lek. Ktery vydrzi 3-5 mesicu. Veterinarem se nenechavam lecit, opet zacadis jinam, tam jsem poslal jen odkaz na obecne informace, kdyz Ti nestacila wiki.
Nebudu jiz opakovat jasne veci ktere jsem rekl a Stan shrnul.
Veda je plna omylu a hleda dukazy, to mnohdy velmi slepě. Navic vedu k tomu co funguje nepotrebuji, nepotrebuji dukaz k tomu ze mi neco chutna. Proste to chutna, je mi jedno ze mi to chutna, ze v tom je ten a ten prvek či chemicka latka. Veda mnohdy jen potvrdi co je stovky let zname, jen to nebylo mozno ( nebo spis nebxlo treba ) dokazovat. Rozumis tomu? Mnohdy tyto veci zastini celek a to uz nejsi schopen akceptovat.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 29. 11. 2013 21:06

Re: Různé spory :-)

Ja som o homeopatii pocul, ze vraj ovplyvnuje psychiku... co je na tom pravdy?
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 2. 12. 2013 09:42

Re: Různé spory :-)

Farky psychiku ovplyvni vsetko :-) od pocasia ponajkomplikovanejsie sposoby liecby ;-)

Dzin Tea Racer píše:No vidis a ty jsi za 2 strany nepochopil co jsem rekl v prvnim postu.
Ma homeopaticka si bere 250kc za 30-45 min plus lek. Ktery vydrzi 3-5 mesicu. Veterinarem se nenechavam lecit, opet zacadis jinam, tam jsem poslal jen odkaz na obecne informace, kdyz Ti nestacila wiki.
Nebudu jiz opakovat jasne veci ktere jsem rekl a Stan shrnul.
Veda je plna omylu a hleda dukazy, to mnohdy velmi slepě. Navic vedu k tomu co funguje nepotrebuji, nepotrebuji dukaz k tomu ze mi neco chutna. Proste to chutna, je mi jedno ze mi to chutna, ze v tom je ten a ten prvek či chemicka latka. Veda mnohdy jen potvrdi co je stovky let zname, jen to nebylo mozno ( nebo spis nebxlo treba ) dokazovat. Rozumis tomu? Mnohdy tyto veci zastini celek a to uz nejsi schopen akceptovat.


veterinara som nezavadzal ja ale ty, tvoje uvodne info o homeopatii, su stranky veterinara ;-)
wiki mi stacila problem je, ze ju neopuziva snad jediny homeopat, nenachadzali by sa tam tak, do oci bijuce nezmisli ako, ze antibiotika lieca priznaky

veda hlada pravdu a pravda bez dokazov neexistuje, bez dokazov ti ostava len viera, keby nebolo tebou tolko opovhovanej vedy a dokazov, liecilo by sa doteraz, pustanim zilou, ci prikladanim pijavic a to by bol ten lepsi priklad

Celok nemoze fungovat, pokial nefunguje jeho casti, tak ako pri celkovom pohlade sa stare hodiny mozu zdat kuzelne, pri prezreti casti ako ozubene kolieska, sice stratia caro ale strati sa povera o ich kuzelnych schopnostiach

Homeopatia stavia na prehnitych zakladoch a potom tak aj celkovo posobi, tu hnilobu nevidis, vidavas ju za uslachtilu plesen, pretoze ti dali santku na oci a povedali, ze je to tak a ty si im uveril nebranil si sa, vzal si ich slova a povazujes ich takmer za svate, co nieje spravne a co je horsie tato cirkev antivedy vlasten napada jadro nasej civilizacie

Som schopny akceptom celok ale preco jest plesnivy lekvar, ked mozem plesen odstranit a v dnesnej homeopatii je vela skodlivych plesni.
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 2. 12. 2013 14:59

Re: Různé spory :-)

Musím vám říct, chlapi, že orientovat se v té diskusi je čím dál, tím složitější. Což takhle osvěžit si původní podstatu "sporu"? ;-)
Naposledy upravil Stan dne 2. 12. 2013 18:10, celkově upraveno 1
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 2. 12. 2013 15:17

Re: Různé spory :-)

samotny spor nastal pri oznaceni homeopatie za placebo medzi recou (btw. zaujimal by ma tvoj nazor na mechanizmus posobenia, pretoze je jasne, ze tak ako informuju homeopati to nefunguje), co sa rozvinulo v podani nejakeho dalsieho info od dzina o homeopatii a po mojom hladani naslednom snad az zhnuseniu, ci zhrozeniu, nad prezentaciou homeopatie v CR

moja snaha zaviest zakladne pojmi zlihala ako prva plavba titanicu :-( a odvtedy len branim vedu pred upalenim na hranici, vystavanu homeopatmi zatitenych pseudovedeckou hantirkou a bielimi plastami :-(
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 2. 12. 2013 15:27

Re: Různé spory :-)

2 Stane: Díky :-)
2 Jamo: Můj prvni post o homeo jsi citoval, opravdu nebyly stranky veta homeopata, ikdyž ten to píse obecne, ne jako jen a pouze vet, dále byla wiki a až pak prave ten vet homeo. Opet nemas pravdu, nebyl to prvni post, ale až třeti. Ty si vždy vytrhneě cosi z kontextu, vložím mi otázku do ust, pak si sám odpovíš za mě a pak to rozvádís. Pro mě to je uzavřené. :-) Jelikož takhle se diskuse opravdu nevede. ( neber to zle )
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 2. 12. 2013 18:54

Re: Různé spory :-)

2 Jamo: Můj názor na mechanismus působení homeopatie.
Předně musím konstatovat, že skutečně nejsem žádný "njůejdžista", mám k vědě velkou úctu, jsem přirozeně spíše skeptik. A snad by se dalo říci, že na některé "duchovní" nauky, trendy a zejména vůdce a gurui jsem přímo alergický!
Btw. dlouhodobě pozoruji v naší zemi efekt "rychlokvašné moudrosti". Snad je to dáno dlouholetou absencí duchovní alternativy, ale leckomu stačí přesabikovat jakousi božurku a je rázem mistrem ohlížejícím se po žácích a následovnících. Ale to jen tak na úvod.
Jak jsem již psal výše, nemám osobní zkušenost. Vím ale o použití u zvířat, které může placebo efekt výrazně zpochybnit, ne li přímo vyloučit.
Dovolil bych si ale poněkud nesouhlasit s Tvou formulací, resp. trochu bych si ji pro sebe poupravil. Nemyslím si, že je jasné, že tak jak iformují homeopaté metoda nefunguje. Řekl bych to takhle: o tomto vysvětlení účinku metody lze důvodně pochybovat, neboť existuje velmi pádný argument proti (molekulární ředění a jeho problematika), to ovšem nevylučuje, fungování na jiném, mě neznámém principu (ale jsem si vědom, že takto otázka nestojí). Pokud jde o vlastní účinnost, věřím spíše, že metoda funguje.
Mám zkušenost s akupunkturou. Úcinnost této metody dnes v podstatě málokdo zpochybňuje. Ačkoli je mechanismus účinku dnes vysvětlován hned několika způsoby. Jasno vlastně není a nikomu to moc nepřekáží.
Jdu si udělat čaj. Pociťuji po tomto literárním výkonu pokles čchi v dráze tří ohřívačů. ;-)
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 3. 12. 2013 09:22

Re: Různé spory :-)

Stane dik za reakciu bol som zvedavy jak to vidis ty

lenze zvieratka su ale dalsia diera v homeopatickej brozurke :-)

1) Na zvieratach nieje problem urobit roziahli pokus (ber z rezervov proste oproti cloveku) a plnohodnotne prekazat ucinok.
Aj taky pokus ale moze byt ovplyvneni v povedzme sirsom zmisle placeba u hodnotitela (viem, ze som podal lieci a ocakavam vysledok preto sa mi zvviera moze zdat zdravsie).
2) Ak homeopat potrebuje pre svoj holisticky pristup zamerany na jednotlivca tolko informacii, z kadial ich berie pri zvieratach?

Samozrejme mechanizmus posobenia moze byt nieco uplne ine, co nas nenapadne. Mne psychosomaticky mechanizmus pride ako najednoduchsie riesenie, ked si clovek uvedomi kolko rozpravok a legiend okolo homeopatie sa siri a je v povedomi ludi, nadobudam pocit, ze bez toho pozlatka okolo by zatvorili kram.

Dzine ano viem, ze pise o homeopatii ako takej a k tomu je veterinar.
btw na co reagujes tymto?
Opet nemas pravdu, nebyl to prvni post, ale až třeti.

nevytrhavam z kontextu ukazujem na rozpory v logike v ramci zakladnych vedomosti o homeopatii akurat ich prevadzam na lahsie pochopitelne priklady.
Inac, co by si povedal nato, ze prvy zakladny pokus, ktory dal homeopatii vzniknut bol omyl? Uvadza sa, ze pan H si dal chinin a dostal horucku na zaklade, coho vypracoval prve teorie. Lenze chinin sposobuje podchladenie, co v dobe bez domaceho teplomeru ani nemohol overit.
Vravel som zaklady su vrake, ja by som v dome zo zlymi zakladami nebyval :D
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 3. 12. 2013 15:06

Re: Různé spory :-)

No nevím, nevím, Jamo.
citace...........Aj taky pokus ale moze byt ovplyvneni v povedzme sirsom zmisle placeba u hodnotitela (viem, ze som podal lieci a ocakavam vysledok preto sa mi zvviera moze zdat zdravsie). - to snad není myšleno vážně, nebo snad ano?
citace.........Ak homeopat potrebuje pre svoj holisticky pristup zamerany na jednotlivca tolko informacii, z kadial ich berie pri zvieratach? - to nevím. Nejsem homeopat a nedokáži na to odpovědět
citace..........Mne psychosomaticky mechanizmus pride ako najednoduchsie riesenie - to je jistě možný pohled, nicméně již jsem se mnohokrát přesvědčil, že nejjednodušší řešení nemusí znamenat správné!
Ano, legend je okolo toho mnoho. Stejně tak tu metodu respektuje řada lékařů. Neřekl bych, že patří všichni mezi pomatence, či nedouky, ovlivněné šalbou pohádek. Otázkou je, zda jsme schopni tu druhou stranu nejen vůbec vidět, ale dokonce také respektovat.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 3. 12. 2013 16:58

Re: Různé spory :-)

1) "sirsie placebo" bohuzial bolo viem, ze to nieje placebo priamo, ale ked hodnotitel vie, co hodnoti, obejktivny test z toho nikdy nebude, ved preto su seriozne testy slepe dvojito, pacient nevie, ci dostava placebo a doktor, co hodnoti pacienta to nevie tiez, uznavam formulacia nebola vhodna
2) zvieratka, chapem su to otazky na zamyslenie
3)
Mne psychosomaticky mechanizmus pride ako najednoduchsie riesenie - to je jistě možný pohled, nicméně již jsem se mnohokrát přesvědčil, že nejjednodušší řešení nemusí znamenat správné!
Ano, legend je okolo toho mnoho. Stejně tak tu metodu respektuje řada lékařů. Neřekl bych, že patří všichni mezi pomatence, či nedouky, ovlivněné šalbou pohádek. Otázkou je, zda jsme schopni tu druhou stranu nejen vůbec vidět, ale dokonce také respektovat.

samozrejme, ze princip britvy neplati vzdycky, toto je len teoria, sam som niekolko krat upozornil, ze pre toto tvrdenie niesu dokazy :-)

zvyraznil som otazku, je naozaj zaujimava a aj ked bola pravdepodobne recnicka :-) :

Myslim si, ze v momentalnom stave je odpoved zaporna :--) , znamenalo by to homeopatiu uznat ako vedu, co by znamenalo, bud predefinovanie vedy a vedeckych postupov, co vlasne znamena popretie doterajsich postupov vedy a v konecnom dosleku vsetkych jej zakonov, na druhu stranu by mal byt respekt vzajomny, co zase pri momentalnej situacii nieje (aspon ja som teda ziaden nezaznamenal pri svojom prohomeopatickom badani). Zaujimave prave je, ze tento rozkol si nevsima tolko homeopatov/lekarov, ci vedecky zameranych ludi. Preco je tomu tak mozme len hadat. Nechali sa oblnut,proste to slepo ignoruju a predpisuju homeopatiu tak ako kedysi stale antibiotika, chcu liecit za kazdu cenu aj "neliecitelne" moznosti je mnoho, ak mam hadat myslim si, ze drtiva vacsina si ten rozkol ani neuvedomuje a vidia, co chcu vidiet, pripadne maju vlasnu teoriu, ktora sa lisi od oficialnej a nieje tak konfrontacna.

Ironiou je pritom to, ze ak ma byt homeopatia bezpecna je spojenie lekar/homeopat vhodne az priam ziadane riesenie.
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 3. 12. 2013 18:59

Re: Různé spory :-)

Hezky řečeno. :-)
Předchozí

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz