Jaka hudba je dobra k caji? Jake skladby?

<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 28. 1. 2010 18:05

Dead Can Dance je fajn
ja osobne strašne rád počúvam Deva premal
alebo Raviho Shankara. Rágy som si oblúbil 88;-)
alebo k takému veselému čajovaniu nieje zlé ani Chambao
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Pooh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 115

Registrován: 14. 1. 2010 22:52

Bydliště: Ústecký kraj

Příspěvek 29. 1. 2010 01:32

Tak od čajové klasiky, jako jsou různé národní hudby (Čína, Japan, Indie, ..), přes chillouty (výborná záležitost - Arabic Chillout), Algida Dance je super meditace, fajn lidičky jako Dead Can Dance, Deep Forest, Oliver Shanti (velmi čínské), po pohodičky jako Simon and Garfunkel, Leonard Cohen, Eddie Veder, Vladimír Václavek .. A také jazz (Rob Costlow). Skvělé piano a housle - Olafur Arnalds.

Rovněž zmíněná klasická vážná hudba je super.. Arvo Part, Krzysztof Penderecki, Murcof (elektro s vážnou hudbou dohromady = tichá, meditativní, ale i hororová hudba..těžko se popisuje, doporučuji zkusit na youtube).

"Samozřejmě" post-rock jako Mogwai, Sigur Rós (!!), Bark Psychosis, ..

Z experimentálnějších věcí (ale opravdu stojí za to a jsou vysoce meditativní) třeba Bowery Electric, Arovane, Sluneční orchestr (kdo neslyšel, nepochopí :-) ), Bonobo, Thievery Corporation, Ganja Beats (ÚŽASNÁ basa a efekty, úplně z jiného světa), Múm, Nightmares on Wax, Noon (.. nejnostalgičtější záležitost), Rapoon, Susumu Yokota, Telefon Tel Aviv (kytary a nostalgie, hluboká meditace), pro milovníky japonské "kytary" Shamisenu např. Yoshida Brothers.

Reggae i Hip Hop se dá, ale každý má asi jiné preference. Pro mě osobně to musí mít něco do sebe, neberou mě texty "sbalil jsem na dýze dvacet holek a mám auto za pět mega".. :-)

Metal, když se dobře vybere, je kupodivu velmi "klidná" a do transu navozující hudba. Zkuste třeba Forest of Shadows, Tool, Opeth, ..


Je to vybrané namátkou a každému sedí něco jiného, přirozeně. Ale doporučuji alespoň některé zajímavosti vyzkoušet, stojí za ten čas :-)
Předchozí

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz