Kecání o všem a o ničem :-)

<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 12. 3. 2015 15:19

Re: Kecání o všem a o ničem :-)

Obávám se, že nějakou dobu ještě ne! :-o
<<

wigwam

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 35

Registrován: 2. 6. 2012 04:17

Příspěvek 23. 3. 2015 23:23

Re: Kecání o všem a o ničem :-)

To mi hovorte... Kurz cinskeho yuanu som este pred nedavnom pocital 3.20 Kc ... Dnes ma stoji jeden yuan 4.20 :(

No jo, najprv intervencia CNB a potom to iste v ECB a je to tam... Verim, ze zasadne sa to uz zhorsovat nebude, ale ani zlepsenie v najblizsej dobe zrejme nemame nadej...
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 24. 3. 2015 10:55

Re: Kecání o všem a o ničem :-)

Tyto intervence naprosto nechapu, umyslne devalvuji menu, ale proc? Aby podporili export? Co ale z toho, kdyz slo skokove nahoru vsechno pro nase obyvatele, vcetne zakladnich potreb, takze stejne nikdo nic moc z vydelanych extra money za export kupovat nebude ..

//edit - import -> export
Naposledy upravil joda dne 24. 3. 2015 12:16, celkově upraveno 2
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 24. 3. 2015 11:35

Re: Kecání o všem a o ničem :-)

No, to asi nechápe víc lidí.
Nicméně primární důvod je podpora exportu. Takže přesně naopak. Účinnost opatření je samozřejmě problematicky definovatelná dopředu. Jako většina jevů a procesů v ekonomii. Resp. předpokládá se nějaký vývoj, stejně tak může nastat jev zcela opačný, popřípadě se v té nejlepší konstelaci nestane nic.
Bohužel, ekonomie již delší dobu sama ukazuje, že není vědou. Přinejmenším není vědou exaktní. Takže možná, že to ve finále odrbe všechny občany, vývozcům to nic nepřinese a pan guvernér řekne jenom: "Sorry."............protože prostě za naše peněženky nenese žádnou odpovědnost.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 24. 3. 2015 12:15

Re: Kecání o všem a o ničem :-)

Jo, diky, nejak se mi to pri psani popletlo v mozku. Myslel jsem skutecne export. Ono by to take s ekonomii bylo lepsi, kdyby byla vyucovana pecliveji- co produkuje VSE je ve vetsine pripadu odpad. Musim ale spravedlive uznat, ze se to da rict o vetsine nasich skol.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 24. 3. 2015 12:45

Re: Kecání o všem a o ničem :-)

A jeste jedna vec - prijde mi vtipne, ze vzhledem k tomu, ze vetsina ceskych podniku nepatri cechum a odvadeji zisk do zahranici, tak jedine ceho se docililo je, ze jsme pro zapad levna vyrobna, zatimco sami z toho mame co nam uvizne za nehty z dani. Zamestnance podniku to moc nepodpori, protoze platy jsou stejne, cili nizka kupni sila ... :)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 24. 3. 2015 13:40

Re: Kecání o všem a o ničem :-)

Přesně tak, pár mocipánům to prinese zisk, tovarny a nemovitosti maji cizinci a danový popladníci zchudnou. To je lobby vyšších mocí a rána pod pás pro každého z nás!
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 10. 2. 2016 20:41

Re: Kecání o všem a o ničem :-)

Neviete niekto ako to dopadlo s tým experimentom, čo ste mali porovnať archiváciu v porceláne a v prachovnici? Neviem nájsť to vlákno...

EDIT: Inač tiež máte problém s uskladnením čajového riadu? Já nemam ani čajové minimum a mám problém :D Ak človek potrebuje minimálne 2 zhongy, kyusu, pár misiek, zlievačík, konvičku na jednonálevy, vacsie misky, cajnik, rychlovarka, termosky, filter na vodu, čaje tiež zaberú miesto. Niekto má aj sitká, more, sadu na kung fu, porcelánové konvičky, yixing, shibo atd. A už je je problém. Kam to všade dávate? :D Ja na políčky v skrini, aby sa na to neprášilo, ale tie sa už postupne míňajú.

Bolo by to fajn mať v dome nejakú malú miestnosť na čaje a nádobí ešte nejakú čajovú miestnosť. Ten pocit, že prídete po práci domov vezmete veci a idete si oddýchnuť, vypiť čaj do vlastnej "čajovne" v dome, kde vás nikto neruší... len vy a čaj. :-|
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 10. 7. 2016 20:08

Re: Kecání o všem a o ničem :-)

Najde se ve zdejších čajových vodách šílenec, co jede na tento báječný festival? :-| :D
Obrázek
<<

FarKy

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 730

Registrován: 3. 4. 2013 22:01

Bydliště: Liptovský Mikuláš

Příspěvek 26. 5. 2018 13:41

Re: Kecání o všem a o ničem :-)

lesasyn - Viem, že je to po 2 rokoch, ale nevadí... :D Prepokladám, že ide o metalfest. Jop, já šílenec rozhodne jsem, protože metal milujem, hlavne black, melodic death a heavy.

Nevedel som,kde to napísať, ale boli ste niekto pozrieť v Náprstkovom múzeú v Praze na čajové nádobí???
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 28. 5. 2018 19:42

Re: Kecání o všem a o ničem :-)

No je to spíš fesťák zaměřenej na Grind core, Gore grind, HC, Crust, ale i Death, Brutal Death.... prostě samá taneční muzika. ;-)
Každopádně letos opět vyrážím :)hh
...nemluvě o tom, že letos je to 20tý ročník, takže luxus kapely :roll:
Obrázek
Předchozí

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz