koničky, záliby...

<<

tifik

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 168

Registrován: 28. 5. 2019 09:51

Bydliště: Plzeň

Příspěvek 7. 7. 2019 06:10

Re: koničky, záliby...

Především mé dvě malé děti :-) Pak sport-klasický box, běh, trochu kolo, IPSC.

Edit.: Teď jsem objevil koloběžku, neskutečně mě to baví :-D Zatím Kostka Tour Fun, budu kupovat MIBO GT.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 26. 8. 2021 19:15

Re: koničky, záliby...

Oživím trochu téma...
Mezi mé záliby patří také chladné zbraně, zejména nože a to jakékoliv.
Mám doma staré české od Mikovu ještě z dob před listopadem 1989, ale i japonské, damaškové, vojenské....

Do sbírky přibyly tyto dva nože přímo z Japonska.
Higokonami, třívrstvá ocel od Hitachi, zvaná jako (Blue paper steel). Velice kvalitní, tvrdost 59-61 HRC. Mám rád tyto nerozbitné krasavce.
Jestli má někdo podobný zájem, klidně se pochlubte, trochu jsme to rozjeli v tématu o pití čaje, ale patří to sem.

Obrázek
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 17. 9. 2021 16:15

Re: koničky, záliby...

Tak přidám taky něco ;-)
Zavírací nůž vy stylu Tanto ocel D2 a Kiridashi na vyřezávání - jednostranný výbrus a klasický sendvič měká a tvrdá ocel
Obrázek Obrázek
Jinak Higonokami mám snad úplně stejné (to spodní). Z druhé strany je samuraj , že? Ale musím přebrousit, navlhnul a zrovna není reprezentativni na fotku :D
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 9. 2021 18:49

Re: koničky, záliby...

Jo on Higonokami rezne rychle.
Ano, z druhé strany je samurai. Moc jsem si ho oblíbil.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 9. 2021 10:22

Re: koničky, záliby...

Jo a klidně sem dej, jak umí Higonokami zreznout :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 12. 10. 2021 23:57

Re: koničky, záliby...

Takto vypadá neudržovaný nůž od kamaráda. Trochu sem mu ho refreshnul a hlavně nabrousil :-)
Jinak moc dobrý nůž mám ho taky a naprostá spokojenost. Extra dobrá ocel - aogami super blue steel. Tvrdá a dlouho drží ostří břitvy. Jen se na uhlíkovou ocel musí dávat větší pozor :D
Obrázek Obrázek
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 13. 10. 2021 09:40

Re: koničky, záliby...

To je pravda, já si pořídil ještě jeden Higonokami z SK5, paráda ocel.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 25. 12. 2021 12:13

Re: koničky, záliby...

Klid a pohoda....

Obrázek
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 7. 1. 2022 17:43

Re: koničky, záliby...

Zdar kamarádi,
tohle je od Ježíška můj nový "Milááášeeek"!
Obrázek
Je to docela kousek.
Rukojeť magnólie, objímka buvolí rohovina, čepel sendvič a kaleno na linii hammon. Ruční práce se signaturou nožíře. Broušeno jednostranně pro praváka. Že je to jedovatě ostrý, nemusím připomínat. A dodám, že krájení s ním je forma zenové meditace!!! :-)
PS: Možná bych uvítal něco jako "nožobrusný" workshop" (Lesasyn??). Třeba i s čajem (všichni???). Bojovým uměním a chilli(Dzin???) a vůbec.... :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 7. 1. 2022 18:32

Re: koničky, záliby...

Stane, je to pěkný kousek :-)
Já to v kuchyni flákám, tam mám nic moc kudly, sem tam keramika - nereaguje s potravinami.
Nabrousit japonce není uplná sranda, dělám tam ostrejší úhel, ale ta ocel je paráda.
Workshop-úplně nemusím jako slovo, mám rád češtinu, když už tu žiju... ale myslel jsi to jako sešlost nějakou? Já bych klidně něco rád spáchal a broušení mě zajíma od mala, mám doma staré břidlice, mohli bychom udělat nějaké posezení s čajem, kudlama a klidně i s chilli :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

lesasyn

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 816

Registrován: 1. 6. 2011 06:13

Bydliště: Choceň

Příspěvek 7. 1. 2022 19:46

Re: koničky, záliby...

Tak to koukám, Stan a nůž z japonska :))
Nádhera! A kousek je to pořádnej. To se pak člověk opravdu zenově soustředí při krájení. Ostrost musí bejt. Jak u nožů, tak u paprik :D
Co se týče hromadného broušení a popíjení. Jsem pro. Jen teď není moc kde a čas. Přišlo stěhování zpět do východních čech(provizorní bydlení) a nový baráček pohltí veškerý volno. Hotovo bude na konci léta…snad.
Takže na podzim bychom mohli něco spáchat, pokud bude ještě chuť.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 8. 1. 2022 10:36

Re: koničky, záliby...

Tak to vezmeme postupně.
Občas se mi vrací myšlenka na seriózní čajové sympozium, resp. jeho uspořádání. K čemuž pravděpodobně nikdy nedojde. Ale myšlenka je to krásná. A teoreticky to mám už vymyšlený.
S tím broušením jsem ale myslel něco jiného. Tam by ten čaj byl jen jako fajn doplněk. Prostě nic nehrotit...v klidu někde posedět a popovídat. Společného toho máme myslím dost. Navrhuji o tom žvanit tak dlouho, až se to buď stane, nebo zjistíme, že už to vůbec nedává smysl. Mimochodem (měl jsem cukání zlomyslně napsat By the way), workshop je česky přeloženo "tvůrčí dílna", což mi zní až děsuplně, ale respektuji a nebudu tu tenhle výraz používat. :-)
Ad nože v kuchyni.
Já mám ty japonské nože rád, antož jsou nejen funkční, ale taky krásné. A pravda je, že nabrousit to je fuška. Ostatně já neumím nabrousit pořádně žádný nože. To, že přejedu kuchyňák na brousku a pak na ocílce není žádné broušení. Ta rozpolcenost ohledně Japonska a tamních krámů je příkladem duality vesmíru. A přitom stačila jedna "čínská" poznámka k japonským čajům tady na fóru. Ilustruje to sílu informačních medií.
Ty keramické nože přesně zapadají do schématu tvojí senzitivity, Dzine. Podobně jako GMO a jiné blbosti. Jsi prostě citlivka. Ale to, prosím, neber ve zlém. Tak to prostě je a je to hodno respektu. :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 1. 2022 11:03

Re: koničky, záliby...

Stane, jsem pro, vzhledem k tomu, že o tom budeme mluvit (psát) se to stane, vid Stane. :-)

Citlivka asi ve smyslu že mám rád jistou dokonalost, v chuti, čajích atd... ale hodně lidí když si udelá čaj do ocelové termosky tak rekne že se to nedá pít. :-) Takže asi tak já to mám no...vím, že to nemyslíš zle, já to mám rád proste vychytané, spíš než citlivka, jsem hračička. :-) Jinak ono stačí mnoho tekutých potravin nebo nápojů zamíchat ocelovou lžící a je po látkách jako vitamíny atd... (některé), tak proč nepoužívat, dřevo, stříbro, keramiku, že?
Víš, já jen nemusím ty amerikanismy typu že tu máme Lockdown, což mnoho důchodců ani neví co je (ptají se, co ti čeští politici vymysleli, používáme booster, home office (práce z domova zní lépe), atd. Nejsem si jist, zdali v například v Americe používají české "vole" atd... :-) Sousedka, říkala, že synovi v práci nařídili 14 dní Homeoffice, takže asi nebude doma 14 dní. (Myslela, že to je služební cesta, ti staří se anglicky neučili)
Jinak spíš než tvůrčí dílna bych to česky a to bez překladu... nazval jako tvořivá dílna, nebo jen dílny, kutilská sešlost, praktický seminář, atd... ale uplně klidně workshop, myslím, že ten boj s větrnými mlýny stejně nevyhraji....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 8. 1. 2022 11:14

Re: koničky, záliby...

Ale vždyť já to všechno chápu a plně respektuji. To byla jenom snaha být vtipný, víš. :-)
Mimochodem, chtěl jsem tam napsat nikoli GMO (což mi vadí taky), nýbrž MSG! Tak to se vážně omlouvám.
Mě v té češtině silně vadí neuvěřitelně se množící "patvary" slov mnohem víc než ty amerikanismy. Pro spoustu věcí nemáme jednoslovné označení a musíme to řešit opisem. Jeden by se možná divil, co je i v té angličtině například francouzských slov. Co ale nedokážu přejít je používání českých slov v nesmyslném tvaru. Třeba co jede poslední dobou. Jídlo je možné ochutit, případně dochutit, ale nikoli VYCHUTIT!!! Takže když slyším z obrazovky "Máš to dobře VYCHUCENÝ! Tak je mi na blití. Omlouvám se za expresivní výraz.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 1. 2022 11:23

Re: koničky, záliby...

Já už chtěl reagovat na GMO a říkám, nebudu ho prudit :-)
Děti maji vě škole stále častěji příslovec a ne příslovce. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
Předchozí

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz