Secret/Tajemství

<<

Pepinoo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 138

Registrován: 28. 1. 2010 12:52

Příspěvek 29. 3. 2010 15:50

Secret/Tajemství

Hello, čítali ste niekto túto knihu ? Akurát ju mám požičanú a pomaly mi mení život.. Ak áno rád by som počul váš názor na to tajomstvo... Keď som videl obal v kníhkupectve tak som myslel že to bude dáky obyčajný detektívny román, ale keď som videl film, tak som si povedal že tú knihu musím prečítať :-) (Nie, nie je to žiadny román, skôr by som to prirovnal ku nejakej motivačnej knihe)
Honce... Dedinka kde sa zastavil čas.. (tam byvam :D )
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 29. 3. 2010 16:03

Bohužel nemám zkušenost. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pepinoo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 138

Registrován: 28. 1. 2010 12:52

Příspěvek 29. 3. 2010 16:28

No, radím ti zohnať si ju, poprípade film.. Na Gorile ju maju za malý peniaz :-)
Honce... Dedinka kde sa zastavil čas.. (tam byvam :D )
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 4. 2010 11:21

Videl jsem film, no jestli to je ono tak to ani film není. Jsou to stale dokola se opakující názory, žádny dej, jen priklady, připomínalo mi to silně jedno školení o zdravotních učincích nejmenovaného přistroje. :-)
ALe hodne vecí co tam zaznelo, je uplne stejné jako vychodní filosofie, myslím že to není objevení ameriky. Možná pro lidi co to neznají, ale tohle se použiva velmi často... :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 5. 4. 2010 11:49

Také jsem to viděl, myslím, že to není žádná záhada, vše je jen o pohledu na život a jeho výkladu, já sám se tím neřídím, jelikož je mi cizí nechat si něco diktovat, mám svůj náhled na život, beru věci, jak přicházejí, ale pohled Tajemství mi nevadí, naopak, stále tvrdím, že obyčejní lidé potřebují něčemu věřit. Ale ten "dokument" mi vadil nesmírně marketingovým materialistickým přístupem, tím mne odradil. Ale lidé jsou už takoví, materialističtí, když tedy budu zobecňovat.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 4. 2010 11:55

2 Tomdo: Uvedom si že to je mířeno na západní lidi a ty maji takovou mentalitu. My co mame vychodní mentalitu, nam to prijde cizí. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 5. 4. 2010 12:17

Vždyť jsem to tak i psal, ale osobně si myslím, že východ není až tak odlišný, myslím v 21. století je snad ještě horší než my.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 4. 2010 12:29

Já víž se jsi to myslel podobne. Tím západ a vychod jsem mysel myšlení, ne vyložene svetove strany, dnes možna je na zapade vice lidi co mysli vychodne. Nerad bych se do toho nejak zamotal :D
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 5. 4. 2010 12:39

Já to chápu, lidé na Západě ovšem hledají duchovní útěchu v učení, které je pro ně nové, stejnou útěchu jim poskytne i křesťanství, které tu lze praktikovat snáze. (To jsou slova Dalajlámy.) Na Západě je jen velmi málo skutečných buddhistů a jiných, většina převzala určitý základ a zakomponovala ho do západní křesťansko-židovské tradice. Jsem přesvědčen, že nelze žít v původním buddhismu v dnešní době, je třeba udělat řadu ústupků. A přiznejme si, že východní filosofie je těžké pochopit, překlady děl jsou už i jejich proměnou a změnou těžiště významu. Proto zde nastává, a já jsem pro, jakási synthesa východní a západní myšlenkové tradice jako jakési náboženství pro 21. století.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 5. 4. 2010 13:37

tomdo píše: Na Západě je jen velmi málo skutečných buddhistů ...... ......Jsem přesvědčen, že nelze žít v původním buddhismu v dnešní době, je třeba udělat řadu ústupků. A přiznejme si, že východní filosofie je těžké pochopit, překlady děl jsou už i jejich proměnou a změnou těžiště významu. Proto zde nastává, a já jsem pro, jakási synthesa východní a západní myšlenkové tradice jako jakési náboženství pro 21. století.

Otázkou je, co znamená velmi málo. (viz. výše - velmi málo budhistů)
Otázkou je, co pro Tebe znamená původní budhismus.
Východní filosofie je těžké pochopit. - naprosto zásadně nesouhlasím!
Spíš má dnešní člověk málo času na studium, vše chce v instatní podobě, nevhodný vstup do studia a předsudky. Ono totiž začít studium budhismu čtením Diamantové sútry, či Tibetské knihy mrtvých, není nejlepší postup. No a pokud jde někdo k budhismu jako k víře, k náboženství, buď bude praktikovat něco jiného, než budhismus je, nebo bude velmi zklamám. To jsou dost časté situace, kdy hledající víru skončí nakonec po vystřídání mnoha exotických nauk, v náručí faráře katolické církve. A je to tak dobře, protože právě toto hledal.
"Jakési náboženství pro 21. století" považuji za dost zásadní problém, končící v polostavu, neumětelství nedouků, matlanici stylů, názorů a manipulace.
Prosím, berte vše jako můj subjektivní názor na věc, beze snahy zlehčit jakýkoli názor, který, konec konců, velmi respektuji.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 5. 4. 2010 13:40

Ano a tyhle statistiky, dle me nemaji reálný pohled. Jsou to odhady. Neplest si tohle s západní modou " být zajímavy " a proto jsem budhusta. Hlavne budhusmus neni náboženství ale nauka! Východni " náboženství " skví v jedhoduchosti a západni lidé to nechápou, mnozí chteji byt jen zajímaví.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 5. 4. 2010 15:41

No podla mna je kniha iba zhrnutim znamej veci ako pomaha pozitivny pohlad na veci a pristup celkovo...a tieto vychodne filozofie...je pravda ze tu to ludia beru skor ako stylovu vec co je samozrejme cele zle...kazdopadne ja napriklad to beriem len ako esteticky pekne pisomnosti takyto koncept viery mi je cudzi....mna zatial presvedcila len matematika a fyzika vychodne filozofie su pre mna iba intelektualnou zabavkou, ale aspon sa netvarim ze podla nich zijem
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 5. 4. 2010 18:12

Vždyť píšu, málo skutečných buddhistů, ale spojit podstatu buddhismu s moderním západním stylem života není nejlehčí. Jinak "Jakési náboženství pro 21. století" považuji za ideální stav, ke kterému nedošlo, ale mělo by dojít, dojde ke spojení tradic mnoha národů, včetně islámu, od nichž se máme také čemu přiučit, buddhismus ve své čisté podobě je způsob života těžko slučitelný se Západem. Zde ovšem dojde k "obohacení" obou stran a vzniku "panfides", spíš něž jako víry způsobu života a nahlížení na něj. Pokud o praktikování buddhismu, třebas upřímné, nechci se nikoho dotknout svou neznalostí, považuji za nesmysl. Snad jsou i výjimky, pro mě buddhismus znamená filosofii, se kterou možná v hrubých nárysech souhlasím, rozcházím se s ní v podrobnostech. Buddhismus má na Západě složitou posici, jsme zvyklí na dogmatická náboženství, což, myslím, buddhismus moc není. I když o něm vlastně nic moc nevím, je mi bližší než křesťanství, protože mám pocit, že odpovědi hledá uvnitř, ne venku, ne v nějakém bohu. Ale lidé na Západě potřebují dogmatické náboženství, pravidla a dohled, nedostatek tohoto je příčinou krise morální, která tu panuje, či spíše teprve začíná.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 5. 4. 2010 19:58

Především musím doznat, že tu knihu, o které je hovořeno, neznám.
Proto sorry za OT. :-)
K tomu co píše Tomdo bych rád dodal, že velmi záleží na druhu praktikovaného budhismu. Jeho skloubení s moderním Západním životem může být naopak velmi jednoduché. Taktéž si nemyslím, že je u nás skutečných budhistů málo. To je velmi relativní.
Ke vzniku "univerzálního" náboženství dojít nemůže, protože se tyto systémy liší svou základní podstatou. Křesťanství, Judaismus a podobně i Islám jsou náboženstvími víry, narozdíl od budhismu, nauky (chcete li náboženství) prožitku.
Ještě by mě zajímalo, čemu se můžeme přiučit od mnoha národů, včetně Islámu, jak píšeš.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 6. 4. 2010 18:23

Ano, to je ono. Co je ještě buddhismus a co jsou jeho deriváty? Protože změnit si ve "víře" něco, co mi nevyhovuje, je ovšem absurdní. Mimochodem, já si myslím, že tyhle, budeme říkat systémy, ať už křesťanství a buddhismus a všechny ostatní, mají společný základ. Budeme postupovat jednotou v rozmanitosti, až jeden náhled převáží; do té doby však absorbuje tolik z jiné víry, že se sám změní a přizpůsobí požadavkům lidí. Hovořím-li o islámu, vidím fascinující kulturu, která přejala řadu prvků z judaismu, křesťanství a zasadila je do arabské pohanské tradice. (Takhle jsem to myslel. Přebírání prvků je vlastní každému náboženství (křesťanství, judaismus - i když monoteismus byl spíš novinka, přesto přejali hodně, ale i buddhismus! - ano, souhlasím, to není náboženství) a jasně dokládá i moji theorii vzniku panfides. Přebírání prvků zde přitom probíhá zdola, samovolně; ne rozhodnutím někoho. Tak asi tak.
Jinak jsme hodně OT, omlouvám se za to. :-)
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 6. 4. 2010 19:30

:-)
Beru OT na sebe. Díky, Stan. :D
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 6. 4. 2010 19:44

Ano už hodne ale souviselo to s tematem, takže pokud už nemáme co rici k tematu knihy nebo filmu, tak klidne založte téma Budhismus nebo podobne. Diskuse je to zajímavá.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 6. 4. 2010 19:46

Asi to stačí, já už nějak nemám, co říct. Ale taková diskuse by nebyla marná.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků

TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz