Caj a Japonsko

<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 29. 7. 2011 16:11

Caj a Japonsko

Dobry den preji,
postestilo se mi vydat se do Japonska a kdyz uz jsem tu, rad bych se setkal s mistnim cajem,
ale dosel jsem k zaveru, ze to nebude zase tak snadne, jak by se zdalo. Jsem v Tokyu a premyslim,
jestli tu vubec jsou nejake cajovny? Nevite, jak se to ma s cajem v Japonsku dnes? Kupuji si jej
Japonci jen domu, je to pro ne uz pouhy pozustatek minulych casu, chodi do cajoven
nebo se s nim zde muzu setkat jen na cajovem obradu? Predem vsem diky za odpovedi.
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 30. 7. 2011 23:17

Re: Caj a Japonsko

Zeptal bych se v hotelu nebo kde to jsi, pripadne na nejakem infu, musi tam prece byt cajovny.
Pripadne nas informuj jak to tam vypada :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 31. 7. 2011 08:34

Re: Caj a Japonsko

Pat-Pej píše:Dobry den preji,
postestilo se mi vydat se do Japonska a kdyz uz jsem tu, rad bych se setkal s mistnim cajem,
ale dosel jsem k zaveru, ze to nebude zase tak snadne, jak by se zdalo. Jsem v Tokyu a premyslim,
jestli tu vubec jsou nejake cajovny? Nevite, jak se to ma s cajem v Japonsku dnes? Kupuji si jej
Japonci jen domu, je to pro ne uz pouhy pozustatek minulych casu, chodi do cajoven
nebo se s nim zde muzu setkat jen na cajovem obradu? Predem vsem diky za odpovedi.

Nemohu jinak, protoze nejsou uvedeny okolnosti navstevy Japonska, a divim se tomu, ze k cestovani do tak vzdalene konciny nebyla predem provedena patricna priprava o tak dulezitem aspektu zivota v tomto koute sveta. Dotaz tedy chapu jako pozde bycha honiti, ale jeste vice je s podivem, ze uz na miste samem nebyl vzat na pomoc aspon Internet (sic?) nebo mistni informacni sluzby. Myslite si, ze uvedeny pripad muze slouzit jako pouceni pro dalsi cestovatele?
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 31. 7. 2011 10:35

Re: Caj a Japonsko

Okolnosti navstevy Japonska by se daly shrnout celem jednoduse. Jel jsem sem za otcem,
ktery zde relativne kratky cas pracuje. Nejakou vaznou pripravu jsem tedy nemel,
ale na internetu jsem samozrejme trochu hledal. Zjistil sem, ze vetsina Japoncu pije
RTD (ready to drink) caj, cili chlazeny z automatu (ostatne s nim se tady vsude setkavam), ale je kupodivu pitny
zadny slazeny patok. Pak jsem uz byl i v cajovne, ale jedina, ktera se tu presentuje ne webu
anglicky je cinska cajova :-D ale byla fajn. Samozrejme se tu provadi cajove obrady,
ale to je asi hodne takovy turisticke lakadlo. V beznem obchode se tu da sehnat i sypany
Japonsky caj (otazkou zustava jeho kvalita), ale ocekaval sem, ze potkam nejakou japonskou
cajovnu nebo prodejnu s cajem a nic.
Hlavnim duvodem proc jsem se primarne ptal zde je jista moznost, ze se nektery z navstevniku fora
jiz v japonskem cajovem prostredi pohyboval a mohl by tedy mit praktickou zkusenost. Poucit se samozrejme
muze kdokoli z cehokoli, ale nemam pocit, ze bych byl vylozene spatnym prikladem :.) .
Kazdopadne zda se, ze Japonci se vubec nemohou srovnavat s Cinany, pokud se bavime o udrzeni
kultury piti caje do soucasnosti mezi sirsi verejnosti.
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

peer

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 89

Registrován: 6. 6. 2010 10:36

Příspěvek 31. 7. 2011 21:07

Re: Caj a Japonsko

Pat-Pej píše:Okolnosti navstevy Japonska … mezi sirsi verejnosti.

Jestli se nekdo s timto vysvetlenim spokoji, je to jeho vec. Pripada mi spis jako typicka odpoved nejakeho naseho politika. Ale k veci, mohu zacit tim, ze si snad z nas delas legraci, kdyz hledani patricnych informaci (jen Google vyhleda na jedno primitivni zadani slusne vysledky) a priprava na cestu probehla stylem halabala (nijak dukladnou pripravu bych ocekaval pri ceste za tetickou na Moravu) a pripada Ti to normalni. Jestli jsi tak postupoval, je to Tvoje vec, ale Ty to predkladas k uvereni verejne … No nic ve zlem, ale obcas je dobre trochu popremyslet, nez neco napises.
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 1. 8. 2011 01:57

Re: Caj a Japonsko

Mozna se budu opakovat, ale PRIMARNE jsem se zde ptal, protoze nepovazuji za nemozne,
ze se zde vyskytuje nekdo, kdo jiz do Japonska jel a mohl by mi tak poskytnout sve zkusenosti.
Ver mi, ze s programem zde v Japonsku nemam problem a nepotreboval jsem k tomu mnohadenni
pripravu. Kdybych sem jel na vlastni pest, tak by to asi vypadalo jinak....
Kazdopadne mistni diskuse ztraci smysl, protoze se zde nesnazim presentovat sve zazitky z cest
a ani jsem nezalozil tema, "Jak se spravne pripravit na cestu", ale ptal jsem se potencialnich
cajovych turistu, jestli mi neco nedoporuci. Nikdo takovy se neozval, takze さようなら (sbohem)
a ja vyrazim travit cas lepe nez dohady na webu.
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 2. 8. 2011 11:33

Re: Caj a Japonsko

To peer:
Tak jsem si to přečetl radši dvakrát, aby mi náhodou nic neuniklo. A musím konstatovat, že Tě vůbec nechápu.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 2. 8. 2011 17:18

Re: Caj a Japonsko

Jen poukazuje na to, že spousta lidí kdyby měla možnost jet do Japonska, tak by si zjistila předem první poslední... A taky že se dá spousta informací najít na internetu, jen nebýt líný :) Nicméně sám bych na to šel stejně jako Pat-Pej (alespoň ohledně tohoto tématu).

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz