Kolko je tu Cajomilov slovakov??

<<

repelent

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 15

Registrován: 29. 11. 2011 13:23

Příspěvek 18. 1. 2012 22:13

Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Ja som za jedneho,kto je dalsi?
<<

Razor

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 94

Registrován: 16. 1. 2012 23:07

Příspěvek 18. 1. 2012 22:28

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Ja som tiež zo Slovenska :-)
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 19. 1. 2012 10:17

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Pridávam sa ako Slovák :)
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

theanaut

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 7. 12. 2010 14:13

Příspěvek 19. 1. 2012 14:08

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

ja tiež :)
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 19. 1. 2012 22:52

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Je vás tu spousta. Zajímavý pak byl jazykový problém horký/horúcí v jednom vlákně. Jinak si rozumíme dobře, ne? :-)
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

repelent

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 15

Registrován: 29. 11. 2011 13:23

Příspěvek 20. 1. 2012 15:39

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Tak to mas pravdu :D Kedze nasa krasna slovencina pozna slovo Horky uplne inak ako si to vysvetluje cestina
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 21. 1. 2012 00:48

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Ono je to v ruštině také tak, takže ... :smile:
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 21. 1. 2012 20:15

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Priznavam sa tiez :-) tomdo- horky je nic, co tak kapusta? :-D
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 22. 1. 2012 17:36

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Nebo "sprosty", to je snad na mezinárodní konflikt!
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Gwynnbleid

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 403

Registrován: 29. 7. 2009 15:00

Bydliště: Bratislava, Slovensko

Příspěvek 22. 1. 2012 18:24

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

cha tak to je rozdiel aj v rámci slovenčiny :-D sprostí (vyslovuj sprosťí) ako sprostí viny. a potom tu máme sprostí (čítaj sprostý) ako sprostí (hlúpi) ľudia :-D
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 22. 1. 2012 20:49

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Sprostý je u nás na univerzitě poměrně slavný pojem :-)
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 23. 1. 2012 19:33

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Rovnako sa hlasim k slovenskym radom...aj ked v poslednom case vobec nepostujem z neznamych pricin..
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 13. 2. 2013 18:18

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

ja som tiez zo Slovenska, konkretne z Presova, tusim som asi jediny v kto cajuje v Presove :D minule som prisiel do cajoveho obchodu a pytam sa ci maju zhongy/gaiwany... a ta pani na mna tak krivo pozrela a pyta sa ma ze: ,, to co je???" :D
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 14. 2. 2013 00:03

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

No to si tusim prvy z vychodnych koncin(ak som niekoho opomenul hlaste sa). Napr. v Trnave nie je ani jedna cajovna takze tiez ziadna slava :D
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 14. 2. 2013 00:45

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

ale zasa ty to mas celkom blizko do Bratislavy a tam je cajovy dom www.teatrade.sk aj s cajovnou, ze vraj tam maju vyborne caje... neobjednaval som cez nich, ale na jar sa chystam nejake tie zelenace 2013 :) my tu v Presove mame tusim 1 cajovnu, ale tam by si nechcel ist :D hlasna hudba, znalosti o cajoch ziadne, ponuka onicom... tento web je vynikajuci na rozsirenie cajovych znalosti. 90% mojich znalosti mam odtial, cez fora sa da najlepsie ucit... keby o tomto webe vedelo viacej ludi zo Slovenska urcite by aj oni zacali cajovat nemiesto pozerania telky, pocitac atd... smutne je ze vacsina ludi uz ano nevie, ze existuje sypany caj, mozno ho v zivote ani nevideli ... na Slovensku je slaba propagacia listoveho caju a aj ked sa o tom ludia dozvedia tak nemaju odkial kupovat - len cez internet ... a este ma trapi jedna vec ze ked vytiahnes niekde cajove prislosenstvo zhongy/gaiwany, misky ba dokonca aj samotny caj, tak na teba ludia pozeraju ze co si normalny??? nepoznas sackovy caj??? dkonca aj rodina ma taky nazor :(
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 14. 2. 2013 09:31

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

ale prd si jediny v Presove, co cajuje, to ta mozem ukludnit pretoze ja som tiez vychodnar ;-)
na slovensku sa to lepsi ale mame, co dobiehat oproti cecham :-(
kazdopadne uz sa najde par schopnych cajovni aj v SR (vid moja recenzia na cajovnu v ruzomberku)
pocuj, ktoru cajovnu v PO myslis? lebo ja viem o 2 :-)
jedna, je na namesti Ephesus alebo nejak tak sa vola, mali by tam byt schopne caje (myslim, ze viem od koho beru) ale podla stranok a cajoveho listku bude obsluha a majitel mimo jak automat na kondomi vo vatikane
druha je Abarat, tu som si minule aj odskusal, v kocke fajn prostredie maju dopec doskovych hier a kniznicu, mila obsluha, caje bohuzial nevalnej kvality (v cechah dobre znamy oxalis, slovenska verzia sa neviem ako vola), bohuzial sa tiez najdu chyby v cajovom listku a neznalost obsluhy v tomto pripade takmer naisto sposobene informaciami od dodavatela
o rodinu sa neboj zvyknu si ;-)
ostatnym sa ospravedlnujem za stenu z textu :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

aaaa

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 70

Registrován: 19. 1. 2013 16:05

Bydliště: Prešov

Příspěvek 14. 2. 2013 14:12

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

tak to som rad ze nie som jediny na vychode :D a myslel som tu cajovnu EPHESUS, mne sa tam velmi nepaci co sa tyka prostredia, ale caje maju dobrej kvality, akurat ponuka je podla mna velmi uzka... strasne by som chcel navstivit cajovy dom v Bratislave :) Jamo odkial kupujes caje?
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 14. 2. 2013 17:14

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

sice to je reklama ale obchody som nasiel tu na fore
dragon tea house
je to rovno z ciny do 3-4 tyzdnov mi zatial doslo vsetko, uplna spokojnost (kupoval som aj nejaky zakladny riad) len bacha nekupuj od nich japoncov budu to cinske kopie :-) ale inac su to super caje skus budes milo prekvapeny (free shipping a poslu ti to tak aby si neplatil clo)
zo slovenska je super pu-erh.sk ma velky vyber skvelych japoncov

kupujem hlavne cez net teraz byvam v totalnej diere v CR :-)

Ephesus som si pozeral len cez net a nebol som tam ale zariadenie nic moc co som videl fotky a hlavne ten ich cajovy listok je des, pu erh by som podla ich popisu nikdy neskusil, pritom je to pre mna takmer kazdodenny cajicek
navyse ma nasr*li (sorry za sprosty vyzraz) lebo ja som si chcel raz u nas doma otvorit cajovnu :-(
inac fajn je ten abarat len tie caje su tam nic moc (mozno nejake zakladne sorty budu ok)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 2. 3. 2013 00:17

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

S tym pu-erh.sk mozem len suhlasit tam som velmi spokojny. Zvysne spominane slovenske obchody ja radsej nebudem komentovat mam na ne svoj extremne subjektivny nazor :D
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

mufin

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 54

Registrován: 25. 1. 2008 02:52

Příspěvek 2. 3. 2013 01:10

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

taktiez slovenka
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 4. 3. 2013 09:32

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Inhereth66 píše:S tym pu-erh.sk mozem len suhlasit tam som velmi spokojny. Zvysne spominane slovenske obchody ja radsej nebudem komentovat mam na ne svoj extremne subjektivny nazor :D

no nitra by mala mat relativne dobre caje, aspon, co som skusil aj, ked nie priamo v ich cajovni zato ixing riad z nitry :mrgreen:
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

Inhereth66

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 22. 3. 2009 17:10

Bydliště: Trnava

Příspěvek 5. 3. 2013 18:42

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Co sa inych obchodov u nas tyka tak k zvysnym chovam viac alebo menej lahostajnost ale vzdy kvoli konkretnej veci. K Nitre spomeniem rozne ich videa a prispevky kde sa neobtazuju poriadne rozlisovat sheng a shu pu erh povedia ze aha pu erh jeden z najstarsich cajov a vzapati piju shu, Gwinbleid by o tom vedel hovorit tomu sa dokonca chcelo ich opravovat. Zvysne slov. obchody tak pri tych ktore stoja za rec mam tiez svoje skusenosti, bud to ze iba redistribuuju to co si kupim radsej priamo alebo prehnane trhovy pristup k predaju s ktorym sa ja vobec nestotoznujem. Kedysi bol super obchod tealand tam sa dalo fakt prijemne pokecat s majitelom a bolo zrejme ze to robi v podstate z pasie a nie kvoli zisku.
Nature uses only the longest threads to weave her patterns, so that each small piece of her fabric reveals the organization of the entire tapestry.
R.P.Feynman
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 6. 3. 2013 09:20

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

nj tie videa nitry som si vsimol na youtube som to pri jednom nevydrzal a hodil comment a co sa stalo? video stiahli to mi moc ok nepride :-(
ja som ich caje odskusal v jedej cajovni v ruzomberku (blizsie info tu na fore) ale pokial sa staraju aj o zaucenie personalu robia chabu roboru
mozno si raz vyskusam priamo nitriansku cajovnu a uvidime :-)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
<<

theanaut

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 179

Registrován: 7. 12. 2010 14:13

Příspěvek 15. 3. 2013 14:22

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

Ja do Nitry občas zájdem a hlavne ak príde nový čerstvý tovar. Majitelia cestujú po svete na degustácie do čajových fabrík ale aj k malým pestovateľom (tiež takto funguje Čajový dom) a podľa mňa sú tie čaje veľmi dobré. Čo sa týka obsluhy nikdy som nemal problémy že by neboli ochotní. Ak si dáte viac nálevový vhodný na gong fu cha prinesú čajové more kde je kanvička alebo zhong s miskou aj voniatkom a všetko je predohriate. Suchý list je zvlášť v nasýpačke a v zlievačke voda s teplotou vhodnou na zaliatie. Ostatná horúca voda je v liatinovej kanvici ktorú prinesú aj s utierkou a môžete si jej pýtať koľko chcete. Na manipuláciu sa používajú čajové nástroje ako lyžička,pinzeta a pod. Japoncov prinesú na bambusovej alebo drevenej tácke s kjúsu kanvičkou v ktorej už je suchý čaj,jednou väčšou miskou,zlievačkou a zvlášť horúcou vodou v spomínanej liatinovke. Keď príde niekto koho nepoznajú a nevedia či je čaju znalý najprv sa opýtajú či si vie takto čaj pripraviť ako dlho a s akou teplou vodou zalievať...Ak nie všetko vysvetlia urobia prvý oplach a nálev. Ale tiež sa mi stalo že zrejme nie všetci všetko vedia. Raz som sa pýtal na shiboridashi alebo houhin a pani za pultom na mňa pozerala asi ako tá v Prešove čo ešte v živote nepočula že existuje zhong. Čo sa týka toho videa na yt o pu-erhy to ma tiež dosť zaskočilo. Ja som s tou čajovňou relatívne celkom spokojný ale niekedy sa nemôžem ubrániť pocitu,že to majitelia myslia viac komerčne ako by mali. Pekný deň,veľa kvalitného čaju a prepáčte za priveľa textu.
<<

Jamo

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 449

Registrován: 25. 9. 2012 17:01

Bydliště: Praha(teda nedaleko)/Presov (SR)

Příspěvek 15. 3. 2013 14:33

Re: Kolko je tu Cajomilov slovakov??

v presove si bol v ephese(na namesti)? alebo v tej druhej (Arabat dole smerom v hale)
ak mas nadhernu manzelku ocarujucu milenku ak vlasnis skvele auto ak nemas problem s danovym uradom ak vzdy ked vyjdes von na ulicu svieti na teba jasne slnko a ludia sa na teba usmievaju...
je cas skoncit s narkotikami
Další

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz