Článek - čaj mírně levní

<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 2. 3. 2012 11:58

Článek - čaj mírně levní

Zdravím,
zas jednou jsem si všiml nového článku o naší oblíbené problematice.

FAO: Čaj mírně zlevní a lidé ho budou pít stále více
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 2. 3. 2012 12:21

Re: Článek - čaj mírně levní

Dobrý den,
čínský čaj zcela jistě nezlevní, ale aopak podraží. Vzhledem k nařízení EK, které zařadilo čínský čaj do kategorie zboží se zpřísněným režimem při dovozu (což znamená frekventní kontroly na pesticidy, které však musí hradit dovozci a cena za jeden čaj vychází na 9000 + 500 za hodinu práce úředníka + DPH) se náklady na dovoz dosti dramaticky zvyšují. Alespoň tedy pokud dovozce jedná poctivě a podniká legálně (jsou i tací, kteří z Číny navádějí k podvodům při clení atp. - viz. vlákno na e-cajovne o "zkušenostech s dovozem ze zahraničí"). Já nevěřím, že poctivé věci (tedy poctivé čaje v tomto případě) lze dělat nepoctivým způsobem a pokud někdo podvádí při dovozu, proč mám věřit, že nepodvádí i se samotným čajem?
Já jsem zvolil postup opačný a čaje nechávám testovat v akreditované laboratoři v Číně předem, dobrovolně (a tudíž za čaje mohu plně ručit). Je to drahé, zvyšuje to náklady, často jsem pak s jinými českými prodejci napadán, že naše ceny jsou příliš vysoké (opět hlavně těmi, kteří podvádějí a k podvodům navádějí své zákazníky), ale je to správné.

Takže čaje čínské určitě podraží a bude záležet hodně na zákaznících, zda budou podporovat šedé a nelegální dovozy, nebo poctivé prodejce, kteří plní všechny své zákonné povinnosti a přidávají třeba i něco navíc.
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 2. 3. 2012 12:42

Re: Článek - čaj mírně levní

Dobrý den,

k Vašemu vyjádření bych rád napsal pár řádků. Dovolím si citovat Honzu Brože z e-čajovny: "Zásilky nejsou zadrženy 100%, ale pravda že mnohem více než před dubnem 2011".
Vím, že ani obchodní balíky nejsou 100% zachyceny a nejsem si jistý, že každý poběží na celnici hlásit - mě jste balík nezdanili a neprocleli....

Poznámku o tom nabádání k obcházení zákonů - jelikož jsem autor článku, rád bych napsal detaily - jednak ten systém není dokonalý - nechytají se všechny balíky. To je jedna věc. To nelze brát jako obcházení. Druhá věc je minimální cena balíku po zdanění a proclení - pokud se držím pod touto cenou, taktéž není problém. Jiná věc je, když prodejce napíše menší cenu, než balík ve skutečnosti má, ale to při kontrole stejně vyjde najevo - takže buď balík frčí bez kontroly, nebo chtějí fakturu a vyjde to nastejno. V jednom komentu jsem použil označení že existují kličky - ano, nedostatky systému, stejně jako v účetnictví, kterých většina prodejců využívá ;-)

Navíc netuším, proč uvádíte tento článek jako zdroj k nabádání nějakých černot - je to zveřejnění výsledných cen po přepočtu + připsání poštovného z shopu Yunnan Sourcing. Jako soukromá osoba bez obchodních styků nepodléhám takovému přístupu, jako v případě obchodních balíků - a to je samozřejmě cena jinde.

Souhlas dávám k té kontrole pesticidů (kontrola je sice fajn, ale proč to jde plně z peněz koncových obchodníků to nevím...) a celkově k systému pro podnikatele, když jsem se zajímal o to, co vše obnáší vlastně dovoz čajů a kde a o kolik se cena navyšuje, stát si skutečně podkopává půdu pod nohama, když je výhodnější pořizovat věci ze zahraničí, je to na pováženou...
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 2. 3. 2012 13:03

Re: Článek - čaj mírně levní

cajovnicka.ic.cz píše:Dobrý den,

k Vašemu vyjádření bych rád napsal pár řádků. Dovolím si citovat Honzu Brože z e-čajovny: "Zásilky nejsou zadrženy 100%, ale pravda že mnohem více než před dubnem 2011".
Vím, že ani obchodní balíky nejsou 100% zachyceny a nejsem si jistý, že každý poběží na celnici hlásit - mě jste balík nezdanili a neprocleli....

Poznámku o tom nabádání k obcházení zákonů - jelikož jsem autor článku, rád bych napsal detaily - jednak ten systém není dokonalý - nechytají se všechny balíky. To je jedna věc. To nelze brát jako obcházení. Druhá věc je minimální cena balíku po zdanění a proclení - pokud se držím pod touto cenou, taktéž není problém. Jiná věc je, když prodejce napíše menší cenu, než balík ve skutečnosti má, ale to při kontrole stejně vyjde najevo - takže buď balík frčí bez kontroly, nebo chtějí fakturu a vyjde to nastejno. V jednom komentu jsem použil označení že existují kličky - ano, nedostatky systému, stejně jako v účetnictví, kterých většina prodejců využívá ;-)

Navíc netuším, proč uvádíte tento článek jako zdroj k nabádání nějakých černot - je to zveřejnění výsledných cen po přepočtu + připsání poštovného z shopu Yunnan Sourcing. Jako soukromá osoba bez obchodních styků nepodléhám takovému přístupu, jako v případě obchodních balíků - a to je samozřejmě cena jinde.

Souhlas dávám k té kontrole pesticidů (kontrola je sice fajn, ale proč to jde plně z peněz koncových obchodníků to nevím...) a celkově k systému pro podnikatele, když jsem se zajímal o to, co vše obnáší vlastně dovoz čajů a kde a o kolik se cena navyšuje, stát si skutečně podkopává půdu pod nohama, když je výhodnější pořizovat věci ze zahraničí, je to na pováženou...


Dobrý den,
odkazoval jsem nikoli na článek, ale na příspěvky v diskusi pod ním (omlouvám se za nepřesnou formulaci), kde zazněla jasná nabídka na poradenství, jak obcházet pravidla dovozu ("Protože vím co by to pro ně znamenalo a také vím že určité věci se obejít nenapadnutelně dají, rád jim v tom poradím. Rozhodně jsme pro to, aby se zákony země dodržovaly, ale zároveň se domníváme, že určité věci pokud překročí mez a zdravý rozum, není nutné podporovat ani respektovat. Prosím, nechci se rozepisovat zde na fóru jaké ty kličky jsou, v případě zájmu mi napiště soukromě a to i v případě že se chystáte objednávat kdekoliv mimo EU" - zdroj: http://e-cajovna.net/zku-enosti-s-objed ... ment-26204). Ostatně i Vy jste podle článku měl zaplatit DPH, které však ve Vašem propočtu započítáno není a pokud jsem si všiml na fotce na Vašem webu u článku, který také shruje ceny zboží některé z objednávek z Číny, je na adresním štítku balíku uvedená cena 25 USD (http://cajovnicka.ic.cz/images/ostatni/chawang1.jpg), která ceně balíku neodpovídá (http://cajovnicka.ic.cz/objednavkachawang.html).
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 2. 3. 2012 14:34

Re: Článek - čaj mírně levní

Udevený úryvek je podle mého spíše povzdech nad nynějším stavem a paradox zavedeného systému a reálného plnění danných zásad. Je pochopitelné, že celnice nemůže vše stíhat a vydaná pravidla tak ztrácí svůj pravý význam. Jako poradenství bych toto určitě nevnímal, spíš upozornění na výše sepsané nedostatky v procesu proclení. Myslím, že všichni prodejci musí souhlasit, že podmínky pro dovoz opravdu překročily mez a zdravý rozum, s tím by jste měl souhlasit i Vy, protože se to Vás a Vašich produktů přímo týká.
Skutečně, balík měl projít proclením a zdaněním, jenže nebyl ani konrolován, pouze předán a přímo odeslán na poštu v JI :-) na balíku nebylo napsáno otřepané Gift, které je nyní spíš magnet na prověření :-) bylo tam napsáno nádobí, čaj atd - takže mohli kontrolovat. A hlavně u balíku byla přiložena faktura, kde byl kompletní výpis sortimentu. Pokud nechali být, pak je to chyba systému. Tuším, že těch 25 dolarů bylo pojištění minimální? Nevím, co znamenaly ty znaky. Každopádně balík měl v tom paklu papírů u sebe i fakturu. Zaráží mě, proč nyní vytahujete fotografii z jiného článku :-) Tento na e-čajovně zveřejněn nebyl a tudíž komentáře o jakémkoliv nabádání k obcházení jakýchkoliv zákonů k němu také nebyly...
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 2. 3. 2012 16:55

Re: Článek - čaj mírně levní

Mám návrh - už jsem sepsal reakci, ale po úvaze si ji zatím nechám pro sebe - co když bychom poslední příspěvky obsahující různé narážky pěkně smazali a žili pěkně dál v klidu?

Nebo můžu vložit tu reakci, ale může z toho být flame (o což si předchozí příspěvky ale beztak říkají)...
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 2. 3. 2012 17:08

Re: Článek - čaj mírně levní

Žádám vás všechny o udržení diskuse v rámci slušné diskuse, bez napadání a v klidu.

Dekuji
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 2. 3. 2012 17:41

Re: Článek - čaj mírně levní

No, já bych řekl, že pro nás čaj asi nezlevní nikdy. Tím nás, myslím ty, kteří utrácí pro většinu populace nesmyslné částky za suché listí, po jehož požití se vlastně ani moc nemotáte.
Cena bude jedna věc, to kolik za čaj každý z nás utratí jiná. Koupíme si víc levného čaje. Asi ne. Koupíme si spíš nějaký vzácnější a každý rozhází kolik může. A navíc, nemyslím si že by "vzácné", resp. špičkové čaje nějak měnily cenu směrem dolů.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 2. 3. 2012 17:47

Re: Článek - čaj mírně levní

Zlevňování mi přijde jako utopie. Důvod zlevňování je jaký? Vyšši DPH? Vyšši kurs dolaru? Vyšši inflace? :-) Nevidím jediný důvod zlevňování. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 2. 3. 2012 18:10

Re: Článek - čaj mírně levní

Tak dolar teď docela zhusta klesá (samozřejmě do pěkných 16.50 co bylo cca před rokem mu ještě schází).

Pak je otázka kvality/technologie sklizně, tam se dá ušetřit skoro vždy.

Nicméně se taky obávám, že luxusnější čaje moc nemají důvod zlevňovat - kupní síla je na ně dostatečná. Ono se teda stále víc ozývá, že se to (puerhový trh) opět žene do bubliny (což si teda myslím taky) a nevidím důvod to podporovat - ale dokud je dost investorů/kupců, kteří to podporují, tak to ještě může pár let vydržet.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 2. 3. 2012 18:35

Re: Článek - čaj mírně levní

Domnívám se, že v článku provedli úvahu směrem roste spotřeba->bude stoupat produkce a s tím klesat cena. Bohužel, jak zde již bylo řečeno, se pro nás zajímavých sort čajů asi netýká a obecně je to dosti nepravděpodobné. Děkuji panu Prachařovi za reakci a možnost nahlédnout trochu pod pokličku. Osobně se mi tyto různé podvůdky také nelíbí, ale je asi na každém z nás, jak se k tomu postavit. Také je to taková jedna část spirály naší vlády a ekonomiky. Nikdo nechce nic státu platit a krátí co se dá, státu klesají příjmy, tak je nenapadne nic lepšího než zvedat daně a zavádět další poplatky a tím motivují další lidi ke krácení, zastaví soukromý sektor a jede se znovu do kola :-)
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 9. 3. 2012 10:05

Re: Článek - čaj mírně levní

zdenek.prachar píše:Dobrý den,
čínský čaj zcela jistě nezlevní, ale aopak podraží. Vzhledem k nařízení EK, které zařadilo čínský čaj do kategorie zboží se zpřísněným režimem při dovozu (což znamená frekventní kontroly na pesticidy, které však musí hradit dovozci a cena za jeden čaj vychází na 9000 + 500 za hodinu práce úředníka + DPH) se náklady na dovoz dosti dramaticky zvyšují. Alespoň tedy pokud dovozce jedná poctivě a podniká legálně (jsou i tací, kteří z Číny navádějí k podvodům při clení atp. - viz. vlákno na e-cajovne o "zkušenostech s dovozem ze zahraničí"). Já nevěřím, že poctivé věci (tedy poctivé čaje v tomto případě) lze dělat nepoctivým způsobem a pokud někdo podvádí při dovozu, proč mám věřit, že nepodvádí i se samotným čajem?
Já jsem zvolil postup opačný a čaje nechávám testovat v akreditované laboratoři v Číně předem, dobrovolně (a tudíž za čaje mohu plně ručit). Je to drahé, zvyšuje to náklady, často jsem pak s jinými českými prodejci napadán, že naše ceny jsou příliš vysoké (opět hlavně těmi, kteří podvádějí a k podvodům navádějí své zákazníky), ale je to správné.

Takže čaje čínské určitě podraží a bude záležet hodně na zákaznících, zda budou podporovat šedé a nelegální dovozy, nebo poctivé prodejce, kteří plní všechny své zákonné povinnosti a přidávají třeba i něco navíc.


Dobrý den,
protože jsem zde citován a to jiným obchodníkem, rád bych si dovolil reagovat.
Toto fórum mám moc rád, a jak zde bylo před nějakým časem zmíněno (viewtopic.php?f=31&t=755&p=12959#p12959
) cituji: "A dále si myslím, že musí dojít ke zpřísnění pravidel:
- za jakýkoli náznak osobního útoku ban ", nebylo by dobré, aby i sem
dolehly různé skryté či otevřené napadání mezi obchodníky, tak jak tomu bylo zejména před
několika lety na fóru e-čajovna.
Na fóru ečajovny vystupuji zejména jako piják čaje a snažím se veškeré obchodní věci řešit
v PM, nikoliv jak tomu je či bylo před nějakým časem, kdy se obchodníci rozepisují o svých
nových čajích, nových edicích puerhu, pořádají soutěže a jinak lákají nové zákazníky, čímž
amaterské fórum nabírá uplně jiných obrátek.
Z tohoto postu (čistě osobního) jsem také psal zde citovaný příspěvek. Je velmi zřetelné, že byl zaměřen na
potíže s balíky maloobchodního charakteru, o žádném šedém dovozu, či podvádění při dovozu atd.
tam není zmínky. Velkoobchodní zákazníci, jež s námi obchodují, vše řádně clí v plné hodnotě
(není mi jasné jak lze prodávat čaj bez procelní a vést si o tom účetnictví...??)
a některé už bohužel potkaly i zkoušky na pesticidy - úspěšně ! Samozřejmě jsem si byl při psaní
příspěvku vědom toho, že to bude vůči mě použito, jsem rád, že jste se ozval právě Vy.
Snad mě napadá přirovnání vzpomínkou na dobu totalitní, kdy se k nám čaje často pašovali z
Polska či ze západu a tímto způsobem si pořizovali čaj velikáni jako nebožtík pan Kundera,
či další milovníci čaje a dnes uznávaní znalci. Je dle výše sepsané úvahy někdo takový zločinec? Pašoval
přes zákaz přes hranice ? Ovšem že ne, jen si pozvdechneme, jaké to byly zlé časy a jak se tomu
nápadně blíží dnešní šikana ze strany EU ve všech sférách.
Na další narážky, pane Prachaři, o tom, zda věříte či nevěříte v poctivost našich čajů, bych
případně reagoval v soukromých zprávách. Tím se dostává příspěvek do sféry úvah až pomluv,
a asi jste porušil i jedno Vámi stanovené pravidlo pro ban.
Pokud máte cokoliv konkrétního, vše lze přes PM vyřešit. Opravdu se těmito narážkami dostává debata na urážení obchodníka obchodníkem a tyto v Česku oblíbené praktiky mi připadají dětinské. Nemám problém poskytnout jakékoliv vzorky
na jakékoliv srovnávací degustace apod. Taktéž bych rád uvedl, že nejsem jakkoliv odpovědný
za dezinformace či předražování čajů, jež se na českém trhu - zejména internetu, původem od nás
vyskytují. A pochopitelně nezodpovídám za to, zda někdo objedná jako soukromá osoba a čaj následně prodá jako obchodník.
(a netuším, jak jsem psal výše, jak by toto fakturoval, ale u cca 2 MO zákazníků jsem následně zjistil, že se opravdu živí čajem a čaje následně nabízeli ve svém obchodě).
Doufám, že ač OT jsem nenapsal nic neslušného a o cenách čínských čajů viz další příspěvek.

S přátelským pozdravem Honza Brož
<<

chawangpu

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 160

Registrován: 5. 3. 2011 21:43

Příspěvek 9. 3. 2012 10:30

Re: Článek - čaj mírně levní

Ceny čajů - zkusím napsat jen k čajům čínským a můj názor, určitě z několika důvodů porostou. Za prvé je to neustále rostoucí úroveň u obyvatel v Číně. Celkově rostou náklady na život a zejména cena sběračů čaje a výrobců je vyšší. To je ale spíše pozvolné a nejvíce se týká čajů extra levných, jež se mohou zdražit znatelně.
Tím, že je určitá vrstva Číňanů čím dál bohatší, dosahují ceny určitých špičkových čajů, či čajů uměle propagovaných, opravdu velkého zdražení. Větinou jde tedy zejména o vzrůstající zájem o určité čaje a jejich nutné zdražení. Zde v Yunnanu se to týká zejména červených čajů, jejichž cena stoupá příbližně o 100kč ročně v nákupu, jasmínových čajů, neboť je čimdál nákladnější ovoňování čajů v Guangxi a cena jasmínu je stále vyšší. U puerhů se jedná nyní (po pádu trhu z puerhem v roce 2007), o nárust cen u kvalitnějších maocha (surovina na výrobu puerhu). Tento nárust je silně nerovnoměrný, a zatímco u některých čajů v roce 2010 a 2011 byla cena shodná, někde byl nárust astronomický a důvodem byl právě zvýšený zájem bohatých Číňanů o tyto čaje. Dle všech předpokladů a současných zpráv by měla cena letošních maocha být totožná s rokem 2011. Taktéž je stále horší situace s čaji archivními, jež v aukcích dosahují astronomických cen a jsou zkupovány z Malajsie, Taiwanu, HK ,, zpět do Číny.
To jsou jen jedny z možných důvodů pro zdražení čajů přímo v Číně.
Náklady na dovoz čajů a poplatky se zvyšují v EU zvyšujícím se DPH, novou kontrolou na pesticidy, jež pro malé dovozce může mít smrtelné následky, a taktéž stále se zvyšující náklady na život. To, že nyní stojí vajíčko 6kč je prostě neuvěřitelné a maolobchodní zákazníci musí rozumět tomu, že jejich dodavatel musí být z něčeho živ. Nicméně se setkávám se zvláštní logikou některých - bohužel i našich - VO odběratelů, jež zvyšující se náklady promítají několikanásobně do výsledné ceny čaje
a pak čaj jež nabízíme pod 2USD stojí v ČR přes 300kč ! Takové okrádání zákazníků je nehorázné a bohužel tomu nahrává i zvyšující se šikana u celního procesu maloob. zásilek ze zahraničí, na kterou nemá každý nervy a tak raději lidé respektují ceny v ČR.
Honza Brož
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 3. 2012 14:31

Re: Článek - čaj mírně levní

Tak asi opravdu nejvyšší čas toto téma zamknout, nebo tomu ještě dám šanci, aby se hovořilo o cenách čajů obecně i konkrétně, ale bez osobních sporů, apod.
Já si myslím že citace není napadání a že všichni učastníci maji stejnou šanci reagovat. Hlavně jen v rámci slušnosti. Ideálne po PM.
Aby se tu strhla diskuse a toto forum se degradovalo na uroven hadajících komunitních diskusních fór opravdu nedovolím. :-)
Jen k těm vajíčkům :-)
Všichni na to měli 12 let a nic nedělali, ted se vztekaji že se zdražuje. Co může udělat koncový odběratel? Omezit spotřebu....
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 9. 3. 2012 17:51

Re: Článek - čaj mírně levní

Dobrý den,

toto téma je skutečně zralé na zavření. dovolím si jen malý komentář:

1. citace skutečně není osobní útok, opravdu si myslím, že Vaše reakce je zbytečně osobní
2. další uvedené úvahy jsou zcela obecné, to že si je kdokoli vztáhne na sebe, není moje starost
3. na zbytek je asi zbytečné reagovat, myslím, že si každý umí udělat obrázek sám... Každopádně pokud by majitel fóra shledal v kterémkoli mém příspěvku jakýkoli osobní útok či nevhodný obsah, jsem za to, aby byl text smazán a já dostal ban přesně jak jsem psal v citovaném příspěvku.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 9. 3. 2012 19:26

Re: Článek - čaj mírně levní

Toto téma bylo zralé na zamčení už dávno, asi tak po druhém až třetím příspěvku. Ale jelikož je tu svoboda, taky si dovolím komentář. Já v tamtěch příspěvcích třeba osobní útok vidím... A rozhodně to je komerční inzerce na téma chlubení se svou poctivostí.

ZP: To s tím vztahováním na sebe je zase jenom jedna z vašich četných slovních her. Zahrajeme si to i na druhou stranu, ano? :)

Byl jednou jeden pan Zdeněk Prachař (prosím, pokud si to někdo vztáhne na sebe, je to jen jeho problém), který si nechal zařídit produkci čajů a pak dělal, bůhvíjak to není jeho práce a produkce (i když nebyla). Na čajové dotazy docela často odpovídal tak, že se přeptal Scotta z YunnanSourcingu a pak to vydával za své vědomosti (na čemž si vybudoval pověst o své erudici - pche). Také sprostě vydíral svého dodavatele. Řval na majitele čajoven, kteří si dovolili koupit i nějaký čaj od konkurence, co že si to dovolují. No a pak psal ten první příspěvek nahoře o poctivých obchodnících a poctivých čajích. No nestydí se pan Prachař?

Dzin: Je mi líto, ale opravdu není možné, aby na svobodném fóru někomu urážky procházely a někomu ne...to se prostě nedělá. Pokud se někdo projevuje jako čestný a férový chlapík, i když není, nevidím důvod, proč ho v tom podporovat.
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 9. 3. 2012 19:42

Re: Článek - čaj mírně levní

Já jako autor původního příspěvku děkuji všem co napsali věcný komentář a s lítostí žádám o zamknutí tématu. Nechtěl jsem aby se to takto zvrhlo.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 9. 3. 2012 20:00

Re: Článek - čaj mírně levní

Pyroh píše:Toto téma bylo zralé na zamčení už dávno, asi tak po druhém až třetím příspěvku. Ale jelikož je tu svoboda, taky si dovolím komentář. Já v tamtěch příspěvcích třeba osobní útok vidím...

ZP: To s tím vztahováním na sebe je zase jenom jedna z vašich četných slovních her. Zahrajeme si to i na druhou stranu, ano? :)

Byl jednou jeden pan Zdeněk Prachař (prosím, pokud si to někdo vztáhne na sebe, je to jen jeho problém), který si nechal zařídit produkci čajů a pak dělal, bůhvíjak to není jeho práce a produkce (i když nebyla). Na čajové dotazy docela často odpovídal tak, že se přeptal Scotta z YunnanSourcingu a pak to vydával za své vědomosti (na čemž si vybudoval pověst o své erudici - pche). Také sprostě vydíral svého dodavatele. Řval na majitele čajoven, kteří si dovolili koupit i nějaký čaj od konkurence, co že si to dovolují. No a pak psal ten první příspěvek nahoře o poctivých obchodnících a poctivých čajích. No nestydí se pan Prachař?

Dzin: Je mi líto, ale opravdu není možné, aby na svobodném fóru někomu urážky procházely a někomu ne...to se prostě nedělá. Pokud se někdo projevuje jako čestný a férový chlapík, i když není, nevidím důvod, proč ho v tom podporovat.


Dobrý den,

protože se Vámi napadená osoba jmenuje stejně jako já, je mi až podezřelé, že ji neznám. Ale protože jsem ten příspěvek (na který odkazujete) psal já, pak bych si tipl, že mluvíte přeci jen o mně (jelikož odkaz na onen příspěvek mne identifikuje), tudíž všechny Vaše tanečky kolem jsou trochu navíc.

1. nikdy jsem na žádného svého zákazníka neřval, ani to, co píšete, ani nic jiného. To je zcela nehorázná lež.
2. žádného dodavatele jsem nikdy sprostě ani jinak nevydíral. Ne, že by do toho komukoli cokoli bylo, ale zde se zjevně jedná o ukončení spolupráce s YS (ze strany YS) kvůli změně obchodních podmínek, na které jsem prostě nemohl přistoupit. Do detailů se pouštět nechci, není slušné ani vhodné pouštět různé detaily obchodního vztahu na veřejnost (jakkoli se to z druhé strany zjevně děje).
3. vzhledem k tomu, že spolupracujeme s (dvěma) lidmi s více než čtyřicetiletou praxí nákupu mao cha a produkce pchu-erů v Meng Hai TF a CNNP, považuji tvrzení o přepisování odpovědí Scotta z YS za dost úsměvné. Navíc všichni návštěvníci či stálí hosté našich degustací mohou jistě potvrdit, jak nízké mínění o své erudici mám... Rád bych také upozornil, že všichni máme jen přejaté znalosti, nemyslím, že by tu kdokoli objevil o čínském čaji cokoli nového...
4. mohl byste citovat urážky, které zde na foru ode mne zazněly? (Zdůrazňuji slova urážky a citovat)

Vzhledem k závažnosti některých obvinění bych chtěl poprosit majitele fora, aby vlákno nezamykal, dokud tato obvinění pan Tomek věrohodně a bezpochybně neprokáže.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 9. 3. 2012 20:09

Re: Článek - čaj mírně levní

Hehe, heslujete jako Bém - věrohodně a bezpochybně, to zní hrozně dobře.

ad 1) No, vaše vystoupení v Síti je docela populární částí folklóru...
2) Ano, majitele YS jste vydíral. Nemluvte prosím o změnách obchodních podmínek. OBA víme, o co šlo, tak přestaňte s těmihle slovními hrami. Prostě vás vyhodil, protože jste mu neplatil a vydíral ho, netancujme okolo toho. Nešlo o žádné "ukončení spolupráce z důvodu změny podmínek" - prostě vás vyhodil protože jste jaký jste ;-) K tomu přivlastnění zásluh za produkci jste se asi nevyjádřil záměrně, že ano...
3) No, teď možná spolupracujete s někým takovým. Bylo tomu i tak i před těmi dvěma-třemi roky? Asi těžko - Stephane nemá 40tiletou praxi, Scott taky ne, protože jsou oba mladší. Pokud jste tehdy spolupracoval s někým dalším, proč se jejich čaje nevyskytly v nabídce? Vaše upřímné mínění o vaší erudici neznám - sice, když se to hodí, tvrdíte, jak je malá, ale opravdu to nezní věrohodně...
4) Citujte si sám, stejně je to jenom další prázdné slovíčko. Tohle téma a vaše pasování se do role poctivého obchodníka považuji za urážku slušných lidí, protože prostě slušný nejste. Vaše chování k Mechatronikovi před časem bylo taky dost urážlivé.

Urážka taky byla, když jste šířil pomluvu, že Honza prodával fejkové XG tuocha 2004 - ano, i na to jsou svědci. Nikdy jste se mu za to neomluvil, i když jste ho tím poškodil. A on je dané čajovně neprodal.

Vždyť jste falešný jak Topol - mrkněte se na výše postnutý příspěvek Honzou - kde požadujete, aby náznaky osobních útoků byly banovány a za náznak obchodní inzerce taky ban - ale vždyť kdo to dělá? Vy. Tohle téma opravdu není jen tak nějaká nevinnost, ale pokud ne osobní útok tak náznak určitě. Různé dávání a nabízení vzorků - to je, pokud ne obchodní inzerce, tak náznak opět určitě. Prostě se popíráte.

Píšete moc dobře, diskutovat umíte, někoho tím asi přesvědčíte, ale je to prázdné, hrozně prázdné... Víc a víc lidí vás prohlédne a budou tak znechuceni jako já. To není udržitelný obchodní model.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 9. 3. 2012 20:29

Re: Článek - čaj mírně levní

Aniž bych to chtěl nějak převelice hodnotit, připadá mi, že se dostáváte poněkud mimo mísu, pane Tomku. Zdá se , že aniž byste odpověděl, motáte do diskuse další, dle mého názoru nesouvisející prvky.
Navíc míra záště se kterou odpovídáte mi nepřipadá úměrná tématu. Skoro bych si tipnul, že tam bude ve hře i něco dalšího, což je jistě mylná doměnka.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 9. 3. 2012 20:32

Re: Článek - čaj mírně levní

Pyroh píše:Hehe, heslujete jako Bém - věrohodně a bezpochybně, to zní hrozně dobře.

ad 1) No, vaše vystoupení v Síti je docela populární částí folklóru...
2) Ano, majitele YS jste vydíral. Nemluvte prosím o změnách obchodních podmínek. OBA víme, o co šlo, tak přestaňte s těmihle slovními hrami. Prostě vás vyhodil, protože jste mu neplatil a vydíral ho, netancujme okolo toho. Nešlo o žádné "ukončení spolupráce z důvodu změny podmínek" - prostě vás vyhodil protože jste jaký jste ;-) K tomu přivlastnění zásluh za produkci jste se asi nevyjádřil záměrně, že ano...
3) No, teď možná spolupracujete s někým takovým. Bylo tomu i tak i před těmi dvěma-třemi roky? Asi těžko - Stephane nemá 40tiletou praxi, Scott taky ne, protože jsou oba mladší. Pokud jste tehdy spolupracoval s někým dalším, proč se jejich čaje nevyskytly v nabídce? Vaše upřímné mínění o vaší erudici neznám - sice, když se to hodí, tvrdíte, jak je malá, ale opravdu to nezní věrohodně...
4) Citujte si sám, stejně je to jenom další prázdné slovíčko. Tohle téma a vaše pasování se do role poctivého obchodníka považuji za urážku slušných lidí, protože prostě slušný nejste. Vaše chování k Mechatronikovi před časem bylo taky dost urážlivé.

Vždyť jste falešný jak Topol - mrkněte se na výše postnutý příspěvek Honzou - kde požadujete, aby náznaky osobních útoků byly banovány a za náznak obchodní inzerce taky ban - ale vždyť kdo to dělá? Vy. Tohle téma opravdu není jen tak nějaká nevinnost, ale pokud ne osobní útok tak náznak určitě. Různé dávání a nabízení vzorků v tématu o tom, co kdo pije - to je, pokud ne obchodní inzerce, tak náznak opět určitě. Prostě se popíráte.

Píšete moc dobře, diskutovat umíte, někoho tím asi přesvědčíte, ale je to prázdné, hrozně prázdné... Víc a víc lidí vás prohlédne a budou tak znechuceni jako já. To není udržitelný obchodní model.


1. právě jsem mluvil s majitelem Čajovny V Síti. Vaše slova ho řekl bych velice překvapila (protože spolu máme nadstandardně přátelský vztah) a pokud nebude vlákno uzavřeno, je připraven a ochoten potvrdit, že se nic takového nestalo. Tedy prokazatelně lžete.
2. O vydírání prostě nemůže být řeč a o neplacení také ne. Jde o změnu obchodních podmínek na základě které byla ukončena spolupráce. Majiteli fora jsem ochoten ukázat celou korespondenci, která k tomu vedla a dokázat svá slova.
3. s těmito lidmi spolupracuji od začátku LF a některé čaje od nich v nabídce byly, tedy opět lžete.

O dalším si snad udělá každý obrázek sám, zejména pokud majitel Čajovny V Síti provede registraci a bod, který se jej týká, uvede na pravou míru sám...
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 9. 3. 2012 20:35

Re: Článek - čaj mírně levní

Stan: Je to mYlná domněnka. Hele, představ si, že víš, že někdo je fakt hodně pokrytecký a (dle mých měřítek) zlý - ale naparuje se a dělá ze sebe slušňáka - nepřijde ti, že člověk má povinnost mu tu image trochu rozbít? Nepřijde ti, že když víš o tom, že někdo někoho vydírá, ale lidi ho mají za klaďase, naznačit, že onen klaďas zas tak kladný není?

Já do diskuze motám příspěvky nesouvisející s původním tématem, ale související s panem Prachařem načatým tématem slušnosti obchodníka.

Podívej se na první příspěvek pana Prachaře v diskuzi - není to prosté přihřívání vlastní polívčičky? A bokem kope do konkurence. To tě třeba nedráždí?

Nech těch postranních úvah o mých motivacích, já taky nenavrhuju, že jsi Prachařovo alter ego, i když to tak v poslední době vypadá... nebuďme paranoidní.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 9. 3. 2012 20:38

Re: Článek - čaj mírně levní

ZP: Už mě ta omáčka začíná unavovat - pořád přecházíte důležité body - je to už celkem dlouhý seznam. Nějak mi přijde, že až na tyhle tři body (a počet bodů se celkově zmenšuje) nejste schopen dané věci vyvrátit a zde: je první bod sporný, v druhém mám pravdu já a ve třetím nic moc netvrdím.

Možná jste si s majitelem čajovny něco vyříkali, proč ne. Já zase slyšel z mnoha zdrojů, že to bylo dle mé verze. Bohužel je možné, že to hlasy lidu zveličily, ale je mi podezřelé, že by to bylo až tolik lidí.

Vydírání to prostě je, opakováním, že to vydírání není, nic nenapravíte. No tu korespondenci si klidně ukazujte, ale nechte také vyjádřit protistranu, tj. Scotta.

Ad bod 3 - v čem lžu - já prostě jenom polemizoval o tom, jestli jste s nimi spolupracoval už tehdy... Nic jsem netvrdil, takže už z podstaty nemůžu lhát.

Opět strukturálně bezvadný příspěvek (lžete na konci každého odstavce, to působí moc pěkně), ale nic moc...

Souhlasím ale v jednom - nechme tu diskuzi tady, ať si každý udělá názor sám. Taky končím.

Hm. Vidím, že jsme se přesunuli do smeťáku. Asi to sem patří.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 9. 3. 2012 20:48

Re: Článek - čaj mírně levní

Pyroh píše:ZP: Už mě ta omáčka začíná unavovat - pořád přecházíte některé důležité body.

Možná jste si s majitelem čajovny něco vyříkali, proč ne. Já zase slyšel z mnoha zdrojů, že to bylo dle mé verze.

Vydírání to prostě je, opakováním, že to vydírání není, nic nenapravíte. No tu korespondenci si klidně ukazujte, ale nechte také vyjádřit protistranu, tj. Scotta.

Ad bod 3 - v čem lžu - já prostě jenom polemizoval o tom, jestli jste s nimi spolupracoval už tehdy... Nic jsem netvrdil, takže už z podstaty nemůžu lhát.

Opět strukturálně bezvadný příspěvek (lžete na konci každého odstavce, to působí moc pěkně), ale nic moc...


1. OK, majitel, na kterého jsem měl řvát, říká, že to je lež. Já říkám, že to je lež. Ale Vy nejlépe víte, že není... V tom případě předložte podobný důkaz jako já, když jsem se souhlasem člověka, na kterého jsem měl řvát, uvedl jeho stanovisko, že se jedná o lež. Jen opakuji, že se zmíněný člověk sám nabídl, že vše uvede na pravou míru...

2. Opět - já jsem ochoten dokázat svá tvrzení, že o žádné vydírání nešlo a žese jedná o běžný obchodní spor. Pokud chcete, abych věřil, že má Scott potřebu jej řešit tímto způsobem a přes Vás, nevěřím. Navíc to, co říkáte není pravda. Korespondenci jsem samozřejmě ochoten ukázat celou, tedy i s vyjádřeními od Scotta. Pokud ale chcete, aby měly prostor k vyjádření obě strany sporu, měl byste respektovat pohled můj (který jsem schopen vcelku snadno doložit).
Možná by pomohlo, kdybyste ono "sprosté vydírání" specifikoval. Vydírání je trestný čin, pokud mne z něčeho takového obviňujete, pak byste asi měl říci, co přesně jsem měl udělat.
Mimochodem, máte tušení, s kolika obchodními partnery se Scott stejným způsobem rozešel od založení firmy YS?

O tom, kdo je jak slušný si jistě udělá obrázek každý sám, stejně jako o tom, kdo lže...
Naposledy upravil zdenek.prachar dne 9. 3. 2012 22:42, celkově upraveno 1
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 9. 3. 2012 21:09

Re: Článek - čaj mírně levní

Nech těch postranních úvah o mých motivacích, já taky nenavrhuju, že jsi Prachařovo alter ego, i když to tak v poslední době vypadá... nebuďme paranoidní.........napsal uživatel Pyroh
( to co psal před touto částí příspěvku, lze brát jako jeho subjektivní vnímání skutečnosti, ke kterému se nehodlám vyjadřovat.)

Učebnicová ukázka manipulace. Navíc je to, dle mého názoru, pokrytecké. Dobře víte o co jde!
Vy jste zřejmě ve své zášti ochoten zajít kamkoli.
Další

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz