Článek - čaj mírně levní

<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 3. 2012 23:53

Re: Článek - čaj mírně levní

Ikdyž se mi vůbec nelíbí jak se to tu zvrtlo, zamykat to prozatím nebudu. Ať mne neobviní někdo kdo se nestihl vyjádřit. Jedna věc je pomlova, druha presumpce neviny. Každopádně to berte tak že jste " U mě doma " a respektujte moje pravidla. A pochopitelně pravidla slušného chování.

2 Pyroh: Nejsme na smeťaku ale v Off Topic, ale to už je téměř od počátku.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 10. 3. 2012 10:17

Re: Článek - čaj mírně levní

Dzin: A jo, já jak koukal nahoru, tak jsem si intuitivně vybral smeťák :)

Ještě bych se chtěl omluvit Stanovi - to o alter egu byla ode mne jen klukovina a pitomost - pointa toho příspěvku byla úplně jinde, tohle bylo spíš lehké povzdechnutí plynoucí z mého rozladění, ale bylo to úplně zbytečné. A rozhodně jsem tím nechtěl dosáhnout nějakého efektu manipulace, či tak něco, opravdu to bylo myšlené "jen tak".
<<

milanlesnak

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 10. 3. 2012 14:12

Příspěvek 10. 3. 2012 14:45

Re: Článek - čaj mírně levní

Dobrý den diskutujícím,

se zájmem jsem se začetl do zdejší diskuse o ceně čaje. Jak už to býva na podobných fórech, přetřásají se i jiné věci, které s původním tématem nesouvisí. Zde to ovšem, a to bych rád zdůraznil, překročilo jistou mez a proto jsem se rozhodl reagoval, ač to obvykle nečiním. Chci ujistit diskutující, zvlaště pak pana Tomka, že rozhodně není pravdou, že by na mě pan Prachař v naší čajovně v Síti někdy zvýšil hlas, natož dělal nějaké výstupy. Folkór, na který je odkazováno, je jen hloupá virtuální realita, kterou pan Tomek mohutně přiživuje, aby měl střelivo pro své "argumenty"...

Osobně jsem s panem Prachařem po profesní stránce neměl nikdy žádný problém a pokud pana Tomka tolik zajímají hlasy z lidu, tak mohu potvrdit z přímého kontaktu s našimi zákazníky, že jeho čaje jsou prvotřídní kvality (teď dokonce tesotavané na přitomnost nažádoucích látek) a jejich cena je odpovídající. Spolu s Tea Mountain Martina Špirma a Darjeelingem.cz pana Kláska patří mezi nejžádanější dodavatele s naprosto profesionálním přístupem. Čajovnu provozujeme uz 10 let, takže mám srovnání dostatečně hluboké...


Milan Lesnak z čajovny V Síti
<<

cajovnicka.ic.cz

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 118

Registrován: 23. 1. 2011 17:14

Bydliště: Vysočina

Příspěvek 12. 3. 2012 11:33

Re: Článek - čaj mírně levní

milanlesnak píše:Dobrý den diskutujícím,

se zájmem jsem se začetl do zdejší diskuse o ceně čaje. Jak už to býva na podobných fórech, přetřásají se i jiné věci, které s původním tématem nesouvisí. Zde to ovšem, a to bych rád zdůraznil, překročilo jistou mez a proto jsem se rozhodl reagoval, ač to obvykle nečiním. Chci ujistit diskutující, zvlaště pak pana Tomka, že rozhodně není pravdou, že by na mě pan Prachař v naší čajovně v Síti někdy zvýšil hlas, natož dělal nějaké výstupy. Folkór, na který je odkazováno, je jen hloupá virtuální realita, kterou pan Tomek mohutně přiživuje, aby měl střelivo pro své "argumenty"...

Osobně jsem s panem Prachařem po profesní stránce neměl nikdy žádný problém a pokud pana Tomka tolik zajímají hlasy z lidu, tak mohu potvrdit z přímého kontaktu s našimi zákazníky, že jeho čaje jsou prvotřídní kvality (teď dokonce tesotavané na přitomnost nažádoucích látek) a jejich cena je odpovídající. Spolu s Tea Mountain Martina Špirma a Darjeelingem.cz pana Kláska patří mezi nejžádanější dodavatele s naprosto profesionálním přístupem. Čajovnu provozujeme uz 10 let, takže mám srovnání dostatečně hluboké...


Milan Lesnak z čajovny V Síti


Promiňte,
ale právě, proto, že toto je jen hloupá virtuální realita, tak se toto řeší, stejně tak nemůžeme vědět, že osoba, která napsala tento příspěvek je skutečně Milanem Lesnakem. Ať už pod toto napíšete cokoliv, nepotvrdíte to na 100% ani nevyvrátíte, takže se nabízí prostor k pochybám. Internet má nepochybně své plusy (v podobě šíření a upozornění nějakých fake čajů, odkazů na zkušenosti s prodejci a z pohledu cen a srovnání čajů), ale bohužel i své mínusy (zdvojené účty, samohodnotící texty a pomluvy a virtual EGO). Nevyřešíme to zde, ani na jiném fóru, navrhuji ukončení této neplodné diskuze, protože se stejně nepohneme z místa a nikdo nemá jistotu kde je vlastně pravda. Přispíváme akorát k špatnému obrazu čajové kultury - to jsem si před časem uvědomil na e-čajovně - online dohady prostě nemají cenu...

Domluvme se třeba na letošním přátelském setkání na čajomíru a vše si do očí vyříkejme - aneb není nad osobní kontakt.

s úctou a přátelským pozdravem
Tomáš Klouda
Každý týden nová nezávislá degustace.
http://www.cajovnicka.4fan.cz
<<

sam39

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 16. 8. 2011 09:05

Příspěvek 12. 3. 2012 11:44

Re: Článek - čaj mírně levní

No možná bych trošku nesouhlasil s tím, že diskuze je neplodná.
Zkuste si přečíst první příspěvek pana Prachaře. Nemyslím si, že by takováto internetová fóra měla sloužit k "napadání" konkurence.

Ale pokud jde o prakticky celý zbytek diskuze, tak z mého pohledu už moc významná neni,
opravdu se asi jen těžko dobereme pravdy. (Napadlo mě napsat mail přímo panu Lesnakovi, ale kdo mi uvěří...)
<<

milanlesnak

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 2

Registrován: 10. 3. 2012 14:12

Příspěvek 12. 3. 2012 12:54

Re: Článek - čaj mírně levní

Zdravím,

takže z reakcí jsem se konstruktivně dozvěděl, že já možná nejsem já, ale někdo úplně jiný... Opět se mi potvrdilo, že účast na takovýchto debatách je k ničemu. Má li zde někdo opravdový zájem dobrati se pravdy, ať se zastaví u nás v čajovně. Přímo u zdroje se tak může dozvědět jak to dopadlo v té pohádce o zlém panu Prachařovi a poníženém čajovníkovi.

Je strašně jednoduché házet na někoho špínu a argumenty diskutujících odpálkovat tím, že nejsou ti, ze které se vydávají... Proto je marností sem cokoliv psát... Proto milé dámi a páni, jsem Vám k disposici osobně.

Milan Lesňák
<<

joda

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 1480

Registrován: 13. 8. 2011 14:27

Příspěvek 12. 3. 2012 13:48

Re: Článek - čaj mírně levní

Už jsem to psal panu Prachařovi před pár dny v soukromé zprávě, ale napíšu to po přečtení komentářů i sem. Koukám, že stav čajové kultury, alespoň tedy té internetové, je alarmující a bohužel jak se zdá reflektuje stav společnosti jako celku. Všude samá nedůvěra, urážky, osočování a hlavně lhaní. Osobně jsem velice znechucen.

Když se téma ještě nezamklo, tak bych očekával smršť veřejných omluv ze všech stran a následné vkolejení zpět k původnímu tématu. Prosím Vás o to.

Michal
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 12. 3. 2012 15:35

Re: Článek - čaj mírně levní

Dobrý den,


rád bych za sebe celou věc uzavřel. Proto si dovolím ještě jeden příspěvek.

Protože si myslím, že by každý měl vždy začít u sebe, začnu u sebe a svého prvního postu:
Pan Brož nejméně 2x veřejně komentoval podle něj vysoké ceny českých obchodníků a pak poslal post, na který jsem si dovolil uvést link. Můj post byla nahromaděná reakce, kterou jsem si mohl (měl), ale nedokázal odpustit. Nicméně šlo o odkaz na citaci vlastních slov pana Brože, který se k tomu vyjádřil a myslím, že tím je vše ok... Pokud by pan Brož shledal, že to ok není, pojďme se přes PM spojit a vše gentlemansky uzavřít.
Ohledně lži kolem 2004 XG Jia Ji Tuo, kterou prezentoval pan Tomek, jsem panu Brožovi napsal osobní mail s popisem situace tak, jak se stala doopravdy (tento čaj mnou byl opravdu označen jako možný padělek, ale jméno pana Brože vůbec nepadlo, protože s tím čajem neměl nic společného. Šlo o vcelku dost i veřejně propíraný čaj, který dle mého byl maximálně podezřelý, rozhodně však s panem Brožem nebyl spojován).

Příspěvky pana Tomka jsou jiná kategorie - jsou to jen a pouze nenávistné útoky a lži, které mohu snadno vyvrátit a jsem ochoten to udělat mj. i listinnými důkazy. I když si myslím, že dokazovat by měl pan Tomek. Bohužel, věc nemohu jen tak přejít mávnutím ruky, byl jsem obviněn z trestného činu (vydírání), z neseriozního a hrubého jednání vůči zákazníkům i dodavatelům a z několika lží, což mne velice silně zasáhlo a také poškodilo... Bohužel, popravdě řečeno, nevím jak vše řešit. Zdá se mi totiž, že došlo přesně k tomu, co pan Tomek chtěl. Nakydal na mne hromadu hnoje, ale ať se budu očišťovat sebevíce, vždy zůstane smrádek v podobě pocitu, že vlastně stejně nikdy nejde zjistit, jak to bylo a tedy že na tom klidně něco pravdy může být. A to je výsledek, který nemohu akceptovat...

Jedním řešením by jistě bylo trvat na důkazech, ale to už jsem udělal a žádný důkaz nebyl předložen. Reakcí bylo jen kydání další špíny a manipulativní pseudoargumenty typu "oba víme, jak to bylo". Ne, my OBA to nevíme. Já u té situace byl, stejně jako u celého jejího vývoje, já vím jak to bylo. Pan Tomek u celé věci nebyl a jak to bylo vědět prostě nemůže. Stejně manipulativní je odvolávat se na "mnoho zdrojů", atd...

Druhým řešením by bylo se dále očišťovat. Ale jedna ze lží již zcela nezvratně vyvrácena byla, vyvrácení další jsem nabídl poskytnutím kompletní mailové a chatové komunikace, proti dalším jsem předložil snad dostatečně přesvědčivé protiargumenty. Přesto zůstala pachuť a nejistota. Navíc, jak jsem již psal, jsem to já, kdo by měl vyvracet, nebo pan Tomek, který by měl dokazovat?

Třetím řešením by bylo řešit věc právní cestou. Jakkoli se zde jedná o (podle mne) jasný případ pomluvy, takové řešení pro mne nepřipadá do úvahy, protože nejsem ani mstivý, ani nechci nikomu škodit. Navíc by to způsobilo trable majiteli fora, což také nechci. A žádnou omluvu nečekám a ani mi na ní nezáleží, beztak by byla jen prázdným gestem.

A tak se nějak dostávám k tomu, že zde pro mne žádné dobré řešení není. Ruka pana Tomka byla zcela zjevně vedená jakousi (mně ne zcela pochopitelnou) nenávistí. A ta, jak víme, je slepá. Jedna moudrá kniha nás učí, že bychom neměli soudit (ve svém životě) abychom náhodou nebyli souzeni (po něm). Také to, že často lidé hledají třísku v oku bližního a přitom přehlíží trám v oku vlastním. A ještě je tam něco o nastavení druhé tváře. Proto jsem se rozhodl, že (pokud nedojde k nějakým dalším nesmyslným útokům), nebudu toto vlákno dále rozpatlávat a přejdu všechny ty urážky jen jejich uvedením na pravou míru (jak již bylo učiněno) a samozřejmě i já jsem k dispozici osobně pro případné ověření svých slov a tvrzení. Rád bych uvedl, že vůči panu Tomkovi necítím žádnou zášť a z mé strany v daném sporu není nic osobního.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 3. 2012 17:11

Re: Článek - čaj mírně levní

Ano, možná se to tu mělo zamknout, ale vzhledem k tomu že by se vždy někdo nestihl vyjádřit, jsem to nechal odemčené, vždy s prosbou o komunikaci na úrovni.
Jsem rád že se sem připojil i pan Lesňák.
Chápu že musí existovat nejaká zdravá konkurence, ale házet špínu je věc ošemetná. Zvlášť pokud k tomu nejsou důkazy. Já nemohu celou situaci posoudit, neznám fakta. Takže jsem nechal volný prostor ke komunikaci. K tomu také diskusní fórum slouží, ikdyž bych raději, aby byla jiného charakteru.
Nejsem moc štastný že se to událo tady na našem Tea-Earth foru.

2 cajovnicka.ic.cz: Ano internet je plný lží, faleš a schizofrenie panují internetem, souhlasím s vámi. Pracuji v IT již dostatečně dlouho, ale abych věděl že jsou věci které funguji. Napr, paypal, aukro, internet banky, zabezpečení registrace phpBB fora... a Když jsem z postu admina zkontroloval registraci pana Lesňáka tak jsem zjistil že má uvedený mail svůj. To znamená že registrace a posty jsou opravdu jeho. Jako důkaz přikládám screen z administrace fóra. Takže jeho reakce jsou opravdu vlastní.

Obrázek
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pyroh

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 195

Registrován: 1. 4. 2011 19:46

Příspěvek 12. 3. 2012 18:09

Re: Článek - čaj mírně levní

No, tak se taky naposled vyjádřím. Vy můžete tvrdit, že máte listinné důkazy o své nevině, já zase o vině, to bohužel asi takhle opravdu nerozřešíme. Zamlčení Scottových zásluh na LF edici, které není trestné, ale imho aspoň nemorální jste nevyvrátil. Pomluvy Honzy Brože ohledně prodávání falešné produkce jste taky nevyvrátil. Že jste se prohřešil proti sebou samým chtěným pravidlům (příspěvky komerčního charakteru, reklama) jste taky nevyvrátil. Co jste to vlastně vyvrátil? Hodně opakujete, jak lžu a jak vyvracíte, ale vlastně moc nevyvracíte.

Dalo by se počítat s tím křikem na majitele čajovny (což ovšem není zas tak brutální čin). Jsou dvě možná vysvětlení - buď se to stalo jak říkáte a vaše strana názoru říká pravdu. Pak se omlouvám za dezinformaci, nechtěl jsem tvrdit cokoliv, co by nebyla pravda.

Druhá možnost (zní absurdně, ale proč ne) je, že jste se s panem majitelem usmířili a teď tvrdíte něco, co je pro vás oboustranně výhodné (jako dodavatel máte určité páky atakdále). Nicméně tohle uvádím opravdu jen jako možnost, rozhodně z toho nikoho neobviňuji.

Co se týče důvodů "nenávisti" - já prostě nemám rád pokrytectví, které u vás vnímám - že se tváříte jako někdo, kdo podle mých informací nejste - a to je celé, co mi vadí. Těch negativních zpráv jsem slyšel tolik, že nešly přehlédnout, proto se mé mínění převážilo tam, kde je. Bohužel u něčeho (třeba to XG 2004) se už nedá ověřit.

Omlouvám se (speciálně i vám, pane Prachaři), že to došlo takhle daleko, nechtěl jsem nikoho osobně zranit, ani ušpinit zdejší diskuzi. Také ve mně určité věci za delší dobu nakypěly.
<<

zdenek.prachar

Znalec Čaje
Znalec Čaje

Příspěvky: 45

Registrován: 15. 8. 2008 14:47

Příspěvek 12. 3. 2012 18:43

Re: Článek - čaj mírně levní

Pyroh píše:No, tak se taky naposled vyjádřím. Vy můžete tvrdit, že máte listinné důkazy o své nevině, já zase o vině, to bohužel asi takhle opravdu nerozřešíme. Zamlčení Scottových zásluh na LF edici, které není trestné, ale imho aspoň nemorální jste nevyvrátil. Pomluvy Honzy Brože ohledně prodávání falešné produkce jste taky nevyvrátil. Že jste se prohřešil proti sebou samým chtěným pravidlům (příspěvky komerčního charakteru, reklama) jste taky nevyvrátil. Co jste to vlastně vyvrátil? Hodně opakujete, jak lžu a jak vyvracíte, ale vlastně moc nevyvracíte.

Dalo by se počítat s tím křikem na majitele čajovny (což ovšem není zas tak brutální čin). Jsou dvě možná vysvětlení - buď se to stalo jak říkáte a vaše strana názoru říká pravdu. Pak se omlouvám za dezinformaci, nechtěl jsem tvrdit cokoliv, co by nebyla pravda.

Druhá možnost (zní absurdně, ale proč ne) je, že jste se s panem majitelem usmířili a teď tvrdíte něco, co je pro vás oboustranně výhodné (jako dodavatel máte určité páky atakdále). Nicméně tohle uvádím opravdu jen jako možnost, rozhodně z toho nikoho neobviňuji.

Co se týče důvodů "nenávisti" - já prostě nemám rád pokrytectví, které u vás vnímám - že se tváříte jako někdo, kdo podle mých informací nejste - a to je celé, co mi vadí. Těch negativních zpráv jsem slyšel tolik, že nešly přehlédnout, proto se mé mínění převážilo tam, kde je. Bohužel u něčeho (třeba to XG 2004) se už nedá ověřit.

Omlouvám se (speciálně i vám, pane Prachaři), že to došlo takhle daleko, nechtěl jsem nikoho osobně zranit, ani ušpinit zdejší diskuzi. Také ve mně určité věci za delší dobu nakypěly.



Důkaz jsem dle svého slibu poskytl vlastníku fora, očekávám, že se nějak vyjádří sám.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10388

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 12. 3. 2012 22:02

Re: Článek - čaj mírně levní

Tak jsem viděl důkaz a určitě je věrohodný. Potvrzuje tvrzení pana Prachaře. Nejsem povinen nic nikomu dokazovat, pokud by došlo na nějý soud nebo podobné věci, tak ho poskytnout musím. Takže aniž bych se do toho chtěl nejak vtahovat, jako majitel portálu téma uzamykám. Pokud má někdo opravdu pádný důvod ( důkaz že ten či onen nemluví pravdu ) tak mi napište PM. Pomluvy, jakéhokoliv charakteru, spekulace, lži a podobně, sem nepatří. Tím spíše ne k čaji a čajové kultuře. Takže zamykám a zkusme si ochladit hlavu, šálkem dobrého čaje.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
Předchozí

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz